עוד דקות אחדות, היום בחדשות 10 על הרכבת

מצב
הנושא נעול.
חחח... קניתי אותו אתמול סמוך לבית שלך

חרדל מצויין ופיקנטי. בריטי. היה לי במקרר אחד
ועכשיו לא מצליח למצוא כזה. היה במעיין 2000 כמדומני?

פרטים בפרטי. (גם על ההודעה שנמחקה, אך הספקתי להגיב לך עליה)

יש את החרדל הזה בשייח'-ג'ראח במחיר שפוי

פרטים בפרטי. (גם על ההודעה שנמחקה, אך הספקתי להגיב לך עליה)
וביום ראשון ארכוש 2 ממנו. אצלנו חרדל רץ מהר כי הילדודס אוהבים מאוד נקניקיות פרגיות של זוגלובק.
לגבי ההודעה ההיא - שכח מהענין.

מעניין כמה הוא עולה בשייח' ג'ראח

וביום ראשון ארכוש 2 ממנו. אצלנו חרדל רץ מהר כי הילדודס אוהבים מאוד נקניקיות פרגיות של זוגלובק.
לגבי ההודעה ההיא - שכח מהענין.

כי בחנות בשכונה שלך הוא במחיר סביר לחלוטין.

אשמח לשם וכתובת החנות בשייח ג'ראח

אתה שילמת 15.90 ש"ח עבורו. היכן בדיוק

כי בחנות בשכונה שלך הוא במחיר סביר לחלוטין.

אשמח לשם וכתובת החנות בשייח ג'ראח
קנית אותו? בחנות שהחליפה את אשכולת?
בשייח'-ג'ראח קניתי לפני 10 דקות שניים כאלה במחיר 10 ש"ח לאחד. היבואן הוא מהשטחים ואיננו אותו יבואן כמו זה הישראלי למזלי.
אני קונה במכולת של אבו-ראמון מול מלון אמבסדור לפני העליה. המכולת נמצאת בצד שמאל. בימי ראשון המכולת סגורה כי אבו-ראמון נוצרי.
היכן בדיוק קנית את החרדל?

שבוע טוב

קנית אותו? בחנות שהחליפה את אשכולת?
בשייח'-ג'ראח קניתי לפני 10 דקות שניים כאלה במחיר 10 ש"ח לאחד. היבואן הוא מהשטחים ואיננו אותו יבואן כמו זה הישראלי למזלי.
אני קונה במכולת של אבו-ראמון מול מלון אמבסדור לפני העליה. המכולת נמצאת בצד שמאל. בימי ראשון המכולת סגורה כי אבו-ראמון נוצרי.
היכן בדיוק קנית את החרדל?
שבוע טוב
קניתי אותו בחנות הקטנה הימנית ביותר במרכז המסחרי. לא שמתי לב לשמה ולא זוכר את אשכולת.
המחיר ששילמתי הוא 9.90 נכון ליום חמישי האחרון. (קניתי אחד גם ביום שלישי)

שם דווקא לא היה חרדל כזה בשבוע שעבר

שבוע טוב
קניתי אותו בחנות הקטנה הימנית ביותר במרכז המסחרי. לא שמתי לב לשמה ולא זוכר את אשכולת.
המחיר ששילמתי הוא 9.90 נכון ליום חמישי האחרון. (קניתי אחד גם ביום שלישי)
אולי קנית את הכל? המחיר הוא אכן 10 ש"ח פלוס מינוס. כך זה צריך להיות. היתרון: החרדל הזה קצת חריף ומאוד טעים.

קניתי שניים במהלך השבוע

אולי קנית את הכל? המחיר הוא אכן 10 ש"ח פלוס מינוס. כך זה צריך להיות. היתרון: החרדל הזה קצת חריף ומאוד טעים.
קניתי שניים במהלך השבוע

בחמישי האחרון נותרו שם עוד 4 או 5 כאלה.
שים לב שיש שני תאריכי "אחרון לשיווק", אני לקחתי מהתאריך המאוחר יותר כמובן.

במדף ממול יש גם מרמייט 250 ג' במחיר פחות מפתה.

תודה, כבר קניתי שניים בשייח'-ג'ראח.

קניתי שניים במהלך השבוע

בחמישי האחרון נותרו שם עוד 4 או 5 כאלה.
שים לב שיש שני תאריכי "אחרון לשיווק", אני לקחתי מהתאריך המאוחר יותר כמובן.

במדף ממול יש גם מרמייט 250 ג' במחיר פחות מפתה.
תודה, כבר קניתי שניים בשייח'-ג'ראח.

חברים: אף אחד לא פותר: הרמז הבא: אזור תלפיות!

רמז לכתב החידה: לא מדובר בכלל באזור תחנת
הרכבת ההיסטורית אלא דרומה מהתחנה...נו? עכשיו יקום סוף-סוף צדיק בסדום? אולי חן מלינג יצליח לזהות???
מישהו מצליח להבין על מה אני מדבר? היכן היתה בתלפיות מסילה תקנית והיכן היא חוברה לקו לתל-אביב? מה יושב כיום במקום בו רואים את האוטם? מקוה שהחידה תיפתר בקלות כעת.

Ccyclist

Well-known member
שלוחה לכיוון מחנה אלנבי? מצאתי במפה.

מישהו מצליח להבין על מה אני מדבר? היכן היתה בתלפיות מסילה תקנית והיכן היא חוברה לקו לתל-אביב? מה יושב כיום במקום בו רואים את האוטם? מקוה שהחידה תיפתר בקלות כעת.
בלינק הבא: https://sharinhislove.files.wordpress.com/2012/01/jerusalemdetails.gif

מופיעה בבירור שלוחה קצרה בכיוון דרום.

כמו כן יש משהו מטושטש במפה שבלינקים הבאים: http://www.gilai.com/images/items/1553_big.jpg
http://www.gilai.com/images/items/2230_big.jpg

זוהי שלוחה קצרה מדרום לתחנת החאן לאזור מחנה אלנבי, אזור רחוב גדליה של היום. לצערי הניחוש הזה נמצא די באזור שטענתי שהתמונה צולמה בו.

המיקום השני שהייתי מנחש שאפשר לשים בו שלוחה תעשייתית הוא אזור התעשייה בתלפיות, אבל זה אזור ששייך לעידן המדינה ולא לתקופת המנדט, כך שזה לא מתאים לתמונה.

מדובר בשלוחה לאזור התעשייה תלפיות שגם בעבר

בלינק הבא: https://sharinhislove.files.wordpress.com/2012/01/jerusalemdetails.gif

מופיעה בבירור שלוחה קצרה בכיוון דרום.

כמו כן יש משהו מטושטש במפה שבלינקים הבאים: http://www.gilai.com/images/items/1553_big.jpg
http://www.gilai.com/images/items/2230_big.jpg

זוהי שלוחה קצרה מדרום לתחנת החאן לאזור מחנה אלנבי, אזור רחוב גדליה של היום. לצערי הניחוש הזה נמצא די באזור שטענתי שהתמונה צולמה בו.

המיקום השני שהייתי מנחש שאפשר לשים בו שלוחה תעשייתית הוא אזור התעשייה בתלפיות, אבל זה אזור ששייך לעידן המדינה ולא לתקופת המנדט, כך שזה לא מתאים לתמונה.
בתקופת הבריטים היה אזור תעשייה. עד היום נותרו מבנים בתלפיות שהוקמו בשנות ה-30. מקומו המדוייק של האוטם הוא במקום שבו עומד כיום הרב-חן ! היכן שנמצא מגרש החנייה של הרב-חן עמד האוטם והמסילה התפצלה ממש ממולו מהמסילה הראשית. בעבר היה שם מפעל לבגדי גברים של אורי נחמני על מבנה שנבנה בשנות ה-30 והנראה בתמונה שם קנה אבי, ז"ל, בגדי עבודה. האוטם הנראה בתמונה היה קיים עד לשנת 1974 להערכתי ולפי זכרוני אם כי השלוחה פורקה הרבה שנים לפני כן ולא הופעלה בשנות ה-60. אני זוכר במדוייק מסילה חלודה תקנית היוצאת מהאוטם ומתקדמת עד לכמעט תוואי המסילה הרגילה. שם היה משולש קטן. במגרש של רב-חן היה מסוף מטען ושם פורקו קרונות ארגזיים מתכולתם. כיום ניתן לראות ימינה ממגרש החנייה בתים שנבנו באזור בשנות ה-20 ובשנות ה-30 של המאה הקודמת. התמונה צולמה בעת המאורעות, כאשר הערבים מנסים לשרוף את מחסני המסוף ולפגוע בציוד נוסף.

Ccyclist

Well-known member
מעניין, רחוב הפרסה?

בתקופת הבריטים היה אזור תעשייה. עד היום נותרו מבנים בתלפיות שהוקמו בשנות ה-30. מקומו המדוייק של האוטם הוא במקום שבו עומד כיום הרב-חן ! היכן שנמצא מגרש החנייה של הרב-חן עמד האוטם והמסילה התפצלה ממש ממולו מהמסילה הראשית. בעבר היה שם מפעל לבגדי גברים של אורי נחמני על מבנה שנבנה בשנות ה-30 והנראה בתמונה שם קנה אבי, ז"ל, בגדי עבודה. האוטם הנראה בתמונה היה קיים עד לשנת 1974 להערכתי ולפי זכרוני אם כי השלוחה פורקה הרבה שנים לפני כן ולא הופעלה בשנות ה-60. אני זוכר במדוייק מסילה חלודה תקנית היוצאת מהאוטם ומתקדמת עד לכמעט תוואי המסילה הרגילה. שם היה משולש קטן. במגרש של רב-חן היה מסוף מטען ושם פורקו קרונות ארגזיים מתכולתם. כיום ניתן לראות ימינה ממגרש החנייה בתים שנבנו באזור בשנות ה-20 ובשנות ה-30 של המאה הקודמת. התמונה צולמה בעת המאורעות, כאשר הערבים מנסים לשרוף את מחסני המסוף ולפגוע בציוד נוסף.
מעניין, רחוב הפרסה?
כשחיפשתי חשבתי שאם הייתי מחפש באנגליה אז העיקול היה זועק "מסילה לשעבר", אבל ללא ידיעה על השלוחה הנחתי שזה אינסטינקט מוטעה של חובב רכבות.

האם השלוחה היתה פיצול מכיוון החאן או מכיוון מלחה?

כמו כן, האם היה משהו בשטח שבין מקור חיים לקטמונים? בתצלומי אוויר בגוגל היה שם בעבר משהו עגול שנראה כמו חוות גז. אם זה היה מבנה תעשייתי וותיק השאלה היא אם היתה גם אליו שלוחה כלשהי.

אין זה סוד שבעבר היתה שלוחה לתלפיות. כיום אין

מעניין, רחוב הפרסה?
כשחיפשתי חשבתי שאם הייתי מחפש באנגליה אז העיקול היה זועק "מסילה לשעבר", אבל ללא ידיעה על השלוחה הנחתי שזה אינסטינקט מוטעה של חובב רכבות.

האם השלוחה היתה פיצול מכיוון החאן או מכיוון מלחה?

כמו כן, האם היה משהו בשטח שבין מקור חיים לקטמונים? בתצלומי אוויר בגוגל היה שם בעבר משהו עגול שנראה כמו חוות גז. אם זה היה מבנה תעשייתי וותיק השאלה היא אם היתה גם אליו שלוחה כלשהי.
זכר ממנה. לדעתי היא הוקמה בסוף שנות ה-20 ואני מניח שפעלה עד שנות ה-50 לכל המאוחר. בזמנו מצאנו איזה מסמך המתייחס לשלוחה זו בארכיון הרכבת. את המסמך מצא מנהל הארכיון - פול, ז"ל. מזכרון שלי ורק מזכרון שלי היה שם משולש קטן - כלומר פיצול גם מכיוון מלחה וגם מכיוון החאן. ראש האוטם היה בחלק המזרחי של מגרש החניה של ימינו והיו שם הרבה מבנים תעשייתיים שחלקם נהרס וחלקם האחר שרד עד היום ואף שוקם לאולמות ארועים או מסחר. היתה גם נקודת השקה בין מבנים תעשיתיים למבני מגורים חד או דו קומתיים בחלק המזרחי של רחוב מקור חיים, היכן שהיה מפגש השייח' או ממש ליד המקום שבו עמדה מסעדת "אנא כורדי" לשעבר.

25306yosef

New member
אכן, לא נשאר כיום כל זכר לשלוחה הזו

זכר ממנה. לדעתי היא הוקמה בסוף שנות ה-20 ואני מניח שפעלה עד שנות ה-50 לכל המאוחר. בזמנו מצאנו איזה מסמך המתייחס לשלוחה זו בארכיון הרכבת. את המסמך מצא מנהל הארכיון - פול, ז"ל. מזכרון שלי ורק מזכרון שלי היה שם משולש קטן - כלומר פיצול גם מכיוון מלחה וגם מכיוון החאן. ראש האוטם היה בחלק המזרחי של מגרש החניה של ימינו והיו שם הרבה מבנים תעשייתיים שחלקם נהרס וחלקם האחר שרד עד היום ואף שוקם לאולמות ארועים או מסחר. היתה גם נקודת השקה בין מבנים תעשיתיים למבני מגורים חד או דו קומתיים בחלק המזרחי של רחוב מקור חיים, היכן שהיה מפגש השייח' או ממש ליד המקום שבו עמדה מסעדת "אנא כורדי" לשעבר.
כל האזור של תלפיות הסמוך למסילת הרכבת, עבר הסדרה במרץ 1960. כל המידע על מה שהיה במקום לפני כן, מצוי כיום רק בארכיונים.

Ccyclist

Well-known member
האם תוכל למצוא ולפרסם מפה של השלוחה ?

כל האזור של תלפיות הסמוך למסילת הרכבת, עבר הסדרה במרץ 1960. כל המידע על מה שהיה במקום לפני כן, מצוי כיום רק בארכיונים.
וכן של שלוחות אחרות בירושלים (כולל השלוחה למחנה אלנבי ?)

25306yosef

New member
אין לי מפות של האזור. אני בדקתי בטאבו

וכן של שלוחות אחרות בירושלים (כולל השלוחה למחנה אלנבי ?)
אין לי מפות של האזור. אני בדקתי בטאבו
וגם במרכז למיפוי ישראל.

על פי הנתונים בטאבו, במרץ 1960 כל האזור של תלפיות עבר הסדרה. לפני כן כל האזור לא היה מוסדר כלל וכל הגושים באזור היו גושי שומה.

וספציפית לגבי אזור הרב חן, ביולי 1994 בוצעה בשטח אזור התעשיה בתלפיות פרצלציה (איחוד וחלוקה מחדש), כך שלא נשאר כל זכר לחלקה (או לחלקות) של שלוחת הרכבת.

אם ההסדרה של המקרקעין בוצעה בתקופת המנדט הבריטי ומאז לא בוצע כלל באזור איחוד וחלוקה מחדש, אז ניתן לאתר את התוואי המדוייק של מסילת הרכבת לפי הגושים והחלקות (בכל הסדרי המקרקעין, מסילת הרכבת זכתה מאז ומעולם לחלקה משלה. כיום עם הקמת המסילות החדשות, זה לא קיים יותר מכיוון שהמסילות החדשות מוקמות בגושים שכבר הוסדו לפני שתוכננה בהם המסילה והוחלט שלא לבצע איחוד וחלוקה מחדש.).

כל האזור של מסילת הרכבת בבית צפאפא לא הוסדר עד היום והגוש הוא גוש שומה. ניסיתי למשוך נתונים דרך גוש שומה זה, אך הנתונים לא עברו דיגיטציה והם רשומים על פי שיטה ישנה בלבד.

נכון ! ובנובמבר 59' הוחלפו כל המסילות לירושלי

נכון ! ובנובמבר 59' הוחלפו כל המסילות לירושלי
לירושלים. כבר בילדות שלי באמצע שנות ה-60 - השלוחה לתלפיות לא הופעלה. אני מניח שהיא נסגרה לפני החלפת המסילות ב-1959. אני נולדתי רק ארבע שנים מאוחר יותר בשנת 1963.

davidfainshtein

Member
מנהל
אנחנו מדברים על משהו כמו 100 מטר.

אנחנו מדברים על משהו כמו 100 מטר.
הרי הקו הראשי עובר ממש מאחורי הבנין.

davidfainshtein

Member
מנהל
מענין מאוד! חידשת לי.

מענין מאוד! חידשת לי.
חבל שאין שאריות. אני נמצא שם מדי יום ביומו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה