מפת קווי דן 1959 חלק א.

מצב
הנושא נעול.
נוה-יעקב ../images/Emo70.gif

היישוב "נווה יעקב"פונה ב 1948 .
והשטח נכבש על ידי הלגיון הירדני.מענין מה יש שם עכשיו??
נוה-יעקב

לא. הקווים המגיעים כיום לנוה-יעקב הינם 25, 25 א', 45, 45 א', 46, 48, 49 וזהו. קו 7 ממשיך לנסוע לתלפיות ותחנתו הסופית קיבוץ רמת-רחל שזהו בפני עצמו מקום מאוד מעניין הסטורית !!!

mister K

New member
קו 7 בירושלים

נוה-יעקב

לא. הקווים המגיעים כיום לנוה-יעקב הינם 25, 25 א', 45, 45 א', 46, 48, 49 וזהו. קו 7 ממשיך לנסוע לתלפיות ותחנתו הסופית קיבוץ רמת-רחל שזהו בפני עצמו מקום מאוד מעניין הסטורית !!!
קו 7 בירושלים
בדיוק כמוני, גם סבא שלי הוא יליד ירושלים והתגורר בילדותו בשכונת ארנונה. הוא סיפר לי שכבר בשנות ה-30 נסע קו 7 במסלול זהה כמעט לחלוטין לזה של היום! והוא היה נוסע בו הרבה מביתו לבית הספר "הגימנסיה" בשכונת רחביה שבו למד. בכלל, משפחתו של סבי הייתה מעורבת מאוד בתחבורה הציבורית בירושלים באותן השנים. לא מכבר סיפרתי פה, שאביו של סבי היה אחד המנהלים של חברת המוניות "קדימה", ולאחר שפרש ממנה הקים וניהל את חברת המוניות "נשר" שאיציק אף הציג בפורום כרטיס שלה לפני כמה זמן. שאלה: קווים 45 ו-48 לא מגיעים רק עד פסגת זאב? ומה עם קו 6? כילד הכרתי בעל פה את מסלולי כל הקווים בירושלים! אך מאז שעזבנו את העיר לפני 11 שנים חלו בהם שינויים רבים.

קווים 45 ו- 48 מגיעים עד נוה-יעקב

קו 7 בירושלים
בדיוק כמוני, גם סבא שלי הוא יליד ירושלים והתגורר בילדותו בשכונת ארנונה. הוא סיפר לי שכבר בשנות ה-30 נסע קו 7 במסלול זהה כמעט לחלוטין לזה של היום! והוא היה נוסע בו הרבה מביתו לבית הספר "הגימנסיה" בשכונת רחביה שבו למד. בכלל, משפחתו של סבי הייתה מעורבת מאוד בתחבורה הציבורית בירושלים באותן השנים. לא מכבר סיפרתי פה, שאביו של סבי היה אחד המנהלים של חברת המוניות "קדימה", ולאחר שפרש ממנה הקים וניהל את חברת המוניות "נשר" שאיציק אף הציג בפורום כרטיס שלה לפני כמה זמן. שאלה: קווים 45 ו-48 לא מגיעים רק עד פסגת זאב? ומה עם קו 6? כילד הכרתי בעל פה את מסלולי כל הקווים בירושלים! אך מאז שעזבנו את העיר לפני 11 שנים חלו בהם שינויים רבים.
כאשר קו 45 נכנס ממש לשכונה וקו 48 משיק לה בתחנתו הסופית. קו 7 מגיע בקצהו השני לשכונת רמת שלמה החדשה יחסית שלא היתה קיימת לפני 6 שנים וקו 6 מגיע עד לקניון מלחה שם תחנתו הסופית.

mister K

New member
קו 6

כאשר קו 45 נכנס ממש לשכונה וקו 48 משיק לה בתחנתו הסופית. קו 7 מגיע בקצהו השני לשכונת רמת שלמה החדשה יחסית שלא היתה קיימת לפני 6 שנים וקו 6 מגיע עד לקניון מלחה שם תחנתו הסופית.
קו 6
האם הקו מגיע בקצהו השני לשכונת פסגת זאב? ידוע לי שפעם הוא הגיע עד שער יפו ולתקופה קצרה עד תלפיות מזרח (מסלול קו 8 של היום). זכור לי שהיה לפני שנתיים בערך פיגוע בקו זה בצומת הגבעה הצרפתית (או שזה היה קו 25?), האם האוטובוס היה בדרכו לפסגת זאב או נווה יעקב?

קו 6 מגיע לפסגת זאב. היה

קו 6
האם הקו מגיע בקצהו השני לשכונת פסגת זאב? ידוע לי שפעם הוא הגיע עד שער יפו ולתקופה קצרה עד תלפיות מזרח (מסלול קו 8 של היום). זכור לי שהיה לפני שנתיים בערך פיגוע בקו זה בצומת הגבעה הצרפתית (או שזה היה קו 25?), האם האוטובוס היה בדרכו לפסגת זאב או נווה יעקב?
קו 6 מגיע לפסגת זאב. היה
לפני שנתיים פיגוע בקו זה בצומת הגבעה הצרפתית.

קצת הרבה תיקונים לגבי הקווים

קו 6 מגיע לפסגת זאב. היה
לפני שנתיים פיגוע בקו זה בצומת הגבעה הצרפתית.
לפסגת זאב ונווה יעקוב. קו 8 (החליף את 48) נוסע מתלפיות מזרח (ארמון הנציב) לפסגת זאב מרכז. קו 22 נוסע מקניון מלחה דרך מרכז העיר ועד לפסגת זאב צפון. קו 6 מקניון מלחה דרך מרכז העיר והתחנה המרכזית לפסגת זאב מזרח. קו 25 מהתחנה המרכזית דרך מרכז העיר לנווה יעקב, כנ"ל קו 45. קו 46 מהאוניברסיטה בהר הצופים דרך פסגת זאב מזרח ומרכז, לנווה יעקב. קו 49 מתלפיות דרך מרכז העיר והתחנה המרכזית לנווה יעקב, קו שפועל בתדירות נמוכה מאוד.

mister K

New member
קו 48 בוטל לחלוטין?

לפסגת זאב ונווה יעקוב. קו 8 (החליף את 48) נוסע מתלפיות מזרח (ארמון הנציב) לפסגת זאב מרכז. קו 22 נוסע מקניון מלחה דרך מרכז העיר ועד לפסגת זאב צפון. קו 6 מקניון מלחה דרך מרכז העיר והתחנה המרכזית לפסגת זאב מזרח. קו 25 מהתחנה המרכזית דרך מרכז העיר לנווה יעקב, כנ"ל קו 45. קו 46 מהאוניברסיטה בהר הצופים דרך פסגת זאב מזרח ומרכז, לנווה יעקב. קו 49 מתלפיות דרך מרכז העיר והתחנה המרכזית לנווה יעקב, קו שפועל בתדירות נמוכה מאוד.
קו 48 בוטל לחלוטין?

כן, 48 כבר לא קיים

קו 48 בוטל לחלוטין?
כן, 48 כבר לא קיים
בעבר קו 48 נסע מספגת זאב לארמון הנציב. בשנים האחרונות הוא נסע מסניף דניה/גבעת המטוס (כל חצי שעה מהגבעה) לפסגת זאב, וקו 8 נסע מארמון הנציב לתחנה המרכזית. איחדו את הקווים ע"י ביטול של קו 48, ואז קו 8 עושה בעצם את המסלול הישן של קו 48. קו 48א לעומת זאת פועל כרגיל בשעות הבוקר מפסגת זאב מרכז לתחנה המרכזית. יש גם קו 8א שיוצא מפסגת זאב מרכז או מערב, אני לא נוסע בו אז אני לא זוכר בדיוק לאן הוא מגיע.

יופי עומרי ! תודה רבה !! שלך, אביתר

יופי עומרי ! תודה רבה !! שלך, אביתר

היו שני פיגועים בצומת הגבעה הצרפתית

קו 6
היו שני פיגועים בצומת הגבעה הצרפתית
שהיו באוטובוסים. הראשון היה בקו 6 (מחבל מתאבד). השני היה פיגוע ירי בקו 25.

krause

New member
אביתר.מתי חודש הישוב נוה יעקב?

נוה-יעקב

האם תושביו הותיקים חזרו אליו? קיבלו פיצויים? בטוח שאחרי 1967 רק אין לי מושג מתי.

בשנת 1971 החלו בהקמה.

האם תושביו הותיקים חזרו אליו? קיבלו פיצויים? בטוח שאחרי 1967 רק אין לי מושג מתי.
בשנת 1971 החלו בהקמה.
תושביו הוותיקים לא חזרו בכלל. לגבי פיצויים - אין לי מושג. כיום נוה-יעקב הינה שכונה ירושלמית.

כברימן

New member
קווי נהריה-מעלות-תרשיחא

אילו מספרים נשמרו עד היום?
קו 43 עדיין מגיע לתל ליטווינסקי, אלא שהיום הוא נוסע לבת ים וחולון. האם בירושלים חלק מהמסקים נשמרו? 7 לתלפיות? 17 או 18 לנוה יעקב? אולי 32 עדיין מגיע למעלות-תרשיחא?
קווי נהריה-מעלות-תרשיחא
קו 32 נוסע מנהריה למצובה (או עבדון?) דרך שלומי. קווים 39 ו-41 מגיעים מנהריה למעלות, כמו גם הקווים 40 (הממשיך לפסוטה), 43 (לינוח), 44 (לפקיעיו), 45 (לכסרא), 81 (לסאסא) ו-367 (לצפת). יש גם קו 1 פנימי, וקו 12 לכרמיאל דרך תפן. מידע זה אינו עדכני. אנא תקנו אותי אם אני תועה!

mister K

New member
פריט מהמם../images/Emo70.gif

מפת קווי התחבורה 1934 .
פריט מהמם

כמו גם מפות קווי דן משנות ה-50. מעניין להסתכל על מפות ישנות ולראות מה השתנה עם הזמן ומה נשאר אותו הדבר. האם יש לך מפות קווים ישנות נוספות? הכי מעניין אותי לדעת איך השתנו עם השנים קווי אגד בחיפה והצפון.

krause

New member
כן בהחלט. אסרוק בקרוב.תודה וחג שמח

פריט מהמם

כמו גם מפות קווי דן משנות ה-50. מעניין להסתכל על מפות ישנות ולראות מה השתנה עם הזמן ומה נשאר אותו הדבר. האם יש לך מפות קווים ישנות נוספות? הכי מעניין אותי לדעת איך השתנו עם השנים קווי אגד בחיפה והצפון.
כן בהחלט. אסרוק בקרוב.תודה וחג שמח

ממצא מעניין ביותר

מפת קווי דן 1959 חלק ג.
ממצא מעניין ביותר
שימו לב למשל לדברים הבאים: אין גם אוטובוסים ל"ערי אגד" נוספות, כמו הרצליה, רעננה, ראשל"צ (בנוסף לבת-ים וחולון), ואין אוטובוסים ליו"ש. שימו לב שגם כיום יש הגבלות תנועה לא הגיוניות עקב החלוקה בין "דן" ל"אגד": למשל מדוע אין אוטובוס מאלנבי לרחובות או לנתניה??? מסוף כרמלית לא היה קיים, ובמקומו היו מסופים קטנים הפזורים במרכז ת"א. (חלקם, אגב, חוסלו לא מזמן). קו 66 היה קו פנימי ברמת גן, ודווקא קו 62 היה הקו לפ"ת.

krause

New member
אוטובוסים ביו"ש היו, אבל של ממלכת

ממצא מעניין ביותר
שימו לב למשל לדברים הבאים: אין גם אוטובוסים ל"ערי אגד" נוספות, כמו הרצליה, רעננה, ראשל"צ (בנוסף לבת-ים וחולון), ואין אוטובוסים ליו"ש. שימו לב שגם כיום יש הגבלות תנועה לא הגיוניות עקב החלוקה בין "דן" ל"אגד": למשל מדוע אין אוטובוס מאלנבי לרחובות או לנתניה??? מסוף כרמלית לא היה קיים, ובמקומו היו מסופים קטנים הפזורים במרכז ת"א. (חלקם, אגב, חוסלו לא מזמן). קו 66 היה קו פנימי ברמת גן, ודווקא קו 62 היה הקו לפ"ת.
אוטובוסים ביו"ש היו, אבל של ממלכת
ירדן!!!! היתבלבלת ,המפה מ 1959 !!!

krause

New member
אמיתי שים לב.יש כאן ארבע מפות.

אמיתי שים לב.יש כאן ארבע מפות.
מפת דן מ1959 . מפת דן 1956 , מפת המעביר 1944 , מפת קווי התחבורה הציבורית 1934. כך שהתשובות מתיחסות למפות שונות. אם זה מבלבל אזי תקרא את השורות על פי שיטת "תפוז" .

מצב
הנושא נעול.
למעלה