נסיעה בפארק ענבה או "מי אני??"

אני אפילו לא יכולה להתחיל להסביר לך

כמה הדברים שלך מכעיסים אותי. ויש לי הרגשה שגם אם אכתוב לך 20 פסקאות, לא תביני כמה גזענות ושנאה נוטפות מההודעה שלך.

במקום זאת רק אזרוק לחלל 2 עובדות.

לגבי האירוע שתארת:
לו היית רוצה להגיע לענבה עם אדם מוגבל כלשהו (ואגב, מגבלה יכולה להיות גם אוטיזם/ פיגור/ הפרעה נפשית או כל מכשול אחר שאת לא יודעת עליו - שמקשה על הליכה בתואי התלול הלוך ושוב), בוודאי היית מתקשרת ל- 106 ושואלת מה לעשות. לו היית עושה זאת, היית מגלה שעירית מודיעין מאפשרת לאנשים מוגבלים לעלות ולרדת ברכב של הנהלת למטה. כל שצריך לעשות הוא להרים טלפון ל-106, וכשאת בחניה מגיע רכב ואוסף אותך, מתוך הנחה שאכן יש לך או לילדך (או להורה הזקן שלך - במקרה שלנו) מגבלה כלשהי. טנדר של הפארק היה מגיע אוסף אותך ומתאם אתך שעת חזרה. וכן.. השירות מיועד גם לחילונים. אבי היקר הוא חילוני אתאיסט קיבוצניק אם זה משכנע אותך, והשירות עמד גם לרשותו (בסוף לא השתמשנו בו כי מצבו הדרדר עוד לפני האירוע המיועד).
אותו אדם קרא לך חצופה כי את אכן חצופה. הוא כנראה הסיע בהרשאה ילדים מוגבלים . לולא היה זה בהרשאה השער לא היה "נפתח" לא בהלוך ולא בחזור. מישהו פתח לו. ההערה שלך מן הסתם פגעה בו מאוד. האשמת אותו על לא עוול בכפו - כשכל חטאו הוא שסייע להנגיש את הפארק גם למי שלא יכול ללכת מרחקים ברגל). לא בררת. לא שאלת. לא עצרת אותו ואמרת: "אדוני, למה אתה נוסע בפארק... אתה לא יודע שאסור?". אולי אז היית מקבלת תשובה אחרת. ההתנהגות שלך גררה בדיוק את אותו היחס שהגיע לך.
(ומה ציפית שהוא יגיד לך? יספר לך מה בדיוק יש לילדים האלה שבגללם הם "זכו" בנסיעה חינם בנתיבי הפארק?).

לגבי מה שסיפרת ב"הזדמנות זאת" (שאינו שום קשר לשנאה שבה את שטופה) - הרי שלידיעתך כל מקום ציבורי פתוח לכולם. ליהודים לערבים לאוסטרים ולצרפתים. אני מבינה שבא לך יותר טוב בעיניים אנשים שדומים לך. אבל נולדת במדינה הלא נכונה ובעשור הלא נכון אם את מצפה שינקו לך את הפארק מה"שחור". חזרתי עכשיו מטיול של 3 ימים בצפון. כל נתיב טיול היה מפוצץ עד אפס מקום בישראלים מטיילים. ובהם גם ערבים ו"דוסים" ו"חרדים" ושאר מרעיו בישין. אז אני משלמת מיסים ועשיתי צבא ואני מוכנה לעשות את הרבה דברים בשביל המדינה. אבל עם מישהו היה עומד בדרך ומנפה לי את בני המגזרים האחרים מהדרך - אולי היה לי יותר נוח - אבל סיכוי טוב שלא היתה לי מדינה.

וואוו

מדהים איך קריאה ללא קול מוציאה מפרופורציות את מה שכתבתי. את הטון שבו כתבתי את הדברים ואת המשמעות של דבריי.
היות ואת לא מכירה אותי הרשי לי להבהיר כמה נקודות (אגב, טון הדיבור שלי (גם עכשיו) הוא רגוע לחלוטין - חשוב לציין):
ראשית, גזענית אני לא. אבל ממש לא.
שנית, את לא יודעת מי זה האיש הזה, ואיך הוא כמעט עבר לי על הכף רגל עם הגלגל. גם מצחיק שאת כותבת שהוא כנראה הסיע מוגבלים ובאותה נשימה אומרת שאני חצופה.
אולי הוא לא הסיע מוגבלים? אולי הוא ניצל את מעמדו כעובד עירייה?
כשאני אמרתי "איזו חוצפה" - דיברתי עם חברה שלי, אולי דיברתי איתה על משהו אחר - הוא שמע מה שאמרתי, הסיק שדיברתי עליו, עצר והתחיל לצעוק עליי.
מצטערת, אם כ"כ הפריע לו מה שאמרתי, כנראה שיש בזה משהו - על ראש הגנב בוער הכובע..
אגב, הייתי מצפה שלכל רכב מטעם (הנהלת הפארק, העירייה, המשטרה) יהיה כיתוב על האוטו - אך לא.
שלישית, (ושוב, אני לא שטופה בשנאה), אני כעוסה, שפארק של העיר בה אני גרה, מפוצץ באנשים שאינם תושבי העיר מחד, ומנגד מרשים לעצמם (חלקם) להעיר על כל דבר שאינו נראה להם, לגרום לאשה שעלתה על הבמה-לרדת ממנה, ובמילים אחרות-אני מרגישה לא נוח להסתובב חופשיה בעירי.
האמיני, כי אם התקריות שקרו החג (וגם בחגים שעברו..) לא היו קורים - לא היה לי על מה להלין.

מרבית משכניי הם דתיים, חלקם יותר, חלקם פחות. עם כולם אני ביחסי שכנות מצויינים ואף חברות.
חבל שאת ממהרת כך לשפוט אנשים.
שיהיה לך חג שמח ושבת שלום.

אבאלה

New member
זה בדיוק החסרון בטקסט בודד

העדר הטעמה, דגשים ואינטונציה.

אבל נראה לי שהבעיה שבגינה את חוטפת אש מהקוראים היא לאו דווקא התוכן או הכוונה (שנראית מאוד לגיטימית וסבירה בהתחשב בקונטקסט של האירוע שעברת) אלא בגלל הבמה שאפשרת בה לשלל "אוהבי החרדים השחורים" הקבועים פה בפורום להתנפל כמוצאי שלל רב על ההזדמנות להאשים עוד דוס ואם אפשר אפילו הרבה דוסים.

על כל המצטרפים האלה את בעצם חוטפת ריקושטים כנראה על לא עוול בכפך.

אבאלה

New member
אבל מצד שני, אחרי שנחשפתי לעוד הודעות שלך....

אני כבר לא ממש בטוח שאיזכור הכיפה על ראש הנהג היה באמת מקרי מצידך.

כנראה שטעיתי בפסקה האחרונה

תסתכל מה כתבתי לעזי,

זה היה רק כאמצעי זיהוי - ותו לאו.
כאמצעי זיהוי לא כדתי, כי מעבר לכיפה, לא קלטתי צבע שיער/עיניים - היה די חשוך..

עידו 94

New member
הויכוח מיותר וההסבר עוד יותר

תחסכי , לא תצליחי שלכנע מי שמקובע בעמדתו

עידו

אבאלה

New member
ןעדיין כל ההודעות שלך מתייחסות לחרדים

עם הרבה "אהבה" ותהיה על הלבוש שלהם
בתוספת תלונות על הכפיה הדתית המוגזמת שאת מוצאת בכל פינה.

אני בכל זאת מפקפק אם זה היה מקרי אבל אני לא רואה בכך שום בעיה אישית
אין טעם להתקוטט על זה (אני מאלה שחושבים שמותר לאנשים להיות גזענים ואנטישמיים ואפילו סתם שונאי אדם כל עוד הם אינם עוברים על החוק)

למעלה