מסילת השרון, כניסה מערבית, הצילו

trilliane

Well-known member
מנהל
זו גחמה פופוליסטית להחליט על יעד בחול המועד ושיישרף העולם

נו באמת.
ואם השר היה נותן פקודה לסגור את תחנת הרצליה לחודש, זה לא היה גחמה פופוליסטית בעיניך?
מה שמפריע לך זה גחמה פופוליסטית ומה שאת רוצה, זה ראוי וטוב?
זה שחברים שלך סובלים זה נורא, אבל חברים של מישהוא אחר סובלים כי יסגרו בימים אחרים זה כן בסדר.

לגבי התכנון המוקדם את כמובן צודקת, אכן בישראל אין תכנון מוקדם.
אני שאלתי מישהוא מאוסטריה כמה זמן לדעתו אמור פרוייקט החשמול לקחת.
התשובה שלו היתה משהוא כמו 10 חודשים עד שנה.
כמה זמן זה לקח בפועל?
והכי חשוב, מי נותן את החשבון על כל המחדלים הללו?
מה קורה עם הפקידים שלא עושים את עבודתם?
למה הם עדיין לא חותמים על הפנקס בלשכת עבודה?
למה שמישהוא יעשה מאמץ ויתכנן את הדברים כראוי, אם אין שום ענישה על חובבנות ועבודה גרועה?
ומן הסתם החברים שלי הם רק דוגמה להמחשה, הם עצמם ממש לא הנקודה... הרבה אנשים זרים לי סבלו הקיץ ויסבלו גם החודש מהגחמות האלה, שבגללן תחנת נתב"ג נסגרת ושוב ושוב בשיא העונה. זה נעשה בצורה לא חכמה, זה נעשה ברגע האחרון, בלי שאנשים יוכלו לתכנן כמו שצריך, וזה נעשה בצורה לא הוגנת.
&nbsp
נ"ב
בבקשה תפסיק עם דמגוגיית איש הקש שלך. עשית זאת ל-iritilan ועכשיו לי ("אבל חברים של מישהוא אחר סובלים כי יסגרו בימים אחרים זה כן בסדר"). אתה טופל על הצד השני אמירות שטחיות ומקוממות שאיש לא אמר כי נוח לך לתקוף אותן. זה לא לעניין וזה סתם מעצבן ולא מקדם את הדיון. די.

matrix200200

Active member
כל יעד שפוליטיקאי קובע הוא פופוליסטי, כי מטרתו של היעד

ומן הסתם החברים שלי הם רק דוגמה להמחשה, הם עצמם ממש לא הנקודה... הרבה אנשים זרים לי סבלו הקיץ ויסבלו גם החודש מהגחמות האלה, שבגללן תחנת נתב"ג נסגרת ושוב ושוב בשיא העונה. זה נעשה בצורה לא חכמה, זה נעשה ברגע האחרון, בלי שאנשים יוכלו לתכנן כמו שצריך, וזה נעשה בצורה לא הוגנת.
&nbsp
נ"ב
בבקשה תפסיק עם דמגוגיית איש הקש שלך. עשית זאת ל-iritilan ועכשיו לי ("אבל חברים של מישהוא אחר סובלים כי יסגרו בימים אחרים זה כן בסדר"). אתה טופל על הצד השני אמירות שטחיות ומקוממות שאיש לא אמר כי נוח לך לתקוף אותן. זה לא לעניין וזה סתם מעצבן ולא מקדם את הדיון. די.
כל יעד שפוליטיקאי קובע הוא פופוליסטי, כי מטרתו של היעד
זה לטפח את דמותו של הפוליטיקאי כאחד ש"שקשוח" והתעקשות על הפתיחה ביעד היא גם כן פופוליזם כי מטרתה היא להראות שפוליטיקאי עומד בהבטחות שלו.
אז מה בדיוק ההבדל בין התעקשות זאת של כ"ץ לבין התעקשות של פותח האשכול על פתיחה כמה שיותר מוקדמת של מסלול מקוצר דרך הרצליה?
הרי גם שם יהיה צורך בקביעת תאריך פתיחה והתעקשות על קיומו.
גם שם בגלל שאנשים בישראל לא יודעים לעבוד יהיה צורך לעשות דברים ברגע אחרון בגלל חובבנות, מוסר עבודה לקוי ושאר הדברים.
וגם שם כתוצאה של המאמץ של רגע אחרון יהיו שיבושים "בלתי צפויים".
אז בואי לא נקבע בכלל תאריך יעד וניתן לעובדים לעבוד בקצב שלהם.
שיסיימו מתי שנוח להם וזהו.

down und

New member
יש כאן שתי גולשות עם ניקים שבמבט ראשון נראים זהים

&nbsp
נ"ב
אגב, איך היית כותבת את ניקך בעברית (לא מה שמך האמיתי אלא איך
את כותבת את הכינוי שלך באותיות עבריות)?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא שמתי לב בכלל... אני טריליאן והיא ע/אירית אילן

אגב, איך היית כותבת את ניקך בעברית (לא מה שמך האמיתי אלא איך
את כותבת את הכינוי שלך באותיות עבריות)?
"טריליאן" הוא הכינוי הקבוע של דמות (טרישה מקמילן) מסדרת התסכיתים/ספרים "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" וכך תעתקו את השם בעברית. למען האמת אני טריליאן E, אבל היא שותקת בסופי מילים
.

down und

New member
גרתי פעם (לפני כמעט 30 שנה) בדירה (יותר נכון וילה) שכורה

"טריליאן" הוא הכינוי הקבוע של דמות (טרישה מקמילן) מסדרת התסכיתים/ספרים "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" וכך תעתקו את השם בעברית. למען האמת אני טריליאן E, אבל היא שותקת בסופי מילים
.
בתל ברוך והיה שם בספרייה הביתית את ארבעת הספרים הראשונים של מדריך
הטרמפיסט. לא זוכר את הדמות הזו.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם כך הספקת לשכוח אותם... זו דמות ראשית

בתל ברוך והיה שם בספרייה הביתית את ארבעת הספרים הראשונים של מדריך
הטרמפיסט. לא זוכר את הדמות הזו.
אם כך הספקת לשכוח אותם... זו דמות ראשית

down und

New member
כי את יותר רגילה וגם אולי עיניך יותר רגישות לניק שלך

.
אם נניח היו כאן שני גולשים
האחד
אלכסנדרוביץ

השני
אסכנדרלוביץ

סביר להניח שגם את במבט ראשון היית מתקשה להבחין שזה שני שמות.

או כמו שהראו לנו בקורס בצבא את המשפט הבא והחיילים נדרשו לקרוא בקול
רם ובמדוייק "העין רואה מה מה שהיא רוצה לראות"
וכולם קראו "העין רואה מה שהיא רוצה לראות".

trilliane

Well-known member
מנהל
למען האמת ראיתי את הבעיה במשפט הראשון כבר כשקראתי אותו

אם נניח היו כאן שני גולשים
האחד
אלכסנדרוביץ

השני
אסכנדרלוביץ

סביר להניח שגם את במבט ראשון היית מתקשה להבחין שזה שני שמות.

או כמו שהראו לנו בקורס בצבא את המשפט הבא והחיילים נדרשו לקרוא בקול
רם ובמדוייק "העין רואה מה מה שהיא רוצה לראות"
וכולם קראו "העין רואה מה שהיא רוצה לראות".

העין שלי רואה את מה שהיא צריכה לראות, כי זאת העבודה שלי.
&nbsp
ואגב, יש הרבה גולשים שאני לא מבדילה ביניהם אף על פי שהכינויים שלהם לא דומים כלל, כי אני לא מקשרת לשמות אלא ל"אופי". יש גולשים שכבר הצלחתי לקשר אותם לסגנון מסוים, ומי שלא, לא...

אורי404

New member
אותך אני זוכר מפורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה

העין שלי רואה את מה שהיא צריכה לראות, כי זאת העבודה שלי.
&nbsp
ואגב, יש הרבה גולשים שאני לא מבדילה ביניהם אף על פי שהכינויים שלהם לא דומים כלל, כי אני לא מקשרת לשמות אלא ל"אופי". יש גולשים שכבר הצלחתי לקשר אותם לסגנון מסוים, ומי שלא, לא...
פחות כתבתי שם. אבל בתקופות שהוא היה יותר פעיל, הייתי נהנה לקרוא שם הודעות.
זכורות לי למשל משם הודעות שלך על שם טוב לוי הנהדר, שכללו סקירת הופעות שלו. גם התייחסות לאלבום (אוטוטו 20 שנים לצאתו), שנקרא בשם השנה שהוא יצא לאור "99".

trilliane

Well-known member
מנהל

פחות כתבתי שם. אבל בתקופות שהוא היה יותר פעיל, הייתי נהנה לקרוא שם הודעות.
זכורות לי למשל משם הודעות שלך על שם טוב לוי הנהדר, שכללו סקירת הופעות שלו. גם התייחסות לאלבום (אוטוטו 20 שנים לצאתו), שנקרא בשם השנה שהוא יצא לאור "99".

alantan

New member
ה־E אולי שותקת, אבל היא משנה את ה־A מצליל אה לצליל איי

.

trilliane

Well-known member
מנהל
תלוי באיזו שפה...
ובכל מקרה, מניסיוני זה לא משנה

תלוי באיזו שפה...
מי שמכיר מזהה ומבין מיד, ולמי שלא אין מושג.

Ccyclist

Well-known member
ה E שקטה וה A היא שווא אנגלי Ə . הנה סדרת הטלוויזיה המקורית

תלוי באיזו שפה...
מי שמכיר מזהה ומבין מיד, ולמי שלא אין מושג.
לא יודע למה מי שהעלה את זה הדביק את המוזיקה של Dr Who.
&nbsp
באמריקאית יתכן שיבטאו את השם עם æ ארוכה , כלומר " Anne " בסוף.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
סדרת הטלוויזיה היא שיקוץ נוראי שלא הצלחתי לצפות בו

לא יודע למה מי שהעלה את זה הדביק את המוזיקה של Dr Who.
&nbsp
באמריקאית יתכן שיבטאו את השם עם æ ארוכה , כלומר " Anne " בסוף.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

down und

New member
נכון שזה לא רק אני אלא שביזגרוּאל מדינת

בעבר (ואולי בעצם גם כיום) בבתי ספר יסודיים אבל גם בתיכונים ואפילו בחוגים
מסויימים של האקדמיה **ל-א** למדו את הכתב המוזר הזה של הטרנסקריפציה,
נו הכתב הבינלאומי שאומר איך צריך להגות במדוייק מלה.

עולה ותיקה (כשהיא הראתה לי זאת באמצע ה-90 היא היתה חדשה בארץ) ואשר
אמה (הנה מפיק בה"א) היא מתורגמנית הראתה לי מלון דו לשוני שהיתה בו את
הטרנסקריפציה הזו והיא היתה מאוד מופתעת ומעט כועסת על כך שבארץ לא מכירים את זה.

Ccyclist

Well-known member
מזל שאתה מכיר את זה כי כשאני מסביר את זה בכתב זה מרגיז אנשים

בעבר (ואולי בעצם גם כיום) בבתי ספר יסודיים אבל גם בתיכונים ואפילו בחוגים
מסויימים של האקדמיה **ל-א** למדו את הכתב המוזר הזה של הטרנסקריפציה,
נו הכתב הבינלאומי שאומר איך צריך להגות במדוייק מלה.

עולה ותיקה (כשהיא הראתה לי זאת באמצע ה-90 היא היתה חדשה בארץ) ואשר
אמה (הנה מפיק בה"א) היא מתורגמנית הראתה לי מלון דו לשוני שהיתה בו את
הטרנסקריפציה הזו והיא היתה מאוד מופתעת ומעט כועסת על כך שבארץ לא מכירים את זה.
מבחינתי אי לימוד הפונטיקה או לפחות הגיית 12 תנועות האנגלית בין אם בצורה בריטית או אמריקאית או פשרה בין השתיים היא לא פחות מפשע של משרד החינוך נגד מדינת ישראל. אודה שאינני יודע בעל-פה את כל הא"ב הפונטי ושדוברי אנגלית עוברים בין כל התנועות על בסיס היכרות עם צלילי המילים ושהאיות הפונטי במילונים נמצא שם יותר לקישוט מאשר לשימוש נפוץ אבל כשבאים משפה של 5 תנועות לשפה של 12 צריך ללמד את זה.
&nbsp
אני יכול לפרט את 4-5 התנועות הכי חסרות שיוצרות את הבעיות הגדולות ביותר אך יש אחרות שאודה שאין ומרגישים אותן אך הן לא מורגשות כמו העיקריות. מה שמתסכל הוא שזה לא עניין שאי אפשר ללמד ופגשתי אנשים מכל רחבי העולם שלימוד האנגלית בארצותיהם כלל את העניין הזה.
&nbsp
לכתוב לאנשים שלומדים אנגלית מכיתה ב' או ג' בשיטת כתב שאינה יכולה לבטא את הבדלי הצלילים שיש בעיה מהותית עם המבטא הישראלי זה בעייתי כי בלי להדגים זה יוצר אנטגונציה מסויימת. הרי מבחינת הצד השני לוויכוח הוא מכיר את השפה מגיל צעיר ועובר את כל "מצלמות המהירות" שלה כלומר כל המבחנים הכתובים כולל איות, דיקדוק וקריאה. אני גם מכיר אנשים שאחרי 25 שנים באנגליה וחברות דוברות אנגלית אחרות לא למדו את הצלילים החסרים ואני די בטוח שהם פיתחו דרך לשמוע אנגלית ב 5 תנועות. הכי מתסכל שזה אנשים אינטיליגנטים מאד בעברית (ואני מתעקש לדבר איתם בעברית במידה שאין בסביבה אנשים שאינם דוברי עברית) אבל העובדה שלא לימדו אותם להגות אנגלית יוצרת להם מבטא שאינו לכבודם.
&nbsp
המצב הוא כזה שהשאלה הראשונה שהחבר החדש (עכשיו בעלה) של אחת מבנות הדודות שלי שאל אותי כשפגש אותי לראשונה היתה - " אם אתה מישראל איך אין לך את המבטא". תשובתי היתה
&nbsp
Ayy ken doo de ektzent !
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מלמדים מבטא, רוכשים אותו מהאזנה, בעיקר מי שמוזיקלי

מבחינתי אי לימוד הפונטיקה או לפחות הגיית 12 תנועות האנגלית בין אם בצורה בריטית או אמריקאית או פשרה בין השתיים היא לא פחות מפשע של משרד החינוך נגד מדינת ישראל. אודה שאינני יודע בעל-פה את כל הא"ב הפונטי ושדוברי אנגלית עוברים בין כל התנועות על בסיס היכרות עם צלילי המילים ושהאיות הפונטי במילונים נמצא שם יותר לקישוט מאשר לשימוש נפוץ אבל כשבאים משפה של 5 תנועות לשפה של 12 צריך ללמד את זה.
&nbsp
אני יכול לפרט את 4-5 התנועות הכי חסרות שיוצרות את הבעיות הגדולות ביותר אך יש אחרות שאודה שאין ומרגישים אותן אך הן לא מורגשות כמו העיקריות. מה שמתסכל הוא שזה לא עניין שאי אפשר ללמד ופגשתי אנשים מכל רחבי העולם שלימוד האנגלית בארצותיהם כלל את העניין הזה.
&nbsp
לכתוב לאנשים שלומדים אנגלית מכיתה ב' או ג' בשיטת כתב שאינה יכולה לבטא את הבדלי הצלילים שיש בעיה מהותית עם המבטא הישראלי זה בעייתי כי בלי להדגים זה יוצר אנטגונציה מסויימת. הרי מבחינת הצד השני לוויכוח הוא מכיר את השפה מגיל צעיר ועובר את כל "מצלמות המהירות" שלה כלומר כל המבחנים הכתובים כולל איות, דיקדוק וקריאה. אני גם מכיר אנשים שאחרי 25 שנים באנגליה וחברות דוברות אנגלית אחרות לא למדו את הצלילים החסרים ואני די בטוח שהם פיתחו דרך לשמוע אנגלית ב 5 תנועות. הכי מתסכל שזה אנשים אינטיליגנטים מאד בעברית (ואני מתעקש לדבר איתם בעברית במידה שאין בסביבה אנשים שאינם דוברי עברית) אבל העובדה שלא לימדו אותם להגות אנגלית יוצרת להם מבטא שאינו לכבודם.
&nbsp
המצב הוא כזה שהשאלה הראשונה שהחבר החדש (עכשיו בעלה) של אחת מבנות הדודות שלי שאל אותי כשפגש אותי לראשונה היתה - " אם אתה מישראל איך אין לך את המבטא". תשובתי היתה
&nbsp
Ayy ken doo de ektzent !
&nbsp
&nbsp
יש לי חברה רופאה עם אנגלית משובחת (רופאה, וקוראת להנאתה ספרים באנגלית כל חייה) והיא אפילו הייתה עם הוריה שנה בארה"ב בילדותה (אביה אמריקני), ועדיין יש לה מבטא ישראלי כי היא מאוד מאוד לא מוזיקלית.

לי, לעומת זאת, יש אנגלית טובה, אבל הרבה פחות משלה, ובכל זאת יש לי מבטא ניטרלי סביר באנגלית רק מצפייה מסיבית בטלוויזיה אמריקנית (דווקא לא בילדות, בגיל מבוגר יותר) כי יש לי אוזן מוזיקלית ואלה דקויות שפשוט קלטתי. דוברי אנגלית לא ילידיים חושבים שאני אמריקנית, דוברי אנגלית ילידיים, בעיקר אמריקנים, לא טועים לחשוב שאני "אותנטית" אבל הם לא מקשרים את המבטא למקום מסוים, בד"כ מתחילים לתחקר אותי היכן חייתי...

alantan

New member
זה בדיוק הסיפור של אישתי, שהיא מאוד מוזיקלית ויש לה מבטא

יש לי חברה רופאה עם אנגלית משובחת (רופאה, וקוראת להנאתה ספרים באנגלית כל חייה) והיא אפילו הייתה עם הוריה שנה בארה"ב בילדותה (אביה אמריקני), ועדיין יש לה מבטא ישראלי כי היא מאוד מאוד לא מוזיקלית.

לי, לעומת זאת, יש אנגלית טובה, אבל הרבה פחות משלה, ובכל זאת יש לי מבטא ניטרלי סביר באנגלית רק מצפייה מסיבית בטלוויזיה אמריקנית (דווקא לא בילדות, בגיל מבוגר יותר) כי יש לי אוזן מוזיקלית ואלה דקויות שפשוט קלטתי. דוברי אנגלית לא ילידיים חושבים שאני אמריקנית, דוברי אנגלית ילידיים, בעיקר אמריקנים, לא טועים לחשוב שאני "אותנטית" אבל הם לא מקשרים את המבטא למקום מסוים, בד"כ מתחילים לתחקר אותי היכן חייתי...
זה בדיוק הסיפור של אישתי, שהיא מאוד מוזיקלית ויש לה מבטא
מצויין באנגלית. כשגרנו באנגליה, היו אנגלים שחשבו שהיא מדרום אפריקה או הולנד, לא יכלו לזהות את המקור.
&nbsp
אבל אני מסכים עם ccyclist שיש כאן בעיה מהותית. צריך לעבור ללימוד אנגלית מגיל שנתיים-שלוש, כפי שעושים בסינגפור, ועל ידי דוברי אנגלית בלבד.

Ccyclist

Well-known member
הוראת הצלילים תרחיב את ההצלחה מיחידי סגולה לכלל האוכלוסייה.

הוראת הצלילים תרחיב את ההצלחה מיחידי סגולה לכלל האוכלוסייה.
יצא לי לעזור לידיד ישראלי באנגליה עם העניין של a-æ ( או באיות אנגלי u-a ) שזה אחד מצלילי המפתח. הרחבתי את זה גם לצלילים האחרים אבל לא היה לי המבנה המלא של זה והעניין עלה משום שהוא אמר שאנשים לא מבינים אותו. הוא אמר שכשאני אומר את שתי הדוגמאות ברצף ( למשל - fan fun ) הוא שומע את ההבדל אבל סתם כך בשיחה שוטפת הוא לא. שיטת לימוד שבה מחדדים את את ההבדלים האלו בדוגמאות יכולה להביא את יכולת השמיעה ובהמשך את יכולת ההגייה לכלל לומדי האנגלית בישראל. הייתי אומר שצריך לעבוד על זה בהתחלת הלימוד וגם בכמה שלבי ביניים כי זה שונה מאד מעברית. בסופו של דבר מבטא מורכב מהיכולת לבטא מגוון צלילים.
&nbsp
משום שלימוד הגייה מחייב עבודה אישית מול כל תלמיד ותלמיד הוא קשה יותר לביצוע מלימוד כתוב ואני מבין למה מערכת החינוך בחרה באופציה "הקלה".

למעלה