שאלה לדיון

mayakol

New member
אני מסכימה איתך

ויש לי אפילו דוגמא טובה מבית- מישהי שככל שהיא מרגישה יותר התקרבות לדת (שדורשת ממנה כמובן התקרבות גם כן) היא נהיית יותר ויותר אנטי, מה שהיא כלל לא הייתה בעבר.

מסכימה עם אמה101

אני אישית לא מתכוונת לדרוך ברבנות כשיום החתונה שלי יגיע. וכמובן שלא להכניס שום רב לחגיגיה שלי. כולי תקווה שיהיו נישואים אזרחיים במדינה - יחסוך כסף רב וטרטור. ולמה תמנעו ממני לחיות כדרך האמונה שלי? למה לא לתת לי אפשרות אחרת אם אפשרות מסוימת לא מוצאת חן בעיניי? גמאני בנאדם, לא מאמינה אדוקה במצוות, אבל בנאדם אחרי הכל.

KEIM HASSIDA

New member
ישראל מדינה מוזרה

על הישראלים ללחוץ על המערכת המחוקקת ולבקש אפשרות לנשואים אזרחיים לציין שהנשואים הדתיים באירופה לא מוכרים מבחינת החוק

ich

New member
ההלכה כופה עלי להתחתן רק עם יהודי

מה לעשות שאני אוהבת ומאוהבת בבחור נוצרי? אנחנו חיים ביחד, ומערכת היחסים בינינו היא רצינית ביותר. אז אם אני לא יכולה להתחתן איתו לפי החוק בישראל, מה זה אם לא כפיה, וצרות אופקים פרמיטיבית?

איקוש

New member
../images/Emo24.gif אין לי מה להוסיף...

נורא בעיניי שמדינה מודרנית לא מסוגלת לנהל רישום אוכלוסין תקין... עוד נגיע למצב שגם תעודות לידה ננפיק רק לחלק מהאוכלוסיה
ובלי שום קשר - אפשר לשאול מה מקור הניק שלך? יש לי חברה שהניק שלה "ich" ומסקרן אותי למה גם את בחרת בשם הזה

MIRa111

New member
לחרדים לא איכפת

לחרדים לא יפריע אם מדינת ישראל תאפשר נישואים אזרחיים. הם מנהלים עצי יוחסיןומתחתנים בשידוך ועל כן אין סיכוי לנישואי תערובת או לנישואי פסולי חיתון בקרבם.

ואם...

ואם הבן/בת שלך יחזרו בתשובה וירצו להתחתן עם חרדי/חרדית/דתי/דתיה אז מה הם יעשו? חוצמזה שזה לא מפריע רק לחרדים, זה מפריע גם לדתיים הלאומיים וגם להרבה חילונים! יש כאלה שאכפת להם עם מי הם מתחתנים... אם כולם ינשאו ויתגרשו בנישואים וגירושים אזרחיים בטוח יווצר מצב של ממזר ואם אותו ממזר יחזור בתשובה את יודע/ת מה יקרה לו? הוא והצאצאים שלו במשך 7 דורות לא יוכלו להינשא אלא רק לממזרים! ודרך אגב- זה לא משנה אם עכשיו אתם חושבים שממזרים וכל זה זה שטויות! הצאצאים שלכם לא יחשבו את זה!

אמה101

New member
אם הבן או הבת שלי יחזרו בתשובה

למרות שזה מאוד יעציב אותי, בדיוק כמו שיעציב אותי אם בני או ביתי יתנצרו או יתאסלמו, אני אקבל את אמונתם וכשהם יבואו אליי אני אוציא כלים מיוחדים ואלבש חצאית וכל מה שהם רוצים, כי הם הצאצאים שלי. לדעתי, אגב, כולנו צריכים להיות ממזרים ואז הכל יהיה יותר טוב.

מה?

מעציב אותי לחשוב שזה יעציב אותך שצאצאיך יחזרו בתשובה... סיפור שהיה כך היה- יש לנו שכנים, שהם בלשון המעטה לא בדיוק חובבי דתיים! ותמיד יש לנו איתם וויכוחים... פעם אחת, בעודנו יושבים ומתווכחים, שאלתי את האבא, מה יקרה אם אחד מהילדים שלו יחזרו בתשובה, והוא ענה לי שאם אחד מהם יחזור בתשובה ציטוט-"אני ירגיש שכשלתי בחינוך..." נראה לי שזה קיצוני מדיי, אין לאנשים חופש? זכות בחירה? מה קרה לכפייה? זו לא כפייה? לומר לילדים שאם אחד מהם יחזור בתשובה- זאת אומרת יבחר בדרך אחרת מזו שהוריו הולכים בה ההורים שלו יתאכזבו ממנו... מה זה שונה מהמשפחות החרדיות? שכולם אומרים ששם יש כפייה וההורים והחברה לא מסכימים ולא תומכים בדעות שונות? זה בדיוק אותו דבר רק שכאן זה בהסתר! ואפילו בתת- מודע! וחוצמזה- את באמת חושבת שחברה שכולם בה ממזרים זו חברה בריאה וטובה? שכל אחד עושה "מה שבראש שלו"? כל אחד הולך אחרי היצר שלו! ולא אכפת לו מאנשים אחרים ומהרגשות שלהם??

שניהם כפיה מסוימת

אי מתן חופש בחירה לבן אדם ע"י הוריו הוא כפיה. אבל(!) ילדים עד גיל מסוים אינם גדולים מספיק כדי להחליט בעצמם תוך כדי שקילת כל הצדדים הקיימים וקלים להשפעה, ולכן ישנה כפיה מסוימת מתד ההורים, שכידוע רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם. לעומת זאת מניעת חשיפת הילדים לדברים לומציאות שונים- זה כבר רע. בנוסף אמה אמרה שזה יעציב אותה לראות את ילדיה חוזרים בתושבה- וזה זכותה, ולכן למה שאמרת אחרי הדוגמא שנתת אינה רלוונטית לנושא, כי היא לא אמרה שהיא לא תכיר בקיומם או משהו קיצוני נוסף, ולכן אין כאן פסילה של אמונה- רק התנגדות אישית לה.

כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון....

התכוונתי שהכפייה כשלעצמה מאוד דומה! לא התכוונתי שההשלכות הן אותן השלכות... אני מודעת לכך שיש זרמים מסויימים אצל החרדים אשר מנתקים כל קשר עם המשפחה ושזה ממש לא כך אצל רוב החילונים!!!

אמה101

New member
זה שונה, כי במשפחות חרדיות

אם הבן או הבת חוזרים בשאלה, הם מנודים, ההורים מתייחסים אליהם כאילו הם מתו וזהו, אין יותר יוסי או חדווה, הם מתים. אם הבן או הבת שלי יחזרו בתשובה, זה יעציב אותי כי זה ירחיק אותנו, כי הם לא יבואו לשתות קפה איתנו בשבת, כי הם יהיו שונים ממני באופן מהותי ויותר קשה לקיים יחסי הורים-ילדים תקינים כשיש כזה הבדל, אבל העצב שאני אחוש הוא רחוק מאוד מנידוי הילד או העמדת פנים שהוא מת, חס וחלילה!! זה לא בהסתר, זה גם לא בתת מודע- אני מאוד מודעת לעובדה שאני מעדיפה שהילד שלי יהיה חילוני, יהודי, לא חובב פירסינג, לא מעשן גראס, תלמיד טוב. זה לא אומר שאם הוא יהיה חרדי או דיסלקט או או יטייל בהודו ויעשן שם סמים- אני לא אוהב אותו ואקבל אותו. זה פשוט יעציב אותי. בקשר לממזרים, אני חושבת שחברה בה כל אחד עושה מה שבראש שלו זה החברה הכי בריאה, בהנחה שהוא לא פוגע באף אחד אחר. אני לא חושבת שחתונה אזרחית צריכה להיחשב כפגיעה ברגשות של מישהו. הייתי ממשיכה, אבל אני חייבת ללכת. יאללה ביי.

מתנדב

New member
אמה, בזה אני מסכים אתך

רוב הילדים החוזרים בשאלה ממשפחות חרדיות, ההורים לא רוצים להכיר בהם, מסיבה פשוטה שקשה להם לעכל את זה, וגם הם חוששים שהם יקלקלו את שאר הילדים במשפחה.. וחבל שזה כך, לדעתי צריך לעודד כזה ילד ולפשפש במעשיהם למה זה קרה כשהילד הגיע למצב כזה שנמאס לו מהדת...

rock lover

New member
אז מה את אומרת?

"אם כולם ינשאו ויתגרשו בנישואים וגירושים אזרחיים בטוח יווצר מצב של ממזר ואם אותו ממזר יחזור בתשובה את יודע/ת מה יקרה לו? הוא והצאצאים שלו במשך 7 דורות לא יוכלו להינשא אלא רק לממזרים!" שצריך לאסור נישואים אזרחיים לכול עם ישראל, רק בשל הסיכוי הקלוש שיהיה בן, ובמקרה הוא יחזור בתשובה, ובמקרה הוא יהיה ממזר. דבר ראשון, הוא יכול להינשא למי שהוא רוצה, אף אחד לא מכריח אותו. לכול אחד יש זכות להינשא בדרך שלו.

גם...

גם אבל לא רק! לא קראתי את כל השירשור- אז אני מצטערת אם אני חוזרת על דברים שכבר נכתבו... נישואים אזרחיים חוצמזה שהם בסופו של דבר יפגעו בצאצאים- הם גם יפגעו בעם היהודי באשר הוא! יותר מ-2000 שנים, החזקנו מעמד בגלות, מול כל הגויים, ללא כל סיכוי טבעי, ללא שפה, תרבות, מנהגים דומים, אלא רק משום היותנו יהודים! אם עכשיו כל אחד יוכל להתחתן עם מי שהוא רוצה- מה ישאר? ישארו שני עמים- אחד אלו שהתחתנו איך שהם רוצים, ועם מי שהם רוצים, ומהצד השני יהיו את אלה שהמשיכומ להתחתן לפי המסורת וההלכה! זה לא יסכים להתחתן עם זה ויהיה פילוג יותר חמור ממה שיש עכשיו! לפחות שהנישואים ישארו לפי ההלכה אם כל השאר כבר כמעט נעלם- שיהיה עוד משהו אחד שעוד יקשר את כולם...

rock lover

New member
אבל

למה דווקא שכולם ינשאו לפי ההלכה? למה שלא ינשאו בנישואים אזרחיים? מה עם כול ההומואים והלסביות שלא יכולים להינשא לפי ההלכה? מה עם כול פסולי החיתון שלא יכול להינשא בכלל כמה רבנים גזענים? מה כול-כך מפריע לך ש2 אנשים שאוהבים זה את זה יתחתנו? תראי, נישואים אזרחיים זה סך הכול טקס קטן, אשר נותן למדינה להכיר בשני אנשים ולתת להם זכויות והטבות ככול הזוגות האחרים. בואי נחזור למה שאמרת, בקשר ש"שני העמים" לא יסכימו להתחתן זה עם זה. למה? אם אני יתחתן בנישואים אזרחיים, למה שבני/בתי לא ירצו להחתן עם דתיים? את לא יכולה לומר מה הם ירצו. אין כזה דבר 2 עמים יהודים, יש זרמים. הזרם החילוני, הזרם החרדי, וכו'. הזרם החרדי ככול הנראה לא יתחתן בנישואים אזרחיים, ומיעוט מן הזרם החילוני כן יתחתן בנישואים אזרחיים. איזה בעיה זה יוצר אני לא מבין?

כי...

הומאים, לסביות ושאר ירקות זה נושא אחר- שמגיע לו דיון נפרד! וחוצמזה לא הרבנים ולא התורה גזענית! התורה שלנו היא התורה הכי לא גזענית והכי אמיתית וישרה שיש.. (ראה נצרות, איסלם...) תראה- לפי מה שהבנתי פעם, (אבל אני לא בטוחה ממש שזה נכון...) שהנישואים האזרחיים הם אפקטיבים מבחינה דתית... כיוון שהבעל מתחייב בפני האשה- אני לא יודעת בדיוק למה אבל זה העיקרון... אבל הבעיה היא בגירושים- שאם הגירושים לא נעשים כהלכה אז ישנם בעיות- כמו ממזרים, וכו'.... וכמובן שישנה גם הבעיה שיהודים יתחתנו עם גויים... ואז הדתיים יפשפשו בעבר של כל אחד ואחת ויבדקו את שורשיה, ואם יש שם בעיה כמו ממזר/נישואי תערובת/אשת איש.... אי אפשר להתחתן איתם בין אם ירצו ובין אם לא! ואז אוטומטית יווצרו שניעמים שונים! שלא יוכלו להתחתן אחד עם השני! זה לא כמו עכשיו שהבעיה היא רק בדעות- תהיה בעיה להינשא אחד לשני ואז כל אחד ישאר בצד שלו...

תגידו...

ולעמוד מתחת לחופה, להנהן "כן" עם הראש ולהגיד "אמן" בסוף בלב לא שלם, זה לא חטא? "איש איש באמונתו יחיה". זו האמונה הכי חזקה שלי. כמו שאתם יודעים יש חופש דת, אך יש גם חופש מדת. ישראל היא אכן מדינה יהודית אך גם דמוקרטית ושני הצדדים הכרחיים. לכן, כמו שדתיים מתחתנים בדרכם למה שחילוניים לא יזכו לבחור גם כן? אף אחד לא יאסור על אדם חובש כיפה להתחתן בעירייה בקפריסין. I made my point.

אממ..

משהו קטן- הפסוק (שעכשיו אני לא זוכרת כ"כ מה המקור המדוייק שלו...) המדוייק הוא- "צדיק באמונתו יחיה" ועכשיו כבר מאוחר אז אני יפסיק להגיב...

למעלה