עוד דקות אחדות, היום בחדשות 10 על הרכבת

מצב
הנושא נעול.

נתנאל531

Well-known member
פיצוץ תחנת הרכבת בירושלים בשנות ה־40?

ובהזדמנות זו חידה רכבתית וגם הוכחה:
בתמונה הבאה רואים קצה מסילת ברזל + אוטם בירושלים. למישהו יש רעיון במה מדובר ומדוע אני מכנה זאת הוכחה רכבתית?
נא לנמק !
[אני זוכר את האוטם הזה ומיקומו המדוייק מילדותי. כיום הוא לא קיים כבר שנים רבות רבות...].
אביה.
פיצוץ תחנת הרכבת בירושלים בשנות ה־40?

במקום זיהוי

בתמונה הבאה רואים קצה מסילת ברזל + אוטם בירושלים. למישהו יש רעיון במה מדובר ומדוע אני מכנה זאת הוכחה רכבתית?
נא לנמק !
[אני זוכר את האוטם הזה ומיקומו המדוייק מילדותי. כיום הוא לא קיים כבר שנים רבות רבות...].
אביה.
במקום זיהוי

אני לא יודע לזהות את המקום, אבל הוא מזכיר מקומות בירושלים כמו עמק רפאים\קטמון ואפילו גבעת התחמושת\מעלות דפנה.

במקום זאת, אצרף תמונה שודאי "תשמח" לראותה.

amit1270

New member
רעיון של קרויאנקר להגבהת הבנייה רחוב יפו?

במקום זיהוי

אני לא יודע לזהות את המקום, אבל הוא מזכיר מקומות בירושלים כמו עמק רפאים\קטמון ואפילו גבעת התחמושת\מעלות דפנה.

רעיון של קרויאנקר להגבהת הבנייה רחוב יפו?

לא המקומות הללו: בגבעת התחמושת

במקום זיהוי

לא נסעה מעולם רכבת, מעלות דפנה נבנתה רק ב-1972 ומעולם לא נסעה בה רכבת. את עמק רפאים וחלק קטן מקטמון הישנה חצתה ב-1918 רכבת עם מסילה צרה ברוחב 60 ס"מ לאל-בירה. המסילה בתמונה היא מסילה תקנית. המשך לנסות.
תודה על התמונה - הבנין מכוער להחריד...

התמונה נלקחה מהפייסבוק של העירייה

לא נסעה מעולם רכבת, מעלות דפנה נבנתה רק ב-1972 ומעולם לא נסעה בה רכבת. את עמק רפאים וחלק קטן מקטמון הישנה חצתה ב-1918 רכבת עם מסילה צרה ברוחב 60 ס"מ לאל-בירה. המסילה בתמונה היא מסילה תקנית. המשך לנסות.
תודה על התמונה - הבנין מכוער להחריד...
התמונה נלקחה מהפייסבוק של העירייה

אני הפכתי אותה לשחור\לבן

Ccyclist

Well-known member
אזור המטענים שבין דרכי חברון ובית לחם בי-ם?

נא לנמק !
אביה.
המבנים שברקע מאד מזכירים לי את הבניינים בדרך חברון, אזור אבו-תור.

הנה לינק סטריט-ויו למבנים, המיקום אומר שמדובר באזור בדרום-מזרח מתחם התחנה, מה שבעבר היה מסוף המטענים בימי "רשות הנמלים והרכבות" והייתי שם באיזה הפנינג פורים בשנות ה80.

https://www.google.co.uk/maps/@31.7...ata=!3m4!1e1!3m2!1sz51jt0LjXMatTPASUbb0FQ!2e0

אם לא מדובר בפיצוץ אולי מדובר במשהו שקשור לאשלג מים-המלח שהועבר דרך התחנה כי זו נראית כמו שריפה רצינית.

לפי ההערכה הזו האוטם חוסם מסילת דיור / חיוג בכיוון דרום ואינו קשור לאטמים בכיוון צפון שמשמאלם אפשר לראות את גן הפעמון של ימינו שכנראה היה שטח פתוח אז.

הסתובבתי הערב בפארק המסילה ובאיזור התחנה

הנה לינק סטריט-ויו למבנים, המיקום אומר שמדובר באזור בדרום-מזרח מתחם התחנה, מה שבעבר היה מסוף המטענים בימי "רשות הנמלים והרכבות" והייתי שם באיזה הפנינג פורים בשנות ה80.

https://www.google.co.uk/maps/@31.7...ata=!3m4!1e1!3m2!1sz51jt0LjXMatTPASUbb0FQ!2e0

אם לא מדובר בפיצוץ אולי מדובר במשהו שקשור לאשלג מים-המלח שהועבר דרך התחנה כי זו נראית כמו שריפה רצינית.

לפי ההערכה הזו האוטם חוסם מסילת דיור / חיוג בכיוון דרום ואינו קשור לאטמים בכיוון צפון שמשמאלם אפשר לראות את גן הפעמון של ימינו שכנראה היה שטח פתוח אז.
הסתובבתי הערב בפארק המסילה ובאיזור התחנה
מצאתי את המשפט חרוט על לוח ברזל צמוד למסילה ברחוב הרכבת:
"ביום 2 בדצמבר 1917 נקראתי להר הצופים אל המפקדה הראשית, ושם קיבלתי פקודה להרוס את כל הניתן בתחנת הרכבת שבירושלים..."

אגב, בניין מסויים ממזרח לדרך חברון הזכיר לי את הבניין המופיע בתמונה שאביתר העלה.

צר לי ידידי היקר אך זו אינה התשובה ! אתה לא ב

צר לי ידידי היקר אך זו אינה התשובה ! אתה לא ב
בכיוון. נסה מחדש...

רמז לכתב החידה: לא מדובר בכלל באזור תחנת

נא לנמק !
אביה.
הרכבת ההיסטורית אלא דרומה מהתחנה...נו? עכשיו יקום סוף-סוף צדיק בסדום? אולי חן מלינג יצליח לזהות???

ואפילו קצת הרבה דרומה עם נטיה לדרום-מערב...

הרכבת ההיסטורית אלא דרומה מהתחנה...נו? עכשיו יקום סוף-סוף צדיק בסדום? אולי חן מלינג יצליח לזהות???
ואפילו קצת הרבה דרומה עם נטיה לדרום-מערב...
לא אזור בית הדפוס ! דרומה ממנו בהרבה !

בגלל הרמז מגיע לך אגוז מתנה

בגלל הרמז מגיע לך אגוז מתנה

אין לי אגוז כרגע, אז קבל חרדל מיוחד...

מצב
הנושא נעול.
למעלה