נעים בסקס

נעים בסקס

למי שהתעייפו / התייאשו מהשרשור על עמוד "גברים בסקס": אני ממליצה לא לפספס את עמוד "נעים בסקס" שקם בעקבותיו.
בעמוד הזה אפשר לקרוא חוויות חיוביות בסקס, בין השאר של נשים וגברים שחוו חוויות שליליות ואף טראומטיות בעבר. אני חושבת שזה נותן הרבה פתח לאופטימיות, יחד עם עירנות לעובדה שסקס נעים זה ממש לא דבר מובן מאליו.

מצרפת תגובות מהעמוד שמסכמות את העניין בצורה הכי טובה בעיניי. הייתי יכולה לכתוב את התגובה של התגובה של Michal Lederfein מילה במילה (אבל אני בת 39).

*הבהרה: אני לא בעלת העמוד הזה (או שום עמוד מסוגו), וההמלצה הכללית לא אומרת שאני מזדהה עם כל פוסט או תגובה שמופיעים בו.
מן הסתם גם לא כל האקטים המיניים שמתוארים שם אמורים למצוא חן בעיניי כולם, ולא חייבים לחקות אותם בכדי להרגיש נעים בסקס.
מה שחשוב זה שבין בני הזוג מתקיימות תקשורת פתוחה ורגישות הדדית.

airtruck

New member
חוויה מתקנת

באמת אחרי שרשור עם מלא דעות ,דיונים וקצת ויכוחים הדף הזה נתן תקווה שיש שם גברים ונשים נעימים,חמים,מכבדים אחד את השני, שואלים והעיקר אנשים !

לך על השיתוף

ככה צריך להתנהג במצב אינטימי

טום גיא

New member
תשובה קצת שונה לשאלה של יואל...

נתחיל בבבדיחה: "כבר מעל 30 שנה שאני נוסע על טוסטוס לעבודה. כל יום, גם הלוך וגם חזור. אף אחד לא קורא לי משה הנוסע בטוסטוס. ולפחות 20 שנה מאז שהתחלתי לרוץ בשבתות על חוף הים, ואף אחד לא קורא לי משה שרץ בים . מאז שאני זוכר את עצמי אני אוכל שניצלים. לפחות כמה פעמים בשבוע. אף אחד אף פעם לא קרא לי משה אוכל השניצלים. אבל מה? פעם אחת! פעם אחת בלבד! עשיתי סקס עם כבשה...".

אז למה נראה ליואל שיש יותר גברים אלימים\מטרידים\דפוקים מאשר נחמדים\מתחשבים? מאותה סיבה שכולם קוראים למשה "משה מזיין הכבשים". כי זה לא מעניין אף אחד שהוא נוסע בטוסטוס\רץ בים\אוכל שניצלים, ולא מעניין אף אחת לכתוב בעמוד אינטרנט שיש לה חבר נחמד ומתחשב, כי זה מובן מאליו. אנשים נוטים להבחין במה שחריג או קיצוני הרבה יותר מאשר במה שיומיומי או מקובל. ואנשים נוטים לכתוב ולהתלונן רק כשמשהו רע קורה אבל אין להם שום דבר לספר כשהכל כרגיל. סיפורי זוועה של אונס ימשיכו להיות חרוטים בזכרון של הקורבן הרבה אחרי שהזכרונות של סתם בחורים רגילים שהיא פגשה כבר הספיקו לדהות, ובסופו של דבר אותם מקרים קיצוניים יהפכו להיות החוויות המייצגות, למרות שהן היוצאות מהכלל.

וכך יוצא שאנשים, ואפילו כאלו שלא חוו לא את זה ולא את זה, יקראו את הסיפורים הלא מייצגים (במיוחד כשהם כתובים באופן שמשתמע ממנו שהם כן מייצגים) ויסיקו שככה גברים מתנהגים בנורמה. ולא משנה כמה גברים נחמדים הם יכירו, הם מיד יסתכלו עליהם באופן חשדני ויחפשו מה הם עושים לא בסדר, ואפילו הדבר הקטן ביותר שהם עשו בטעות, או שהתפרש באופן לא נכון, ישר ייפול לתוך המשבצת של הטרדה, על מנת שהם יוכלו להצדיק בפני עצמם את הדעה הקדומה שהם כבר הספיקו לגבש מזמן. וכשמישהו יעיר להם שאולי הם לא מכירים את כל הפרטים ויכולים כל כך בביטחון לאמר מה בדיוק קרה, ושיכול להיות גם שלאותו האדם מהסיפור אין כוונה זדונית, הם יאמרו מיד שזו נאיביות ושכולם יודעים איך גברים פועלים ושצריך להיזהר מהם. וכשהם יאמרו שכולם יודעים הם רק ינציחו את הדעה הקדומה ויחזירו אותנו ישר לתוך המעגל הזה.

ובחזרה להודעה שלך: כבר אמרתי קודם מה דעתי על העמוד "נעים בסקס" (ואם לא קראת אז אני אציין שאני מאוד אוהב אותו ושכל הכבוד למי שפתח אותו). אבל - למה את מציינת שדרושה עירנות לכך שסקס נעים זה ממש לא דבר מובן מאליו, כשאף אחד לא טרח לציין שסקס רע הוא לא עניין שבשגרה? (ואפילו להיפך!). מהנסיון שלי ושל אנשים שאני מכיר, גם כאלו שחוו פגיעה מינית בעבר, רוב האינטראקציה המינית נעשית לא רק בהסכמה אלא גם ברצון. את הרוב המוחלט של הסקס הם עושים כי הם נהנים ממנו, כי זה טוב להם, ו... כי זה נעים. כמו שזה אמור להיות.

חשוב לציין שסקס נעים הוא לא מובן מאליו, כי

א. מה לעשות, זה לא מובן מאליו. לא לכולם זה בא טבעי להיות רגישים וקשובים לצרכי הצד השני. לא כולם מחונכים לזה, בטח לא בהקשר של מין. עד כמה שאתה ואני לא אוהבים את זה, בחברה שלנו עדיין חיים ובועטים הרעיונות שאשה צריך לתת מין בכדי לזכות באהבה ויציבות בחייה, וגבר צריך לקחת מין, לפעמים תוך כדי מניפולציות (כי הרי רגשות של ממש אין לו) בכדי לזכות במין.

ב. להרבה אנשים יש מושגים מעוותים על סקס ברמה הטכנית ממש - וזה לא חייב להגיע מפורנו. אתמול צפיתי בסתם סדרה בהוט (The white queen) והיו שם מספר תצוגות של סקס שמתרחש תוך שתי שניות ממש. שניה אחת מתפשטים ושניה אחר כך כבר יש חדירה, גניחות והנאה מרובה. לא חושבת שזה משהו יוצא דופן במדיה בימינו. לך אולי נורא קל להגיד שזה שטויות, וכולם יודעים שזה לא מציאותי. אבל אתה מנוסה ומודע, ולא כולם כמוך. חלק מהמקרים ב"גברים בסקס" הם תוצאה של העניין הזה ממש.

ג. צריך להיות עירנים למקרה שהצד השני (גבר או אשה) עלול לפגוע בנו, כי אז נוכל להתמודד עם העניין בצורה טובה יותר. זה נכון בעיקר למקרים ה"אפורים" - שהם הרוב הגדול. לאונס של זר באיומי סכין זה כנראה לא יעזור. אבל זה כן יעזור בהתמודדות עם פרטנר מיני שלא מתחשב בך ומתעניין רק בהנאה של עצמו (ולא נעים לך לבקש ממנו כלום, כי את לא רגילה לזה, וחוץ מזה את דלוקה עליו), עם ידיד שלוחץ עלייך לשכב איתו (כי אנחנו מכירים כמה שנים, והנה כבר התנשקנו, ואת שוכבת עם X אז למה לא איתי?), עם בחור שבסיום דייט ראשון מחפש כל מיני תירוצים לעלות אליו לדירה ואז מתחיל בלחץ פיזי/נפשי מתון שתשכבי איתו.

התיאורים הנ"ל מתייחסים לכמה אירועים שקרו לי אישית. מקרים גרועים מאלה ממש לא נדירים. ואני לא חושבת שמודעות לכך צריכה לגרום לנשים להניח שכל הגברים חארות, וזה בטח לא צריך לגרום לדמיונות שווא. זה פשוט עוזר להתמודד עם המציאות, שהיא, מה לעשות, לא תמיד נעימה.
אגב, כשאמרתי שאני מזדהה עם דברי המגיבה בפייסבוק, שרוב הגברים שהכרתי היו מתחשבים בסקס, הכוונה היא לגברים שהייתי איתם בקשר ארוך יחסית. לגבי גברים שנתקלתי בהם בהקשרים אחרים, מן הסתם היחס משתנה. כי כמו המגיבה שם, גם לי נדרשו כמה שנים טובות ונסיונות כאלה ואחרים כדי לפתח מודעות למה טוב ומה רע, מה מותר לי לצפות, מה אני יכולה לשנות, ומתי אני צריכה לעזוב.

אתה יכול לטעון שהכל נובע מהשינויים במצב הנפשי שלי לאורך השנים, אבל זהו שאם בתחילת הדרך הייתה לי מודעות יותר גבוהה לדברים נעימים בסקס ולדברים לא נעימים בסקס, הייתי יכולה להתמודד עם הדברים באופן הרבה יותר מושכל, מתוך עמדה חזקה יותר. ואני בעד שגברים ונשים היום יוכלו לנצל את האינטרנט בכדי לפתח את המודעות הזו.

טום גיא

New member
ובכל זאת...

(ואני מצטער שאני מסיט את הדיון בחזרה לעמוד הקודם ולא לזה הנוכחי)

א. הרעיונות הנ"ל בין היתר מונצחים בעמוד שאני מתנגד אליו. ולכן אני מתנגד אליו.

ב. הרבה אנשים לא יודעים לעשות הרבה מאוד דברים פשוטים כי אף אחד אף פעם לא אמר להם איך. אז אוקיי. אם פגשת גבר חמוד, ובמיטה הוא לא יודע מה הוא עושה, תסבירי לו (בעדינות, בכל זאת האגו הגברי וכו') מה את אוהבת. במקום לכתוב באינטרנט שגברים הם דפוקים כי שעה הם חופרים לך בכוס (pardon my french) ואפילו לא התקרבו לדגדגן, פשוט תראי להם איפה זה ותהפכי אותם לקצת פחות דפוקים.

ג. בעבר ננשכתי ע"י כלב. זה לא אומר שמעכשיו אני אהיה שונא כלבים, או אפילו אפחד מהם. אם ברגע שאני אראה כלב אני ארתע ממנו או אתייחס אליו כתוקף פוטנציאלי, האינטראקציות הבאות שלי עם כלבים גם לא יהיו נעימות. כנ"ל לגבי כל אינטראקציה שאנחנו עוברים - אם מראש אני מניח שהיא תהיה שלילית, אני יכול להפוך אותה לכזו רק בגלל שככה אני מתייחס אליה.

ולמה הדף שקישרת אליו עכשיו הוא מצוין בעוד שהשני מחריד? כי בשביל מי שיש לה סקס מחורבן עם החבר שלה או כל אדם אחר, ותקרא מה שכתוב ב"נעים בסקס", תעצור לרגע ותחשוב "זה יכול להיות טוב יותר!" - ואז היא תנסה להסביר לו מה היא רוצה. אם זה יצליח והיא תשפר אותו, או אפילו אם היא לא תצליח ותחליף אותו, המצב שלה ישתפר. לעומת זאת אם היא תקרא את העמוד "גברים בסקס", היא תגיע למסקנה שגברים הם דפוקים, ואין מה לעשות שהחבר שלה דפוק כי ככה אנחנו בנויים (חוץ מלקטר באינטרנט או להתרחק מגברים בכלל).

תגיד, ומה אתה מציע לי לעשות

אם יש איזה גבר (למשל) שכל הזמן מגיב לדברים שלא אמרתי, בלי שום קשר למה שאני אומרת?

טוב, במקרה הזה למזלי הפתרון די פשוט: שיהיה לך יום טוב.

מנומשת30

New member

אחד הדברים שרציתי להצביע עליהם בתגובה לשרשור "גברים בסקס" הוא שעל כל תלונה ב"גברים בסקס" אפשר למצוא צל"ש מקביל ב"נעים בסקס". הוא לא יורד לי = הוא אוהב לרדת. הוא גומר, מתהפך ונרדם = חשוב לו שאגמור. אמרתי "לא" והוא לא הקשיב = אמרתי "לא" ועבורו זה היה סוף פסוק. אפשר להמשיך עם בחינה סטטיסטית של הנתונים ולבדוק כמה כותבות התבטאו בכל עמוד. אפשר גם להתעלם מתמונת המצב ופשוט לפטור אותה כקיצון של הנורמה: כפי שעינויים, רעב, השפלה יומיומית, חיים תחת כובש זר ועוד כהנה וכהנה רעות חולות גם הן חוויית קיצון. ביחס לחוויה שלנו. זו לא חוויית הקיצון של תושבי איו"ש הפלסטינים.

ובכ"ז, אנשים מבקשים - לא, לא רק מבקשים, מתעקשים בכל מאודם - להתכחש לכך שהחוויות הללו הן המציאות היומיומית של אדם אחר. מרביתנו עומדים במשימה בהצלחה מרשימה. (הייתי שואלת מדוע, אבל זו כבר שאלה לדיון אחר)

הנכונות להאמין לכך שהרבה נשים חוות הרבה סקס רע עד בינוני לא קשורה בכך שמדובר בתוכן קיצוני לכאורה. זה בכלל לא הנושא. הנושא הוא האופן שבו "גברים וסקס", "נעים בסקס" ועמודים אחרים כמוהם משמשים נשים כדי לנכס לעצמן את המיניות שלהן, בין אם הן מתארות את הפרטנרים שלהם כמתחשבים ובין אם הן מתארות אותם כבני-זונות לא-מתחשבים. לא מוצא חן בעיניך? פתח קבוצה משלך או תרד למספיק נשים שרואות לנכון להתבטא בקבוצות מהסוג הנ"ל.

הוא לא צריך לרדת לאף אחת

ואף אחדת לא צריך לרדת לאף אחדת - סליחה שאני מציינת את המובן מאליו בעיניי, אבל יש כאלה שיכולים להבין את המשפט הזה כפשוטו.

אני הייתי משנה את המשפט האחרון שלך ל"פתח קבוצה משלך או תרד על מספיק נשים שרואות לנכון להתבטא בקבוצות מהסוג הנ"ל."

מנומשת30

New member
אף אחד לא צריך לעשות שום דבר, חס וחסה.

התכוונתי למשפט במשמעות של: "תגרום למספיק נשים להרגיש כ"כ נהדר שהן תרצינה ללכת ולפרסם פוסט בקבוצה."

טום גיא

New member
אז שלא יפיצו שנאה.

אני יכול לפתוח עמוד שבו אני כותב שבחורות מנומשות הן בעלות יכולת נמוכה בהבנת הנקרא, אבל זה לא יהיה הוגן כלפיי הרבה מאוד בחורות מנומשות ואינטליגנטיות (יש גם כאלו!). מכיוון שאני לא רוצה ליצור דעות קדומות שיפגעו בהן או באנשים אחרים שבאים במגע איתן, אני לא אכתוב שום דבר מכליל ופוגעני כלפיי אוכלוסיה שלמה.

מנומשת30

New member
הנה, זה העניין

הן לא כותבות על בחורות מנומשות באופן כללי, כל כותבת מתייחסת למנומשת הספציפית שיכולת הבנת הנקרא שלה הכזיבה אותה באופן פרטיקולרי. אם מכאן משתמעת סטטיסטיקה מצערת לגבי בחורות מנומשות - מה לעשות, באסה. אני יכולה לנסות להתעלות על הסטטיסטיקה, אני יכולה להרים את ידיי בפניה, אבל אין סיבה שארגיש שהסטטיסטיקה הזו מתייחסת אלי באופן אישי, במיוחד כיוון שברור וידוע לכל שאין קשר בין פיגמנטציה להבנת הנקרא.

טום גיא

New member
העמוד נקרא "גברים בסקס"

ואפשר להסיק ממנו (גם לפי השם, וגם לפי ההערות בתוכן) שזו ההתנהגות הגברית האופיינית. התגובות שהוא מעורר כאן בפורום הן (ציטוט:) "האם לנצח גברים יתנהגו ככה?". זה שהאמצעי שבו הן משתמשות על מנת להעביר את המסר הזה ע"י מתן דוגמאות, לא רלוונטי לעניין. המקבילה תהיה פתיחת העמוד "מנומשות בדיונים" וכל מה שיתואר בו זה מקרים שבהם הן לא מבינות מה הבעיה ולא מגיבות לעניין, ושום דבר אחר. כמו כן יופיעו הערות נוספות ומסרים פוגעניים כלליים על אוכלוסיית המנומשות.

אם אי פעם עסקת בהסקת מסקנות מניסויים אז את צריכה לדעת: אין שום ערך לאוסף אנקדוטות. אוסף שנבחר באופן מגמתי הוא לא יותר מדמגוגיה זולה. אין בזה שום דבר סטטיסטי. תמצאי לי בבקשה סיפור אחד שבו מתואר סקס טוב בעמוד הזה - נניח שלא הצלחת, אז תאמרי לי בעצמך - האם סביר להסיק מכך שלעולם אין דבר כזה סקס טוב עם גבר?

airtruck

New member
גיא היקר

דבר ראשון אתה מתייחס לשרשור ודיון אחר דווקא בשרשור על נעים בסקס
אני מבין את הדעה שלך אך החיים לא ורודים ויש חיובי ושלילי צריך להראות את שתי הצדדים.
אתה רואה את הדף גברים בסקס כמשהו שמכליל את כול הגברים ואני רואה את זה כאוסף סיורים שמהם צריך להמנע
נכון נותן שם רע לגברים אך הנשים לא מטומטמות ויודעות שלא כולם ככה יש גם טובים .
האמת המרה בלי קשר לסקס וגברים נשים -אין הרבה אנשים טובים מבחינת לב ואיכות אלא יש די הרבה אגואיסטים ומטומטמים\מטומטמות , אני יודע שאתה עכשיו תפציץ אותי באיזה תגובה בנסיון לשכנע שאני כותב על הכלל וכו וכו..כן יש אנשים שהם בסדר אבל יש די הרבה שלא שנתקלתי בהם ובהן.
דמגוגיה סקר מה שבא לך ככה היא דעתי וככה היא דעתך ומכבד את שלך בלי קשר שלא מסכים עם הכול.

גבר ואישה צריכים להזהר מאנשים שהם לא מתאימים להם בכלל או מנוגדים לעקרונות שלהם שלהן זה הכול...החיים פשוטים קלים ומציאותיים

כול הערבוב מרקים הזה, לדעתי ,סתם מיותר

ועדיין סטטיסטית בנות נפגעות יותר למרות

שמן הסתם יש גם פוגעות מהצד השני לפחות מבחינה של התנהגות אגואיסטית

מנומשת30

New member
אני חושבת שאתה בוחר את הדיסצפלינה

הלא מתאימה להשוואה. בוא נחזור למדעי החברה והרוח.

צה"ל מבצע פשעי מלחמה באוכלוסייה כבושה. זו לא ספקולציה או הזיה שמאלנית, אלה עובדות. אבל חיילים שמודים על ירי באזרחים, עיתונאים שמפרסמים ראיות לביצוע פשעי מלחמה וסתם שמאלנים עוכרי ישראל שמעזים להזכיר לציבור שהוא חי במדינת אפרטהייד מכונים בוגדים. למה? האם צה"ל אינו מבצע פעולות שנוגדות את אמנת ז'נבה והחוק הבינלאומי? הוא מבצע גם מבצע. האם החיילים, העיתונאים והאזרחים המתריעים בפני העוולות הנ"ל אינם מבצעים את חובתם המוסרית?

כן. כלפי הפלסטינים. כלפי החוק הבינלאומי. כלפי הדמוקרטיה, ההומניזם ורוח האדם.

אז למה 90% מעם ישראל מכנה את האנשים האלה בוגדים?

כי אנחנו חיים במדינה פשיסטית שבה דם יהודי עדיף על דם פלסטיני והאזרח הוא איבר מאיבריה של המדינה. במדינה כזו ברור שמי שמעדיף את האזרח הקטן על פני הקולקטיב הוא בוגד.

האופן שבו החוויה האנושית והחוויה הנשית מונצחות הם מושא חמקמק מאוד לניתוח מדעי, ולו מפני שלא מדובר בסטטיסטיקה שתכליתה לייצג קולקטיב. היא לא מיוצרת בצורה שתאפשר לך לנתח אותה מפני שלא זו התכלית שלה. היא פתוחה ליותר מדי פרשנויות. היא מתקיימת ביותר מדי מרחבים.

אז מה קורה בתכלס? מה שקורה בתכלס זה שצה"ל מבצע מעשים שנחשבים לפשעי מלחמה על פי החוק הבינלאומי. עד כאן תכלס. עכשיו לתיעוד: אתה יכול לקבוע שמדובר באוסף אנקדוטות שנבחר באופן מגמתי, או שזה לא קרה וגם אם זה קרה, מגיע להם. אתה לא יכול להתווכח עם הבחירה של הצד השני להנציח את החוויה שלו כפי שהוא מבין אותה.

למעלה