עזרה בקניית מחשב

duditac1

New member
עזרה בקניית מחשב

מקווה שהגעתי למקום הנכון, אם לא אשמח אם תפנו אותי לפורום הנכון

מחשב נייח,
אין לי הרבה דרישות,
-שיהיה חזק בשביל אינטרנט מהיר,
-ניגון סרטים, בעיקר בצפייה ישירה.
-התקנת משחקים ברמה של הפרו אבולשין 2014 (לא ברמה של גיימר) וכמה תוכנות קלות בודדות.

מסגרת תקציב - לא מכיר מחירים של מה טוב - נגיד בסביבות ה3000 שקל.

frankthe

New member
שלום לך!

אני מצרף לך כאן מפרט בסיסי ונחמד שמנצל כמעט את כל התקציב שלך. בעקרון יש שני סוגים של דרישות למשחק - מינימום ואופטימליות. ההצעה שאני מביא כאן בפניך היא מעל לאופטימום
מעבד - למישחקים מיניהם מומלץ i5 באופן כללי למרות שדרישות של המשחק מדברות על הסתפקות במעבד i3.
כרטיס מסך - נתתי כרטיס שהוא מעל gt440 הישן שמוזכר ככרטיס מסך האופטימלי עבור משחק זה.
זכרון נשארתי עם 4 גיגה פשוט לא נשאר תקציב. מאותה סיבה לא שדרגתי את המחשב עם כונן ssd מה שהיה מובי לשיפור ניכר בביצועים אבל גם מביא לחריגה של 500 ש"ח בתקציב....
מקווה שעזרתי

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לדעתי שלי מאוזנת יותר לצרכיו ..ידידי

ומכילה קצת יותר בחריגה קטנה (הוא הרי אמר בערך 3000 )

frankthe

New member
מסכים/לא מסכים

מכיר את הילדים הקטנים שמשחקים ואז רבים אחד עם שני מסכים /לא מסכים? אז הנה כותרת עבורך....
ברור שאני מסכים שההצעה שלי לא מאוזנת אבל היא לא מאוזנת במחשבה תחילה.
אני מכיר את הלקוחות שבאים אלי עם דרישה למחשב שיתן להם מענה עבור משחק ספיציפי או צורך מסויים אבל כאשר אתה נותן ללקוח או לכל אדם אצבע - הלקוח ירצה כבר את כל היד. אני מאמין שהבחור, ברגע שיראה שיש לו מחשב טוב ירצה לשחק עוד משחקים נוספים ומבחינתי זה לגיטימי ועד כאן הכל טוב ויפה...
ברור שמחשב כמו שלך מאוזן יותר אבל משאיר את הלקוח שלנו עם מחשב הכי יעיל והכי מהיר שניתן להשיג אבל עם מעבד i3 ולוח אם די פשוט. בינינו כמה אתה מכיר אנשים ששדרגו את המחשב שלהם מבחינת מעבד או לוח אם? היצעתי לגיסי בזמנו לשדרג מעבד של המחשב שלו מ 2140 ל 4400, הבעיה הייתה שהמאוורר של המעבד הצריך פעולת פירוק מורכבת וגיסי לא רצה. רק לפני 3 חודשים סוף סוף הוחלף המחשב הישן למחשב חדש במשך שנתיים וחצי גיסי המשיך לעבוד עם מעבד 2140 על עריכה גרפית.
נתתי מחשב עם לוח אם סביר ומעבד i5 זכרון שיספיק איכשהוא למשחק וכרטיס מסך הרבה יותר טוב מכרטיס המסך המובנה במעבד, זכרון? ניתן להוסיף בקלות בעוד חצי שנה, כונן ssd כנל. מעבד ולוח אם קצת קשה יותר להחליף עם הזמן. לכן נתתי את המפרט שנתתי ולא מפרט כמו שלך.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אגיב ברשותך..

לגבי המעבד...אני לא חושב שמעבד חזק יותר לתקציב שלו ולצרכים שהציג יעשה הבדל אלא רק במחיר..

ראה פה השוואה

http://www.youtube.com/watch?v=aXPK9doyMLg

אותו דבר לכרטיס מסך...

http://www.game-debate.com/gpu/inde...-r7-250-vs-geforce-gtx-650-msi-oc-2gb-edition

די שווים בכרטיס שהצעתי ה דיירקטס איקס 11.2. שלך 11 ..בסה"כ למסך בודד אין צורך ברזולוציות של הכרטיס של נבידיה.

כלומר המסקנה שלי היא שפחות כסף יקבל חוויית משחק גם למשחקים כבדים יותר טובה . וירוויח SSD נפח איחסון גדול יותר זיכרון 8 גיגה כפי שמומלץ...

אני מדבר על ההצעה הראשונית ללא מערכת הפעלה שנהיה ברורים. לדעתי הלוח אם מספק (אם כי אני מסכים ששלך יותר טוב ) ..המארז שהצעתי ללא ספק איכותי יותר עם פילטרי אבק מאווררים טובים יותר...

לכן אני שב וטוען שבתקציב צרכים שהציג מה שהצעתי אני ייתן לו חוויית שימוש כוללת במחשב טובה יותר לאורך כל הדרך ולא רק במשחקים . שאותם כן יוכל לשחק בהגדרות גבוהות בטח את הPES שאין לו דרישות גבוהות וראית בוידראו שגם משחקים ברמהת דרישות גבובה יוכל לשחק ואף להנות מהם... ותמיד יש עידכוני דרייברים וכו' שיישפרו עוד..

וזה אני חושב נכון לא רק לו אלא לכל אחד שרוצה מחשב תקציבי עם יכולת לשחק וגם נפח איחסון ומהירות תגובה של המחשב.

enigo

New member
השאלה אם האינטל 4600 לא מספיק למשחק הזה

אם לא מתעקשים על פריים רייט גבוה בפול HD.
כי אם כן, אפשר להוריד את כרטיס המסך, ולשים במקומו SSD, ואז אולי אפשר גם להסתפק בספק צנוע יותר, וישאר תקציב לעוד 4GB זכרון.
לדעתי זה יתן לו מחשב שיתאים יותר לצרכים שהגדיר (הרבה זכרון קריטי למי שגולש עם המון לשוניות פתוחות).

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
הצעה שלי :)

יעמוד בכל הנ"ל מעבד I3 לדעתי מספיק ..אפשר לשדרג לI5 ...עם קירור טוב .

זיכרון 8 גיגה , לוח אם טוב , ספק כח טוב מאוד מארז מעולה (אני אקנה לי כזה חודש הבא בעז"ה) ..כרטיס מסך דור חדש חזק . SSD של 120 וקשיל של טרה..זה למערכת תוכנות ומשחקים וזה לאיחסון קבצים. צורב שיהיה למשחק ובכלל.. קצת מעל 3000 לדעתי מאוזן וכולל כל מה שביקשת ויותר קצת.

duditac1

New member
תודה חברים

אני ראיתי המון באינטרנט מפרטים של מחירים 1000 ו2000.

מה המחירים של מפרטים אלו?

duditac1

New member
זה למשל

נראה לי מפרט במחיר הגיוני, לא?
האמת שלאור המחירים שראיתי לאחר חיפושים באינטרנט. 3 אלף שכתבתי זה נראה לי יותר מדי בשביל הדרשות הבסייות שלי
לא צודק?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
חביבי

תראה בקשת מחשב למשחק מסויים..ולגלישה וכו'..ונתת תקציב משוער..

זה מה שהבאנו...מה שאתה רואה בלינקים מחשבים בסיסיים יותר באיכות מארז ספק נחותים בהרבה..כן המשחק יוכל להיות משוחק כך..
בלינק השני הראשון לא עלה..
אך קח בחשבון שיש חשיבות למארז ולספק כח לשמירה על המחשב לאורך זמן..כמו כן ההפרש של כ1000 ש"ח בהצעה שלי..נותן לך SSD מהיר..דיסק גדול יותר כרטיס מסך חדש וחזק יותר..ספק כח איכותי פי כמה וכמה ומארז פי כמה וכמה וכמה איכותי יותר..זיכרון כפול..גם ההצעה של פרנק איכותית כמובן..רק שונה בהעדפות שלה..

מפה השיקול הכלכלי / איכותי כבר שלך...ההצעה שלי בעינה מוטב לקנות יקר יותר היום מאשר להצטער מחר...

בכל מקרה בכל המקרים רצוי לעבור לווינדוס חדש 7 או 8.1 ..

duditac1

New member
ובמחיר

קצת פחות ממה שנתת אני יכול להביא מחשב איכותי וטוב? (2500 שקל)
אני גם רוצה מערכת הפעלה מותקנת בעת הבאת המחשב

כי אני גם רוצה עוד שנה להביא מחשב נייד, אז זו עוד הוצאה ענקית.

מאיזה אתר הבאת לי את המפרט? שאני יוכל להעיף מבט שם.

DDN

New member
לא

ב2500 ש"ח אתה לא יכול למצוא מחשב איכותי וטוב שיריץ לך משחקים ברמה סבירה.

duditac1

New member
ואפשר אולי לשלב

בין מחשב שעלותו 2000 ורק את הכרטיס שאחראי על המשחקים לשדרג להכי יקר?

dsa100

New member
לא מומלץ..

הסבר:
מחשב זה כמו כביש,
אם כל הדרך 2 נתיבים אין שום בעיה
אם כל הדרך 3 נתיבים אין שום בעיה
אבל אם יש החלפה מ 3 נתיבים לנתיב אחד, יש צוואר בקבוק, האטה. התנועה עובדת כאילו יש 2 נתיבים ואפילו פחות.

עדיף לקנות מחשב מאוזן מאשר מחשב שרק חלק אחד בו הוא מעל השאר.

duditac1

New member
הבנתי.. אבל

אני לא איזה גיימר שמבקש להתקין משחקים כבדים.
רק משחק אחד ברמה של הפרו אבולשין.. לא משהו רציני לדעתי.

עדיין צריך מחשב כמו שכתבתם?

dsa100

New member
פרו הוא משחק שנחשב דוקא כבד יחסית

אתה יכול להריץ אותו בגרפיקה המינימאלית על מחשב זול יותר ,
כיוון שדרישות המינימום שלו לא נוראות
אבל אם מסתכלים בדרישות המומלצות

CPU:
Core i3-530 or Phenom II X4 925
RAM:
2 GB
Windows Vista SP2, 7 SP 1
Video Card:
DirectX 11 compatible video card with 1024 MB VRAM (GefOrce GTX 560Ti or Radeon HD 6800)
Sound Card:
Yes

אתה צריך להשקיע קצת יותר.
ושאלה...יצא פרו 2015 שידרוש יותר מה תעשה תחליף מחשב??
עדיף לקנות יותר יקר היום ושיחזיק לך קצת יותר זמן.

DDN

New member

DDN

New member
מספיק רציני כדי שזה לא יהיה מחשב רק לגלישה

כדי שהמשחק יעבוד ברמה שתהנה ממנו - אתה צריך מחשב שמתאים לדרישות שלו, וזה לא משנה אם אתה משחק בהרבה משחקים, או רק בו.

DDN

New member
לא

אין "כרטיס שאחראי על משחקים"
כדי לרוץ, משחקים צריכים לענות על דרישות מבחינת מעבד, זיכרון וכרטיס מסך - והראשון והשלישי הם הרכיבים היקרים במחשב.
מעבד "הכי יקר" יעלה לבד באזור ה2000, וכרטיס מסך "הכי יקר" יכול להגיע לכ4000 (וזה לפני כרטיסי מסך מקצועיים של גרפיקאים ומהנדסים)
ככל שכרטיס המסך מתקדם יותר, יש לו גם דרישות שמשפיעות לך על ספק הכוח של המחשב.

סמוך על ירון ועל פרנק - הם יודעים מה הם עושים.
לא חסרים לי סיפורים על אנשים מהעבודה שביקשו ממני מפרט למחשב משחקים, הלכו אחרי זה לחנות קקמייקה, קנו משהו בהרבה יותר זול, נפנפו מולי בהצעת המחיר שלהם, שקנו ב"חצי ממה שאתה מצאת" ואחרי חודש באו לבכות לי שהמחשב שאני (בטח אני, לא התייחסו לאף אחת מהעצות שלי) עזרתי להם לבחור לא סוחב והילדים שלהם בוכים.

למעלה