שאלה לדיון

moon light2

New member
הבעיה היא,../images/Emo29.gif

שאנשים מפרשים את הפסוק הזה לא נכון. אני גם עשיתי את זה עד לפני שבועיים שלושה אבל הלכתי למקורות והסבירו לי אותה ונוכחתי לדעת שטעיתי הפסוק המדוייק הוא אכן,כמו שעומר אמרה, "צדיק באמונתו יחיה" והוא מספר חבקוק. המילה צדיק מתייחסת לעם ישראל כמובן.. המילה אמונתו-מתייחסת לאמונה של עם ישראל בתורת השם!!! ופה בדיוק הבעיה!!!שאנשים חושבים שזה באמונה של עצמם כאילו... אבל זה מתייחס לאמונה של עם ישראל תורת השם. שהם ילכו בדרכו.
ככה אני הבנתי-ככה קראתי-ככה הסבירו לי

כן לנישואים האזרחיים

אני תומך נלהב בנישואיים האזרחיים, אין לי ספק שיש חלק גדול מאוד באוכלוסייתה של מדינת ישראל שתומכת בכך. איך אפשר להכריח בן אדם להתחתן לפי טקס דתי מסויים, גם אם הוא לא רוצה בכך? זה מגוחך! יש להשוות את הזכויות וההטבות ולחוקק חוק נישואים אזרחיים! אני סומך על שר הפנים הנוכחי שיעשה את עבודתו כראוי. משה.

Talia E

New member
בודאי שכן!

לדעתי אין שום סיבה שזוג אוהב לא יוכל לבטא את אהבתו ומחוייבותו זה לזו בלי לקשר את כל הסיפור הזה לדת, ואלוהים וכל מיני טקסים שהם בכלל לא מתחברים אליהם. לי אישית אין שום כוונה להנשא נישואים דתיים, כי אין לי ולדת שום דבר. מישהו אמר פעם, שחופש הוא האפשרות לבחור לפחות בין שתי אפשרויות. מדוע למנוע מאנשים במדינת ישראל את החופש הזה? אני לא מבינה את הפחד: אם יתאפשרו נישואין אזרחיים, אלה שינשאו נישואין דתיים הם אלה שבאמת ירצו בזאת. מדוע לעשות את זה בכח באמצעות החוק? (חוץ מאשר התשובה המתבקשת, שהיא שמשום מה יש אנשים המנסים להתערב בבחירות של אחרים...)

eviv

New member
מתוך העיקרון

מתון העיקרון של מדינת ישראל בתור מדינת העם היהודי ולא הדת היהודית ושהגדרתו של עם זה לא רק דת אני חושב שמן הראוי שמדינת ישראל בתור מדינה דימוקרטית תתן חופש דת ומדת לפחות בנושא כה עיקרוני כמו נישואים. אני חושב שצריך לתת את החופש לא ללכת לפי חוקי הדת במדינה דימוקרטית אשר צריכה להתחשב בכל הדתות ובסוגי האמונות... מדינה יש ציוויון יהודי ולא מבחינת הדת אלא מבחינת העם כי זו מדינת העם היהודי. הציונות היתה זרם לאומי ולא זרם דתי! ולכן אין פגיעה בציוויון היהודי של המדינה שלנו! אני חושב יותר מזה אני חושב שהמדינה צריכה גם לאפשר להומוסקסואלים להתחתן כי שוב פעם לכל אדם מגיעה הזכות להיות מוכר כזוג מבחינת המדינה...

rhorly

New member
ברור שכן לאפשר - הגיע הזמן לאפשר ני

נישואים אזרחיים גם בישראל, נמאס כבר מהכפייה הזאת, כל הטקס העתיק והפרימיטיבי הזה, פשוט מגוחך כבר, צריך לאפשר לכל מי שרוצה להתחתן בכל צורה שהיא, רפורמי, אזרחי ולמי שרוצה דתי. כל השטויות האלה של המקווה אותי אישית זה ממש מוציא מדעתי, בכלל כל התהליך הזה שנעשה ברבנות ממש עתיק, הגיע הזמן שנהיה מדינה יותר מודרנית ונאפשר להתחתן גם בצורה אחרת.

Admini

New member
--------------->

אם לא יאסרו נישואים אזרחיים יהיו פה 2 עמים. חד וחלק. ברגע שאת מתחתנת בנישואים אזרחיים את גוזלת מהילדים שלך את הזכות להתחתן בעם ישראל !!!!?

yoyo10

New member
אני לא גוזלת מהם כלום

תהיה להם בחירה ובנושא הממזרים רק אם בני הזוג לא יתגרשו על פי ההלכה ולאישה יהיו ילדים מבן זוג אחר

Admini

New member
את כן גוזלת

כי אנחנו נחשוד (ובצדק!) בכל מי שנישא נישואין אזרחיים. 2 עמים ? חד וחלק @!

yoyo10

New member
אני חושבת שמגיעה לי הבחירה החופשית

להחליט היהודים בגולה לא יתפצלו ל2 עמים והם מתחתנים שם נשואים אזרחים והרבה אזרחים של המדינה הזאת מתחתנים ככה ולומר את האמת אני מכירה כבר כמה זוגות שהביאו ילדים מבלי להתחתן בכלל ותאמיני לי הילדים שלהם לעולם לא יחשבו ממזרים

Admini

New member
--------------->

את אולי לא תתפסי את זה, אבל בהלכה עדיף שהם לא יתחתנו בכלל. אין נישואין אין ממזרים. (אבל שוב: זה עקום)

rock lover

New member
אתם האשמים.

אתם אלה שחושדים. אתם אלה שלא רוצים. אתם אלה שמתנהגים כאנטי לכול דבר. נגיד ואני מאמין לכול הסיפור של 2 העמים. (נא לקרוא בטון צועק בהמשך) את יודעמ מה? אני כבר לא יכול לחכות!! מצדי שיהיה 2 עמים, כי אז לא תוכלו להגיד לנו מה לעשות! חייבים לאפשר נישואים אזרחיים! דתי שלא רוצה להתחתן עם חילונייה רק משום שהוריה נישאו בנישואים אזרחיים, זה בעיה שלו!

אמה101

New member
בכלל, כשאת משתמשת בביטוי "חד וחלק"

את בזאת מסיימת את הויכוח או הדיון. כמו שאומר לך, "אם נישואים אזרחיים לא יחשבו לדבר פסול, אזי כתוצאה מכך הילדים לא יהיו ממזרים, וכתוצאה מכך לא תהיה בעיה עם חתונות בעתיד, וכתוצאה מכך לא יהיה פילוג בעם. חד וחלק". סוף דיון. שלום ולא להתראות. גמרנו. אמרתי את המילה האחרונה. מעצבן, נכון? אם את רוצה לפתח דיון, אנא ממך, השאירי את הדלת פתוחה לדעות אחרות. אם כל מה שאת רוצה זה לומר את אשר על ליבך וזהו- אני לא חושבת שזה המקום בשבילך.

למעלה