עזרו לי

אלקטרה

New member
עזרו לי

אני מחפשת מקורות מידע על ויקה , למישהו יש מושג איפה אני אוכל להשיג ספרים בנושא? האם מישהו פה עושהמדיטציה? ודרך אגב האם אתם חושבים שחתולים שחורים הם התגלגלות של מכשפות בעבר?

Zipadidoda

New member
כן...

לכי לאתר http://www.avatarsearch.com ותרשמי בחיפוש Wicca יש עשרות אתרים... כן אני עושה מדיטציה ואין לי מושג לגביי חתולים שחורים אני מניח שזה ייתכן

Jerald_Admonds

New member
ובכן

בין הספרות המתורגמת לעברית המצומצמת שיש בארץ יש ספר מצויין על וויקה הנקרא `כישוף וקסם`.. וכן אני עושה מדיטציה ולא לפי דעתי חתולים הם חתולים ולא התגלגלות של מכשפות מן העבר.. אחרי הכל אנחנו לא באותה רמה של קארמה ביחד עם חתולים בין אם אנו בני אדם או משהו קצת יותר מתקדם..

morning star

New member
``כישוף וקסם`` אינו מלמד על ויקה

שלום לך, ``כישוף וקסם`` הינו תרגום קלוקל של הספר True Magick, של המחברת Amber K (מחברת ספרים רבים ביניהם Celtic Magick) אשר במקור מופץ ע``י Llewellyn, שם דבר בכל הקשור להוצאה לאור של ספרות פאגאנית, מאגית ומיסטית (וכמוהם הוצאת הספרים Weiser Books). ההוצאה בארץ הינה ``אור-עם`` ותורגם ע``י גילה וולף. איני רוצה להשמיץ את המתרגמת, אך בתרגום טעויות הקשורות באי היכרות עם החומר שקודמת לתרגום. בשיחה עם ההוצאה לאור נאמר לי כי המתרגמת אכן לא עוסקת בויקה. טרם דיברתי עימה. הספר עצמו אינו על ויקה. הוא מדבר על הכישוף מנקודת המבט של הויקה, ומביא גם תרגילים רוחניים שונים (אשר דרושים לכל החפץ לעסוק בכישוף ו/או מאגיה, וקיימות הרבה וריאציות שלהן). אמנם הספר מביא דברים מעטים הקשורים בויקה כדת, אך אין זה ספר טוב לנושא וגם אין הוא מתיימר להיות כזה. מחברת הספר היא ויקנית ולא היה בכוונתה לכתוב ספר על הויקה כדת, אלא כשם הספר על True Magick. אין ספק כי הספר נכתב גם מתוך נסיונה ואמונותיה של המחברת כויקנית, אך שוב, הספר לא בא ללמד על ויקה. ובקשר לרמה הקארמתית של חתולים: ישנן תרבויות עתיקות אשר סגדו לחתולים ובעיניהם חתולים היו שליחי האלים. במצרים העתיקה הוטל עונש מוות על מי שפגע בחתול ואף היתה להם אלה בעלת פני חתול (Bast). נקודת מבטך נתונה לויכוח - ישנם המאמינים כי בני אדם יכולים להתגלגל בחיות (וההיפך) וישנם המאמינים כי דבר זה לא ייתכן. הויכוח לא נפתר עד היום... שלך הנווד

Jerald_Admonds

New member
המממם

גם אם לא מדובר שם על הוויקה כדת עדיין מדובר שם על מאגיה מנקודת המבט של הוויקה.. זה בערך מה שרוב האנשים מחפשים היום בדת ;) ועם זאת טעיתי בהפניה שלי ואני מתנצל על טעות זאת. תודה שציינת אותה בפני שי.

morning star

New member
חבל שכך

לדת הויקה יש רבות מה ללמד את העוסק בה ברצינות (אפילו שנפת`יס חושבת כי אני גורס ההיפך). הנווד

nepthys

New member
אל תכניס לי מילים לפה...

אני אומרת ש... 1.היא הייתה רעיון טוב אבל ביצעו אותה בצורה גרועה (גרמו לה להיראות לא רצינית ע``י הוספת שמועות שונות ומשונות מסביבה כדי להראות שהיא הייתה נפוצה גם לפני המאה הזו ושהיא דומה לנצרות, מה שלחלוטין לא נכון) 2. שה``עוסק בה ברצינות`` הוא מאוד מועט, ורוב ה``עוסקים בה`` עושים את זה רק בשביל הכישוף ובלי כבוד ממשי או תחושה ממשית של קרבה לעקרונות שלה. 3. זה מטריד אותי מכיוון ששום דת לא ראויה ליסח אוהד בגלל שהיא ``מרשה`` לאחרים להתעסק בכישוף ולא בגלל שהעקרונות שלה מתאימים לאותו אדם. זה פשוט מעליב, אתה לא חושב? 4. ולכן אני מתנגדת בכל תוקף לאנשים שהפכו לפגאנים בגלל הכישוף ולא בגלל העקרונות, ולאותם האנשים שהמירו את דתם בלי לחקור עליה בכלל.

morning star

New member
ספרים וחתולים שחורים

שלום לך אלקטרה, עד כמה שידוע לי ספרים על ויקה בארץ אין להשיג אלא בהזמנה מיוחדת בחנויות מיסטיקה שונות (כגון ``עידן חדש`` בת``א). לדעתי עדיף להזמין את הספרים מחו``ל (``אמזון`` הם מקור די טוב). אני אישית ממליץ מאוד את ספריו של Scott Cunningham : Wicca : A Guide to the Solitary Practitioner ו - Living Wicca (שהינו המשך הספר הראשון). ספר המהווה מסמך מאלף על דתות נאו פאגאניות שונות ועל ה``תמונה`` הנאו פאגאנית בארה``ב הינו הספר Drawing Down the Moon של Margot Adler. ספרה של Starhawk, אחת מהדמויות הבולטות בארה``ב בסצינה הוויקנית (אשר גם בקרה מספר פעמים בארץ) כתבה ספר אשר וויקנים רבים רואים כ-Must Have הינו הספר The Spiral Dance, אשר מציג את הויקה מנקודת מבט די פמיניסטית. ספרים ``היסטוריים`` על ויקה נכתבו על Gerald Gardner, אשר נחשב לעיתים ל``אבי`` הויקה המודרנית, וממנו התפצלו המסורות ה``מרכזיות`` (האמת שאין מסורת מרכזית של ויקה, זהו כינוי למסורות הויקה המודרניות הראשונות), כגון ה-Seax Wicca של Raymond Buckland (ויקה מנקודת מבט סקסונית) והויקה האלכסנדרונית של בני הזוג Sanders (אשר התחנכו אצל גרדנר ולא הסכימו עם כמה משיטותיו). ספר כללי אשר תרם להתעוררות הנאו פאגאנית הוא הספר The Golden Bough, סר פרייז`ר. היום ידוע כי בספר מספר אי דיוקים (ולא מעטים) בקשר לפולחנים שונים מו העבר, אך למרות אי דיוקים אלה (שנתגלו הודות למחקרים ארכיאולוגיים והיסטוריים מאז תחילת המאה שעברה) הספר מהווה ספר מצויין ואני ממליץ עליו בחום (הוא גם מופיע במרבית הביבליוגרפיות של הספרים שציינתי קודם לכן ומצוטט רבות). ה - Gospel Of Aradia, ספרו השנוי במחלוקת של Lleland, מביא חלק מאמונות ה-Strega, המסורת של הפאגאנים האיטלקיים. ספרים בנושא הסטרגה כתב Raven Grimassi, ביניהם Wiccan Mysteries, ספר כללי על ויקה, אשר מנסה לבנות תמונה היסטורית של התפתחות הויקה ומסורות פאגאניות ונאו פאגאניות מהתקופה הנאוליטית עד היום. למה כוונתך ב``עוסק במדיטציה``? מדיטציה היא חלק משגרת היום אצלי, לא עיסוק. אם את רוצה לדון בשיטות מדיטציה שונות (טרנסדנטלית למשל) איני האדם המתאים לכך... בקשר לחתולים השחורים : לא שמעתי על האמונה הזו. האמונה התפלה כי חתולים שחורים מביאים מזל רע, כנראה נובעת מימי הביניים (באירופה, עד היום, ישנם אנשים המאמינים כי כל החתולים מביאים מזל רע, השחורים מושמצים במיוחד בגלל האסוציאציה של צבעם עם ``כוחות האופל``), לפי היסטוריונים אחדים. נשים רבות (בעיקר נשים) הועלו על המוקד מאחר והיה להם חתול כחיית מחמד. דבר זה נובע כנראה מהכתוב ב``קורנס המכשפות`` (Malleus Maleficarum) של שני נזירים בשם היינריך קרמר וג`יימס ספרנגר (אשר כנראה פורסם לראשונה בשנת 1486 ועד שנת 1669 יצאו לו כשלושים גירסאות). ספר זה שימש את האינקויזיטורים למציאת והאשמת מכשפות, תוך שיטות עינויים רבות. הספר מביא ``סימנים`` שכביכול בעזרתם ניתן לזהות מכשפות וחותמי הסכמים עם השטן. הספר מתאר כיצד נעשה פולחן השטן. בספר מוזכר כי פעמים רבות השטן שולח עזרה למכשפותיו - שד אשר לובש צורת חתול (באנגלית המושג נקרא Familiar). ניתן להבין מדוע דבר כזה יכול לגרום להתעוררות אמונה תפלה שכזו. הוספתי בתחתית ההודעה קישור לאתר מצויין על נאו פאגאניזם בימינו (יש בו חלק לחברים וחלק ציבורי) הנקרא PaganPath. כמו כן ישנו אתר של קבוצה ויקנית בארץ הנקרא IsraWicca. אמנם האתר בשלבי בניה, אך ניתן ליצור קשר עם חברי הקבוצה. צירפתי גם קשור לחיבור יפיפה של Selena Fox, הנקרא I Am Pagan. ואחרון חביב, ומפאת חוסר המקום לקישורים - www.witchvox.com , האתר העולמי המפורסם The Witch`s Voice, מכיל הרבה מאמרים וכן קישורים לאתרים רבים בעולם, קבוצות שונות ואף אנשים פרטיים בכל מקום בעולם הפצים בקשר עם פאגאנים וויקנים בסביבתם. שלך הנווד

כן אני עושה מדיטציה ובקשר לויקה

ויקה היא דת של מכשפים את יכולה למצוא הרבה דברים עליה בכל מיני מקומות באינטרנט אבל כולם באנגלית הדבר היחידי שנתקלתי בו בעברית בקשר לויקה היה ספר בשם ויקה מה היא באמת שבו מצויין החוקים הטקסים וכל שאר הדברים של הויקה ועכשיו גם ניתקלתי בספר כישוף וקסם שזה דיי מעניין.... ולא ניראה לי שחתולים הם גילגול של מכשפות...

כרמית מ

New member
וויקה היא לא ``דת של מכשפים`` אלא

דת מבוססת טבע, אשר טקסיה והפרקטיקות שלה כוללות כישוף, הן למטרות יומיומיות כמו ריפוי ועבודה והן למטרות רוחניות, כלומר טקסים דתיים. דת מבוססת טבע היא דת שמחזור עונות השנה וכוחות האדמה, המים, האויר והאש נמצאים במרכזה והאלים שלה מבטאים את הרעיונות המרכזיים הללו (אל אדמה, אל פריון, אל אש וכדומה).

כרמית יקרתי....

וויקה היא דת של מכשפים ואת זה תוכלי לקרוא בכל ספר של וויקה ובכל הקשור אליה!!!! וזה לא נכון שזה רק לפעולות ריפוי וויקה עוסקת גם בכשפים שחורים ידידתי הנחמדה לפני שאת תוקפת תקראי קצת ספרים שלך מכשפה אמיתית

מכשפה יקרה..כל דת שיש...

בה כשפים מתחילה בדרך ככל כדת חביבה שאמורה לאזור לאנושות ואז יש כשפים יותר חזקים ואנשים שרוצים לנצל כח וכ` אני בטוחה למשל שאת חושבת שוודו זה רע ושחור אבל במקור זה בכלל נועד לעזור לאנשים ...דת שלווה וחביבה...הוודו

אור יקירתי ...

לא אני לא חושבת שוודו זה דבר רע כי אני אישית השתמשתי בו לא פעם כדי לרפאות אנשים מדברים שונים שאני לא ינמק כרגע את צודקת במה שאמרת אבל אני רק אמרתי שוויקה היא דת של מכשפים!!

nepthys

New member
כולן תוקפות אותך וכולן לא קוראות...

מה ז``א ``דת של מכשפים`` בעינייך? אנשים שהם וויקאנים לא חייבים להתעסק בכישוף אלא רק בפולחנים לאלים שלהם. לפעמים יש וויקאנים שלא מבצעים כשפים בכלל, וזה לא הופך אותם ללא וויקאנים, כל עוד הם עובדים את האלים. חוצמזה, בוויקה אין שום מאגיה שחורה, מכיוון שעצם המהות שלה נוגד את זה. אולי יש אנשים שהיו וויקאנים והתחילו להתעסק במאגיה שחורה לאחר מכן, אבל מרגע זה, הם כבר לא וויקאנים (אלא אם הם התחרטו, כמובן). משום מה בעולם שלך כולם לא קוראים את הספרים שאת קראת וכולם תוקפים אותך.. היא אפילו לא אמרה שומדבר שירמוז לזה!

כרמית מ

New member
מכשפה אמיתית

אינני תוקפת איש, אלא מביעה את דעתי. אני חוזרת ואומרת שוב, וויקה אינה דת של מכשפים, זוהי הגדרה מוטעית ולא נכונה. היא כוללת כשפים בפרקטיקות שלה, אבל גם היהדות עושה זאת, האם זה הופך את היהדות לדת של מכשפים? אולי תספרי לנו איזה ספרים קראת ומי כתב אותם. אני אספר לך בסוד שהספרייה הפרטית שלי מכילה 854 ספרים (בדיוק!) בנושא, מה שכמובן גורם לי למינוסים אדירים בבנק, אבל זה כבר נושא אחר. עוד אספר לך בסוד, שיש לי תואר מהאוניברסיטה בהיסטוריה של ימי הביניים ודתות עתיקות, כך שאת דעתי שאני מביעה, אני גם יכולה לסמוך על מקורות מוצקים. והערה אישית - זה לא נעים כל כך שאת קופצת בכל פעם וטוענת שתוקפים אותך ומיד תוקפת בחזרה. זהו בסך הכל דיון ענייני.

nepthys

New member
סתם שאלה..

תמיד רציתי ללמוד על דתות עתיקות (במיוחד על השפעת הנצרות עליהן), אבל אני חושבת שאם אני אלמד את זה כל מה שאני אוכל לעבוד בו יהיה מרצה באוניברסיטה.. איזה אפשרויות יש לך לעבודה בנושא הזה?

כרמית מ

New member
אני לא עובדת בתחום

אני עובדת בכתיבה ותרגום. זה לא בדיוק מקצוע שהולכים איתו למכולת, משהו שלומדים כי משוגעים לדבר, כמוני...

את לא חייבת להיות מרצה באוניברסיטה

ברגע שיש לך ידע אישי את גם לא תעשי מעצמיך צחוק ותגידי דברים שאת לא יודעת להפך את תיתני דוגמא ואנשים ירצו לילמוד מימך ידע זה לא עונש ולא דבר רע... אני לא אומרת שאת צריכה למות בשביל זה ולחרוש על זה אבל קצת ידע לא יזיק תמיד רצוי לילמוד עוד... כי בכל זאת החיים זה בית ספר אחד גדול...ותאמיני לי שברגע שאת תתחילי לכנס לזה את לא תרצי לצאת כי זה ירתק אותך ויעניין אותך מאוד... שלך מכשפה אמיתית

nepthys

New member
הממ?

על מה את מדברת?.. אני דיברתי על ללמוד את זה באוניברסיטה ולעשות מזה מקצוע, לא כידע כללי, מן הסתם...

למעלה