סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

iris mom of two

New member
לא דומה כלל

ב26 שנות חיים בארה"ב זו פעם ראשונה שאני שומעת על מקרה כזה. דואר רשום זה אחת הדרכים הכי בטוחות למשלוח.
&nbsp
אבל מה הלאה? כן, זה סיוט, צריך להשיג מחדש, אין ברירה. אני הייתי גם שולחת מכתב או אימייל תלונה לרשות הדואר, כי זה בהחלט לא תקין. ושולחת מחדש בדואר רשום עם אפשרות מעקב והגלויה של הוכחת קבלה מהצד השני, או fedex אם את מפחדת מדואר רשום.

Fellowship

New member
התכוונתי לשיטת המשלוח, לא לאיכות הדואר

אני מניח שיש אפשרות לשלוח עם Fedex, UPS וכו' במסירה ידנית, לכך התכוונתי.
אני מבין שדואר רשום אמור להיות שיטה בטוחה, אבל מסמכים רגישים תמיד הייתי שולח אחרת.

3rd CYR

New member
פעם ראשונה שלי במעלה מעשור

אבל נותן חווית דואר ישראל לחלוטין...
ומדובר באובדן עם השלכות גרועות ביותר עבורי. גם המקורי ששלחתי נשלח עם דואר רשום וכו' וכו' (ואכן אפשר לראות באתר שהפעם הראשונה שזה נראה זה יצא מהעיר הגדולה באיזור מגורי לעיר היעד, בתחילת פברואר). שלחתי כבר כמה תלונות ולא נענתי. אז מה זה עזר לי לשלוח בצורה הזו? כלום.
השאלה שלי היא האם לדעתך פדקס או UPS יותר אמינים או יטפלו במקרה של תקלה מסוג זה בצורה יעילה יותר? הרי פנצ'ר יכול לקרות לכולם, רק שהטיפול של USPS הוא בזיוני ביותר.
חוץ מזה אני ממש הרוסה מהאובדן עצמו, אבל עם זה כבר אי אפשר לעזור לי.

iris mom of two

New member
לא יודעת למה

אבל פתאום היתה לי האסוציאציה של טום הנקס ווינסטון....
&nbsp
אבל כמו שאני מכירה את עצמי אם גוף אחד פישל הייתי משתמשת באחר. אז כן הייתי משתמשת בפדקס אם הייתי במצבך

Boston Guy

New member
הלקח הוא תמיד לשמור העתקים של מסמכים חשובים ששולחים...

ואם זה מסמך קריטי - ללכת לנוטריון בשכונה שישים חותמת שההעתק נאמן למקור.

כמו איריס - אני עדיין סומך על USPS במשלוח של מסמכים חשובים, כל זמן שמשתמשים בערוץ של "רשום" עם אישור מסירה.

3rd CYR

New member
הבנת הנקרא:זה קרה עם רשום עם אישור מסירה!!!

וכן, מסמכים חשובים יש העתק. גם דרכון יש העתק? ואם הלכו לאיבוד מסמכים שיש לי העתק מהם אבל מאד לא נחמד אם למישהו אחר יש העתק מהם? ה"עצה" שלך לא תקפה לכל מצב בחיים, בין היתר לא למצב שלי.
לצערי, נראה שהפעם אפילו לך אין משהו לחדש. דווקא קיוויתי

Boston Guy

New member
Scheiße Happens

תקלות קורות.
ולא רק בדואר רשום.
הלכו לי משלוחים לאיבוד ב FEDEX, וגם ב UPS, ואפילו ב DHL ימ"ש.
זה לא אומר שאני פוסל את השימוש בחברות השליחויות הללו - יען כי 99.9% מהדברים ששלחתי (וקיבלתי) דרכן כן הגיעו ליעדם.

לדרכון אין העתק, למעט מקרים "חריגים".
לדוגמא - אם את בריטית, יכולים להיות לך מספר דרכונים בריטיים בו זמנית (נדמה לי שעד שלושה).
גם אזרח אמריקאי יכול לבקש שיהיו לו שני דרכונים אמריקאיים בו זמנית.
בשני המקרים הסיבות יכולות להיות הצורך לשלוח דרכון אחד לצורך הוצאת ויזה למדינה שתהליך הויזה שלה ארוך ובאותו זמן האדם צריך לנסוע למדינה אחרת וצריך דרכון עבור זה,
או אזרח אמריקאי \ בריטי שנוסע לישראל אבל גם צריך לנסוע למדינות ערב - וצריך להיות מסוגל להציג דרכון בלי חותמות מארץ האוייב בביקורת הדרכונים של המדינה שאליה הוא נכנס.

אם מה שהלך לאיבוד זה דרכון ישראלי - את צריכה לדווח על זה לקונסולייה הישראלית. דרכונים ישראליים הם מסמך "רגיש", ותמיד יש את החשש שהם לא "סתם הלכו לאיבוד" אלא מישהו גנב אותם בגלל שהם דרכון ישראלי.

3rd CYR

New member
מה עוזר לי העתק? מה עוזר לי הדרישה לאישור מסירה?

אז לא קיבלתי אישור שזה הגיע. קיבלתי אישור שזה הלך לאיבוד...ולגבי העתק... יש דברים שאין להם העתק (דרכון) ויש דברים שגם אם יש לך העתק אתה ממש ממש לא רוצה שיגיעו לידיים זרות.
&nbsp

John the Savage

New member
אכן, לדרכון ולמסמכים ממשלתיים אחרים

לא עוזרת חתימה של נוטריון, ויותר מזה, לנוטריון אסור על פי חוק לאשר עותקים של מסמכים ממשלתיים (public/vital records).

יש רק שתי סיטואציות שאני מכיר בהן שולחים דרכון מקורי בדואר. אחת זה לצורך הארכה/חידוש של הדרכון, והשניה היא לצורך הוצאת ITIN. אני משער שזה אחת מאלו?

ליאת59

New member
קרה לי בול אותו הדבר לפני חודש

כולל מסמכים מאוד מאוד רגישים שהיו אמורים להגיע לקונסוליה ונעלמו בדרך.
כל מה שאפשר לעשות זה לבקש החזר על דמי המשלוח (תודה באמת). מעבר לזה אין פה שום מוסר השכל. לפעמים צריך מזל בחיים.

Boston Guy

New member
לאיזו קונסוליה? לאותו יעד ש 3rd CYR שלחה אליו?

אולי עלינו על איזשהוא PATTERN?

אתן באותו אזור בארה"ב \ אותו מקום ישוב?
או אולי שלחתן לאותו יעד?

3rd CYR

New member
תודה

תודה, ליאת. כנראה שבאמת אין לי מזל. העדר המוסר השכל הכי מתסכל אותי, מעבר לבלגן שנוצר מעצם האובדן עצמו. הרי עשיתי הכל לפי הספר אז מה עוד יש לי לעשות...
(וכמו שאת רואה כולם מתקשים להאמין שאפשר לשלוח רשום עם אישור מסירה ועדיין זה יעלם... ומבלי שמישהו בדואר יתרגש מזה...)
&nbsp

ליאת59

New member
ממש לא התרגשו

בהתחלה איזה נציג של הדואר התקשר כל יום ״לעדכן״ (״אני עדיין מחפש את זה״), ואז יום אחד הוא פשוט אמר ״לא מצאתי, אני מפסיק לחפש״.
והקטע הוא שאפשר לראות איפה המעטפה נסרקה לאחרונה, היא פשוט הגיעה לזיפ קוד הלא נכון (בלבלו סדר של הספרות). אז כמה קשה זה לאתר אותה שם ולשלוח אותה למקום הנכון????
&nbsp
בכל אופן, זה ממש מרגיז ומבאס ואני באותה סירה כמוך.

Midriff

New member
קי"ה חסכונות ילדים

הילד בן עשרה, יש לו חשבון בנק שבעיקרו כסף שהוא קיבל בבר מצווה ועבודות נוער (מאות ספורות של דולרים כל שנה). החשבון כמו חשבון עובר ושב אמריקאי עושה סנטים בשנה. הילד מנסה להגדיל את כספו או לחסוך.
הוא ניסה לקנות קצת ביטקויין ואיבד את רוב הכסף (אבל זה שם ומחכה שהוא אולי יגדל יום אחד). עכשיו הוא שאל אם הוא יכול לקנות ROTH IRA, האמת שזה בעיני שיעור פיננסי מצויין. אבל למיטב ידיעתי ROTH IRA אפשר למשוך רק בפרישה, האם אני טועה? מה יהיה המכשיר הפיננסי הכי נכון ליעץ לו להשתמש בו? והאם אפשר לתת לו איך שהוא לסחור בבורסה? (אני מניחה שהוא כן ירצה את הכסף שבחשבון בתוך כמה שנים אם לא פחות)

iris mom of two

New member
את הכסף של הילדים בגילאים הללו

שמנו בחסכונות 529 לקולג'. כרגע הוא צריך לחסוך לחיים, לא לפרישה.

Midriff

New member
אני לא חושבת

שיש לו סכומים שיהיו משמעותים ל -529, ויש סיכוי שהוא ירצה להשתמש בהם הרבה יותר בקרוב.

Boston Guy

New member
ה R ב IRA הוא Retirement

ולעניות דעתי - ילד בגילאי העשרה לא צריך להשקיע בערוץ פנסיוני בשלב זה של חייו. בטח לא כשמדובר על סכומים זניחים של מאות דולארים.

אני הייתי יושב עם הילד ומסביר לו את ההבדל בין "השקעה מחושבת" ובין "הימור" (להלן קניית ביטקוין), ולהכניס למערכת השיקולים שלו את עניין מטרת החיסכון או ההשקעה (מתי ירצה להשתמש בכסף, סיכון \ תשואה בראי של "חשיבות המטרה") כי נראה כרגע שהוא ALL OVER THE PLACE.

Midriff

New member
זה מה שחשבתי

ואכן אמרתי לו שזה לפנסיה ולא לעכשיו. אני לא רוצה שהוא ישים את הכסף ב- 529, כי אני חוסכת בשביל זה, והסכומים שלו לא משמעותיים. אבל אני כן תוהה אם יש משהו שהוא יכול להשקיע שהוא יותר קצר טווח וגם ילמד אותו על האופציות השקעה (ואלה גם סכומים שהוא יכול לקחת עליהם סיכון ולכן חשבתי אולי אפילו לתת לו להשקיע בבורסה)

nogala1

New member
ברות ira אפשר להשתמש לפני פרישה

בידקי אותי , אבל עד כמה שידוע לי , אפשר להוציא משם תשלום לדאון פימנט על הבית הראשון שלך ( עד 10000 דולר וחמש שנים אחרי פתיחת החשבון ) וניתן גם לשלם עבור הלימודים מהחשבון - הכל ללא קנסות .

debby12

New member
מנהל
סוף סוף מצליחה להתחבר

אחרי שבועיים של נדודים. אז ככה:

* אפשר לפתוח לו חשבון קטין בצ'ארלס שוואב ומשם הוא יכול להשקיע. אנחנו עשינו את זה לילדות. את החשבון פותחים אונליין ויש להם שירות לקוחות מעולה שמדריך אותך אם יש שאלות. כל מה שצריך זה את מס' הסושיאל שלו ושל ההורה (ואת תאריך הלידה - אבל את זה את מן הסתם יודעת בעל פה)

אחרי שכבר פותחים אפשרויות ההשקעה הן אינסופיות וכוללות גם דברים סולידיים כמו CD = פק"מים בעברית (למרות שממה ששמעתי זה כבר לא קיים בארץ או שהריבית המוצעת בפק"ם בארץ היא אפס בערך) - https://www.schwab.com/public/schwa...ucts/investment/bonds/certificates_of_deposit
או מניות, או ETFים וכו'

בעיני זה בהחלט שיעור טוב בכישורי חיים. אני לא נתתי את הסיסמא לילדות (הן קטנות יותר, וגם זו סיסמא לחשבון שלנו שם...) אבל אני יושבת איתן ומדגימה להן כל מיני דברים והן מאוד אוהבות לראות איך הערך של הכסף שלהן משתנה.

לדעתי חשבון IRA - בין רות' ובין שלא - אפשר להפקיד בו כסף *רק* אם זה כסף שהילד הרוויח בעצמו ויש תיעוד שהוא הרוויח אותו (תלוש משכורת או משהו כזה - W2). אז בלתי אפשרי עבורו לשים כסף ב IRA. אשמח לשמוע שאני טועה...אבל קצת חקרתי בנושא לאחרונה

שיהיה בהצלחה!!

למעלה