צים: האוניות מגיעות לכל העולם והגיע הזמן להתיחסות כאן

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

בורסה 2008

Well-known member
את החישובים הפשוטים כבר עשינו הרבה פעמים וכולנו יודעים אותם. צריך לנסות לראות קצת מעבר ולהבין איפה הסיכון.
צים הגדילה מאד את הצי שלה ובמחירי חכירה גבוהים מאד. השאלה היא כמה מהר יכולים לרדת מחירי השילוח כדי להוריד דרמטית את הרווח שלה וכמה גמישה צים בחוזי החכירה כדי שתוכל להצטמצם במקרה הצורך כדי לא לעבור להפסד. אני מניח שנקבל חלק מהתשובות בסקירות של הדוח לרבעון השני.

בורסה 2008

Well-known member
צים חוטפת היום בין היתר בגלל הורדת המלצה של בנק אוף אמריקה. באמת שנגמרו לי המילים. או שנופתע מאד מאד בדוח הקרוב והתחזית גם להמשך השנה תשתנה בצורה מאד דרסטית, או שהשוק יתיישר בהמשך.
יש גם נפילות כאלה 😔

בורסה 2008

Well-known member
אגב, אם החברה מאמינה שהפגיעה בחברה לא ממש דרמטית, זה הזמן ל- buy back.

בורסה 2008

Well-known member
מחירי השילוח ממשיכים את דרכם מטה, כבר שבוע "אני לא יודע כמה" ברציפות.
צריך לזכור שהתחזית השנתית שנתנה החברה התבססה על מחירים יורדים בהמשך השנה, ויהיה מעניין לראות עד כמה ירידת המחירים תואמת את התחזית. לתחושתי, הירידה קצת יותר חדה ממה שחשבו. צריך לראות אם גם הווליום נפגע.
צים כבר תיקנה יפה מהתחתית, אך עדיין במחיר שלדעתי משקף התרסקות ולא ירידה הדרגתית, ולכן אני עדיין בפנים.

מחזיק ולא ממליץ

בורסה 2008

Well-known member
צים עולה בפרה מרקט למרות שהשוק יורד וזה לא במקרה- חברת הספנות החמישית בגודלה בעולם התובלה מקפיצה את תחזית ה-EBITDA השנתית שלה ביותר מ-30%(!) לאחר שכבר שכבר העלתה תחזית גם לפני 3 חודשים.
אני חשבתי שאם צים תוכל לאשרר את התחזית שלה בדוח הקרוב זה ייתן בוסט רציני, אבל אם היא תעלה תחזיות, אני פשוט לא מבין מה המחיר עושה באיזורים האלה.

יש עניין

Reem88

Well-known member
מתי צים אמורה להוציא את הדו"ח הקרוב שלה?

נערך לאחרונה ב:

yel5

Well-known member
הבנתי שתפרסם ב 18.08.22 ואז נדע גם כמה דיבידנד ביניים תחלק.

בורסה 2008

Well-known member
גם DANAOS וגם MATSON מכות את התחזיות, אך חשוב מכך, MAERSK, החברה הגדולה בעולם, שוב מעלה תחזית שנתית ל-EBITDA של 37B$ מתחזית קודמת של 30B$. זאת העלאה של יותר מ-20% והיא גם מתבססת על המשך ירידות במחירי התובלה הימית בהמשך השנה.
התמחור של צים הולך ונהיה יותר טוב מבחינתי עקב החדשות האחרונות בענף.

יש עניין

yel5

Well-known member
אולי הגיע תורה של צים לעדכן תחזית?
מבחינתי, התחזית הראשונית שהוציאה והעדכון שבא אחריה מספקות אותי.

בורסה 2008

Well-known member
כרגע זו כבר תהיה אכזבה אם צים לא תעדכן תחזיות למעלה אחרי שכולן לפניה עושות זאת, אבל בתמחור של היוםגם שמירה על התחזית היא טובה באופן כללי.
יש עוד שבועיים בערך עד דוחות צים.

yel5

Well-known member
אם צים תסגור השנה רווח של 5.2B$ אז הרווח למניה יהיה ~ 44$.
חלוקת דיבידנד לפי 50% נקבל 22$ - מעל 40% ממחיר המניה הנוכחי.

yel5

Well-known member

ZIM to Release Second Quarter 2022 Results on Wednesday, August 17, 2022​

בורסה 2008

Well-known member
למרות כל ההודעות האחרונות, צים ממשיכה להפגין חולשה. זה עד כדי כך מוזר לי שאני שוקל להגדיל פוזיציה למרות שהיא כבר דיי גדולה אצלי בתיק.

לא ממליץ

בורסה 2008

Well-known member
צים מאד מתסכלת.
זה מרגיש לי כאילו הפוזציה הזאת כושלת מאד לעומת השוק אז הלכתי לבדוק. האמת היא שהשוק ירד 5%-6% מהרגע שהנכנסתי לפוזיציה, שזה פחות מההפסד שלי בפוזיציה(בערך 3% כרגע), לכן בשורה התחתונה אני לא יכול להגדיר את הפוזיציה ככשלון. היא סתם מתסכלת.

יום רביעי צים מוציאה את דוח רבעון שני, והוא מאד חשוב לי להבנה ולהמשך הפוזיציה. אם הכל ממשיך לפי התכנית ולפי הנתונים שיצאו עד כה מהחברות המקבילות, אני אלך ראש בראש עם השוק, אם אראה סדקים כלשהם, אולי אפרד או אקטין פוזיציה.

אם הכל כרגיל, הייתי אולי מצפה גם לתכנית רכישות עצמיות במחירים האלה, אפילו על חשבון הדיבידנד.

Reem88

Well-known member
עד כמה קנון שנסחרת בארץ חשופה לצים?

יש איזה נוסחה כלשהיא? או כלל אצבע שאפשר להיצמד אליו? כמובן משהו שהוא בערך כי הם 2 חברות שונות.
למשל על כל עליה של X% בצים קנון עולה ב0.8X

בורסה 2008

Well-known member
אפשר לחשב את החשיפה הכלכלית. השוק לא תמיד יתנהג ככה.

חשב את אחזקת צים בקנון(אחוז האחזקה*שווי צים) ותחלק בשווי קנון. זאת בערך אמורה להיות החשיפה.

בורסה 2008

Well-known member
אגב, גם וואלמארט(שלישי לפני המסחר) וגם טארגט(רביעי לפני המסחר יחד עם צים) מפרסמות השבוע. ברבעון הקודם השוק העניש מאד את צים גם על אזהרות הרווח של וולמארט וטארגט ורמות המלאים שלהן, כך שיהיה מעניין גם מהכיוון הזה.

בורסה 2008

Well-known member
אז וולמארט פירסמו דוחות טובים והקפיצו את וולמארט וטארגט ב-5%. כשזה היה הפוך צים ירדה איזה 10% אם אני זוכר נכון. הפעם גם זה לא מצליח להעיר את הסנטימנט הישנוני בצים לאחרונה.
מחר דוחות, וזה יכול לתת את האות לאחד הכיוונים.
שיהיה לנו בהצלחה.

בורסה 2008

Well-known member
טארגט מאזנת קצת את וולמארט ומוציאה דוח גרוע שמוריד אותה 3%. וולמארט יורדת רק 0.5% וביחס לשוק היום זה דווקא טוב.

אבל לנתון העיקרי, דוח צים- לא טוב. מפספסת בשורה התחתונה אחרי שכל המתחרות הכו אותה ומאשררת את הצפי לשנה הנוכחית אחרי שכל המתחרות העלו.
ירידה קלה בנפח אך בעיקר ירידה במחיר הממוצע עשו את ההבדל, וצים שחשופה מאד למחירי הספוט רואה איך היא נפגעת מזה הפעם כמו שידעה להנות מעליית המחירים.
זה עדיין לא נורא בכלל, ואישרור התחזית הקודמת היא מספיק טובה מבחינתי לתמחור הנוכחי. בטווח הקצר צים אולי תחטוף, אך כדי שתרד לטווח היותר ארוך עדיין צריך לראות ירידת מחירים דרסטית במחירי התובלה הימית.
צים גם מגדילה את הדיבידנד ל-30% מהרווח הרבעוני וגם עוד 10% מהרווח של רבעון ראשון, כך שהכסף זורם אלינו וזה טוב. הייתי מעדיף שישלבו BUY BACK, אבל כנראה שזאת פעולה מסובכת מדי לחברות ישראליות.

אין המלצה

למעלה