מה עדיף - דירה או מלון בפראג?

RonspotNL14

New member
מה פה לא קשור?

אתה נוסע לחו"ל? תתנהג בהתאם למקום אף אחד לא חייב לך כשרות בפראג זה לא בני ברק או מאה שערים לא מתפלא שאתה לא מבין את הנקודה הזו

moco10

New member
כבר עניתי, לזה אני מסכים

זה עדיין לא קשור. אף אחד פה לא טען אחרת.

זו בדיוק הבעיה המרכזית של הדת היום

אחרי מילירדיי פרשנויות הזויות של מליוני פרשנים הזויים, מבינים הדתיים שכל אחד יכול לפרש את מה שהוא רוצה איך שהוא רוצה ואף למרות שאף אחד לא התיר להם לפרשן, כל אחד מפרש כמו שהוא רוצה, אבל יש להם חזית אחידה כמעט נגד החילונים.
כשיש חוק כתוב, אבל כל אחד עושה מה שהוא רוצה, החוק חסר ערך.

אז מצד אחד הדתיים טוענים שהתורה קדושה ומצד שני לא מענין אותם מה כתוב בה, עד כדי המצאת דברים מתוך גישה אישית והמצאת דברים החל מהטענה שאסור לשמוע שירת נשים שזה כביכול מדאורייתא (שקר) דרך הטענה שהדתיים מכבדים את הנשים כאשר הכל מצביע על ההיפך הגמור והם אף מציגים דוגמא שיקרית (כל כבודה בת מלך פנימה), ועד השקר של עשרת הדיברות.

ומילה אחרונה: אם מצוות יישוב ארץ ישראל היא המצווה החשובה ביותר ליהודי דתי, מדוע הרבי מלובביץ, רבי נחמן מאומן, הרמב"מ לא עלו ארצה ? אלו הבולטים ביותר .
פשוט: כי מי שהוא דתי אמיתי, מרגע שעלה ארצה איננו יכול לעזוב אותה.
בספר שלי:"התנ"ך כתוב בעברית שכל אחד מבין" אני מעלה מאות פרטים איך הדתיים מוכרים סיפורים שיקריים לציבור, ראשי הדת עוברים על המצוות, מזלזלים בנשים, מוכרים את הבנות ועוד.

קפיש ?

אז הנה סיימתי כמו שאתה מבקש, וכעת אולי ברורה יותר הסתירה בין להיות דתי לבין עזיבת ארץ ישראל אפילו לזמן קצר ללא צידוק..

ybo4

New member
תשובה רצינית לעניין הרמב"ם

אכן - לעזוב את ארץ ישראל אסור, משום שמצוות רבות אפשר לקיים רק כאן.

אך לצאת למסעות בעולם אפשר בהחלט, להוסיף חוכמה. אפילו רצוי.

כמובן בידיעה שתמיד שבים לארץ הקודש לעבדה ולאהבה.

זה לא מה שהוא אומר

אפילו שהכותב כמו יתר מרעיו עושה מה שהוא רוצה.

מותר לצאת לחו"ל אך ורק אם זה קשור לסגירת עיסקה בעסקיו, להתחתן, ללמוד דבר תורה שלא יכול ללמוד בארץ.
וכל זה בתנאי לנסוע ולחזור מיד ולא להתעכב בחו"ל.
בשום מקום לא כתוב שמותר לטייל לחו"ל.
הרמב"מ אומר עוד כמה דברים קשים נגד הנשים, אבל נעזוב.

Jupiter30

New member
זה כבר מתחיל לעצבן המשפטים הקבועים האלה

"מי שעוזב את ארץ ישראל מפר את מצוות יישוב הארץ".. חלאס, חזרת על זה מספיק פעמים. הבנו.

מעצבן ?

וזה שחוזרים שוב ושוב ונוסעים לארצות שאוכלים בהם חזיר חופשי ומחפשים כשרות, מה עם הדו פרצופיות הזו ? זה לא מעצבן ?
ומסתבר שיש מי שלא הבין וצחק מכולם וכל אחד ממציא לו חוקים משלו.
דתיים אלק.
חלאס......

לאונידס

Active member
הציבור החרדי וחלק מהדתי לא מכיר ברמב"ם

מבחינת כשרות יש כשר ויש לא כשר, אין מהדרין מין המהדרין של הסבתא של האמאמא של המהדרין.
אבל המפרסם יודע שיש קהל שרוצה הרבה שמות תואר סביב הכשרות והרמב"ם לא מעניין אותו אז מוכר לציבור הזה מה שהציבור רוצה.
מה לא טוב?

RonspotNL14

New member
רוצים עלאק כשר ? תישארו בישראל

הכי כשר שיש

michaleng

New member
ממש לא מסכימה, וזה גם לא קשור לישראל

מטיילים שומרי מצוות מכל העולם מחפשים מלונות מותאמים לצורכיהם (כשרות, סידורים מיוחדים לשבת וכו׳) ומוכנים לשלם על כך. מלונאים שמעוניינים בפלח השוק הזה מציעים מלונות כשרים בערי/אזורי תיירות. כנ״ל לגבי דירות נופש. לא מתאים לך מלון כזה (גם לי לא, האמת) - תבחר מלון אחר, לא רואה שום הצדקה להתערב בבחירות של מטיילים אחרים.

RonspotNL14

New member
מצטער אבל את טועה

זה יופיטר פתח את השרשור כאן ושאל את השאלות ולכן כן יש הצדקה כי הוא זה ששאל את השאלות שנית זה כן קשור לישראל כי בה כ ן יש כפייה דתית בחו"ל בהרבה מקומות אנשים דתיים לא כופים עלייך מנהגים כאלה ואחרים כי יש הפרדה בין דת ומדינה מה לעשות זו עובדה את רוצה כשרות? תישארי בבית ! אבל כשנוסעים לחו"ל צריך להתנהג בהתאם ולא לצפות שידאגו לך למלון או דירה נוסח בני ברק או מאה שערים באמצע פראג

michaleng

New member
פותח השרשור התלבט בין שתי אופציות

דירה vs מלון (שמשום מה העתיק את הברושור שלו בלי לתת מידע מקביל על הדירה). הוא בפירוש לא ביקש את עצתנו בשאלה של כן/לא מלון כשר.
היה לי חשוב להביע את דעתי ולכן הגבתי, ברור לי שדעתך שונה.

RonspotNL14

New member
אנשים ענו בהתאם

מה יש פה להתלבט בדיוק? אתה דתי? רוצה כשר? בכל מקום אפשרי יש סופר המחוייב בכשרות בגלל הדתיים והחרדים (אפילו אין בחירה בקטע הזה ככה זה כשיש כפייה)מלא בטוב טעם ללא חזיר הם מוזמנים לקנות שם ואפשר לבקר במרכז התיירותי במאה שערים אם יש את הזמן חלאס כשנוסעים לחו"ל צריך להתנהג בהתאם מה יש פה להתלבט בדיוק? דירה זה לא מלון מילא אם ההתלבטות היתה בין מיקום כזה או אחר נגיד עוד איכשהוא אבל דירה עלאק כשרה? מלון עלאק כשר? מה אתם חושבים שחו"ל זה בני ברק?

yossialef

New member
את באמת רצינית בהקשר להיתממות שלך ?

אני בקטע של הפרסומת בלבד. כל השאר, איש הישר בעיניו יעשה.

מהכרותי את תגובותייך בפורום, אני ממש מופתע מהתום, התמימות והנאיביות הפתאומית שנחתה עליך.

את קוראת לזה "התלבטות" , לדעתי זו פרסומות ואפילו לא סמוייה כאמור. אשמח לקבל ממך הסבר מה הם סעיפי "ההתלבטות", ואיזו ""עצה" ביקש מאיתנו.

תודה.

michaleng

New member
לא ברור לי, ואכן הבעתי תמיהה בקטע הזה

נאיבית? אולי. מיתממת? פה יש כבר עניין של כוונה, מקווה שאני לא חשודה...

לאונידס

Active member
אם היה נותן איזשהו פרט על הדירה

מעבר להגדרה הספציפית של "רובע יהודי" היה אפשר לחשוד בו שמדובר באמת בהתלבטות בין הדירה למלון.

אני כמובן לא חושד בך, כתוב שהחושד בכשרים לוקה בגופו, אני לא צריך צרות.

michaleng

New member
יש משהו (ואולי מעבר לכך) בטענות שלכם

הייתי עסוקה בהגנה על זכותם של מטיילים שומרי מצוות (אני עצמי לא, למי שתהה) לבחור את סוג האכסניה העדיף עליהם בלי לספוג ריקושטים, ופחות התעמקתי במוטיבציות של פותח השרשור.

לאונידס

Active member
לדעתי לא מדובר כאן בהעדפות של מטיילים

מצידי שיבחרו רק בתי מלון שהשטיחים בהם לא אדומים.
כמו שאמרתי בתגובה שלי כאן
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=229&messageid=175284853
פותח השרשור לא שאל אם כדאי ליהודי אורטודוקסי מלון ששומר על אורח חיים אורטודוקסי בהשגחה של רב אורטודוקסי לעומת דירה עלומה, אני מניח שהיה ניתן להתייחס לשאלה כזו כשאלה רטורית.
השואל מטעמיו הוא פשוט פרסם מלון.

ישראלים יהודים מזרמים אחרים ביהדות מאוד רגישים לכפיה אורטודוקסית ורגישים לעניין פיתחו חוש ריח לתחילתו של תהליך והגיבו כמו שהגיבו.
לטעמי הגיבו לא נכון כי אני מעריך שלא ניתן לכפות אורטודוקסיה בפראג, אבל אני מבין את הרגישות.

בקיצור לדעתי כל השרשור הזה נולד בחטא וטוב יותר אם לא היה בא אל העולם.

michaleng

New member
מתחזק הרושם שזו אכן פרסומת

כי אם לא, הייתי מצפה מהשואל - בעקבות הביקורת - לתת מידע גם על הדירות הרלוונטיות או כיו"ב.
אוקיי, נמשיך הלאה...

למעלה