רצון העם?

SupermanZW

Well-known member
כן נכון דווקא. גם אם אמוג'י כאילו מצחיק.
״פניתי לרב אחרי שקיבלתי סימנים כחולים על הרגליים, והוא אמר, "אני לא אומר לאנשים להתגרש". הייתה פעם אחת שפניתי למשטרה, אחרי שהוא הוריד לי את כיסוי הראש ברחוב וירק עליי ובבית ניפץ את הטלפון שלו על הקיר. השוטרים הביאו לי טופס למלא. הייתה שם שאלה האם הוא פוגע בי פיזית. פחדתי לענות על זה. בחרתי לכתוב שלא, והוא קיבל הרחקה לשבוע. אחרי יומיים הוא התקשר אליי ואמר שהוא דיבר עם הרב שלו בכולל שיעשה לנו שלום בית. אמרתי לו שהוא יכול לחזור אם אני מחליטה למי אנחנו הולכים לייעוץ. הלכנו, ובאותו יום אצל היועץ, הוא החליט שהוא כבר לא צריך ייעוץ.״

״לא ידעתי שיש דבר כזה, מקלט לנשים. לא ידעתי שאני במערכת יחסים אלימה, מבחינתי היו לבעלי בעיות שצריך לפתור. היה רב שהתקשרתי אליו כמה ימים לפני שיצאתי למקלט. אמרתי לו שאני כנראה יוצאת מהבית ולא חוזרת, והוא אמר לי, "אפילו לא קיימתם פרייה ורבייה", כי יש לנו רק בנות ולא בנים, כי צריך שיהיה משני המינים. אמרתי לו, "אני אביא בן - ואז מה? אתה רוצה שאני אמות?" הרגשתי שאני חיה על זמן שאול. חששתי לחיי

״באותו שבוע עליתי עם הילדה במדרגות בחזרה מהגן, ואני שומעת את הצעדים שלו במדרגות. הוא כעס עליי שלא הגעתי הביתה בזמן, והחטיף לי סטירה שהעיפה אותי לקיר. הרגשתי שהשעון מתחיל לתקתק לאחור, שמשהו הולך לקרות. חיכיתי שהוא יצא לעבודה, לקחתי מזוודה ומילאתי אותה בבגדים. אמרתי לבת שלי, "אנחנו יוצאות לטיול".״

״אחרי חצי שנה במקלט קיבלתי גט. הוא הפעיל לחץ דרך רבנים שאחזור הביתה, איים להתאבד וגם תיאר איך זה יקרה. היה מתקשר כל הזמן למקלט, היו ימים של למעלה מ-100 שיחות שלא נענו. בדיון הראשון בבית הדין הרבני הוא ירק על אמא שלי. בדיון השני הוא הכה את עורכת הדין שלי, חבט בה באגרופים. הדיין אמר לי, "היא קיבלה את המכות כדי שאת תקבלי את הגט". בדיון השלישי קיבלתי גט. דרגת הסיכון שלנו נשארה גבוהה. פעם בשבוע המשטרה מגיעה אלינו הביתה לראות שהכול תקין.״

״הוא החליט שאני לא צריכה לשטוף ידיים בסבון ולקח את הסבון, או אסר עליי להכניס עוגיות הביתה, שאני מאוד אוהבת. הוא היה מאוד אובססיבי עם הטלפון, לא היה נותן לי להתקשר, בודק כל הזמן מי מתקשר אליי ומתי. בהתחלה לא קלטתי את מציאות החיים שלי. הייתי בהיריון וזה החזיק אותי. כשילדתי את בני הבכור התחילה האלימות הפיזית. היה אירוע של משפחתי המורחבת בבית מלון. הרגשתי שאני חייבת לאזור אומץ ולבקש ממנו ללכת לאירוע, כאילו אני הולכת לבקש בקשה עילאית מרב קדוש. הוא אמר, "מה את צריכה ללכת? את יודעת שאני לא אוהב אותם". בסוף הוא הסכים ונתן לי הוראות ברורות: התינוק היה צריך להיות עליי כל האירוע, שאף אחד לא ייגע בו. הוא אמר, "את לא מדברת עם אף אחד, את יושבת בשולחן, לוקחת אוכל מתי שאני אומר".״

״אחרי הסעודה עלינו לחדר והתחננתי לרדת למטה להיות עם המשפחה שלי. הוא דחף אותי לקיר, בעט בי בכל הכוח בראש, בבטן, בגוף. הסתכלתי על התינוק שלי בסלקל תוך כדי המכות וחשבתי רק עליו, על זה שהוא צריך לראות את זה. לקחתי את הסלקל ורצתי במדרגות, אח שלי פגש אותי בדרך, שאל מה קרה וסיפרתי לו שהוא הרביץ לי. הוא אמר לי, "אם את נשארת איתו את תהיי אישה מוכה כל החיים". שאלתי, "מה זה אישה מוכה?" לא ידעתי בכלל מה זה, מה זו אלימות. מי דיבר איתי על זה? המשפחה שלי עמדה על זה שנלך לטיפול זוגי. אחרי כמה פגישות הוא הפסיק אותן.״

״
כשילדתי את הבת השלישית שלי, והיא בכתה בלילה, הוא בעט בי בכל הגוף כאילו אני כדור. אחרי שהוא סיים הוא הלך לחדר כאילו כלום לא קרה. בכל פעם הייתי אוספת את עצמי, כי הרגשתי שאני חייבת את זה לילדים. לא פניתי לאף אחד. ״

״הוא שלט בי באופן מוחלט, עד רמת השירותים. בכל עשר שנות הנישואים, הוא פקד עליי מתי ללכת לשירותים. הייתי מתאפקת ובוכה שאני חייבת, והוא היה אומר לי, "את לא הולכת עכשיו, הילד צריך אותך, הבית מבולגן". היה אומר לי, "השעה 16:00, את לא נכנסת לשירותים עד 18:00". אם הייתי מעיזה ללכת לשירותים והוא היה מגלה, הוא היה נותן לי מכות רצח. הייתי מגיעה למצבים שהייתי מתפנה לתוך טיטול.״

Harrington

Well-known member
מנהל
״פניתי לרב אחרי שקיבלתי סימנים כחולים על הרגליים, והוא אמר, "אני לא אומר לאנשים להתגרש".
כשתשכנע אותי שיש קשר כלשהו בין זה לנושא, אשמח להמשיך לקרוא. בינתיים לא מצאתי קשר כזה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לומר לאישה שסובלת מאלימות לא להתגרש? הגיוני?
אין לי מושג. מה זה קשור לענייננו? אפילו בדוחק אני לא מוצא קשר כזה. אם וכאשר תפתח דיון/שרשור בנושא השאלה אם אשה כזאת צריכה להתגרש אם לאו, אשמח להתייחס אליו. בשרשור הזה? על אף שהלך ל1001 מקומות, אין לזה שום קשר לכלום. מאומה. נאדה. זילץ'. אפס.

ai27

Well-known member
לומר לאישה שסובלת מאלימות לא להתגרש? הגיוני?
לא, אבל מה זה קשור?
חילוניות לא חוטפות מכות (ואפילו הרבה יותר)
חילוניות לא סובלות מ"אלימות כלכלית" של בעל חולה שליטה?

לא אומרים לאישה שסובלת מאלימות קיצונית לא לברוח ממנה,
אבל כשהמצב לא קיצוני, בהחלט כן לחשוב על היום אחרי.
כי מה שיוצא זה שנגמרים החיים, ורק אחרי כמה שנים משתקמים,
אז צריך לחשוב טוב טוב אם להיכנס לזה.

אבי בן 1231

Well-known member
גם כאן אני אניח את זה, הבריונות הגברית החרדית כנגד נשים קשורה גם לאפלייתן.

ידעתי כבר מזמן שישראל היא מדינת עולם שלישי, בנושא הדת, זאת במצב טוב, אך לפי הכתבה ישראל היא מדינת אופל!!!
אך לא ידעתי וקשה להאמין שנציגיו ה"בכירים" ה|חרדי|ם של הכל יכול הדמיוני הם בני השטן בכבודם ובעצמם!!!

SupermanZW

Well-known member
השוואת אקלים: הליפקס, נובה סקושה מול אוימיאקון, סיביר מול תל אביב, ישראל.

הליפקס - קר בחורף, נעים כל שאר השנה.
אוימיאקון - נעים בקיץ, קר כל שאר השנה.
תל אביב - נעים בחורף, חם כל שאר השנה.

הליפקס מנצחת בנוק אאוט, כי בה נעים רוב השנה.

קבצים מצורפים

• Screen Shot 2022-11-20 at 12.40.47 PM.png
    Screen Shot 2022-11-20 at 12.40.47 PM.png
    KB 768.1 · צפיות: 2
  • Screen Shot 2022-11-20 at 12.41.30 PM.png
    Screen Shot 2022-11-20 at 12.41.30 PM.png
    KB 601 · צפיות: 2
  • Screen Shot 2022-11-20 at 12.42.21 PM.png
    Screen Shot 2022-11-20 at 12.42.21 PM.png
    KB 595.5 · צפיות: 2

ai27

Well-known member
השוואת אקלים: הליפקס, נובה סקושה מול אוימיאקון, סיביר מול תל אביב, ישראל.

הליפקס - קר בחורף, נעים כל שאר השנה.
אוימיאקון - נעים בקיץ, קר כל שאר השנה.
תל אביב - נעים בחורף, חם כל שאר השנה.

הליפקס מנצחת בנוק אאוט, כי בה נעים רוב השנה.
:eek:
נראה שבחורף,
במקפיא שלי נעים יותר מאשר בקנדה...

SupermanZW

Well-known member
:eek:
נראה שבחורף,
במקפיא שלי נעים יותר מאשר בקנדה...
בוא נראה, במקפיא שלך הטמפרטורה 18- מעלות. בהליפקס ביום הקר ביותר בשנה הטמפרטורה הנמוכה ביותר היא 18- מעלות, זאת אומרת, 364 ימים בשנה הטמפרטורה יותר גבוהה מבמקפיא שלך, כולל כל החורף למעט היום הקר ביותר בשנה.

SupermanZW

Well-known member
השוואת מזג האוויר בניוקאסל, אנגליה להליפקס, נובה סקושה:
בניוקאסל אין חודשים שבהם הטמפרטורה הממוצעת מתחת לאפס, בהליפקס יש, אך בניוקאסל השפעת הHumidex גדולה מבהליפקס, כך שזה מתקזז.

קבצים מצורפים

• Screen Shot 2022-11-20 at 1.44.53 PM.png
    Screen Shot 2022-11-20 at 1.44.53 PM.png
    KB 475.6 · צפיות: 1

ai27

Well-known member
השוואת מזג האוויר בניוקאסל, אנגליה להליפקס, נובה סקושה:
בניוקאסל אין חודשים שבהם הטמפרטורה הממוצעת מתחת לאפס, בהליפקס יש, אך בניוקאסל השפעת הHumidex גדולה מבהליפקס, כך שזה מתקזז.
ניוקאסל זה החלק הכי צפוני וקר באנגליה - אין לי מה לחפש שם.
תמצא אותי בין לונדון לברייטון,
בקיץ.
ויהיה לי קר (אבל נסבל)

הסיפור על הHumidex נשמע כמו קנוניה קנדית כדי שתגידו לעצמכם שלא קפוא כמו שנדמה לכם
אתה בודק מד טמפרטורה,
או שיש לך מד Humidex?

SupermanZW

Well-known member
ניוקאסל זה החלק הכי צפוני וקר באנגליה - אין לי מה לחפש שם.
תמצא אותי בין לונדון לברייטון,
בקיץ.
ויהיה לי קר (אבל נסבל)

הHumidex נשמע כמו קנוניה קנדית כדי שתגידו לעצמכם שלא קפוא כמו שנדמה לכם
אתה כנראה היחיד שקר לו בלונדון בקיץ. רגישותך לקור קיצונית. Humidex הוא אכן שיטה קנדית למדידת עומס חום, מקבילים לה Heat Index האמריקאי, וPHS העולמי. ההבדלים בין המודלים זניחים.

ai27

Well-known member
אתה כנראה היחיד שקר לו בלונדון בקיץ. רגישותך לקור קיצונית.
לא היחיד - רוב המשפחה שלי ושל אשתי ככה.
ולא רק:
לדוד של אשתי הייתה אופר - שהגיעה לארץ "לנסיון של שנה" עם בעלה הבריטי והוא התאהב בארץ.
ואחרי שנה בארץ הוא לא היה מסוגל לחזור לארצו למעט גיחות קצרות. טוען שהיא בלתי-נסבלת.
Humidex הוא אכן שיטה קנדית למדידת עומס חום, מקבילים לה Heat Index האמריקאי, וPHS העולמי. ההבדלים בין המודלים זניחים.
תגיד,
למה לדעתך כמעט כל הקנדים מצטופפים בכמה נקודות קטנטנות בדרום קנדה הענקית,
אם כל כך נעים שם?

SupermanZW

Well-known member
לא היחיד - רוב המשפחה שלי ושל אשתי ככה.
ולא רק:
לדוד של אשתי הייתה אופר - שהגיעה לארץ "לנסיון של שנה" עם בעלה הבריטי והוא התאהב בארץ.
ואחרי שנה בארץ הוא לא היה מסוגל לחזור לארצו למעט גיחות קצרות. טוען שהיא בלתי-נסבלת.

תגיד,
למה לדעתך כמעט כל הקנדים מצטופפים בכמה נקודות קטנטנות בדרום קנדה הענקית,
אם כל כך נעים שם?
כמה נקודות קטנטנות? אתה מבין שאתה מדבר על מדינה ששטחה בערך זהה לזה של ארה״ב ושחיים בה 38 מיליון איש? אי אפשר לשים 38 מיליון איש על כמה נקודות קטנטנות. נכון שרוב הקנדים גרים ב״דרום קנדה״, באותה מידה ניתן לטעון גם שבקליפורניה לבדה חיים יותר אנשים מבכל קנדה והיא המדינה המאוכלסת יותר בארה״ב. מה זה אומר? כלום. אפשר לומר (וזה לא נכון) שקליפורניה היא המדינה הכי מבוקשת, אבל זה היה מזמן, זה לא נכון היום, כי היום קליפורניה סובלת מההגירה השלילית המשמעותית ביותר בארה״ב. בקנדה יש היום מגמה של התרחקות מרצועת הגבול עם ארה״ב, שנובעת בפשטות מרצון להשיג יותר שטח בפחות כסף ובונים ערים חדשות רחוקות יותר מהגבול עם ארה״ב, המגמה החלה להיות משמעותית ב2020 כשעבודה מהבית התחילה להיות נפוצה וקרבה לגבול עם ארה״ב מועילה פחות מבחינה כלכלית גם לפרטים וגם לעסקים.

נובה סקושה אינה גובלת בארה״ב משום כיוון, למרות זאת היא מבוקשת יותר מניו בראנזוויק שגובלת במיין. למה? כי כלכלת נובה סקושה חזקה יותר מכלכלת ניו בראנזוויק, אז בסופו של דבר הכלכלה היא שקובעת היכן אנשים רוצים לגור. כלכלת נובה סקושה תמיד הייתה חזקה יותר מזו של ניו בראנזוויק, למרות שלכאורה כלכלת ניו בראנזוויק הייתה אמורה להיות חזקה יותר בגלל הגבול עם ארה״ב. אתה רוצה לטעון שזה האקלים? לא יכול להיות, האקלים בנובה סקושה הכי נעים בקנדה אבל הפרובינציה המאוכלסת ביותר היא אונטריו, שהאקלים בה פחות נעים, חם בה מאוד בקיץ וקר בה מאוד בחורף, אבל הכלכלה שלה הכי חזקה בקנדה בינתיים (היא נחלשת יותר מאחרות כך שהמגמה צפויה להשתנות), גם קוויבק יותר מבוקשת מנובה סקושה למרות שהשפה השולטת בה צרפתית והיא הרבה יותר מושלגת מנובה סקושה, למה? שוב, הכלכלה, לקוויבק יש קשרים כלכלים ענפים עם אירופה ועם ארה״ב. המשקל שהאקלים משחק בבחירת מקום המגורים עבור רוב האנשים משני, את התפקיד העיקרי תמיד לוקחת הכלכלה. ניופאונדלנד הפרובינציה הכי יפה בקנדה (מבחינת טבע ונופים), אבל אוכלוסייתה קטנה כמעט כל שנה, הסיבה? הכלכלה שלה היא החלשה ביותר מבין הפרובינציות בקנדה. אז היא נראית כמו גן עדן אבל האבטלה בה גבוהה מאוד, קשה למצוא בה עבודה ברוב המקצועות, קשה מאוד למכור בה בתים כי כמעט אין ביקוש, יש אנשים שעוזבים בלי למכור את ביתם פשוט כי לא הצליחו למכור. הכל עניין של כלכלה, כל השאר משני. לכן, אם אתה מנסה לטעון שבגלל האקלים גרים רוב הקנדים ברצועה (לא נקודות) צרה בדרומה, שסמוכה לגבול עם ארה״ב, הסיבה היא כלכלית ולא קשורה למזג האוויר, וכפי שהזכרתי קודם, זה התחיל להשתנות לפני שנתיים.

ai27

Well-known member
כמה נקודות קטנטנות? אתה מבין שאתה מדבר על מדינה ששטחה בערך זהה לזה של ארה״ב ושחיים בה 38 מיליון איש? אי אפשר לשים 38 מיליון איש על כמה נקודות קטנטנות. נכון שרוב הקנדים גרים ב״דרום קנדה״, באותה מידה ניתן לטעון גם שבקליפורניה לבדה חיים יותר אנשים מבכל קנדה והיא המדינה המאוכלסת יותר בארה״ב. מה זה אומר? כלום. אפשר לומר (וזה לא נכון) שקליפורניה היא המדינה הכי מבוקשת, אבל זה היה מזמן, זה לא נכון היום, כי היום קליפורניה סובלת מההגירה השלילית המשמעותית ביותר בארה״ב. בקנדה יש היום מגמה של התרחקות מרצועת הגבול עם ארה״ב, שנובעת בפשטות מרצון להשיג יותר שטח בפחות כסף ובונים ערים חדשות רחוקות יותר מהגבול עם ארה״ב, המגמה החלה להיות משמעותית ב2020 כשעבודה מהבית התחילה להיות נפוצה וקרבה לגבול עם ארה״ב מועילה פחות מבחינה כלכלית גם לפרטים וגם לעסקים.

נובה סקושה אינה גובלת בארה״ב משום כיוון, למרות זאת היא מבוקשת יותר מניו בראנזוויק שגובלת במיין. למה? כי כלכלת נובה סקושה חזקה יותר מכלכלת ניו בראנזוויק, אז בסופו של דבר הכלכלה היא שקובעת היכן אנשים רוצים לגור. כלכלת נובה סקושה תמיד הייתה חזקה יותר מזו של ניו בראנזוויק, למרות שלכאורה כלכלת ניו בראנזוויק הייתה אמורה להיות חזקה יותר בגלל הגבול עם ארה״ב. אתה רוצה לטעון שזה האקלים? לא יכול להיות, האקלים בנובה סקושה הכי נעים בקנדה אבל הפרובינציה המאוכלסת ביותר היא אונטריו, שהאקלים בה פחות נעים, חם בה מאוד בקיץ וקר בה מאוד בחורף, אבל הכלכלה שלה הכי חזקה בקנדה בינתיים (היא נחלשת יותר מאחרות כך שהמגמה צפויה להשתנות), גם קוויבק יותר מבוקשת מנובה סקושה למרות שהשפה השולטת בה צרפתית והיא הרבה יותר מושלגת מנובה סקושה, למה? שוב, הכלכלה, לקוויבק יש קשרים כלכלים ענפים עם אירופה ועם ארה״ב. המשקל שהאקלים משחק בבחירת מקום המגורים עבור רוב האנשים משני, את התפקיד העיקרי תמיד לוקחת הכלכלה. ניופאונדלנד הפרובינציה הכי יפה בקנדה (מבחינת טבע ונופים), אבל אוכלוסייתה קטנה כמעט כל שנה, הסיבה? הכלכלה שלה היא החלשה ביותר מבין הפרובינציות בקנדה. אז היא נראית כמו גן עדן אבל האבטלה בה גבוהה מאוד, קשה למצוא בה עבודה ברוב המקצועות, קשה מאוד למכור בה בתים כי כמעט אין ביקוש, יש אנשים שעוזבים בלי למכור את ביתם פשוט כי לא הצליחו למכור. הכל עניין של כלכלה, כל השאר משני. לכן, אם אתה מנסה לטעון שבגלל האקלים גרים רוב הקנדים ברצועה (לא נקודות) צרה בדרומה, שסמוכה לגבול עם ארה״ב, הסיבה היא כלכלית ולא קשורה למזג האוויר, וכפי שהזכרתי קודם, זה התחיל להשתנות לפני שנתיים.
אז אתה מבין שזה מאוד חדש,
ואולי גם קשור לפריחה האנרגטית: אם קנדה מייצרת יותר נפט ונוצר גז שמחממים איתו בתים, אפשר לגור יותר צפונה.

ומה לגבי שמן קנדי?
איפה מגדלים אותו?

SupermanZW

Well-known member
אז אתה מבין שזה מאוד חדש,
ואולי גם קשור לפריחה האנרגטית: אם קנדה מייצרת יותר נפט ונוצר גז שמחממים איתו בתים, אפשר לגור יותר צפונה.

ומה לגבי שמן קנדי?
איפה מגדלים אותו?
רוב מקורות האנרגיה בקנדה מגיעים מאלברטה.

SupermanZW

Well-known member

קבצים מצורפים

• Screen Shot 2022-11-20 at 2.20.24 PM.png
    Screen Shot 2022-11-20 at 2.20.24 PM.png
    KB 923.9 · צפיות: 0
  • Screen Shot 2022-11-20 at 2.21.03 PM.png
    Screen Shot 2022-11-20 at 2.21.03 PM.png
    1.7 MB · צפיות: 0
  • Screen Shot 2022-11-20 at 2.21.51 PM.png
    Screen Shot 2022-11-20 at 2.21.51 PM.png
    KB 95.1 · צפיות: 0