קצת על ה"קטע" של הפורום.

• פותח הנושא daud
  • פורסם בתאריך

מיאה49

New member
תומר קישורים לרודיאולה ודופאמין

במאמרים שאני מצרפת תמצא את הקשר בין רודיאולה לדופאמין. ויש בסוף המאמרים גם רפרנסים למאמרים כפי שהתפרסמו בכתבי עת רלוונטיים.

tshgn

New member
../images/Emo45.gifהמון תודה לך - מיאה...

את השלישי שמרתי, הדפסתי ואם תהיה דרישה אז גם אתרגם. זה סוג המאמריםשאני אוהב. מדעיים ללא פרסום מוצרים ספציפיים. כלומר, אובייקטיביים. שוב תודה, תומר

מיאה49

New member
תומר, מבינה למה הכוונה. ../images/Emo20.gif../images/Emo20.gif

שמחה שיכולתי לעזור. אם אתקל בעוד מאמר מדעי אשלח לך.

sayv

New member
תחסוך לעצמך..

רודיולה 1 הוא תמונה של רודיולה. (נגיד כי עד כמה שאני יודעת הרודיולה אמנם מכוערת אבל היא מגיעה בפריחה צהובה ולא דמויית הצמח הבשרני הזה שבטח מעולם לא ידעתי מה שמו אבל אמא שלי מגדלת אותו תמיד בעציצים) רודיולה 2 הנו קישור לקישור לעמוד עם התמונה. רודיולה 3 מספר לנו כל מיני עובדות "בוטניות" על הצמח, כשהרלוונטי ביותר הנו שבעלים יש הרבה ויטמין C וניתן לאכול העלים חיים או מטוגנים. בנוסף מכילים הרבה נוזלים וניתן לשתות מהם כשאין מים בסביבה... וזהו פחות או יותר.

tshgn

New member
../images/Emo13.gifסיון - מה יהיה עם הבחינות שלך?

הרי יש לי תירוץ לשמירת המידע כאן ובדיקתו אחר-כך. א. אני עייף ומת לישון כבר. ב. יש לי CFS, אז במילא אינני שם לב מה קשור יותר ומה קשור פחות... לידע כללי בינתיים, כפי שבררתי בספרי הבוטניקה: השם המדעי של הצמח הוא: Rhodiola integrifolia כינוייו: Rhodiola rosea sedum roseum שמותיו העממיים: stonecrop houseleek חיוני לברר עליו אודות מטבוליזם CAM, אנסה בהמשך,. בעליהם מצטברות חומצות אמיניות. שייך למשפחת הטבוריתיים (נציגי המשפחה נפוצים גם בישראל) שם הסוג: צורית. המשיך לברר עוד בהמשך תומר

tshgn

New member
רודיולה איננה מכוערת בכלל!!!!!!

משפחת הטבוריתיים היא משפחה יפיפיה בהתחשב בהתאמתה לתנאי סביבה קיצוניים. עליהם בשרניים ופרחיהם בשלל צבעים. אך מה לעשות שתנאי הסביבה שלהם מגבילים את אברי המין היפים שלהם לגדלים מסוימים ולא יותר? הרי תנאיהם שונים מאלו של צמחי העציץ בסביבת הבית הנוחה. אז בבקשה - מטעם משפחת הטבוריתיים - ובייחוד מטעם מין הצורית - מעט יותר כבוד לאלו ששורדים ועל חיינו מקלים... ביי לבינתיים, תומר

tshgn

New member
מיאה -ומהפער בין הרושם שנוצר כאן...

ומהפער בין הרושם שנוצר כאן, גם ממני!, לבין העובדה המוכרת לכולם ש"אין תרופה" למה שיש לנו אני מודאג כל-כך. אינני רוצה לגלות בהמשך שמישהו כבר היה בסרט הזה ונכווה משיפור הזמני או מתופעות לוואי או מכל דבר אחר. פשוט לא מסתדר לי שזה כל-כך מסייע לחלקנו ולמרות זאת לא ידענו אודותיו כהל-כך הרבה זמן!!!!!!!!!! מפחיד לא, מדאיג - אותי כן. תומר

מיאה49

New member
תומר, אותי זה לא מפחיד.../images/Emo20.gif../images/Emo20.gif

אני למדתי בחיי שרופאים ממש לא יודעים הכל אפילו בתחום כל כך ספציפי כמו המחלות שלנו. הם סתם יורים באפילה, עובדים בשיטת המצליח. מכיוון שלא מתים מהמחלות האלה, אז לאף אחד לא דחוף למצוא תרופה. מקסימום כמה אלפי אנשים ישארו בבית. אנחנו סוג של נכים שלא נראים נכים. רוב מקרי ההחלמה הגיעו דוקא מהטיפול האלטרנטיבי. אבל בשביל זה צריך משאבים, סבלנות, הרבה זמן, ושינוי אורח חיים. וזה לא קל. בהצלחה מירה

dodo281

New member
מירלה ....

מירה - אנא - בקכעך כי רוב המחלימים מהתסמונות מחלימים בגלל טיפול אלטרנטיבי - את עלולה לגרום נזק !!! את עלולה לגרום לאנשים לזנוח טיפול רפואי מבוקר - לטובת טיפול אלטרנטיבי - שעם כל הכבוד - תוצאותיו אינן נבחנות באותם כלים קפדניים שבהם נבחן טיפול רפואי !!! הנתונים שאני מכירה - אינם תומכים בדברייך !!! אם יש ממש בדברייך - אנא - הביאי כאן לינק למקור רציני המאשר את דברייך - לטובת כולנו !!! אני אסיר הכובע בפנייך... ואולי כולנו ניוושע סוף-סוף!!!

מיאה49

New member
דודו, תקראי את הספר של רונית דורון

משמעות הטיפול האלטרנטיבי בעיני, זה טיפול הוליסטי. שזה אומר גם טיפול פסיכולוגי. גם טיפול תרופתי קונבנציונלי וגם תוספי מזון, גם טיפול פיזיולוגי. ולפעמים גם צריך להתגרש מהבעל... סתאאאאאאאם צחקתי. בעיקר רצון אדיר לצאת מזה. לילה טוב ושינה טובה מירה

dodo281

New member
מירה - זו לא בדיוק ההגדרה של

טיפול אלטרנטיבי - אבל זו בהחלט דרך הטיפול הנכונה בעייני

מיאה49

New member
טיפול אלטרנטיבי בעיני זה גם לא

לחשוב שהרופאים הכי טובים יודעים הכל. והכי חשוב לא לתת הגדרות לכלום.... פשוט לקום יום אחד ולומר לעצמך....די נמאס לי להיות חולה. מה אני עושה בעניין. לילה טוב ושינה מתוקה מירה

dodo281

New member
מירה - הרופאים יודעים...

שהם אינם יודעים הכל, והפציינט אינו מניח כלל שהרופאים יודעים הכל !!! זמנים אלו חלפו מן העולם !!! והרופאים הכי טובים - דווקא הם - קשובים מאוד מאוד לפציינט - ובמיוחד אם עסקינן בתש´ כר´ - בה רב הנסתר על הגלוי - הם לומדים הרבה מאוד מהפציינט עצמו - הן בשיח שהוא יוזם, הן בשיח שמקורו בשאלותיהם, ולמעשה ביחד - !!! - עפ"י הפידבק של הפציינט והידע שלהרופא - מתווים את דרכי ההתמודדות עם התסמונת. שינה ערבה לך מירה, וגם לי

מיאה49

New member
דודו, יש לך מזל שיש לך רופא מקשיב

וקשוב. לי לא יצא לפגוש כזה. היום אני על הפנים, כל מערכת העיכול כואבת לי מהפרות היבשים. מעצבן אותי שלא זכרתי לא להגזים. אבל איך אפשר לזכור משנה לשנה? טוב, אני סולחת לעצמי, וסובלת בשקט עד שיעבור. ברור שגם השינה שלי הלילה הייתה ממש מופרעת. התעוררתי בערך 5 פעמים. לא עזרו כדורי השינה. מה לוקחים בכדי להרגיע את מערכת העיכול? רק בריאות מירה

למעלה