צים: האוניות מגיעות לכל העולם והגיע הזמן להתיחסות כאן

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
רווח למניה של 11$ זהו רווח רבעוני למניה של 22%
תשלום דיבידנד של 4.75$ לפי מחיר מניה 51$ זו תשואת דיבידנד רבעונית של 9%

Reem88

Well-known member

Reem88

Well-known member

"יכול להיות שמחירי התובלה ימשיכו לרדת" ?
המנכ"ל יודע באיזה עולם הוא חי? מזכיר לי את הנהלת בזן קצת :-(

Reem88

Well-known member

בורסה 2008

Well-known member
כולנו הערכנו ירידה במחירי התובלה הימית וזה בדיוק מה שקורה.

בינתיים למספרים- צים סגרה אתמול ב-39.34 וחילקה בחודשים האחרונים גם 7.6$ דיבידנד.
בקופה יש לה לאחר תשלום הדיבידנד כ-2.7B שזה כמעט 23$ למניה.
אם צים רק תעמוד ברף הנמוך של תחזיות האנליסטים לרבעונים הבאים, היא אמורה להביא עוד כ-1.73B$ שהם 14.46$ למניה.
אז בסוף השנה היא אמורה להיות עם מזומן של כ-37$+ למניה. בערך כמו השווי בו היא נסחרת.
היא תמשיך לחלק דיבידנד שמן לדעתי פשוט כי אין לה מה לעשות עם מיליארדים של דולרים, ולכן, למרות הכל, אני עדיין בפנים. גם בתרחיש דיי פסימי, אני לא רואה איך אפסיד יותר מדי על ההשקעה הזאת. בתרחיש אופטימי אפשר להרוויח כמה עשרות אחוזים אולי. השקעה סולידית סך הכל לטעמי.

yel5

Well-known member
אני גם בפנים. גם אם מחירי ההובלה ימשיכו לרדת, יהיו לחברה מספיק רווחים לחלק דיבידנדים נדיבים ברבעונים הקרובים. ההתלבטות היחידה שלי היא האם לקנות עוד מניות במחיר הנוכחי.

בורסה 2008

Well-known member
העניין הוא שמחירי התובלה יורדים אבל העלויות עולות כל רבעון. הסכנה היא שזה ייפגש איפשהו ברבעונים הבאים, כי כרגע מגמת המחירים חזקה למטה. אני לא מחזק בינתיים וגם לא מחזיר דיבידנדים פנימה. מאמין שלאחר הדוח השנתי אני כבר אהיה עם אחוזים משמעותיים מההשקעה המקורית ביד לאחר דיבידנד שנתי. זה מלכתחילה היה כיוון ההשקעה הזאת מבחינתי. מקסימום לא נרוויח.

בורסה 2008

Well-known member
מחירי התובלה ממשיכים לרדת בחדות ובמיוחד הקו של שנחאי-לוס אנג'לס שיורד השבוע ב-9%.
זה נראה לא כל כך טוב לצים, והחשש הוא שההכנסות היורדות והעלויות העולות יפגשו איפשהו באמצע בשלב כלשהו, ומשם אפשר להבין למה נגזר לצים שווי פעילות כל כך נמוך.

משקיע88

Well-known member
אפשר להשקיע בעקיפין בצים באמצעות קנון, המחזיקה 20.7% ממניות צים. חישוב הNAV מראה שהוא מייצג שער כ 18000 בעוד היא נסחרת ב 13600. בעבר הלא רחוק החשיפה לצים הייתה כ 50% בדומה לחשיפה ל OPC אבל תשלומי הדיבידנד יצרו משקל 61% ל OPC לעומת 31% לצים והיתרה במזומנים. עלות הנהלה וכלליות בקנון איננה גבוהה לדעתי.

yel5

Well-known member
כאשר צים נסחרת ב 35$, אולי עדיף כבר להחזיק אותה בגלל המזומן בקופה.
בכל מקרה, שמחתי לקנות אתמול עוד חבילה לאוסף. לא טוב שהמניות יהיו ללא חברותה.

בורסה 2008

Well-known member
צים לפי דעתי כבר לא רחוקה מלהיסחר כבר היום על המזומן שלה, מה שבעצם מתמחר לה שווי פעילות שלילי. מזומן בקופה לאחר דיבידנד 2.7B$, רווח צפוי ברף הנמוך לרבעון השלישי אמור להיות 1.2B ושווי השוק 4.1B$.

מדד שנחאי, שלפי צים הוא המייצג ביותר את מחירי הספוט שלה, נמצא כבר על 2847. העלות הכוללת ל-TEU ברבעון האחרון היתה כבר 1977K, מה שאומר שעוד ירידה של 30% במחירי התובלה כבר יכולה להביא את צים לאיזור בעייתי ברווחיות. אז יש לצים גם 20%-30% של חוזים שנסגרו במחירים גבוהים בהרבה, וגם עליהם כבר מדברים ככאלה שאולי יקבלו הנחה מסויימת, אבל צים כבר בטריטוריה מסוכנת.
במחיר הנוכחי זו עדיין נראית לי עסקה טובה, אבל בינתיים זה לא הוכיח את עצמו. לבחון ולסכם את הפוזיציה טוב יותר אוכל לאחר דוח שנתי של 2022, כי חלק גדול מהפוזיציה הסתמך על החזר הדיבידנד הגדול שיהיה השנה.

bogii

New member
קצת מצחיק ואפילו פתטי לקרוא שיש כאלה שממשיכים להחזיק ואפילו מגדילים טוב כל אחד ושיטתו מבחינתי המניה אסורה מה גם שהיא בתבנית המשור היורד אבל בהצלחה לכל המאמינים

בורסה 2008

Well-known member
בוגי, סבבה שיש לך דעה שונה, אבל למה לזלזל ולהגיד פתטי? אתה תחזור להתנצל על הביטויים האלה אם מי שחיזק עכשיו ירוויח?

"תבנית המישור היורד"- אם כבר בפתטי עסקינן 😂😂😂😂

yel5

Well-known member
קצת מצחיק ואפילו פתטי לקרוא שיש כאלה שממשיכים להחזיק ואפילו מגדילים טוב כל אחד ושיטתו מבחינתי המניה אסורה מה גם שהיא בתבנית המשור היורד אבל בהצלחה לכל המאמינים
אותי מצחיק לשמוע את משחררי הסיסמאות: "המניה אסורה".
מה עם קצת נימוקים למסקנה שלך? אם הנימוקים ישכנעו אז משקיעים יגיעו לאותה מסקנה, ואם לא אז נשארנו עם סיסמא ריקה מתוכן.
אם הנימוקים שלך לקוחים מניתוח טכני (תבנית משור יורד), עדיף כבר להישאר עם סיסמאות סתומות שברורות רק למי שכותב אותן.

נערך לאחרונה ב:

bogii

New member
אפשר לעשות בינתיים בקרת נזקים כמה המניה הצליחה להקיא מהגבוה אם אני לא טועה ירדה משהו כמו 60 אחוז מהגבוה ננסה לצרף גרף אצל וונדר המחונן אחרי 25 אחוז ירידה מהגבוה הוא פשוט היה מחסל את הפוזיציה ועושה חישוב מסלול מחדש זו כנראה הסיבה שהוא מנהל קרן של כמה מליארדי אירו באירופה ואנחנו לא כמוהו לפחות אנחנו יכולים להתבשם ולהתנחם בעובדה שיש לנו נציג ישראלי באירופה שעושה חייל אבל לפני כן אני מאחל לו בריאות וגם לכם בסייפה צים לטעמי זה לא מניה להשקעה מבחינתי זה כמו נרות חנוכה לראותם ולא להשתמש בהם זו דעתי מאז המחיקה בארץ הייתה ונשארה אהההה ומי שלא מוכן להשתתף איתנו בתשלום המס ומעדיף להיות באזרחות אחרת רק כדי להפחית את תשלומי המס מבחינתי הוא ראוי שאני ישים שקל אצלו סליחה אבל זה אני וזו העיהכ האישית שלי 1662317987619.png

בורסה 2008

Well-known member
לא הבנתי עד הסוף מה כתבת, אבל לגבי המס: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001402101

אם אני לא טועה, צים זו החברה ששילמה את המס הגבוה ביותר בשנת 2021, וזאת למרות שכל המתחרות שלה משלמות מס בצורה שונה במדינות שלהן ומופחתת, אז אתה סתם יוצא בהאשמות פה.

לגבי השאר- לבריאות ובהצלחה.

בורסה 2008

Well-known member
צים לא מוצאת תחתית. יש גם השקעות כאלה. מחירי השילוח דיי התרסקו בחודשים האחרונים, והציפיות למיתון עושים את שלהם גם על תמחור המניה, אבל יש דבר שמפריע לי בהתנהלות של צים- הם אישררו תחזית ל-2022. אם הם מאמינים לעצמם, לא יכול להיות שעדיין לא יצאה תכנית בייבק. גם על חשבון הדיבידנד הענק שאמור להתקבל במשך ובסוף השנה. החברה נסחרת עמוק מתחת למכפילי 1, ואם החברה לא יודעת משהו שעוד לא סיפרו לנו, זה בדיוק הזמן לצמצם את מספר המניות במחירים האלה. אני כותב להם את זה גם בקשרי משקיעים, אך כמובן שלא אני זה שיזיז אותם מהמדיניות המקובעת שלהם, כיאה לחברה ישראלית. מקווה ישקבלו מתישהו קצת שכל מהאמריקאים ויצאו בתכנית אגרסיבית כזאת. זה גם יעזור בדיבידנדים עתידיים וגם יתמוך במחיר השוק.

yel5

Well-known member
עוד חבילה נאה הצטרפה לאוסף הנאה.
מרגיש כמו במשחקי הילדים שאוסף סדרות.
יחי הדיבידנד.

בואו נחשב את הדיבידנד לשנת 22.
אם התחזית היא שבכל השנה הרווח למניה יהיה 40, וניקח 50%, נקבל 20.
עד כה חילקו 7.6$.
מכאן שנקבל עוד 12.4$.
מה דעתכם?

מי שקונה את המניה היום ב 32 יקבל החזר של ~ 40% (!!) מהשקעתו בצורה של יתרת הדיבידנד לשנת 22.

בורסה 2008

Well-known member
עוד שבוע של ירידה חדה מאד במחירי השילוח. המדד העולמי ירד ב-8% בעוד בקו של שנחאי-לוס אנג'לס ירד עוד 11%.
צים מתחילה להתקרב לאיזורים מסוכנים מבחינת מחירי השילוח מול העלות שלה, בזמן שהיא החברה שהכי חשופה למחירי הספוט בתעשייה.
נוסיף לזה את העובדה שלמרות המחירים העכשוויים, אין קניות לא של קנון ולא רכישות חוזרות, וזה מתחיל להיראות שתזת ההשקעה לא מתממשת פה.

אין המלצה כמובן

למעלה