ללא מילים (כמעט)

user4576

New member
אז אני אנסח שוב:

-האם אתה חושב שכל תפקיד כלשהו, שקיים אפישהו בעולם, של כל אדם שהוא, בלי קשר ספצפי לצה"ל או לישראל, הוא תפקיד חשוב? האם אתה חושב שלא יכול להתקיים בכלל כזה דבר שנקרא "תפקיד שאיננו חשוב"? -האם אתה חושב שכל תפקיד בכל מערכת שהיא הוא חשוב? האם לא יכול להיות מערכת עם תפקידים לא חשובים? -האם אתה חושב שכל תפקיד בכל צבא שהוא בעולם הוא חשוב? האם לא יכול להיות תפקיד אחד בצבא אחד כלשהו בעולם שאיננו חשוב?

מן הסתם אתה מתחכם אבל אני אענה לך

מה אתה מגדיר בתור תפקיד? מנקה רחובות עושה תפקיד חשוב כי הוא דואג שהסביבה תהיה נקייה . דוור עושה תפקיד חשוב כי הוא מביא את הדואר לאנשים . נהג אוטובוס עושה תפקיד חשוב כי הוא מסיע אנשים ממקום למקום . אני יכול להמשיך בלי סוף... לעניינו , צה"ל בתור הגוף שאחראי לבטחונם של האזרחים והמדינה הוא חשוב מעין כמוהו , ולכן כל תפקיד שיש בצבא הוא חשוב . כמובן שיש תפקידים חשובים יותר וחשובים פחות על זה אין עוררין , אך בכל זאת כל התפקידים שבצא חשובים . לגבי השאלות ששאלת , תגדיר לאיזה מערכת אתה מדבר , אל תדבר בכלליות . ואין לי מושג מה הולך בצבאות אחרים , אני מדבר על הצבא שלנו ועוד יותר חבל שמה שמטריד אותך זה שיש "מקצועות לא חשובים בצבא" כהגדרתך ולא נושא ההשתמטות שאתה מעודד .

user4576

New member
מה שמטריד אותי זה שאתה אומר דברים אבסורדיים

מה זה משנה על איזו מערכת מדובר. בוא נניח לצורך העניין שמדובר על המערכת הכי חשובה בעולם. האם במערכת הכי חשובה בעולם, שעושה את הדבר הכי חשוב בעולם (מה שזה לא יהיה) לא יכולים להיות אנשים בעלי תפקידים מיותרים (כאלו שלא תורמים דבר או חצי דבר לפעולת אותה מערכת חשובה או לשום דבר אחר)?

ואותי מטריד שאתה מעודד השתמטות...

אין לי מושג על איזה מערכת אתה מדבר ולכן איני יכול להשיב . אני כן מכיר את צה"ל וחשיבותו כי זה הנושא המרכזי כאן . זה שאתה רוצה להביא את הדיון למקום אחר לגבי איזה מערכת אחרת זה לא רלוונטי כלל , כי אנחנו מדברים על הצבא שלנו במדינה שלנו ולא על איזה מערכת מסוימת במקום אחר . אלו 2 דברים שונים לגמרי ואם כבר אתה מדבר על תפקידים מיותרים , איזה תפקידים בצה"ל מיותרים לשיטתך? אולי תמליץ לאשכנזי שלא צריך אותם...

user4576

New member
אני לא מעודד השתמטות.

אוקיי, אז הסכמת איתי למעשה שלא משנה כמה מערכת היא חשובה - עצם זה שהיא חשובה לא גורם לכך שלא יהיו בה תפקידים מיותרים (הסכמת לזה בכך שאמרת "ן לי מושג על איזה מערכת אתה מדבר ולכן איני יכול להשיב" - כי זה אומר שאתה טוען שזה תלוי בפרטים של המערכת הספציפית). לכן בפרט גם בצה"ל, עד כמה שהוא אכן חשוב, יכולים להיות תפקידים ספציפיים שהם לחלוטין לא חשובים ולא מועילים לצה"ל בשום צורה. האם עברת אחד אחד על כל התפקידים בצה"ל? האם אתה חושב שאשכנזי עשה זאת? האם אתה חושב ששטרן עשה זאת? האם אתה חושב שאדם כלשהו עשה זאת? אפילו אם היה אדם כזה (ואין), אתה לא חושב שהוא מסוגל לעשות טעויות כשהוא בוחן תפקידים של קרוב ל 200,000 חיילים (שגם משתנים וזזים כל הזמן תוך כדי)? האם אתה חושב שאדם כלשהו עושה זאת באופן קבוע ומעדכן את התפקידים לפי כמות האנשים שמתגייסים בכל שנה כך שכמות התפקידים הנחוצים בצה"ל תמיד תהיה זהה לחלוטין באופן מדוייק לכמות האקראית של אנשים שמתגייסים בכל שנה? זה נראה לך אפשרי בכלל? אתה לא צריך לענות על כל שאלה בנפרד - תענה רק על אלו שהתשובה עליהן חיובית. אני מקווה שאין כאלה והנקודה ברורה, אבל אם יש אז תגיד ונמשיך משם. דוגמא אישית שאני מכיר: יש לי חבר, בעל תואר ראשון בהצטיינות בתחום מדעי, שהתפקיד שלו רישמית על הנייר מוגדר כ"מורה". בפועל, הוא משרת כבר שנה, ובמהלך השנה הזו הוא העביר 4 פעמים שיעורים פרטי לחייל שמשלים בגרויות, שעה אחת כל פעם. 4 שעות עבודה, בשנה.. בהתחלה היתה לו מוטיבציה, אבל לקראת החודש השלישי לשירות שלו, כשהוא ראה שאין לו מה לעשות כל היום בבסיס, פשוט אין, אין לו עבודה, הוא התחיל לבוא כל יום באזור 12:00 בצהריים, לעשות סיבוב בין כל האנשים שהוא מכיר בבסיס כדי להגיד שלום, לאכול ארוחת צהריים בחדר אוכל, לנוח טיפה, ולנסוע הביתה ב 14:00. כך הוא "מבלה" בבסיס שעתיים ביום, כל יום, 5 ימים בשבוע, כבר קרוב לשנה. זה ללא ספק תפקיד חשוב ונחוץ ביותר שנוצר ע"י אנשים שמבינים יותר טוב ממני וממך...כמובן...

לא הסכמתי איתך על שום דבר

הנושא שלנו הוא הצבא ובצבא כל תפקיד חשוב . אישית נראה לי תמוה מה שאתה אומר לגבי החבר שלך , נראה לי מוזר ולא הגיוני , אבל אם החליטו שזה יהיה התפקיד שלו אז כנראה שזה חשוב . חוץ מזה , עברה כולה שנה אחת , יש לו עוד שנתיים לתרום... לגבי כל השאלות ששאלת , האם אתה עברת על כל התפקידים שיש בצה"ל? איך אתה מגדיר תפקיד לא חשוב? מה הקריטריונים שלך? וכן , יש אנשים שבודקים את התפקידים שיש בצבא , עובדה שיש מקצועות שהצבא משנה , מייעל , וזה לא נכון שאתה אומר שאנשים לא עוברים על תפקידים . לכל תפקיד יש תקנים , יש מיכסה מסוימת לחיילים , עובדה שיש מיונים ולא כל אחד מקבל את מה שהוא רוצה . אני חושב שדי מיצינו את הנושא לא?

user4576

New member
אתה הסכמת, עכשיו אתה חוזר בך

האם אתה טוען שעצם זה שמערכת היא חשובה אומר אוטומטית שכל תפקיד ותפקיד בה חשוב? אתה באמת לא מבין שאין קשר בין שני הדברים האלו? אתה באמת לא מבין שזה שהצבא חשוב מאוד ומגן על החיים שלנו לא אומר שיכולים להיות בו המון אנשים שלא עושים שום דבר ושאין להם תפקיד חשוב ושהם לא מהווים חלק מהמערך שמגן על המדינה? מה החלק שאתה לא מבין? ובנוגע לחבר שלי - כן, נשארו לו עוד שנתיים שבהן הוא אמור להמשיך לעשות בדיוק את מה שהוא עושה היום... אבל עזוב, אם על כזה דבר אתה אומר "אז כנראה שזה חשוב" אז אין ממש טעם לדבר איתך. אתה פשוט מגדיר כל תפקיד כחשוב מעצם היותו בצבא, אפילו אם עכשיו יבוא ראש אכ"א בכבודו ובעצמו, ייקח חייל ויגיד לו: "אתה תעשה תפקיד לא חשוב רק כדי להוכיח שיש תפקידים לא חשובים בצבא, התפקיד שלך יהיה להישאר בבית 3 שנים ולהתחזות כאילו אתה לא חייל." אז אתה עדיין תגיד שזה תפקיד חשוב, כי הוא עדיין חייל (רשום כחייל במחשבים של הצבא, מקבל משכורת צבאית כל חודש וכו') והוא בצבא, והבצא ממש חשוב, כי הוא הרי מגן על המדינה, אז לא ייתכן שיש בו חייל שעושה משהו שלא תורם שום דבר...לא...זה פשוט לא ייתכן...

אתה יודע מה...

גם אם נלך מתוך ההנחה שלך שיש תפקידים "לא חשובים" בצבא , זה עדיין לא מצדיק השתמטות כמו שאתה אומר . יש חוק גיוס חובה , על כולם להתגייס לצבא , וגם אם לדעתך יש תפקידים שהם "לא חשובים" זה בכלל לא משנה , כי להתגייס צריך , זה החוק וככה זה צריך להיות . אז כל התירוצים שלך שלהשתמט מהצבא זה מותר , לך תספר במקום אחר , לא פה...

user4576

New member
"יש אנשים שמבינים יותר ממך

בכל הנושאים שקשורים לתפקידים בצבא" - והאנשים הללו בחרו לתת פטור משירות חובה לקרוב לחצי מכל מחזור גיוס. מי אתה שתגיד אחרת? אתה יכול לחזור עד מחר על הטענה שאני מציק השתמטות, אני מעולם לא הצדקתי השתמטות, אין הודעה אחת שלי שמצדיקה השתמטות. לדעתי בן-אדם שבוחר על דעת עצמו לא להגיע לצבא אחרי שקיבל צו גיוס, או חייל בפתאום יום אחד מחליט לא להגיע ליחידה שלו על דעת עצמו - הוא גם עבריין וגם טיפש. זו השתמטות וזה דבר שאני לא מצדיק ומעולם לא הצדקתי. אדם שהצבא בוחר לתת לו פטור, כמו לכמעט חצי מהאנשים, איננו משתמט והעובדה שהוא לא התגייס (/שירת שירות חלקי) היא מוצדקת לחלוטין. את זה אני מצדיק, ואין לכך שום קשר להשתמטות. הצבא ימשיך לתת פטור לקרוב לחצי מכל מחזור גיוס(על אפך ועל חמתך), מכיוון שלצבא אין יכולת להתמודד עם מצב בו כוח האדם שלו יגדל מקרוב ל 200,000 לקרוב ל 350,000. לא רק שלצבא אין שום דבר מועיל לעשות עם כל-כך הרבה אנשים - הוא פשוט לחלוטין לא מסוגל להתמודד עם קליטה של כמות כזו של חיילים, מבחינה לוגיסטית ומכל בחינה אפשרית. הפסקה גורפת של מתן הפטורים תוביל להתמוטטות מהירה של הצבא שייכרגע תחת הנטל של טיפול במאות אלפי חיילים מיותרים לחלוטין שתיפול על כתפיו. צבא נועד להגן על המדינה, לא להיות בייבי-סיטר. שום דבר שתעשה או תגיד לא יוכל לשנות את זה ולא יוכל לשכנע את ראשי הצבא לגייס אנשים שהם לא רוצים לגייס. אז הגיע הזמן להפסיק להתלהם ולהפסיק לנסות לגרום לצבא לעשות דברים שהוא לא מסוגל ולא רוצה לעשות (כמו לגייס אנשים שהוא לא רוצה במקום לתת להם ללכת לשירות לאומי - דבר שאתה טענת שצריך לעשות בשרשור הזה). זה הכל.

שכחתי שאתה עמוס ידלין ראש אמ"ן...

מאיפה אתה יודע שאין לצבא מה לעשות עם כל כך הרבה אנשים? איך כתבת: "הוא פשוט לחלוטין לא מסוגל להתמודד עם קליטה של כמות כזו של חיילים, מבחינה לוגיסטית ומכל בחינה אפשרית. הפסקה גורפת של מתן הפטורים תוביל להתמוטטות מהירה של הצבא שייכרגע תחת הנטל של טיפול במאות אלפי חיילים מיותרים לחלוטין שתיפול על כתפיו. " תזכיר לי מי אתה שוב פעם , ידלין או אשכנזי?? אני מניח שאתה לא זה ולא זה.... ולא , כשאנשים מרמים את הצבא לקבל פטור זה השתמטות , גם אם אתה לא חושב שזה השתמטות , זה השתמטות ולא יעזור לך גם אם תגיד עוד מיליון פעם שזה לא . ומכיוון שאתה מצדיק את זה (כתבת במפורש) , סימן שאתה מעודד השתמטות ועצוב מאד שיש אנשים כמוך שבמדינה כמו שלנו מעודדים השתמטות כל הזמן . המזל הוא שיש מעטים כמוך ותאמין לי שאתה צריך להודות אלף פעמים שאנשים לא בוחרים להתשמט כמו שאתה רוצה אלא מוכנים לבוא ולתרום למדינה כדי שאתה והמשפחה שלך תוכלו לישון בשקט...

user4576

New member
מתלהם

אתה פה זה שחושב שהוא מבין יותר טוב מהצבא, אתה זה שחושב שהוא עמוס ידלין: על כל דבר שהצבא עושה אתה אומר: "אם החליטו שזה ככה אז כנראה שיש לזה סיבה טובה וככה זה צריך להיות". חוץ מאשר על דבר אחד: חלוקת פטורים. למה על זה אתה לא אומר: "אם הצבא החליט לחלק פטורים למאות אלפי אנשים אז כנראה שיש לזה סיבה טובה וככה זה צריך להיות"? זו צביעות. למה אתה חושב שאתה מבין יותר טוב מהצבא ויודע יותר טוב מהצבא את מי הוא צריך לגייס ואת מי לא? אתה הוא זה עם השיגעון גדלות שחושב שהוא מינימום הרמטכ"ל. אני בסך הכל אומר לך: צהל בחר לתת להם פטור, סמוך עליו שהוא יודע מה הוא עושה. עצם זה שהצבא לא מגייס את האנשים הללו מוכיח שהוא לא רוצה אותם! זה מה שאתה לא קולט. לא צריך להיות עמוס ידלין בשביל להבין את זה. צריך טיפה שכל. רק טיפה. ולהבין שהצבא עושה מה שהוא רוצה -> אם הוא עושה משהו אז זה מה שהוא רוצה לעשות -> אם אתה טוען שהוא צריך לעשות משהו אחר אז את הולך נגד הצבא. כל מה שאתה אומר עלי הוא בדיוק הפוך, דווקא את זה שמתנהג ככה. אני זה שאומר שמה שהצבא עושה עכשיו (נותן פטור לחצי מהאנשים) זה בסדר. ואתה זה שחושב שהוא יודע יותר טוב ורוצה לשנות את מה שהצבא עושה. אני אחזור שוב למקרה שלא הבנת: אני זה שתומך בהחלטה של הצבא. אתה זה שרוצה לשנות את ההחלטה של הצבא, ושהוא יעשה משהו אחר ממה שהוא רוצה היום. אני תומך במצב הקיים. אתה דורש שינוי. לא הפוך.

זה לא נכון

הצבא לא רוצה לשחרר חצי מהאנשים שלו . זה כל העניין . אנשים מוציאים במרמה פטורים מהצבא ולצבא אין ברירה אלא לשחרר אותם . עובדה שרוצים לעשות סנקציות נגד משתמטים , אז מי פה תומך בהחלטה של הצבא? אתה גם תומך בסנקציות נגד משתמטים? אם לא , אז אתה די שקרן כי אמרת שאתה תומך בהחלטה של הצבא (מילה במילה כתבת) . אם כן , אז אתה נגד משתמטים בדיוק כמוני ואני לא מבין מה הבעיה פה . אתה חושב שהצבא נותן את הפטורים כי הוא רוצה , כי הוא לא מסוגל להתמודד עם כל כך הרבה אנשים נכון? אמרת את זה לא פעם ולא פעמיים . תוכיח!! בוא תראה לי שהצבא מיוזמתו בוחר לתת פטורים לאנשים . לא , אני לא מתכוון לזה שאנשים מוציאים פטור והצבא נענה להם , אלא שהצבא בלי שמבקשים ממנו נותן פטורים!!! . מן הסתם לא תמצא , כי אין דבר כזה!! הצבא לא נותן פטורים כי הוא רוצה , אלא כי הוא חייב. עכשיו , אם בן אדם שיש לו לא עלינו סרטן , נכות מסוימת או כל מגבלה שמונעת ממנו לשרת , כמובן שאין לי דבר וחצי דבר נגדו . אך ברגע שאנשים מנצלים את המערכת כדי להוציא פטור במרמה , אם זה יש לי בעיה , ואני יודע שאתה יודע שעל זה אני מדבר כל הזמן . לא פעם ולא פעמיים אמרתי את זה וזה די מפתיע אותי שכל פעם אנחנו חוזרים על אותו נושא מחדש .

user4576

New member
אף אחד לא "מוציא" פטור

פטור אי-אפשר לקחת, פטור אפשר רק לקבל. כל פטור שאדם מקבל, ניתן ע"י הצבא. מכאן שהצבא נתן לו פטור. זה נורא פשוט. הצבא כן נותן פטורים כי הוא רוצה, הצבא לא חייב שום דבר. הצבא הוא זה שקובע על מה לתת פטורים ולמי לתת פטורים, זה בסמכותו המלאה. אם הצבא היה רוצה, הוא היה יכול מחר בבוקר להחליט שאין יותר פטורים בכלל וכולם מתגייסים, וכך גודל הצבא היה תוך שנתיים-שלוש מוכפל, אבל הצבא בוחר שלא לעשות זאת. כל זה נכון מלבד יוצא דופן אחד ויחיד: החרדים. פטור מתאמי "תורתו אומנתו" הוא הפטור היחיד שנקבע ע"י הכנסת ולא ע"י הצבא. כל פטור אחר הוא בחירה חופשית לחלוטין של הצבא, וכל אדם שקיבל פטור קיבל פטור מבחירתו של הצבא והצבא היה יכול לא לתת לו פטור אם הוא היה רוצה. => זה מוכיח שהצבא רוצה לתת פטור לאותם אנשים. אם הוא לא היה רוצה הוא לה היה נותן. הוא נתן = הוא רצה לתת! אין בכלל דבר כזה לבקש פטור מהצבא (לפחות לא באופן רישמי), אין כזה דבר "טופס בקשת פטור". מקסימום שאתה יכול לבקש זה לראות ועדה רפואית. היחיד שיכול לבחור ולהחליט לתת לך פטור זה הצבא עצמו. אני מכיר אישית אנשים שקיבלו פטור מהצבא בניגוד לרצונם. בנוגע ל"עובדה שרוצים לעשות סנקציות נגד משתמטים" - זו לא עובדה, זו המצאה שלך. "רוצים" - מי רוצה? אתה רוצה אולי. כל מיני אנשים פרטיים שלא קשורים לצבא רוצים. כמה חברי כנסת שלא קשורים לצבא ורק מחפשים פרסום רוצים. הצבא לא רוצה להטיל שום סנקציות נגד משתמטים. אם הצבא היה רוצה, הוא היה יכול לעשות את זה מייד, מחר בבוקר. מעולם לא פורסמה שום תוכנית, כוונה או דבר כלשהו מצד הצבא להטיל סנקציה כלשהי על משתמטים. המקסימום שהצבא רוצה לעשות בעניין זה לתת יותר הטבות לאלו שכן משרתים, ואני בהחלט בעד זה! השתמטות (אמיתית, לא הדבר שאתה קורא לו השתמטות) היא עבירה על החוק וכבר היו אנשים שנשפטו על זה והלכו לכלא. - כלומר כבר יש היום סנקציות מאוד חריפות על השתמטות. לעומת זאת, לא היה אף אחד מעולם שהורשע במה שאתה קורא לו "השתמטות". עוד לא היה אף אדם, מעולם, שקיבל פטור מהצבא ואחר-כך הואשם בכך שהפטור שהוא קיבל לא היה חוקי ונשפט על זה. לא היה אף מקרה כזה מאז קום המדינה. המדינה מעולם לא האשימה מישהו שקיבל פטור בהשתמטות או בעבירה על החוק, היחידים שעושים את זה זה אתה ועוד כמה אנשים פרטיים שלא קשורים לצבא בשום צורה. מכיוון שכל אדם חף מפשע עד שהוכחה אשמתו בבית-משפט, ומכיוון שעוד לא קרה אפילו פעם אחת בהסיטוריה שבן-אדם שקיבל פטור הורשע (או בכלל הואשם ע"י הצבא או המדינה) בהשתמטות - זו הוכחה לכך שאין אנשים שקיבלו פטור והם משתמטים. כל מי שקיבל פטור הוא אזרח שומר חוק ואיננו משתמט, עד שבית-משפט יחליט אחרת, ועד היום הוא מעולם לא עשה זאת! כך שהעובדה שאתה קורא לאותם אנשים "משתמטים" היא בגדר הסתה והתלהמות ותו לא. אני לא מבין למה כשבן-אדם יושב שנה שלמה בצבא ובמשך שנה שלמה עובד רק 4 שעות, אז אתה אומר שאם מישהו החליט שזה מה שהוא יעשה אז כנראה שיש לזה סיבה טובה כי זה הוחלט ע"י מישהו שמבין יותר טוב ממך. אבל אם אותו בן-אדם בדיוק יקבל פטור מהצבא אז אתה לא תגיד גם כן שכנראה שיש לזה סיבה טובה כי זה הוחלט ע"י מישהו שמבין יותר טוב ממך. אלא אתה תגיד שהוא משתמט (=אתה קורא לו עבריין למרות שהוא לא עבר על שום חוק).

זו עובדה בהחלט

דובר רבות בתקשורת על סנקציות נגד משתמטים כשמי שעמד בראש העניין הזה היה שר הביטחון ברק . אז אל תדבר על דברים שאתה לא יודע , כי אתה מציג את עצמך באור מגוחך . דבר שני , כמו שאמרתי בעבר , אתה בעד השתמטות . כשאדם מרמה את הצבא למען פטור , זה השתמטות . מתחיל להימאס עליי לחזור על עצמי פעם אחר פעם ולא , אני לא היחידי שחושב כך , מסתבר שגם הרמטכ"ל , ראש אכ"א ושר הביטחון חושבים כמוני . מאחר והדו שיח הזה חוזר על עצמו כבר בפעם המיליון אני חושב (איפה חברך Moridin שכחת להביא אותו גם?) , אני מניח שזה לא ייגמר אם אני לא אסיים את זה פה . מעניין כמה זמן ייקח עד שנחזור לסורנו ונקיים בדיוק את הדיון שאנו מנהלים כעת . (אולי אני אשמור את השירשור, זה יחסוך לי את הזמן של לכתוב תגובות בפעם הבאה...)

user4576

New member
זו לא עובדה, זו המצאה אישית שלך

לא שר הביטחון, לא הרמטכ"ל, לא ראש אכ"א ולא אף גורם צבאי אחר - לא הטילו על מקבלי פטור מצה"ל שום סנקציה שהיא, ולו הקטנה ביותר. שום סנקציה. אף סנקציה. לא הטילו סנקציות. אני חוזר - הם לא הטילו סנקציות על אנשים שקיבלו פטור משירות צבאי. פעם נוספת שיהיה ברור: הצבא לא מטיל סנקציות על אנשים שמקבלים פטור. אם הצבא היה רוצה להטיל סנקציות - אז הוא היה מטיל סנקציות. אבל הוא לא רוצה להטיל סנקציות - אז הוא לא מטיל סנקציות. הסיבה שלא מוטלות סנקציות היא כי אנשים שמבינים קצת יותר ממך החליטו כך, ויש סיבה טובה שהם החליטו כך. הסיבה היא שהאנשים שקיבלו פטור משירות בצה"ל אינם משתמטים.

תלמד לקרוא אחר כך תגיב...

איפה כתבתי שהטילו סנקציות??? כתבתי שדובר על הפעלת סנקציות כנגד המשתמטים כששר הביטחון עמד בראש העניינים . מצידי אתה יכול שלא להאמין לי זה גם לא ממש איכפת לי , אבל זאת עובדה קיימת ואין לך מה לעשות בקשר לזה . ייתכן בהחלט שיחליטו בסופו של דבר לא לעשות כלום ואני מכבד את זה , אך בהחלט דובר על סנקציות . ואנשים שמקבלים פטור במירמה מצה"ל הם משתמטים ועוד איך...

user4576

New member
אם הצבא היה רוצה להטיל סנקציות הוא כבר היה

מטיל אותן, אין שום דבר שמונע ממנו להטיל אותן מייד החל ממחר בבוקר. מה לא ברור לך במשפט הזה?

אל תהיה כל כך בטוח

לוקח זמן עד שדברים נכנסים תוקף , זה לא שבן רגע מחליטים וזה קורה . דובר על הטלת סנקציות , זה יכול לקחת זמן , ייתכן באמת שבסוף לא יקרה כלום ולא יהיו שום סנקציות , אבל גם ייתכן שכן יהיו . למה אתה חושב שאני הייתי מדבר על סנקציות על דעת עצמי אם לא היו מדברים על זה?? יכולתי גם לדבר באותה מידה על להגר משתמטים לחוץ לארץ... תקבל את מה שאני אומר גם אם זה לא נראה לך , דובר על הטלת סנקציות וזו עובדה .

user4576

New member
כמובן שאתה לא היחיד בעולם שמדבר על סנקציות

אבל מי שמדבר על סנקציות הם אנשים פרטיים חסרי כל סמכות. הצבא לא מטיל שום סנקציות על אנשים שלהם הוא נתן פטור, וגם לא קורא להם משתמטים. המצב הזה קיים כבר שנים רבות, כך שלא ברור לי בדיוק מה "לוקח זמן". אם הצבא היה רוצה להטיל סנקציות, אין לו שום בעיה פשוט להטיל אותן. כל עוד הוא לא עושה את זה, אז הוא לא רוצה לעשות את זה. זה כמו שאתה אומר לי שאם נתנו לחבר שלי שאם מישהו החליט שחבר שלי צריך לעשות עבודה של 4 שעות בשנה אז כנראה שזה חשוב. אולי פשוט הצבא מתכוון לבטל את התפקיד שלו וזה סתם "לוקח זמן" ומתעכב? אם בשלב מסויים אכן יבטלו את התפקיד הזה, אז האם אתה תודה שהוא לא היה חשוב כל הזמן הזה, או שאתה תגיד שהוא היה חשוב, וביטלו אותו בדיוק ברגע שהוא הפסיק להיות חשוב? לפי זה שאמרת שאין תפקידים לא חשובים בצבא, כנראה שהיית אומר את האפשרות השניה. אז בדיוק כך גם במצב הזה - כל עוד הצבא לא מטיל סנקציות על ה"משתמטים" כנראה שהוא לא רוצה להטיל עליהם סנקציות. אם הוא יטיל עליהם סנקציות, אז הוא כבר כן רוצה להטיל עליהם סנקציות. די פשוט. לא צריך להיות עמוס ידלין, רק צריך לראות מה הצבא עושה בפועל. בינתיים, כרגע, נכון לעכשיו, הצבא לא מטיל סנקציות על אנשים שלהם הוא נתן פטור, אלא בוחר לתת להם פטור - ולכן נכון לעכשיו הוא רוצה לשחרר אותם, ולכן נכון לעכשיו הוא חושב שהוא לא צריך אותם, ולכן נכון לעכשיו הצבא לא רוצה שיהיו לו פי 2 אנשים. כל השאר זה דיבורים באוויר על זה שאולי יום אחד זה ישתנה. נכון לעכשיו זה המצב.

הצבא כן קורא להם משתמטים , תשאל את שטרן

נכון , כרגע אין הטלת סנקציות אך זה לא אומר שלא יהיו בעתיד . וזה שהצבא נכון לעכשיו לא מטיל עליהם סנקציות , זה לא אומר שאין משתמטים וזה לא אומר שהצבא לא רוצה אותם . אם מישהי מצהירה שהיא דתייה למרות שהיא לא , והיא מקבלת פטור , זה אומר שהצבא לא רוצה או צריך אותה?? בעמוד הזה יש ישהי שאמרה שהצהירה שהיא דתייה ולאחר כמה זמן היא באה לצבא וביקשה להתגייס והצבא גייס אותה . איך זה??? לפי שיטתך הצבא הרי לא צריך אותה כי הוא שיחרר אותה נכון?? אז למה פתאום הוא כן צריך אותה?? וזה מה שאני כל הזמן אומר. הצבא צריך אנשים , הוא צריך שאנשים יתגייסו וישרתו ולא לתת פטורים כמו שאתה אומר . אין לי מושג איך הגעת למסקנה הזאת אך אתה טועה טעות מרה , תשאל את ראש אכ"א אני בטוח שהוא יסביר לך זאת יותר טוב ממני.

למעלה