סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

placid1

New member
אין, אבל אצלנו בסוף יסודי (שזה כתה ו) ההורים

מארגנים סופשבוע ב Great Wolf Lodge בניאגרה. בית הספר היסודי שלנו פצפון וכל הילדים וההורים מכירים את כולם, אז זה נחמד לבוגרים, לאחיהם ולהורים.
בכתה ה׳ או ו׳ הכתה יוצאת לארבעה ימים לבית ספר טבע שנמצא על הטורונטו איילנד. המבנה ופעילויות הן חלק ממערכת החינוך הציבורית פה אז פרט לנסיעה של 15 דקות בסקול באס (חויה בשבילם כי בחיי היומיום הולכים לבית הספר ברגל) ושיט של עשר דקות במעבורת לאי אין הוצאה כספית. הילדים שלי חלקם אהבו, חלקם פחות. כולם לא אהבו את האוכל, מוטיב חוזר......

בחודש הראשון ללימודים במידל סקול, בכתה ז׳, הם יוצאים לשבוע בשמורת טבע בערך שלוש שעות צפונה מהעיר לגיבוש חברתי כי הילדים מגיעים מכמה בתי ספר יסודיים. הילדים שלי לא סבלו, אבל גם לא נהנו נורא וגם פה היו תלונות על האוכל.....

בסוף מידל סקול, כתה ח׳, היתה מסורת של נסיעה של המחזור לשלושה-ארבעה ימים למונטריאול, אוטווה או קבק סיטי. הגדולה זכתה לנסוע למונטריאול ונורא נהנתה, מאז הטיולים בוטלו גם בגלל עלויות אבל בעיקר כי המורים לא מוכנים לבלות 24/7 ולהיות אחראים על חבורת ילדים, שחלקם מעצבנים וחסרי גבולות. מאד מאכזב, אבל אני די מבינה אותם....

כשההורים של הילדים שלנו היו בגיל הזה יצאנו למחנות של שבוע בלי מבוגרים כל קיץ מכתה ד׳ ובפסח וסוכות למסעות הליכה של כמה ימים כשהשיא היה מסע מים לים בכתה ח׳ בחמסין של פסח, משהו שאין סיכוי שיתנו עכשיו לילדים בגיל 13 לעשות. מצד אחד חבל כי היה כייף, מצד שני אולי עדיף כי היו גם סיכונים מיותרים.....

KallaGLP

New member
היה לנו, מחנה של מדעים.

היה נפלא והילדים נהנו מאוד. אפילו לא עלה בדעתי לא לשלוח, והילדה הייתה מאוד אומללה אילו הייתי מונעת ממנה לצאת עם כל חבריה. להפך, הצטערתי תמיד שבארה"ב יש הרבה פחות טיולים ומחנות מטעם בית הספר מאשר בישראל. בישראל הטיולים והמחנות למיניהם הם הזיכרונות הטובים ביותר שלי מבית הספר (וגם ילדיי הספיקו ליהנות מהם במידה זו או אחרת), ולנו עוד לרוב לא היו תנאים שיש לילדים כיום בישראל או בארה"ב: אצלנו הייתה לינה באוהלים, ולא בחדרי אירוח. תמיד אהבתי לצאת עם המשפחה לטיולי אוהלים בזכות החוויות מבית הספר והטיולים שעשיתי עם משפחתי וחברים כילדה של שייט לאורך נהרות ואגמים ולינה באוהלים בלילה.

אצלינו יש 3 ימים בכיתה ד', במקום שבקיץ

משמש כמחנה קיץ. יש הורים מלווים, הורה עבור כל 5 ילדים (אחריי שעברו וולנטיר טריינינג בביה"ס ובדיקת רקע משטרתית).

danakama10

New member
זה נשמע לי ממש אידיאלי

גם לתת לילדים את החוויה, גם לאפשר לילדים שחוששים שיהיה להם קשה לבוא כשההורה שלהם הוא המתנדב, וגם יש השגחה על הילדים מהורים (שסביר שרובם כבר מכירים את רוב הילדים בשכבה).

placid1

New member
אני חושבת שבשלב מסוים (וגיל 10 נראה לי

כבר לגמרי מתאים) כבר לא כ״כ מתאים שהורים ייצאו לטיול של הילדים. כמובן שצריך לוודא שהם נמצאים בידיים טובות ושאם מתעורר הצורך תהיה להם אוזן קשבת ותומכת, אבל להיות כל הזמן תחת עיני ההורים. שלך או של החברים שלך לא בריא בעיני.

אולי תמצאי את הכתבה הזאת מעניינת https://www.weareteachers.com/lawnmower-parents/

Midriff

New member
לא וחבל

אצלנו יש יום סקי לכיתה ה' שמארגנים לו התרמות ככה שזה לא עולה להורים כמעט כלום. אנחנו לא מדינה עתירת הרים, ככה שלהרבה מהילדים זו פעם ראשונה שהם עושים סקי.
כשהיינו בקליפורניה לבית ספר היה דבר כזה שההורים היו חוסכים אליו ועושים התרמות מכיתה א'. הילדים מאוד מאוד נהנו מזה, אבל אני לא מעורה בנושא המדריכים והחשש שאת מביעה מובן.

יש אצלנו שני טיולים

היסודי שלנו זה K-8 אז הטיולים הם בחטיבה ולא ביסודי. בסוף כיתה ז' יוצאים לטיול של יומיים עם המורים של השכבה, בלי הורים מלווים, זה טיול למערת נטיפים ולומדים שם על גאולוגיה, עושים שם פרוייקט שממשיכים אותו בכיתות, ושני הילדים מאוד נהנו. בסוף כיתה ח' יוצאים לטיול של 3 ימים (שני לילות) ל NYC עם המורים של השכבה והורים מלווים. שני הילדים יצאו לטיולים האלה ונהנו.
שניהם הלכו גם למחנה קיץ יהודי רפורמי לחודש שלם (בלי טלפונים) הילד נהנה מאוד ואח"כ הלך לעוד שני מחנות כאלה בשנים הבאות, הילדה סבלה מכל רגע.

לא הכרחתי לצאת לטיולים ולמחנות האלה, אם הילד רצה לנסוע הוא נסע. היו שם חוויות טובות ורעות אבל גם הרגעים הקשים למדו אותם דברים חשובים ...
אומרים שזה מכין אותם למעבר לקולג'...

alphadelta

New member
הלכו ואהבו מאד

אם אני זוכרת נכון זה היה בכיתה ה. והם התחננו שלא נלווה. ואכן לא ליווינו.

nogala1

New member
חוכמת המונים - ספרי קריאה לחט"ב ותיכון בעברית

קיבלתי תקציב לקניית ספרי קריאה בעברית לנוער - יש לכם המלצות ?

לא יותר מדי, ורק בתרגום.

'מלך הגנבים' של קורנליה פונקה הוא מעולה, ואולי גם הייתי הולך על קלאסיקות מדע בדיוני, אם עוד אפשר להשיג (סדרת המוסד של אסימוב, חולית, וכו').

placid1

New member
ממה שהבת שלי אהבה ולא מתורגם:

איה הגינגית של פוצ׳ו
יש ילדים זיג זג של גרוסמן
ספר משפחתי של קישון
קיץ אחד ביחד של ליאת רוטנר
שלומצי כותבת יומן של דקלה קידר

הצעירים יותר לא קוראים ספרים בעברית להנאתם.....

m e i t a l o

New member
Validate EIN

האם יש אפשרות לבדוק אם מספר EIN שקיבלתי מאיזשהו עסק הוא מספר אמיתי?

Fellowship

New member
Automatic (visa) revalidation

אנו מתכננים טיול לקנדה, אני והילדים נמצאים בסטטוס H4 אך הויזות בדרכון (בתוקף עד 2020) הן J2,
ג'ון הסביר שניתן עם הויזות הללו (וטפסי ה DS) להכנס חזרה לארה"ב אם מטיילים בקנדה עד 30 ימים:
https://www.uscis.gov/ilink/docView/22CFR/HTML/22CFR/0-0-0-1/0-0-0-500/0-0-0-1810.html

מישהו יודע האם התרחיש הזה נפוץ, מקובל, ידוע ואפשר להסתמך עליו,
או שמצב שבו פקיד ההגירה לא יכיר את הנושא הוא לא מופרך?

למחזיקת ה H1B (אישתי, שעברה מ J1) תהיה ויזה מתאימה וחדשה בדרכון,
אנחנו רק ה Dependents שלה, אם זה משנה משהו.

אם לא תהיה ברירה, נטוס לישראל להוציא ויזות חדשות, אבל מעדיפים להמנע מכך.
הבעיה היא שהטיול המתוכנן מתחיל בקנדה ולאחר מכן ממשיך לקרוז באלסקה,
כלומר, אנו ננסה להכנס חזרה לארה"ב באמצע הטיול (אחרי פחות מ 30 ימים),
אם הכניסה לארה"ב היתה בסוף הטיול, אז ניחא, אבל במצב הנ"ל,
אם תתעורר בעיה, אז המשך הטיול יהרס והקרוז יתבטל, לכן אני מנסה לבדוק את הנושא מראש.
אופציה נוספת היא להפוך את המסלול (צריך לבדוק שזה אפשרי), להתחיל בקרוז באלסקה ואז להמשיך לקנדה.

vinney

Well-known member
בזמנו קיבלנו מכתב מעורך דין שמסביר את התהליך

שזה בערך תדפיס של הקישור שהבאת

&nbsp
למה לא להגיש בקשה לויזה עבור כולם? אתה יודע שאתם יכולים להגיש בקשה לויזה בקנדה, לא צריך לטוס לישראל. זה לוקח פחות משבוע (רק צריך להזמין תור חודשים מראש).
&nbsp
רק צריך לזכור שהכלל של 30 יום לא תופס אם הגשתם בקשה לויזה חדשה בזמן השהות בקנדה.

Fellowship

New member
התהליך ברור, השאלה אם הוא מוכר או שבסיכוי גבוה נתקל בקשיים.

למה לא להגיש? השאלה היא למה כן

לא להגיש כי אין צורך, אלא אם אבין שהסיכון גדול מידי.

vinney

Well-known member
זה מוכר, הרבה אנשים עושים את זה

אבל אנשי הCBP לפעמים פשוט רוצים להרגיש חזקים. אני יודע על מישהו שאמרו לו שלא יכניסו אותו פעם הבאה עם חותמת גרין קארד בדרכון (הגרין קארד היה תקוע בהסרת תנאים). למה? ככה. בפועל זה רק גרם לבן אדם להרגיש רע, אבל אין להם באמת זכות כזאת.

למעלה