שישי באיקאה

• פותח הנושא t32
  • פורסם בתאריך

t32

New member
צודקת

אני לא חושבת שילדים אינם חלק מהחברה אבל- אני בהחלט מצפה מההורים שלהם לחנך אותם ולמנוע מטרדים, אם אפשר. עלי לא מקובל שבמסעדה יגיעו לשולחני ילדים של הורה זחוח שחושב בטעות שהם הדבר הכי חמוד עלי אדמות. כנ"ל אני מצפה מהורים שירגיעו את ילדם הבוכה במקומות ציבוריים. אני שונאת כשדלפקי הכיורים הופכים למשטחי החתלה מאולתרים(מגעיל אותי) וחושבת שהנקה היא פעולה אינטימית ולא ציבורית. כמובן שאסור להעיר לאותם הורים- מה את משוגעת/נאצית/רווקה זקנה/מרירה? חס וחלילה תעזי לבקש שירגיעו את הצרחנים שלהם או ימנעו מהם את החופש שלהם לכל דבר אפשרי. אני לא עצלנית ובהחלט מסוגלת לתמרן הרבה מאד מטלות במקביל- עדיין לא רוצה בילדים. כנראה שנולדתי ללא הגן האימהי....

Arfilit

New member
כמו שאמרתי -

לענין המסעדות אני מסכימה - ואני אף מהמחמירים: כבר הגעת, הילד מיילל - תקום ותקח אותו החוצה. מסעדה אינה מקום לתת לילד להציק לאחרים - אלא מקום בו יש קודים של התנהגות שראוי לשמור עליהם. כנ"ל בקולנוע למשל. אבל טיסות? נו באמת. איך הורים יכולים לגרום לילד בן שנה הסובל מכאבי אזניים בגלל המראה או נחיתה, או שסתם מבוהל - כי המקום זר ומוזר לו, והרעש מפחיד וגם האנשים הרבים מסביב - איך בדיוק הם יכולים "לגרום" לו להפסיק לבכות. מנסיוני הקצר - הבכי של התינוק שלי הכי הכי הכי מציק לי. כשהבת שלי בוכה מכאבים או מפחד - זה כמעט כואב לי פיסית - ואני מוכנה לצאת מגדרי על מנת לעזור לה, להקל עליה וכתוצר לוואי לגרום לה להפסיק לבכות (אמנם זה לא מאותן סיבות שהבכי מפריע לך - אבל המטרה אחת - הפסקת הבכי). לגבי ההנקה - ההערה שלך מכוונת בדיוק למשהו שהערתי עליו לפני שבועות מספר בפורום הזה: נשים מניקות מקבלות הערות תוקפניות, מעליבות ולא נעימות מן הסביבה, לרבות הציפיה שהן תשבנה בהסגר בבית עד למועד בו תסתיים ההנקה - שכן ההנקה היא "ענין אינטימי" ומוטב לה שתעשה ב-ד' אמות. אמרתי קודם - ואני אומרת שוב - הסובלנות והפלורליזם צריכים להיות לשני הצדדים. דווקא מקבוצה מותקפת - נשים אינן רוצות ילדים - הייתי מצפה להיות סובלנית כלפי קבוצות אחרות, ובמיוחד כלפי קבוצות נשים אחרות שלקחו החלטות שונות משלכן. בעוד אני מכבדת את החלטתכן שלא להביא ילדים לעולם, באיבחת מקלדת הצלחת לפגוע בקבוצת אוכלוסיה אליה אני משתייכת ללא שום נסיון להבין או לקבל את מי שהחליט אחרת ממך. ושלא תהיינה אי הבנות - אני לא חולצת שד בכל הזדמנות, וגם כשאני במקום ציבורי - אני משתדלת למצוא פינה יחסית מוצנעת. אבל - אם הילדה שלי צריכה לינוק (ובגיל צעיר יותר לא ניתן היה להציע לה מזון מוצק במקום) ואם החלטתי להניק אותה - שזה המזון הבריא ביותר והאופציה הטובה ביותר בשבילה - אני בהחלט מצפה מן הסביבה לכבד את זה ולקבל את זה ולא לתת לי הרגשה כאילו אני מפריעה ומצופה לשבת בבית. בעוד צרחות של ילד - אכן עלולות להפריע במקרים מסויימים - הרי שהנקה - בד"כ ולמיטב נסיוני היא דבר שקט ביותר - ומי שלא רוצה להביט מוזמן פשוט להסיט את המבט. קשה לצפות שיקבלו אותך כשאתה לא מקבל את האחר.

t32

New member
תראי

ברור לי שהבכי של ביתך נוגע לליבך וכואב לך ולא לזה כוונתי. אני מתכוונת לאותם ילדים שאני פוגשת בכל מקום אפשרי שפשוט צורחים!!! בכי, רקיעות ברגליים, צעקות... סליחה מי כאן ההורה ומי הילד? אתם לא יכולים לחנך את הילד כדי שגם למבוגרים יהיה נעים? מה קרה למילה בבקשה בלקסיקון של הילדים? מוגרה לתמיד? ובקשר להנקה- לא כתבתי שאני מצפה ממך לשבת בבית עד תום, אבל כשאני יושבת בבית קפה הדבר האחרון שבא לי לראות באמצע בית הקפה בשולחן המרכזי ביותר היא מישהי מניקה ללא שום כיסוי. קצת כבוד לגוף. הלידה לא הופכת אותך לחשפנית. אני בהחלט מוכנה לקבל שההנקה הכרחית לטעמן של נשים רבות(זכותן) אבל למה ככה? מה קרה? פתאום נהפכת למכשיר האכלה בלבד? העירום הוא לא עירום יותר? אין פינה שקטה או חולצה לכסות? ואני רואה את זה המון באיזור מגורי שבשרון. נראה אותך יושבת לאכול בספגטים למשל כשבשולחן האמצעי מול הכניסה מישהי מרימה חולצה לחלוטין ומצמידה עולל לפטמה- אין חיתול? אי אפשר לגשת רגע לצד?

nili6

New member
צודקת לגמריי. האמת,

לא יצא לי לחזות במחזה וזה נשמע איך לומר בעדינות... חוסר רגישות משווע.

מה זה מפריע../images/Emo12.gif

שאישה מניקה לידך???? אני דווקא חושבת שזה טבעי ויפה, מעניין למה זה מציק לך הרי כולנו ינקנו זה בסך הכל האוכל של התינוק לזמן מסוים זה( כשהאם מניקה), וכן אישה אחרי לידה החזה שלה הוא כן מכשיר האכלה! מה לעשות שזה נשמע לך נורא- ככה זה. בקשר לרעש שילדים עושים בטיסה זה באמת עלול להפריע מאוד אני למשל נורא רגישה בטיסה עצמה ככה שרעש כזה יכול רק להוסיף לחרדות שלי. אבל ילד זה ילד, ואצלם אם משהו מפריע ומציק זה בא לביטוי לעיתים בצרחות או בכי או רעש כלשהו, אפשר להבין את זה. אני לא אומרת שלי זה לא מפריע אבל אני לא מצפה מילדים להתנהג כמבוגרים.

gertrude

New member
הנקה

אני חושבת שהעובדה שהגברים הפקיעו את השד הנשי למטרותיהם הארוטיות, גרם לכולם (וגם לפמיניסטיות) לשכוח שהנקה היא בעצם היעוד הבסיסי שלו. נראה לי שהגנה על זכויות המיניקות, גם במקומות ציבוריים (ועל אף המבוכה שלעתים כרוכה בכך) היא עיניינה של כל פמיניסטית וכל מי שאינו נוהה אחר תרבות הצריכה (בשל הפקעת השד לצרכי מכירות - וראו את הפרסומת המזוויעה לשמפו המתנוססת לעתים בראש העמוד - הרבה יותר דוחה מכל חולצת שד בפינת הפארק). [ולערפילית - קישור שאולי יעניין אותך]

Arfilit

New member
../images/Emo45.gif

כבר אמרתי לך שאני מסכימה איתך על המון דברים?

t32

New member
גרטרוד

לפי הטיעון הטבעי הזה כדאי שכולנו נחזור למטבח ונתמסר לגידול ילדים - הרי אנחנו יותר חלשות פיזית ויש לנו רחם. כנראה שזה היעוד שלנו לפני שהגברים הפקיעו אותנו כמכשיר לסיפוק- אנחנו רחם, טבעי ונורמאלי- הבה נעשה ילדים.

Arfilit

New member
כח פיסי

אינו רלוונטי לעולם בו אנו חיים היום. ואין פסול ב"לחזור" למטבח ולהתמסר לגידול ילדים - זה לא פחות נעלה מלהתמסר לקריירה - ובלבד שזו הבחירה שלך. ההחלטהעל ידי מישהי אחת שלא להביא ילדים אינה אמורה להקטין את החלטתה של אחרת להביאם ולהתמסר לחינוכם.

ממש לא! המאמר קצת מסובך ומוצגת בו

יותר מעמדה אחת בנושא, אבל בשום מקום לא כתוב בו שכדאי שכולנו נחזור למטבח ונתמסר לגידול הילדים - להיפך! המאמר קורא לנו לעשות את הבחירות שלנו בעצמינו ולא לתת לאף אחד אחר לבחור בשבילנו (לא לבעל, לא לאמא, לא לדודה ולא לאחות בטיפת חלב!). הכותבת כועסת על כך שבעלי אינטרסים משתמשים בבחירה האישית שלה (שנעשתה ממניעים אישיים לחלוטין) לצורך קידום נושאים שהיא מתנגדת להם! היא מדגישה את העובדה שהבחירה שלה, גם אם היא במקרה הולכת עם הזרם, היא בחירה אישית שלה, שאינה מושפעת ממניעים זרים, ושיש לכל אחת את הזכות לבחור כך או אחרת ללא קשר לדיעות הרווחות בקהילה באותו נושא.

gertrude

New member
בעיני זה הפוך

לדעתי הטיעון הזה אומר שהגיע הזמן שנחזיר לעצמנו את השליטה על הגוף שלנו ועל הדימויים הנילווים לו. התמסרות לבישול ולילדים זה ממש לא מה שהתכוונתי.

Arfilit

New member
ועכשיו גם קראתי את הלינק שצירפת

נדמה לי שכבר ראיתי את המאמר הזה בעבר. יש לי הרבה מה להגיד עליו מכמה וכמה אספקטים - אבל נראה לי שהפורום הזה הוא לא הפלטפורמה הרלוונטית. אם בא לך - שלחי לי מסר ואשמח להשיב.

Mלביאה

New member
../images/Emo45.gifכל מילה מהפיסקה הראשונה ועד לאח

במיוחד האחרונה /images/Emo8gif

Kalla

New member
לדאוג איך בדיוק?

לסתום לו את הפה עם פלסטר? אני מבטיחה לך שרוב ההורים הנורמליים בעצמם מעוניינים שילדיהם לא יפריעו לא להם עצמם ולא לנוסעים האחרים, אך לא תמיד ניתן להרגיע ילד בוכה או צורח.

XUXA141

New member
הם צריכים לדעת, לא אני.

הם מכירים את הילד שלהם ועליהם לדאוג שיהיה להם כל דבר שיאפשר להשתיק אותו, אם זה צעצועים, אוכל, שמיכה אהובה, לטייל איתו שעות במעבר, לא יודעת מה. אני בטח לא אשמה.

Kalla

New member
חוסר הרגישות שלך מדהים,

אפילו גובל באכזריות. מה הקשר בכלל לאשמה? אין כאן אשמים, לא את ולא מישהו אחר. אובייקטיבית, לא תמיד ניתן להשתיק תינוק אפילו אם את הופכת עולמות ועושה את כל מה שניתן לחשוב עליו.

1שרון ע

New member
קאלה מסכימה איתך לחלוטין!

גם אני חושבת שיש פה חוסר רגישות משווע. אני מסכימה שבהחלט שישנם משקומות שתינוק לא צריך להיות בהם- מסעדות, בתי קולנוע, מסיבות ליליות וכדומה. אך טיסה??? בתור אמא לשתי בנות בנות שנתיים וקצת, ובתור מישהי שלא גרה בארץ וטסה המון עם בנותי, אני חייבת להגיד שזה קצת לא הגיוני אפילו מה שאת אומרת. בנותי האמת ילדות מאוד רגועות אך קורה לעיתים בטיסה שפתאום הן מתחילות לנז'ס. אני מבחינתי עושה הכל כדי למנוע את ה"קונצרטים" האלה (משחקים, חטיפים, שירים וכן אפילו טיולים במעבר...), אך לעיתים גם אני בתור אמא שמכירה טוב מאוד את שתי בנותי לא ממש יכולה לעשות שהן יפסיקו לבכות. אז לבוא ולומר שזה לא בסדר זה קצת אכזרי באמת. תחשבי על עצמך במקום זר, עם המון אנשים סביבך, רעש מחריש אוזניים, טילטולים נוראיים לפעמים- טיסה בשבילנו היא לא תמיד חוויה מדהימה, אז עבור תינוק לעיתים פי כמה וכמה. עד כדי כך רע לך- סעי במחלקת עסקים- שם לא יהיה תינוק שינז'ס לך..... בדרך כלל אני דווקא מאוד בעד דעות כאן, אך הפעם יש כאן קצת קיצוניות...

XUXA141

New member
ולמה במחלקת עסקים אין ילדים?

הרי יכל לבוא עשיר ולהגיד "אני מוכן לשלם עבור שהות ילדי במחלקה זו" ובכל זאת לא היו נותנים לו, ולמה? אז אני אשמה שאין לי כסף למחלקת עסקים? ויותר מזה, אני שילמתי בדיוק אותו סכום ששילמו ההורים של התינוק, ולכן שנינו באותה עמדה ואין סיבה שתהיה להם הזכות להתחשבות נוספת מאשר להתחשבות בשלווה שלי. שוב, אני לא מפריעה לאחרים שנמצאים באותו סטטוס של מחלקת תיירים ושילמו אותו מחיר, אז אין סיבה שאחרים יפריעו לי. אני לא מדברת על הציוץ הראשון אבל על מניעת הפרעות בזמן סביר של כמה דקות.

Arfilit

New member
משהו בסיסי ביותר

שנראה לי שאת פשוט לא מבינה - זה שזה לא תמיד אפשרי. פשוט כך. אני, לטיסה שטסתי עם בתי - כשהיתה בת 7 חודשים, לקחתי כל מה שהצלחתי להעלות על דעתי כדי להקל עליה - את השמיכה שלה, את ה"חיתולי" שלה, שלל צעצועים שהיא אוהבת, ביקשתי את המקום עם העריסה - על מנת שאוכל להשכיב אותה אם תרצה - ובכל זאת - בטיסה הלוך - היא בכתה לא מעט. הצעתי לה לינוק (היתכן שגם זה היה מתקבל כ"לא ראוי, בשל המקום הציבורי בו התבצע האקט האינטימי"?), ניסיתי להרדים, לשיר (בלחש כדי לא להפריע לציבור) ובכל זאת היא בכתה. אמנם לא כל הטיסה - אבל בהחלט יותר מ"כמה דקות". עשיתי כל מה שאני יכולה וכל מה שאני מבינה וכל מה שהצלחתי לחשוב עליו - ובכל זאת - היא לא השתתקה מיד ולקח יותר מכמה דקות ספורות עד שהיא נרגעה. גם מי שלא רוצה להביא ילדים לעולם צריכה להבין שתינוקות הם תינוקות הם תינוקות - ולא תמיד אפשר להרגיע אותם בתוך כמה דקות. מקום אליו לגיטימי להביא אליו תינוקות (כמו מטוס לדעתי) - צפויות להיות בו בכיות מעת לעת.

למעלה