נסיעה בפארק ענבה או "מי אני??"

zivaf2

New member
עצוב לי לקרוא את ההודעות האלה

זה חוזר על עצמו מדי חג/ חופשה. אני נגד אלימות וכפיה מכל סוג, שיהיה ברור, אבל למה לוקחים מקרה אחד או שניים שצריכים טיפול נקודתי ומשליכים מהם אמירות כ"כ גזעניות? הייתי רוצה לשמוע מישהו מכם מדבר כך על הפליטים מסודן או על ערבים/ רוסים וכו'...
בתור מישהי שגרה במודיעין עילית, יש לי הפתעה בשבילכם: יש פארק במודיעין עילית, ואפילו עכשיו בפסח הביאו כמה מתקני לונה פארק עם כניסה חינם לילדי העיר (כרטיסים חולקו במוסדות הלימוד), ויש גם גינות קטנות בכל רחוב בעיר, אבל מה לעשות, צפוף עכשיו בכל מקום. גם בגן חיות התנכ"י בו ביקרנו אתמול (אנחנו לא מחובבי הפארקים בימים כה עמוסים) וגם בשמורת תל דן שנסגרה אתמול בגלל פיצוץ אוכלוסין, ובכל שמורות הטבע והגנים בארץ.
אגב, לא שמתי לב שתל אביב הפכה לעיר חרדית, ומי שביקר בפארק הירקון (גני יהושע) בחול המועד, יווכח לראות שאין פיסת דשא לשבת עליה. הכל "שחור". אז מספיק עם ההפחדות שמודיעין עומדת להפוך לעיר חרדית, ומספיק עם הקונספירציות לגבי ראש העיר, הרי לרוב תושבי מודיעין עילית אין מושג מי זה בכלל ראש העיר, ומן הסתם לראש העיר לא בדיוק אכפת מי מבקר בפארק ומי לא, העיקר שמלא ויש פרנסה למפעילי הסירות

אני מצטטת מדברייך

"יש פארק במודיעין עילית, ואפילו עכשיו בפסח הביאו כמה מתקני לונה פארק עם כניסה חינם לילדי העיר (כרטיסים חולקו במוסדות הלימוד)"
האם זה אומר שמי שלא גר שם משלם כסף עבור הפארק?
אם כן - זה מעניין, חשבתי שאסור לגבות כסף עבור פארקים (לפחות לפי השרשורים פה)

zivaf2

New member
הכניסה לפארק היא חינם

לגבי המתקנים המיוחדים שהביאו לשם (הם לא נמצאים כל השנה)- הכניסה בתשלום, אך לילדי העיר חילקו כרטיסים- לא בלי הגבלה. כלומר גם אם ילד מהעיר ירצה לבוא מספר פעמים- רק הפעם הראשונה היא בחינם.
במה זה שונה מהמתנפחים שהביאו לעזריאלי מלבד העובדה שהעיריה מנסה להקל על ההורים, שיש להם מן הסתם כמה ילדים, ונותנת כרטיסים בחינם?

אביבקיץ

New member
השונה הוא שבמודיעין אין אפליה, בקרית ספר - יש

חלוקת כרטיסים לתושבי העיר היא בדיוק מה שאתם כלכך לא מוכנים שיקרה בענבה. אפליה לטובת המקומיים.

מה דעתך שגם בכל ההפעלות החינמיות בקניון יתחילו להיות בתשלום, וכרטיסים יחולקו לתלמידי בתי הספר בעיר?

זה דווקא רעיון לא רע. כדאי להציע לעיריה. נלמד משהו מהשכנים שלנו

zivaf2

New member
בבקשה

לא ידוע לי שמישהו מתושבי עירי שמע בכלל על יוזמה כזו, ובוודאי שלא התנגד. אני מאמינה שגם לו היו מחולקים כרטיסי חינם לשיט למשל, לתושבי העיר- אותם אנשים שמגיעים היו משתמשים בהם באותה מידה- כלומר חלקם כן וחלקם לא. את הכעס שלכם תפנו לעיריה, לא לאנשים שמגיעים להנות מהפארק. אני שוב מדגישה למקרה שזה לא ברור- הכניסה לפארק תמיד היתה בחינם וכך גם עכשיו, מה שנוסף למשך השבוע הנוכחי בלבד אלו מתקני לונה פארק שהם בתשלום סמלי כלשהו.
אגב, אין לי שום ענין אישי בזה. אני לא הייתי מעולם לא בפארק הזה ולא בפארק ענבה. כאמור איני מחובבות הפארקים, זה סתם הפרינציפ.

הכעס בא ממקום אחר

מגיעות ילדות לבושות קצר וסופגות הערות, חלקן עוקצניות, וכולן מאוד לא נעימות על אופי הלבוש
ההערות - מפיהם של חרדים, הם אינם תושבי העיר
כלומר, גם בפארק של העיר לה אני משלמת ארנונה - אני מרגישה לא נעים ונוח להסתובב.

אם הייתי מגיעה בגופייה לפארק במודיעין עילית - אני מניחה שמגיע לי לקבל הערות (וגם לא - מדינה חופשית)
אבל מי שבא להתארח יקבל את תושבי המקום כמות שהם - לא מתאים לו - שלא יבוא.

ודבר נוסף,
הייתי עכשיו במגה.
מה אכפת לכם מה אני קונה??
למה אתם חוסמים את המוצרים ה"לא כשרים" בקופה??
מה אתם נכנסים לי לצלחת??

ואם כל זה לא כפייה דתית - אז מה כן?

zivaf2

New member
לא כ"כ הבנתי את הקשר

קודם כל- ברור שאין לאף אחד זכות להעיר לך או לילדתך על לבוש. לא במודיעין, לא במודיעין עילית ולא בבני ברק. מהתגובות שקראתי כאן הבנתי שמדובר בכמה מקרים בודדים, צריך להעמיד את המעיר על מקומו בתשובה חריפה (בסגנון: אם לא מוצא חן בעיניך אתה יכול ללכת מפה) וזהו.
אגב, לי כחרדית שגרה במודיעין עילית קרה מקרה דומה. כנראה מלבושי לא היו "מספיק" צנועים עבור איזה תמהוני קיצוני, וראיתי שהוא ניצל דקה שירדתי מהאוטו הביתה כדי לכסות לי את האוטו בכרזות על חשיבות הצניעות. למזלי תפסתי אותו על חם ופתחתי עליו בשאגות כאלה שהוא נמלט כל עוד נפשו בו, וכמובן לא חזר על זה שוב. אני מספרת את זה כדי שתבינו- מהקיצונים האלה גם אנחנו סובלים, הם מעטים וקולניים, לא צריך להתרגש מהם יותר מדי וכמובן לא להקיש מהם על חברה שלמה.
לגבי מגה- לא הבנתי מה את רוצה לומר. במודיעין עילית אין מגה, יש רשתות אחרות (אחת מהן שייכת למגה- זול בשפע) ובמגה במודיעין איזה חרדים בדיוק קונים? ואיך הם משפיעים על מה שנמכר שם? ואיך זה כפיה דתית? אשמח אם תאירי את עיני.

אני אאיר אותן, ברשותך

במגה, בשופרסל, ברמי לוי , ובכל סופר כשר אחר בארץ, אסור לקנות מוצרים, הנחשבים חמץ.
וזה מקומם את הכותבת, לדעתי.
אני, אגב, לא אוכלת חמץ, אבל מסכימה איתה לגמרי. לא ברור לי מדוע צריך לכפות על עם שלם, שלא כל אנשיו מאמינים אדוקים, לנסוע סופרים הלא כשרים או לכפרים ערביים על מנת לקנות פיתות.

עכשיו תוכלי לומר לה: מה הקשר בכלל? לא תושבי מודיעין עילית חסמו בגופם את המוצרים. ואת צודקת חלקית. הויכוח הזה קצת יותר גדול מהוויכוח [אשר אכן התחיל לגלוש לפסים גזעניים פה ושם] על החופש להיות מה שאני בוחר[ת] בעיר שלי. ועם זאת - כל הויכוח על ענבה היה מיקרו ויכוח מתוך מלחמת הדת הזו.

אותי בכלל מוציאות מהדעת הכרזות הכשרות על אקונומיקה ועל משחות שיניים, אבל זה לא קשור.

מפוזרת תודה

רק רוצה לחדד נקודה קטנה
השנה החלטנו שאנחנו אוכלים רק כשר..(למה? - מסורת..)
בכל אופן, ישנם מוצרים שאין בהם ולו טיפה אחת של קמח
אבל, המפעל מהם הם מגיעים - לא עובר הכשרה לפסח
דהיינו, אפילו חלב מרוכז - נחשב בחזקת חמץ..
אם תלכי למגה, תיווכחי לדעת כי חברות גדולות שמייצרות שימורים - לא מכשירות את מפעלן ולכן, חמוצים = חמץ,
אפילו פריכיות אורז, שכתוב על זה כשר לפסח - מתחבא עם החמץ מאחורי הוילון..

ואם אני רוצה לקחת מוצר כזה שהוא "בחזקת חמץ" - הקופה שמה לי רגל, כי חסמו את המוצר
אפילו מלח של החברה המועדפת עליי - לא היה ניתן להשיג

אגב, הבת שלי, ניסתה להבין מדוע יש קטשופ כשר לפסח ויש כזה שלא
היא התחילה לפתח תיאוריות, שבקטשופ הרגיל (הלא כשר) יש קמח, ואילו בכשר יש קמח מצות..

zivaf2

New member
אוקי

באמת אין קשר לדיון על הפארק, אבל בואי נראה-
רשתות השיווק שהזכרת רוצות תעודת כשרות. למה? כי כנראה יש קהל גדול שקונה כשר. המשמעות של קבלת תעודת כשרות היא פשוט מאוד... שהכל יהיה כשר.
מה את רוצה? שיהיה חמץ בחנות כשרה? אז היא לא כשרה!
מי שרוצה לקנות כל דבר שאינו כשר, בין אם זה שרימפס ובין אם זה חמץ בפסח, שיתכבד וילך לחנויות שאינן כשרות, אך יהיה זה מוזר לדרוש להכניס את כל זה לחנויות שמנופפות בתעודת הכשרות שלהן, אינך חושבת?
עכשיו שוב- יש חנויות מעטות מאוד שאינן כשרות. מן הסתם זה ענין של היצע וביקוש, מה שבטוח הוא שאין כאן קשר לכפיה דתית.
ושוב, למען הסר ספק, אני נגד כפיה מכל סוג שהוא. להשקפתי כל אדם רשאי לעשות ככל העולה על רוחו במסגרת החוק, מבלי הפרעה.

על זה נאמר: מ.ש.ל

להשקפתך, כל אדם רשאי לעשות ככל העולה על רוחו במסגרת החוק, אם זה נוח לך.
ואת זה מנסים האנשים שכונו בפי לא מעט פה - גזענים, לומר.
אני אתכבד ולא אשתתף במלחמה הזו, אבל לא לאורך זמן - כי את, שכותבת כאישה משכילה ונבונה, הוכחת לי ממש עכשיו עד כמה המצב נפיץ ומסוכן.

Geek God

New member
ואני חייב לשאול

ממתי חרדים הפכו לגזע?

השאלה משורשרת למפוזרת אבל אינה מיועדת דווקא אליה, אלא לכל צועקי ה"גזענים".

zivaf2

New member
גם אם זה לא נוח לי

אני לא יודעת מאיפה את לוקחת את זה, אבל אני באמת בעד שכל אחד יעשה כפי העולה על רוחו, גם אם זה מנוגד לאמונתי ולא נוח לי. אין לי שום זכות לדרוש ממישהו לעשות כל דבר שאינו עולה בקנה אחד עם השקפותיו, רק בגלל אמונתי.
האמירה הזו "גזענות", גם אם היא לא מדויקת, כי הרי החרדים אינם גזע כפי שכתב מישהו מתחתיך, היא עדיין שנאה של מיעוט. גם האתיופים אינם גזע ובכל זאת למי שלא רוצה להשכיר להם דירות קוראים "גזעני".
התערבתי בדיון/ ויכוח הזה רק כי היו פה ניסוחים שמאוד צרמו לי, ושוב- אם מישהו היה מעז לכתוב כך על מיעוט אחר (הפליטים מאפריקה לצורך הענין) כולם היו צועקים "גזענות".

עידו 94

New member
סלחי לי , אבל בנושא הגזענות ...

החרדים יכולים ללמד אותנו המון
שאני אזכיר???? בית ספר לבנות בעמנואל לא
או שאילו היו החילונים??? מישהו אמר גזענות?????
הייתי רוצה להיות חריף הרבה יותר אני נמנע
אני לא רוצה להוריד דיון זה לרמות נמוחות ואני בעיקר לא רוצה להידמות אליכם , החרדים
אני גר במודיעין ואני גאה להגיד שבבניין שבו אני גר שוכרים דירה זוג אתיופים שאני הייתי מת לראות הרבה ישראלים מנומסים ואדיבים ונחמדים כמותם.
אני עובד עם אתיופים , אנשים נפלאים , כשבני היה בגן הסייעת היתה אתיופית ומאוד מאוד אהבנו אותה, אישה מדהימה
שאני אמשיך???
איך מתקבלים אתיופים בעדה החרדית???? הם בטח נחשבים לגזע עליון , מה לא????
אבל הגזענות באה מהחילונים החרדים כפרה עליהם , לא מכירים בזה
הדרת נשים????? בטח החילונים לימדו אותם את התחום

אז אל תבואי ותספרי לי סיפורים
אתם עליונות בגזענות
בואי בערב לעיר ותראי את האברכים שלכם יושבים בקיוסקים ורואים טלויזיה

תעשי טובה, רדי מהנושא

עידו

zivaf2

New member
חבל שאתה מתעצבן

לא טענתי לרגע שאנחנו חברה מושלמת. יש לנו הרבה דברים שצריך לתקן, נכון.
כמה אתיופים חרדים אתה מכיר?
עזוב רגע את פרשת עמנואל (שבמקרה, חלק מההורים העצורים בפרשה ההיא היו בכלל ממוצא מזרחי, הויכוח שם היה על רמה דתית ולא על מוצא, אבל נו שוין, מה שנזכור זה מה שהתקשורת בחרה להציג)
"אנחנו", שאתה כל כך לא רוצה להידמות אלינו, יש בתוכנו גזענות.
גם "בכם" (המרכאות הן כי אני שונאת להכליל) יש גזענות.
לצערי בכל חברה יש גזענות, יש נטיה לא לאהוב את המיעוטים, ולאהוב להיות בחברה שדומה לנו.
אני מאוד שמחה שאתה לא כזה כלפי אתיופים, אני גם לא אתימר לומר שאתה כן גזען כלפי חרדים- פשוט כי איני מכירה אותך, זה רק נשמע כך.
ולגבי האברכים שרואים טלויזיה בקיוסק- סו וואט?
ואני אמשיך לכתוב מה שאני רוצה, אם זה לא נעים לך אתה מוזמן להתעלם מההודעות שלי, אבל אל תגיד לי לרדת מהנושא.

Geek God

New member
אני מכיר אחת

אבל היא חוזרת בתשובה, אז זה לא נחשב. גם חוזרת בתשובה, גם אתיופית, איזה סיכוי יש לה להיחשב חרדית?

אולי כדאי לרדת מהמילה גזענות כשהיא מכוונת כלפי חרדים. עד כמה שחרדים שטפו לכולם את המוח שהם נעלים ומוסריים יותר מכולם, ועד כמה שהרוב התחילו להאמין בזה וקיבלו רגשי נחיתות מופרכים, החרדים כמגזר, עדיין אינם גזע.

עידו 94

New member
לגבי הגזענות , כן , אני מודה אני לא אוהב...

אתכם , אני לא אוהב לשאת בנטל לבדי , לראות אתכם מסתובבים , כח עבודה, כל היום , במאה שערים או בכל מקום אחר , ואני אמור לממן את זה, רובכם , בלי להכליל , עולים לי הרבה כסף, שאני משלם עליכם מס הכנסה מכיסי, וכמותי יש רבים , איזו עזות מצח יש לאישה חרדית לעלות לבמה בהופעה בעירי ולהגיד למנחה להפסיק להעלות נשים ??? הה???
אני , אישית , ראיתי כמה אתיופים חרדים , אבל הם דחוים אצלכם אז סביר שאין הרבה ,
תראי לי הצדקה אחת לשלם קצבה , למה אני צריך לעבוד ולממן לימוד תורה???
למה שאתם לא תעבדו ותממנו לימוד של חילונים באוניברסיטה , הה????
אני יודע הרבה דברים מזעזעים שקורים אצלכם ובגלל שהרבי אמר , הם לא מגיעים למקום שהם צריכים להגיע , למשטרה, לבית המשפט ולבית הסוהר להרבה שנים , אל תספרו לנו שאתם מעלינו , אתם ממש ממש לא, הסיפור הזה בדרך לסוף , אין ספק שהשנאה שלי עליכם אינה בריאה
מצד שני לא רק בגלל השנאה שלי ושל כמותי יחרב ביתנו , אנחנו בדיוק באותו המסלול כמו לפני 2000 שנה
ושוב גם בגללי ובגלל כמותי אבל לא רק
את האמת אתם באמת מעצבנים אותי , אל תכתיבו לנו מה לעשות ואל תכפו עלינו את רצונותיכם , במיוחד לא בבית שלנו

עידו

עידו

חייבת לתקן אותך

החוק אומר שאסור להציג חמץ.
(מלח שיוצר במפעל שלא הכשיר עצמו - אינו חמץ - לדעתי)

בעבר, הסופרים הגדולים, היו מכסים את החמץ,
אנו החילוניים היינו לוקחים מוצרים, מרימים את הניילון והופ החמץ לא חמץ ביד.

בשנתיים האחרונות, מגה, ואולי עוד כמה רשתות
החליטו להחמיר, הם חסמו את הקודים - כך שאם לקחתי מלח, הוא לא יעבור..

וזאת כבר כפייה. החוק דיבר רק על איסור הצגת חמץ
למכור - מותר.

ולפי מה שאת כותבת, מגה הייתה צריכה להעיף חצי מהסחורה בחנות - לא נעשה, מכסים בניילון
אגב, פעם רק כיסו בניילון, כל שנה במגה מקשים את הגישה, שמו חבלים, אח"כ ניילונים עם חבלים
היום הם לוקחים דוכנים שחוסמים את הגישה - וכל זה פרשנות מעוותת לחוק.

למעלה