פאו גאסול עובר ללייקרס

SHNIK

New member
הטרייד הזה

לא יכול להיות מצויין לממפיס, ההסבר הוא פשוט : לא משנה כמה הם קיבלו ומה הם יוכלו לעשות עם זה, הם יכלו לקבל יותר. לראיה המידע שנחשף היום על קבוצות נוספות שהגישו הצעות לגריזליס כאשר הבולטת בהן היא ההצעה של שיקגו (נוצ'יוני ותומאס) ולדעתי גם אותם וגם קבוצות אחרות כריס וואלאס יכל למשוך כמו מסטיק ולסחות יותר נב שימו לב שפורטלנד הציעו את אאוטלוו ולפרנץ בתמורה לגאסול, מישהו יכול להסביר לי מה לפורטלנד, לה שניים מגבוהי העתיד של הליגה, יש לעשות עם פאו?, מוזר עד מופרך... שניק.

תוספת - שמועות לגבי קוואמי

לפ השמועות הגריזליז מוותרים עליו, וקוואמי יחתום מחדש בלייקרס בעוד 30 יום.

השמועות לגבי הגריז לא מפסיקות לרוץ

יש שמועות על מייק מילר לגולדן סטייט +רכז בתמורה לברנדן רייט, והחוזים הנגמרים של POB ופייטרוס. מייק מילר בעצם מתחבר לחצי מהקבוצות בליגה כרגע. נראה שהגריזליס הולכים על טנקינג בגדול, ובניה סביב גיי וקונלי. לדעתי זה דווקא מהלך חכם. המעבר של גאסול ישאיר אותם עם 44 מליון במשכורות שנה הבאה, ואולי עוד, מה שישאיר להם הרבה כסף ללכת על שחקנים חופשיים. ממפיס מאוד רצו את דנג וגורדון, ששנה הבאה יהיו שחקנים חופשיים מוגבלים, ואני צופה שאחד מהם יגיע לממפיס (מצטער ניר). תוסיפו לזה בחירת דראפט גבוהה השנה, ועוד כמה שיתגלגלו לפתחם, ואני חושב שתוך שנתיים שלוש הם חוזרים. אני לא אוהב את החיזוק שהם זרקו על הלייקרס, אבל זה מה יש.

Puskas

New member
לטעמי..

ואני אוהד הבולס ואוי ואבוי אם זה יקרה.. אבל דנג הוא אופציה מעולה לגריזליס אם היא תצליח להביא אותו סוף עונה..השכר שלו נמוך בהרבה ממה שגאסול עשה.. והוא יתן להם PF צעיר,אתלטי,עם קליעה ועם הגנה נהדרת! אני לא יתבייש להגיד שהוא ישכיח לגמריי את גאסול.. עוד אופציה..לטעמי נוביצקי גמר ת'סוס בדאלאס..חלאס..כל כך הרבה עונות הם מוכשרים ועמוקים וטובים ונחנקים ברגע האמת.. אולי לתת את נוביצקי תמורת נניח..בוריס דיאהו וברבוסה יכול להיות טוב לשני הצדדים.. לפיניקס יהיה עוד שחקן פנים ברמה הגבוהה ביותר שיחד עם מריון וסטודמאייר יהיו קו מפלצתי.. דאלאס תקבל קלעי כמו שצריך+גבוהה שיחליף את דירק..

Puskas

New member
תשמע..

אין דרך אחרת להסביר את חוסר ההצלחה של דאלאס ברגעי האמת... יש לנוביצקי צוות מסייע מעולה,יש לו את טרי,ג'וש הווארד,סטקהאוס והאריס ובכל זאת הם נחנקים תמיד.. המספרים של הצוות המסייע מצוינים..אז כנראה הבעיה במנהיג..(לא במספרים כמובן..אבל במנהיגות והיכולת להתעלות ברגעי אמת). מלבד זאת..דאלאס עמוקה יותר מהצוות הזה..כי יש לה גם את ג'ואן הווארד וברנדון בס שמפתיע יפה השנה.. אחלה קבוצה..למה הם כאלה לוזרים? כנראה בעיה מנטלית שאת התיקון שלה צריך להתחיל בהחלפת מנהיג.. על נוביצקי אפשר להוציא טרייד מעולה..כולל למשל ג'וש סמית' שיכול להגיע יחד עם עוד שחקן או שניים לספסל + בחירת דראפט לשנה הבאה... לדעתי זה מעולה..נוביצקי ייתן פוש לאטלנטה ויעשה אותה קבוצת פלייאוף לגיטימית במזרח העלוב..(השילוב שלו עם ג'ו סמית' והרפורד ועם שחקני משנה כמו צ'ילדרס יכול להיות מצוין!) דאלאס תקבל כוח צעיר שבהחלט עושה נ"ק וגם חוסם ולוקח רב' יותר טוב מדירק..ובמצב כזה לדעתי טרי יכול להיות המנהיג החדש ודאלאס תהיה מאוזנת יותר ומוכשרת לא פחות... אין מנוס..דירק תוקע את דאלאס..

SHNIK

New member
תראה

כתבתי שמבחינת קיובן נוביצקי הוא אנטאצ'בל, אני חושב שבתמורה המתאימה (שצריכה להיות לטעמי יותר מג'ו סמית' ושחקן או שניים לספסל...) זה אולי כן יכול להתאים לדאלאס, אבל... אני מסכים שעד כה (דגש על עד כה) נוביצקי מראה שאין לו ביצים ברגעי האמת ואני מסכים גם שהצוות המסייע שלו ברמה גבוהה, אבל סנטר אין לו ושחקן בסגנון של נוביצקי צריך בחור חזק לצדו, לדעתי הרגע בו לנוביצקי צטרף סנטר הגנתי חזק והקבוצה עדיין תתקע אז נוכל לשפוט את נוביצקי עד תום... שניק.

Puskas

New member
אמת אבל..

ג'ורדן,פיפן ורודמן עשו את זה בלי סנטר ועם גיבוי רציני אחד בלבד בדמותו של קוקוץ'.. אז זה לא תירוץ..בכל זאת הווארד נותן ריבאונד וגם לנוביצקי יש את זה קצת וטרי משלים אחלה שלישייה כשהאריס,סטקהאוס ואחרים מגבים..יש פה יותר עומק מהבולס של אז..(אין ג'ורדם שזה מינוס עצום אבל עדיין..) הרי תביא עכשיו סנטר טוב לדאלאס ויש לך קבוצה מושלמת.. קובי ושאק עשו את זה עם שחקני משנה חביבים אבל בלי כוכב שלישי (פוקס,פישר,הורי,ראש). הספרס עושים את זה עם שלישייה..טוני,מנו ודאנקן... דטרויט עשתה את זה עם חמישייה מדהימה אבל עם דגש על הוואלאסים ועל בילאפס. ז"א אתה לא חייב חמישייה מושלמת..אתה חייב שלישייה מצוינת וגיבוי ראוי..יש את זה לדאלאס..יש לה אפילו 4 סטארים..מה צריך יותר?? עוד סנטר? בלתי אפשרי להשיג כרגע..הווארד,סטודמאייר,ראשיד,מינג,קאמבי..הם כולם תפוסים חזק.. הספרס חיים בלי סנטר מאז הפרישה של האדמירל,בוסטון בלי סנטר העונה וגם שיקגו ואינדיאנה היו מעולות בלי סנטר.. יש לדאלאס כישרון ענק בכל עמדה מלבד סנטר..אז מה הבעיה? לדעתי נוביצקי צריך להפסיד להיות המנהיג ולהיות כינור שני לטרי זו הדרך היחידה בהעדר טרייד ראוי או סנטר ראוי.

SHNIK

New member
אני לא מסכים...

להפך, אני חושב שלאורך כל הטיעון האחרון שלך רק הוכחת שאני צודק..., לא כתבתי שחייבים חמישיה בשביל אליפות, כתבתי שכדאי שיהיה סנטר חזק, באשר לג'ורדן כתבת ואני אחדד : ג'ורדן הוא לא פונקציה. אם נביט לעבר האלופות ב25 השנים האחרונות לא כולל ג'ורדן נשים לב שאת כולן אפיין שחקן ציר משמעותי מתחת לסל : פילדלפיה (מוזס מלון), בוסטון (רוברט פאריש), לייקרס (קארים), דטרויט(לאמביר), יוסטון (האקים), סן אנטוניו (דאנקן), לייקרס (שאקיל), דטרויט (בן וואלאס), מיאמי (שאקיל). אני לא חושב שסנטר חייב להיות סטאר, בעיקר חשוב שתהיה לו נוכחות וכח מתחת לסל, על אחת כמה וכמה במקרה של נוביצקי שלוקה בכך... שניק.

Puskas

New member
רק תיקון קטן..

כתבת: סן אנטוניו (דאנקן) ורשמת בסוף שחייב סנטר עם נוכחות... דאנקן הוא PF..בזמנו היה לו את האדמירל והיום ליצנים כמו אוברטו ואודוקה.. נוביצקי משחק על המשבצת של דאנקן ועל המשבצת של ראשיד למעשה.. וברור שג'ורדן לא פונקציה..וברור שדיופ והליצן השני הם בדיחות...אבל בכל זאת..מול הסטייט לא היה סנטר מדהים בצד השני.. ועדיין הם נרמסו..

הזמנים השתנו

היום יש פחות חשיבות לסנטר במלוא מובן המילה, לאחר לכתו של שאק מאתנו נשאר יאו, והוא בפלייאוף עדיין לא לקח סדרה לרפואה צריך נוכחות בקו הקדמי, ואת זה יש לדאנקן כחצי סנטר, והיה לדטרויט עם צמד הואלאסים יש גארנט, יש סטודומאיר, יש הווארד, יש גאסול שיעזור לקובי, אף אחד לא סנטר אבל זה משמעותי. נוביצקי הוא יותר סמול פורוורד באופיו, אפילו שוטינג גארד עם רגליים ממש ארוכות...

SHNIK

New member
מאוד לא מאוזן...

ברבוסה ודיאו לא משתווים לנוביצקי בערכם, בנוסף דאלאס נותרים בלי סקורר בצבע (ודיאו, שהוא יותר 3 מ4 הוא לא סקורר...), ברבוסה הוא שחקן מעולה אבל כבר יש להם שחקן בסגנון שלו (טרי) והקו האחורי שלהם מעובה מספיק ואת כל זאת ציינתי בהתעלמות מוחלטת מכך שנוביצקי הוא אנטצ'בל (ולא כדאי להרגיז את קיובן... (-:) שניק.

the mnm factor

New member
מסכים עם כולם לגביי ממפיס, אבל

אני חושב שנצטרך לחכות קצת זמן לפני שנכתיר את הלייקרס כאלופת המערב... אני חושב שהטרייד הזה רע מאוד לביינום. מי שראה אותו קצת יודע כמה הוא בסך הכל ילד חסר ביטחון... הבאתו של גאסול תערער את ביינום לפחות בהתחלה ואני צופה לו קשיים לא קלים כשיחזור. בקיצור- בניגוד לסלטיקס, שמורכבת משחקנים חסרי אגו שיודעים לעבוד בצוות, הלייקרס נראים כרגע כקבוצה שיכולה להיות חלומית אבל יכולה גם להיות פלופ הליגה.

תום איי

New member
דרך אגב,ביאהו פירסמו את הטרייד ככה:

Lakers acquire F Gasol from Grizzlies ז'תומרת, מדגישים את הF בגאסול ולא את הC . אני מנחש ש:א. אודום לא יהיה עונה הבאה בלייקרס ב. לביינום וגאסול יש אפשרות לשחק ביחד.

STEVE NASH

New member
כבר אמרתי שאני לא מבין גדול בענייני חוזים

מישהו יכול לסדר לי את הטרייד הזה מבחינה חוזית?[ומומלץ בעברית
פאו גאסול ללייקרס.. מי לממפיס? חופן אננסים? קערת בוטנים? קיצר, כלום. פשוט טרייד מוזר מבחינת הדובים.

OrEl74

Well-known member
מנהל
הטרייד הזה...

גרם לי לחפש במקום חופשתי מישהו עם לפטופ ולרוץ אלייכם
מהלך מבריק של הלייקרס ומהלך הרבה פחות מבריק של ממפיס, אני דורש וועדת חקירה לבדוק אם הלייקרס לא עשו קומבינה עם ג'רי ווסט. אם אתם שואלים אותי, יש טוענת חדשה לכתר במערב...יכול להיות שלא כבר מהעונה הקרובה אבל בעונה הבאה בהחלט יהיה מעניין בלוס אנג'לס. אגב, זה לא דופק קצת אל אודום? להערכתי הלייקרס עדיין לא אמרו את המילה האחרונה...צפו טרייד גדול על אודום בקרוב (אולי אפילו קיד???) המשך חופשה נעימה לי...

SHNIK

New member
תשובות

1. בהנחה שעמדות 1 ו-3 בממפיס סגורות לשנים הקרובות החבר'ה הבכירים שהגריזילס יכולים לדוג בדראפט הקרוב הם אוג'יי מאיו מUSC ואריק גורדון מאינדיאנה, שניהם קלעים אנדרסייזר, אתלטיים שאוהבים (מאוד) את הכדור ומתעתדים להיות שחקנים מובילים בליגה, אופציות נוספות הן ניקולה באטום יקיר מלה מאן, אבל העובדה שהוא לא לגמרי 2 טבעי והקליעה שלו מבחוץ לוקה בחסר (על אחת כמה וכמה כשמשווים אותו לשניים הקודמים אז הוא אופציה פחות טובה) וצ'ייס בדינג'ר מאריזונה, שהוא קלעי אתלטי גבוה ומגוון אבל חלש פיזית ולוקה בהגנה (ושוב, השניים הראשונים נראים האופציות הטובות ביותר). בעמדות הגבוהים האופציות קצת פחות מתאימות לממפיס לטעמי, הבכיר ביותר נראה ברוק לופז (אחד מהתאומים לופז של סטנפורד, מכללה חובבת תאומים (ממנה הרי הגיעו האחים קולינס...)) 7 פוטר חזק שמנצל את הכח שלו מתחת לסל, הבעיה היא שממפיס צריכים גבוה דינמי יותר בהנחה שמיליצ'יץ' ישחק לצדו, אופציות נוספות (ומתאימות עוד פחות לממפיס) הן דה-אנדרה ג'ורדן מטקסס A&M שהוא פרוספקט אדיר, 7 פוטר אתלטי להחריד וארוך ידיים ורוי היברט יקירינו מההויאס, אבל שניהם לא סקוררים מוכחים וממפיס צריכים סקורר בצבע... כך שלטעמי מה שממפיס צריכים לעשות הקיץ זה לבחור במאיו או גורדון ולעשות טרייד על מילר (שאפשר להוסיף לו גם את ווריק ולורי אם יש בזה צורך) בתמורה לPF פותח ועומק, אבל לפי הלך הרוח בגריזליס לאחרונה נראה לי שהטרייד הזה יראה כמו מילר, ווריק, לורי ורודי גיי בתמורה לדריוס מיילס... 2. באשר לרודי גיי הזמן יאמר, בטורניר המכללות לפני שנתיים רודי גיי נראה כמו ילד שהתבלבל ממה כתבות עליו עם הכותרת "סקוטי פיפן הבא" והראה בעיקר את החסרונות של פיפן בטורניר (השתנקות ברגעי האמת, חוסר יכולת להנהיג ולהוביל) שהסתיים בהפסד מביש לג'ורג' מייסון הננסית (שהכוכב שלה לצורך הפרספקטיבה היה ג'אי לואיס שמשחק היום בגליל העליון...). אבל מאז הילד גדל והעונה מראה הרבה וובוס שלא הכרתי בו בעבר, יכולת קליעת קלאץ', אנרגיה וורסטיליות, השאלה היא האם הוא השתנה באופן המנטלי ואת זה נוכל לדעת רק בעוד כשנה-שנתיים, את המפתחות להובלת הגריזליס הוא קיבל רק היום... שניק.

SHNIK

New member
תוספת לתשובה 1

מה שכן, באמת שכחתי בעמדות הגבוהים את מייקל ביזלי מקנזס סטייט, PF אתלטי המתנסה לגובה 2.06, מפלצת צבע מפחידה ובלתי עצירה במכללות (עומד כרגע על 25.3 נק' ו12.4 ריב' למשחק) ונראה שהוא המטרה האמיתית של ממפיס, אבל אותו הם יצליחו לדוג רק אם הם יזכו בלוטרי... שניק.

SSPB

New member
ביסלי מתאים להם בול!

ואגב ראיתי השנה את סטנפורד וברוק לופז מזכיר הרבה את גאסול בסגנון שלו.

tristan79

New member
שתי שאלות לגבי ממפיס

ברור שהטרייד הזה מטרתו "להסריח" את הגריזליס לבחירת דראפט גבוהה העונה (ואולי גם בעונה הבאה) + הבחירה שכנראה תהיה בסוף הסיבוב הראשון של הלייקרס, ואז לפנות מקום מתחת לתקרת השכר בקיץ 2009. קונלי, קריטנטון ולאורי הצעירים (לאורי עוד לא בן 22 והוא ה"זקן" בחבורה) ישתלטו על עמדת הפוינט, רודי גיי בסמול ומיליצ'ץ' שיכול להשתלב בעמדות הגבוהים כחלק מהתוכנית העתידית. השאלה הראשונה היא את מי ממפיס תוכל להחתים בדראפט, שיוכל להוות פקטור רציני בקבוצה (כנראה יצטרך להיות אופציה מס' 2 של הגריזליס)? השאלה השנייה היא האם רודי גיי, שכבר העונה הפך להיות הפרנצ'ייז של הגריזליס, באמת שחקן טוב מספיק על מנת לבנות סביבו קבוצה עם שאיפות? הוא באמת ברמה של שחקן פרנצ'ייז? עד כמה הוא יכול להשתפר?

Blaz0r

New member
מהלך הלייקרס חייבים(!) לעשות בעקבות הטרייד...

עכשיו הם פשוט חייבים את ג'ייסון קיד, כי זה נשמע מצויין שגסאול הגיע, ועם החזרה של ביינום הם יהיו קו קדמי טוב, אבל מה שתאכלס יהיה עם שניהם ביחד זה סלט אחד גדול! הם צריכים את קיד שידע לעשות סדר איתם, ולנצל אותם כמו שצריך, וגם לעשות את זה בטרייד שחייב לכלול את אודום! כי באמת כבר אין לו מקום ברוטציה כזו...

למעלה