מאחורי הסורגים

מיכל ק-ש

New member
מאחורי הסורגים

זהו. צריכים לעשות מעקה רציני. הנוכחי לא רלוונטי מאז שהאפרוחית גילתה איך מטפסים על אדן המרפסת. פחד אלוהים... מידע והמלצות יתקבלו בתודה
.

מרב.

New member
אוי ווי-

היא מטפסת על המרפסת? אולי לערן של מרב יהיו פתרונות בטיחותיים, יצירתיים ויפים?

אין לי מושג

אבל זה נשמע מפחיד, אתם נותנים לה להיות שם לבד? שמש קטנה שתשמח לקבל הצעות איך עושים מעקה לשולחן הסלון שלה

מיכל ק-ש

New member
מה פתאום לבד? חס וחלילה. הייתי שם

איתה ובכוונה בחנתי מה קורה אם מאפשרים לה את האופציה. מסקנה: מאפשרים לה משהו? - היא מממשת.

עמית@

New member
../images/Emo122.gif

כשתשמצאי משהו- תגידי גמלי (הסורגים אמנם גבוהים אבל צריך להתקין על שאר החלונות..)

מיכל @

New member
כן, אבל ההמלצה שלי לא תהיה רלוונטית

אלא אם כן את רצה עד הצפון בשביל לחפש בעל מקצוע.
מה שחשוב - רק קווים אנכיים, בלי חיבורים אופקיים באמצע, כדי שאי אפשר יהיה לטפס.

מיכל ק-ש

New member
2 שאלות (../images/Emo18.gif לא לנשים בהריון)

...אז חצי מהפורום לא קורא עכשיו
אופק הקיאה קודם. זו לא הקאה כתוצאה ממחלה, סתם היה לה שיעול שיצר גירוי והביא להקאה רצינית של כל מה שהיא אכלה בארוחת הערב. בהקשר הזה אני רוצה לשאול 2 דברים: 1. יש לי תחושה שההקאה התרחשה בגלל שבשעה 6:00 (שעתיים לפני ארוחת הערב) היא אכלה 'גמדים'. גם בפעם האחרונה בה היא הקיאה (לפני כמה חודשים) היא אכלה 'גמדים'. כמו כן בפעמים בהם ניסיתי לתת לה תמ"ל על בסיס חלב התחילו שיעולים. יתכן שזה מיקרי, יתכן ולא, מה שבטוח - 'גמדים' ותמ"ל על בסיס חלב אני לא מתכוונת לתת לה יותר. אז מה השאלה שלי: איך יתכן שהיא זוללת גבינה צהובה כל ערב ולא מקיאה? ואיך יתכן שהיא אוכלת דברים אחרים שיש בהם חלב כמו לביבות של רומי^^ והכל בסדר? ויותר מכך - איך יתכן שהיא אוכלת 'דניאלה' ולא מקיאה? 2. כאן החלק הדוחה של ההודעה. כאמור לא מתאים לנשים בהריון ולבעלי קיבה רגישה: ההקאה התרחשה כשעה לאחר ארוחת הערב שכללה חביתה, עגבניה וגבנ"צ. מה שיצא עם ההקאה, נראה בדיוק כמו שנראה כשהוא נכנס לפה. כלומר - חתיכות שלמות של חביתה שנראו בדיוק כמו שהוגשו. זה נראה לה קצת מוזר. אמנם יש לה רק 3 וחצי שיניים, אבל איכשהו חשבתי שהיא לועסת לפני שהיא בולעת את האוכל.

עמית@

New member
מיכל.

היא לועסת, אבל לא כמו שאת לועסת (טוחנת) והיא בהחלט בולעת חתיכות שלמות. יכול להיות שהיא רגישה לאו דווקא לחלב- אלא לחורים הממתיקים והמוספים של ה"גמדים" (דבר מגעיל למדי, לטעמי) וכמו כן יכול להיות שיש לה רגישות מסויימת לחלב, שלא חייבת לבוא לידי ביטוי במוצרי חלב מעובד (כמו גבנ"צ ולביבות ) גם תמר לא ילדה של מוצרי חלב, היא מסרבת בתוקף ואני לא מתעקשת מתוך דעה שאם היא כל כך לא רוצה וכל כך נגעלת- אולי זה לא טוב לה (וגם היא אוכלת גבנ"צ מדי פעם)

מותק שלי (ואני בהריון - אז מה???)

רציתי לומר לך שיפתח , בפעם וחצי היחידות שאמא שלי הצליחה לתת לו שתיים שלוש חתיכות חביתה - הן הוקאו לא מעוכלות אחרי משהו כמו שעה. לעומת זאת -הוא אוכל שניצל (מטוגן בביצה , זוכרת?) ז"א שהוא לא רגיש לביצים , רק לא מעכל ביצה בצורת חביתה - והוא באמת לא אוכל ביצים בצורה הזו עד היום. כנ"ל לגבי אופק. לדעתי אין לה רגישות לחלב , אולי משהו ב"גמדים". לא מעכלת את זה טוב? - תני לה משהו אחר. מה זה משנה מהו מקור החלב שלה? - זה לא משנה , בינינו. בקיצור - נפלאות הן דרכי (העיכול של) ילדינו...
. ענת.

מריםXX

New member
ייתכן שיש הבדל בין חלב לגבינה

כי בגבינה (גבינה צהובה ולצורך העניין, גם דניאלה) יש הרבה פחות לקטוז מבחלב ובמעדני חלב. אולי זה המפתח לרגישות שלה??? בתיאבון

מיכל ק-ש

New member
אני לא מתעקשת לתת לה חלב ובטח שלא

גמדים. אני מנסה מדי פעם, אבל בזה תמו הנסיונות עד לעוד הרבההההה זמן. תודה על התשובות.

מיכל,

כאמא לילדה שמקיאה המון, אז ככה, מוצרי חלב מגבירים ליחה. כשיש הרבה ליחה ושיעול, זה עלול להיגמר בהקאה. במקום הראשון במגבירי הליחה: ביצים (במיוחד בצורת חביתה). כשענבל מצוננת אני משתדלת לא לתת לה חביתה כי אז היא מקיאה בלילה כשהיא שותה את הבקבוק. אם כבר את נותנת חביתה, תחתכי אותה לחתיכות קטנטנות (בערך ס"מ על ס"מ). שיטה אחרת היא לעשות ביצה מקושקשת ו"לקשקש" אותה הרבה מאד, עד שייצאו מזה ממש פתיתים של ביצה. עם גמדים אין לי נסיון כי ענבל לא אוהבת, אבל היתה תקופה שאכלה יוגורט (יאמי) וזה גם הגביר את ההקאות. לגבי המוצרים שלא גרמו לה להקאה, כנראה שהמרקם שלהם הוא כזה שזה לא נורא משפיע. רחל

מיכל ק-ש

New member
ביצים מגבירות ליחה?../images/Emo12.gif

זו פעם ראשונה שאני שומעת. אז היתה קומבינציה "קטלנית" - גמדים וחביתה.

אנחנו עשינו סורגים עוד לפני הלידה

בחרנו סורגים מעוגלים וכחולים ותליתי אדניות עם פרחים כך שזה לא עושה תחושת בית סוהר. מומלץ בחום, לפתוח דפי זהב ולזמין איש מקצוע

Anu

New member
תפריט לרגישי חלב?

מיכלי - הילדה שלך ממש נאדיה קומונצי- סורגים ומהר! גם אצלנו יש אלרגיה לחלב ורציתי לקבל עצות לתפאיטי ארוחות שלא כוללים חלב, בעיקר בנשנושים. בזמן הארוחה מעין בן ה-8 חודשים אוכל עוף, אורז, ירקות וכו' אבל מה יכול להחליף מעדנים, גבינות וכו'?

מעדן סויה של "אלפרו"...

זה מה שיפתח אוכל. הוא לא רגיש לחלב פר אקסלנס אבל הוא מאוד אלרגי בפני עצמו (ברונכיט ספאסטית , אטופיק דרמטיטיס) כך שמוצר החלב היחיד שהוא אוכל מדי פעם הוא "גמדים". ממליצה מאוד על המעדנים של אלפרו. הוא אוהב מאוד את המעדן - ויפתח הוא קשה באוכל שחבל"ז, למי שלא מכיר את הנפשות הפועלות...

למעלה