שאלה לגולשים

antreprize

New member
לא מצאתי את זה בגוגל, מצאתי את זה(גם)

בידיעות אחרונות, באחת מהפעמים שבהם התמזל מזלם לכתוב כתבה שבה רוב הדברים נכונים.

asmati

New member
בכל מקרה, פה זה לא פורום מתגייסים:)

ואני בהחלט לא 'מתגייס'

בורות היא ברכה

זה משפט ששווה דיון בפני עצמו. אבל לעניינינו, הרבה פעמים אני יוצא מנקודת הנחה שבני אדם הם עוד זן של פרימיאטים, קופים קצת יותר משוכללים מהשאר. יש מספר דברים מאוד מצומצם שמפריד אותנו מחברינו השימפנזים - איזה 2% של קוד גנטי; יכולות מילוליות, אגודלים יותר ארוכים, ועוד כמה דברים שאני לא זוכר\מבין בהם. הדברים האלה נתנו בוסט לליטוש אחרון של אבולציה שהביאנו עד הלום. אז מדי פעם אני מתנחם בעובדה, שקוף שמדבר עם חברים שלו במסנג'ר הוא קוף די מתוחכם. אני לא מצדיק את ההתנשאות הפילוסופית הזאת, של, "אנחנו יצורים תבוניים ונאורים". תמיד היה ותמיד יהיה מקום לסיפוקים מיידיים, אם זה לנשנש נמלים על מקל או לסגוד לאלילי ריאליטי. לא כל החברה כולה יכולה "לאהוב את החכמה", תמיד יהיה "עמך" וחבורה של "ידענים". וחוץ מזה, אני לא מכיר בנאדם שלא אוהב ללמוד ולהתפתח. אז לא כולם אריסטו או אפלטון, אבל זה חלק מהטבע שלנו - לשאול שאלות ולרצות לדעת עוד. אני אישית קצת מזה וקצת מזה; נהנה מהחיים סתם, וגם מהפילוסופיה ומהמדע. אצל חלק ה"הנינט" וה"מייקל לואיס" יותר דומיננטים מ, למשל, "למה אנחנו פה?", אבל אין שחור ולבן. אין אדם כזה לחלוטין או כזה לחלוטין. מה שכן יוצר פחד לגיטימי הוא, שבדור-שניים האחרונים, תרבות ה"עמך" הולכת וגואה עד כדי לביצוע לינץ' בתרבות האנשים שכן רוצים למצות את עצמם ותבונתם. בורות נהייתה ברכה. כדאי לדאוג?

BITTERtruth

New member
בורות היא סכנה

אם היינו נשארים פרימיטיבים היינו בודאי מתים מאלפי מחלות שונות. בנוסף לכך- היינו מאמינים בשטויות ונלחמים למענם. החכמה והנארות הצילה אותנו מההבלים הללו.

yaakii

New member
אתה יוצא מכלל הנחה שלמות זה סכנה

רבים מאמינים כי המוות הוא דבר חיובי.

BITTERtruth

New member
סכנה אכן נובעת מהגדרה אישית

של כל אדם ואדם. אשמח לשמוע מי חושב שהמוות הוא דבר חיובי.

yaakii

New member
אני לא יכול להצביע לך על אנשים מסויימים

אבל אני יודע שיש כל מיני כתות שמקבלות את המוות כברכה.

אייני

New member
אמת, אבל אתה שוכח

שזה פועל יוצא מהבורות - אף אחד לא יודע מה זה בדיוק מוות. כלומר, הבורות היא עוד פעם סכנה בקטע הזה. כי יכול להיות שבסוף נוכיח שמוות זה מאוד לא חיובי. ואז אם היינו נשארים בורים, ייתכן והיינו כולנו נהפכים למאמינים - ואולי אף מתאבדים התאבדות המונית כדי להקל על עצמנו. (כמובן - ייתכן בדיוק ההיפך הגמור - מה שמוכיח שבורות היא עדיין סכנה. אולי כל המאמצים שלנו למנוע את המוות הם גרועים, כי מוות זה דבר נהדר).

yaakii

New member
ואולי במסכנת החקירה והבירור שלנו

נגיע למסקנה שדוקא לחיות זו סכנה? או אולי שלהיות ``לא בור`` זו סכנה.

אייני

New member
נו?XD ומה כתבתי בסוגריים שלי בהודעה?XD

מה שניסיתי להגיד זה שלהיות בור זה סכנה כי אתה עלול לבחור בדרך שגויה ולפגוע בעצמך או בסובבים אותך ללא שום יתרון, מטרה או רווח.

yaakii

New member
ואני טוען שבאותה המידה לא להיות בור

זה עלול להיות מסוכן!!

אייני

New member
הבעיה היא שאת זה אי אפשר לדעת אף פעם.

בעוד שהסכנה בלהיות בור היא יותר ממשית וברורה.

yaakii

New member
ייתכן והמסקנה לאחר החקירה תהיה

ש"ללכת" על מה שנראה ממשי יותר זו הסכנה הגדולה..!

אייני

New member
חקירה של מה?

של האם זה בסדר להיות בור?XD איך חוקרים דבר כזה?XD לא הבנתי בכלל את ההודעה שכתבת עכשיו, מצטער...

yaakii

New member
למה כשכתבתי את המילים האלו

פה -אתה לא שאלת מה זה אומר?
אם זה בגלל שפה לא הוספתי "והבירור"-אז אני מוסיף עכשיו..

אייני

New member
לא שאלתי - והתברר שבאמת לא הבנתי למה התכוונת

לפחות ככה השתמע מההודעה שהגבת לי. לכן הפעם שאלתי...

yaakii

New member
אז אסביר את עצמי

ההתפצלות בנושא הספציפי הזה התחילה בהודעה הזאת. הטענה שם הייתה כי בורות היא ברכה. אחרי זה טענו כי זה סכנה. מי שטען שבורות זה סכנה בוודאי התכוון שמשום שזה סקנה עלינו להילחם בבורת. זוהי אותה חקירה ובירור עליהם דיברתי.

למעלה