נסיעה בפארק ענבה או "מי אני??"

ויקי123

New member
זה הפוך

זה לא שעזבנו את ירושלים ואז הגיעו החרדים. קודם הגיעו החרדים ואז עזבנו.

לגמרי

הייתי שם אתמול ואף אחד לא העיר לי כולל חסידי ויזניץ' שהיו שם ממש לידנו, אז הגברים לא הסתכלו לכיוון שלי - לא נורא, החרדיות שהיו במשחקים עם הילדים שלי היו מאוד מאוד נחמדות ומתחשבות, ואכן - לא מצאתי קרניים

רונדה22

New member
שאלת הביצה והתרנגולת

אני חולקת על האמירה שתושבים חילוניים לא מגיעים לפארק. אנחנו משפחה שמאוד אוהבת להגיע לפארק, לעשות בה פיקניקים ולנצל את מתקני השעשועים, אם כי לא את ה"אטרקציות דרדלה" כפי שכינית אותם.
לצערי, אנחנו נמנעים בפירוש מלהתקרב לפארק בימי חול המועד, וכך נעשה גם בערבי אמצע השבוע בקיץ ,לאור הנסיון של שנה שעברה.
מבחינתי- הפארק סביר לבילוי רק בסופי שבוע ,שבהם אני לא צריכה להצטופף עם אוכלוסיות שבגללן נמלטנו מירושלים.
אולי החילונים מדירים את רגליהם מהפארק בגלל מה שהולך שם ולא ההפך? אולי הם היו מרגישים שהפארק אכן נועד לשרת את מודיעין ולא את מודיעין עילית היו מגיעים יותר?
הגיע הזמן שתושבי מודיעין ירגישו מספיק נעים לבלות בעירם!!!

צודק, נמאס מההודעות האלה

אני עוקבת אחרי הפורום זה זמן רב וכל חג- אותו הדבר.
אז אנשים באים לבלות בפארק, אז מה? שיהנו להם!

אני אישית הייתי בפארק לפני שבועיים שהיה ריק והיום אני גם אלך
אני בטוחה שאני יהנה גם היום בדיוק כמו שנהנתי לפני שבועיים ללא קשר מי יושב לידי.

ואם אלו היו אתיופים שבאים, אני בטוחה שגם על זה היה לאנשים מה להגיד....לא יאומן כמה גזענות יש במדינה הזאת!

Geek God

New member
מעניין שתמיד הגזענות היא חד כיוונית

המלצה - עוד מעט יום העצמאות. שימי דיגלוני ישראל על האוטו והחני אותו לשעה קלה באחד המרכזים במודיעין עילית.
המלצה נוספת - עלי על הבמה עכשיו, כשהפארק אינו ריק. התחילי לשיר שירי ישראל היפה.

פתיחות היא דבר יפה. היא הרבה יותר יפה כשהיא דו כיוונית.

אני לא נתקלתי בהתנהגות כאלה

להיפך, כל מפגש שלי עם חרדים/אתיופים/ערבים/דרוזים היה בסדר גמור. אדם הוא אדם באשר הוא ואיש איש באמונתו יחיה - הלוואי שעוד אנשים יאמינו בזה קצת יותר.

בכל סוג של אוכלוסייה יש קומץ אנשים קיצוניים - למזלי אני לא נתקלתי בהם. אגב, בפעם האחרונה שהדיון הזה התעורר פה (בחג הקודם מן הסתם) הגיבה פה בחורה מקריית ספר, היא נשמעה לי שפויה לחלוטין, הרבה יותר מהטענות של הגזענים פה.

שכחת להט"ב!

נו ברצינות..
אל תכניסי לאנשים דברים לפֶה. אף אחד לא דיבר על אתיופים או על כל מוצא אחר.
ואגב אתיופים - שמת לב שיש מעט מאוד משפחות ממוצא אתיופי במודיעין? זה כנראה בגלל שהם לא יכולים להרשות לעצמם לגור פה, כשמחירי הדירות והמחיה כל כך גבוהים.
חרדים, לעומת זאת, כן גרים במודיעין. מאיפה ה-
כולם יודעים...

ולגבי "איש באמונתו יחיה" - כשבאים אורחים לחצר האחורית שלנו הם מתבקשים להתנהג בהתאם לדרך חיינו וכל עוד מעירים לנשים על לבוש או על שירה הם מוזמנים לחזור לחור שממנו באו.

חבל שאין פה יותר אתיופים באמת

בכל מקרה, שוב - אני לא נתקלתי בהתנהגות כזאת.

בדיוק חזרתי מהפארק ולבשתי שמלה קצרה - בלי שרוולים.
לא קיבלתי לא הערה ואפילו לא מבט, מאף אחד!

ואגב, בפארק היו גם הרבה חילונים, לדעתי זה התחלק בסביבות ה50-50. חצי חילונים וחצי חרדים.

ואם שמת לב - לגבי ההערות עם המופע שהיה - אני לא הגבתי.
אני חושבת שראש העיר מיצה את העניין בכך שאמר שלא ירשה להתערב בתוכנית של העירייה והוא בהחלט צודק בעניין זה.

Geek God

New member
שמתי לב שלא הגבת לגבי המופע.

כנראה שהדרה ואפלייה עובדים רק לכיוון אחד אצלך.

שוב, פתיחות עובדת נהדר כשהיא דו כיוונית.
כשאת מפנה אצבע, 4 מופנות עלייך.

נ.ב.
מי העלה את האתיופים/ערבים/דרוזים? ולמה? מה הם שייכים למה שקורה בענבה ובכלל?
הכובע בוער?

כמה שאני אוהב גזענות במסווה של נאורות...

הם ועוד איך שייכים, למה לא?

הרי אתה גזען כלפי קבוצה כמו חרדים, למה לא לחלק לעוד כמה קבוצות? אפשר לשים אותם תאים תאים (אצל החרדים נשים בצד אחד וגברים בשני
, רק שזה לבחירתם). כנראה שלא היא הגזענית.
לגבי העניין - מה שקרה טופל, אין קשר בין מקרה אחד שקרה ולא היה תקין להתלהמות על קבוצת אנשים שבאה להתארח בפארק שלנו - מי ישמע כמה הוא שלך, אז אתה משלם ארנונה, גם אני
מסתבר ועדיין מוכנה לארח אותם, אז שיהיו בחלק שלי טוב?
כשהיו תלונות הגיוניות כמו - מפריעים במופע - מקובל, לא צריך להוריד אשה מהמופע והיא יכלה לסרב לרדת לדוגמא. שמתלוננים על חנייה שאין לנו כי אנשים מבחוץ חונים בחינם - מקובל, אכן אפשר לגבות מחיר על חנייה כמו בכל עיר מתוקנת. אבל כשמוחים בפני ש"השחורים האלה מסתירים לנו את הנוף" ולא אכפת לי באיזה סגנון דיבור אז אני נגעלת ומאשימה - זו גזענות !!!

Geek God

New member
כמה כיף להעמיד פנים נאורות. לא כן?

איפה קראת שיש לי בעיה עם המבקרים בפארק באופן כללי? אבל כיף להטיל על אחרים את הגזענות החשוכה שלך, לא?
אני טענתי אך ורק נגד כל אותם פסואדו-נאורים שמטיפים (כמוך) בכיוון אחד, אבל כשקורים מקרים כמו אותה הדרה במופע, אין פה גזענות, אין מיזוגניה ואין כפייה...

באותה מידה, תהיתי למה אותה גזענית נאורה עירבה מגזרים אחרים. מצד שני, אם מערבים מגזרים מדוכאים באמת, אז המגזר החרדי אולי לא יראה כל כך נורא? אולי באמת תאמרי כיצד מגזרים אחרים שייכים לנושא השרשור? איזו סיבה יש להעלות אותם?

לי אין בעיה עם מבקרי הפארק, כל עוד הם לא ינסו לכפות את אורחות חייהם ואמונתם המיובאות מחוץ לעיר על אחרים. ואחרי נסיעה באיזור היום אחר הצהריים, גם לא אכפת לי אם באמת יקיימו את חוקי התנועה, לא יקפצו לכביש כי בא להם, יחצו במקומות מותרים ולא איפה שבא להם, ולא פחות חשוב, שלא יחנו היכן שאסור. שוב, לא משנה לי סגנון לבושם של אותם אלה שחסמו מסלולים, חנו באדום-לבן, נסעו רוורס באמצע הכביש הראשי. גם לא משנה לי אמונתם הדתית, צבע העור שלהם או מוצאם. מאוד משנה לי הטמטום שלהם.

במאמר מוסגר, את יכולה לקרוא לי גזען, את יכולה לקרוא לי בשמות. יהיה לך קשה לקרוא לי בשם שלא קראו לי בעבר. ממרום גילי המופלג, לא משנה לי מה אנשים כמוך חושבים. משנה לי איך אני מתנהג לאנשים ומה אני עושה. אני לא צריך להתנצל

אתה מאשים אותי בגזענות חשוכה ואחר כך מתלונן שאני קוראת לך בשמות, משעשע..
למרות הכל לפי התגובה האחרונה שלך בלבד - אתה טוען שאתה כן בדיעה שלי אבל בעצם מסביר את עצמך ממש לא נכון (אם אני הצלחתי להבין אותך נכון). אם זה מה שאתה אומר - שלא אכפת לך מי זה היה - חרדים או אשכנזים או תורכים ורק אכפת לך ממקרה שקרה - זה בסדר, אבל לפי התגובות הקודמות שלך זה היה נשמע כמו אלו שמאשימים את החרדים על זה שהם נושמים את האויר "שלך". לזה התכוונת? כי כאן בדיוק נעוץ ההקשרים לשאר המגזרים (אתיופים, רוסים ושאר דרכי חלוקה). אם תקרא את התגובה שלך ועוד תגובות פה אולי זה יסביר לך למה אני וחברתי הנאורה הכללנו אותם במשוואה..

Geek God

New member
למה להתווכח?

הסבר קצר למה העלית מגזרים מקופחים בשרשור אליו הם לא שייכים. למה נזכרת בהם בהקשר הזה? זה באמת יהיה נחמד מצידך.

למה?

כי כל פעם מחדש אני מזדעזעת כשאני שומעת ש:

לא רוצים למכור דירות לאתיופים
שלא מקבלים ערבים לעבודה, למרות שהם סופר משכילים
שמתלוננים שחרדים באים לפארק

עצוב לי שזאת המדינה שאני חיה בה.

(ולא, אני לא חושבת שהפתיחות היא חד צדדית, אם היית קצת מכיר אותי ויודע מאיפה באתי אולי היית מבין, אבל סתם לזרוק מילים באוויר ״גזענית נאורה״ , זה ממש לא במקום).

Geek God

New member
הא, טוב...

ומה הקשר?
ולא עצוב לך שישנם אנשים שמחליטים במדינה בה את חיה, או יותר נכון, בעיר בה את חיה שלאישה אסור להיות חלק ממופע?
אבל, היי, למה לא לצווח גזענות?

אגב, ניוזפלאש, את יודעת שלא כל הערבים סופר משכילים, נכון? ואת ודאי יודעת שהשכלה אינה קריטריון בקניית דירה, אבל הכללה כזאת היא בכלל לא הכללה מתנשאת שגובלת בגזענות (הייתי אומר "נאורה" אבל את אינך אוהבת את התואר הזה)...

(אני באמת רואה שאת לא חושבת שהפתיחות היא חד צדדית... אבל סתם לזרוק מילים באוויר "גזענות", זה ממש לא במקום).

לא הייתי נוכחת במופע אבל

לפי מה שקראתי אני בהחלט חושבת שמדובר באפלייה.
מי שיש לו בעיה יכול לקום וללכת (ראה: שירת נשים בצה״ל).

אני בהחלט לא אתן לקומץ להרוס לי הופעה או לגרום לי לשבת מאחור באוטובוס, אבל זה לא אומר שאין לי כבוד לאדם באשר הוא.

Geek God

New member
לפי פוסט שהופיע כאן, כן הייתה התנהגות כזו

בהנחה שאכן הייתה התרעמות של הקהל על מתנדבת שהועלתה לבמה והורדה ממנה בעקבות אותה מחאה, מה יש לך לומר על זה? או שמילים חריפות כמו גזענות או סרקזם נמוך מתאימות רק לכיוון אחד?

צדיק באמונתו יחיה. אכן. אין בעיה עם קהל המבקרים בפארק, עם כל הצופים בהפעלות כל עוד אינם כופים את אורחות חייהם על השאר. עליהם לקחת בחשבון שבעיר כמו מודיעין יהיו דברים שלא נוחים להם ולסגנון החיים שלהם. אני מצפה שאם הם מתארחים פה, הם לא ינסו לכפות את אורחות חייהם על אחרים.

לפחות איני דורש מהם להתלבש בדרך שאינה מקובלת עליהם או להתחלק לפי מין או גזע או מה שלא יהיה. אני גם לא יורק על ילדות ולא מרביץ למי שאמונותיו שונות משלי. אני לא משחית ציוד (או מכוניות) רק בגלל קישוטים פטריוטיים.

פתיחות עובדת טוב יותר כשהיא דו כיוונית.

למעלה