שבתי זה עתה מ- Yevgeni Onegin באופרה הישראלית תל אביב.

Permafrost

Well-known member
לפני תחילת ההופעה סקרתי את הקהל בכניסה, במזנונים, בתוך האולם צפיתי בהמון, בהפסקות סקרתי היוצאים לפוש בכל המפלסים.
האולם היה מלא פה לפה, הכל sold out ולא מצאתי בכל ההמון ולו אמסלם אחד... :-D

רוב הזמן נח

Well-known member
לפני תחילת ההופעה סקרתי את הקהל בכניסה, במזנונים, בתוך האולם צפיתי בהמון, בהפסקות סקרתי היוצאים לפוש בכל המפלסים.
לא היתה איזה זקנה מסכנה שנחנקה מהמסכה והיו צריכים לקרוא לקושניר? :LOL:

כמה טיפש יכול להיות אדם בשביל להיות עם מסיכה על האף(לדעתי גם על הפה זה הרבה) ולהנות מעיסוקים של פנאי.

כי לדעתך עם מסכה צריך לחגור שק באבל, או לחפור גומות לעצי טו בשבט?
עם מסיכה צריך לעשות רק מה שחייבים ,למשל מנתח שמכריחים אותו לנתח עם מסיכה(למרות שהמדע בנושא לא חד משמעי),

או כמובן הדיקטטורה החדשה לאזרחים,שכמו שציינתי הגיונית רק שממש חייבים/לא לקבל קנס.

להבדיל בסין שיש זיהום אויר מטורף בחלק מהמקומות ואתה נמצא באופניים/אופנוע בכביש אז יתכן שעם מסיכה זה עדיף.

סתוונית333

Well-known member

מה רצית להגיד,
שהמוסיקה הערבית / מזרחית נחותה מהמוסיקה המערבית?
צר לי אבל זה מטומטם לחשוב ככה ועוד לנופף בזה .
אני אשכנזייה אסלית מכל הצדדים ובכל הדורות וגדלתי על מוסיקה קלאסית ואופרות , אבל זה לא מפריע לי לאהוב מוסיקה ערבית ואנדלוסית
ולשמוע את אום כולת'ום , פריד אל אטרש ועבד אל והאב (שהושפע מבטהובן)

זה ההבדל בין מוח צר לבין מוח מפותח.

Permafrost

Well-known member
מה רצית להגיד,
אני אשכנזייה אסלית מכל הצדדים ובכל הדורות וגדלתי על מוסיקה קלאסית ואופרות , אבל זה לא מפריע לי לאהוב מוסיקה ערבית ואנדלוסית

לא חִיוִיתִי דעה לחיוב או לשלילה על מוסיקה אתנית כלשהי.
צָפִיתִי בקהל במופע מסוים ואך דווחתי על תוצאות התצפית - לא נראה ולו אמסלם בודד.
האם חפצת בדִווח שקרי, "מתוקן", "ברוח הזמן"?

סתוונית333

Well-known member
לא חִיוִיתִי דעה לחיוב או לשלילה על מוסיקה אתנית כלשהי.
צָפִיתִי בקהל במופע מסוים ואך דווחתי על תוצאות התצפית - לא נראה ולו אמסלם בודד.
האם חפצת בדִווח שקרי, "מתוקן", "ברוח הזמן"?

גם אם לא ציינת זאת בגלוי , המסר שלך הובן.

סתוונית333

Well-known member
כל צופה נטול-פניות היה מספק דיווח דומה.
מדובר בעובדה נצפית מהתרחשות אמפירית, נתונה.
כל דיווח אחר, או התעלמות מן העובדות הניצפות היה בבחינת הטיה (bias)...

תמשיך לדבוק בגרסה המכובסת :
דיווח נטול פניות .
:)

The Real Big Joe

Well-known member
מה רצית להגיד,

בואי נדבר גלויות. המוסיקה המזרחית היא בהחלט נחותה (מבחינה מוסיקולוגית) מהמוסיקה המערבית. אז בלי להכנס לניתוח מוסיקולוגי והסברים על מגוון ומנעד דלים יותר), כדאי לזכור: כל מוסיקאי עם השכלה מוסיקלית מערבית קלסית, יכול לכתוב בסגנון מזרחי, אם יחליט על כך (כשם שהוא יכול לכתוב בסגנונות שונים, שהוא מבין את הקודים שלהם). דוגמאות אינן חסרות. שום מלחין מזרחי לא יכול לעשות את ההיפך. (אלא אם זכה בחינוך מוסיקלי קלסי).

את נפלת קרבן לשקריה של מירי רגב. "התזמורת האנדלוסית" היא תופעה יחידה - יש כמוה רק בישראל. (תבדקי אותי). היא משמשת נסיון ליצר אנלוגיה למוסיקה הסימפונית הקלסית. הדמיון הוא בלבוש המהודר של הנגנים, ובמנצח שמנפנף בידיו. המוסיקה אינה ברמה של המוסיקה הקלאסית וגם לא התזמור. ואגב, רוב נגנע התזמורת האנדלוסית הם יוצאי רוסיה והסביב. (כפי שציינתי לעיל על היכולת של מוסיקאי קלסי לנגן בכל סגנון). זוזו מוסה, אריס סאן ויהודה קיסר לא יכולים לנגן בפילהרמונית.

וכל זה כמובן אינו אומר שאין מוסיקה מזרחית יפה ונעימה לשמיעה. אבל להתיימר שהיא שוות ערך ליצירה המוסיקלי האדירה שהתפתחה באירופה ב-400 השנים האחרונות היא בעיקר גילוי של בורות.

למעלה