כמה עולה אברך בחודש?

Harrington

Well-known member
מנהל
אצטט לך את ג'ורג' ברנרד שו: "עונשו של השקרן אינו רק שאין מאמינים לו, אלא שהוא אינו מסוגל להאמין באיש בעצמו."
מסתבר לפי זה שלא ספגתי שום עונש :). אולי לדעת שו אני לא שקרן בכלל :)? אני מאלה שמאמינים לכל אדם באשר הוא כזה, עד שמוכח לי שלא ניתן לעשות זאת. חי כך גם בחיים האמיתיים וגם כאן בפורומים. כבר לא זוכר למה זה רלוונטי בכלל (מן הסתם כי זה כנראה לא, כרגיל :)), אבל תודה שהעלית כהרגלך חיוך על פני :).

ידוע לי שהם מפחידים נוכלים כמוך, תתמודד או לחלופין כפי שכבר הצעתי בתגובתי הקודמת, תפסיק לשקר ותחזור למוטב.
לא הבנתי מי אמור לדעתך להפחיד אותי. ככלל אינני נוהג לפחד, זולת מבורא עולם. אבל אשמח לשמוע ואולי איכנס ללחץ כאן ועכשיו :). לגבי הצעתך כאמור, טכנית לא ניתן להפסיק משהו שמעולם לא התחלת. זאת בעיה לשונית. נראה שהתמודדות שלי עם הפוסטים התוקפניים והמשמיצים שלך עדיפה. פשוט חיוך (שעולה אוטומטית, אין לי שליטה על זה) ואם יש לי זמן פנוי, להגיב בכיף. אני נהנה בכל אופן :).

צום קל.

מסתבר לפי זה שלא ספגתי שום עונש :). אולי לדעת שו אני לא שקרן בכלל :)? אני מאלה שמאמינים לכל אדם באשר הוא כזה, עד שמוכח לי שלא ניתן לעשות זאת. חי כך גם בחיים האמיתיים וגם כאן בפורומים. כבר לא זוכר למה זה רלוונטי בכלל (מן הסתם כי זה כנראה לא, כרגיל :)), אבל תודה שהעלית כהרגלך חיוך על פני :).
ברור שלא שיקרת, רק האינטרנט מלא בשקרים שלך, לרבות שקר המסכנות שבעקבותו הסתרת את חילול השבת שלך והכחשת שחיללת עד שלא יכולת יותר.
הואיל ואתה לא העיפרון הכי חד בקלמר, כמעט כל גולש/ת חשפ/ה לפחות שקר אחד שלך בדיונים עמך והייתי נדיבה, המספר הרבה יותר גבוה.
לא הבנתי מי אמור לדעתך להפחיד אותי. ככלל אינני נוהג לפחד, זולת מבורא עולם. אבל אשמח לשמוע ואולי איכנס ללחץ כאן ועכשיו :). לגבי הצעתך כאמור, טכנית לא ניתן להפסיק משהו שמעולם לא התחלת. זאת בעיה לשונית. נראה שהתמודדות שלי עם הפוסטים התוקפניים והמשמיצים שלך עדיפה. פשוט חיוך (שעולה אוטומטית, אין לי שליטה על זה) ואם יש לי זמן פנוי, להגיב בכיף. אני נהנה בכל אופן :).

צום קל.
מצדיקים אמיתיים, מחיים אתגר ולפניו חיים הכט או אפילו אדווה דדון בתוכנית שלה הנוכלים, לא כמו החרדים שלך

SupermanZW

Well-known member
ממש מוזר. לפי המספרים האלה הייתי מצפה שרוב העולם החילוני ירוץ להיות אברכים. משום מה זה לא קורה. אולי בגלל שהמספרים מחורטטים מן היסוד? אולי מסיבות אחרות? לה' הפתרונים :).
לא מסיבה פשוטה, חילוני מלומד עם עבודה טובה מרוויח יותר מזה. לעצלנים ו/או טפשים זה מפתה אבל צריך לקחת בחשבון שמי שטיפש לא יכיר את הקומבינות. עוד פרט שחשוב להזכיר, אורח החיים החרדי מאוד לא אטרקטיבי, אנשים לא אוהבים שמגבילים אותם מאוד, אפילו אם הם עצלנים. יש שיקולים שהם לא כסף.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא מסיבה פשוטה, חילוני מלומד עם עבודה טובה מרוויח יותר מזה. לעצלנים ו/או טפשים זה מפתה אבל צריך לקחת בחשבון שמי שטיפש לא יכיר את הקומבינות. עוד פרט שחשוב להזכיר, אורח החיים החרדי מאוד לא אטרקטיבי, אנשים לא אוהבים שמגבילים אותם מאוד, אפילו אם הם עצלנים. יש שיקולים שהם לא כסף.
מה?? חילונים מרוויחים יותר מאברכים??? אני בהלם! אני בשוק!! אני ה-מ-ו-מ-ה!!! וזה עוד עם טבלה כל כך מחורטטת שכמעט סכום אחד שם לא תואם את העובדות והמציאות? באמת אמירה מפתיעה מצידך :).

בכל מקרה, שמחתי לקרוא שיש גם שיקולים שאינם כסף. נשמע לי כמו השקפה בריאה על החיים :).

אבי בן 1231

Well-known member
ממש מוזר. לפי המספרים האלה הייתי מצפה שרוב העולם החילוני ירוץ להיות אברכים. משום מה זה לא קורה. אולי בגלל שהמספרים מחורטטים מן היסוד? אולי מסיבות אחרות? לה' הפתרונים :).
תתפלא, אך החילוניים מעדיפים להיות נורמליים ולא חרדים ובכל זאת אינם רוצים לאמץ
משפחה חרדית שבה תפקידו של האברך החרדי |חרדי| מסתכם ב .....................
"לימוד" תורה ללא תכלית וייצור ילדים בסיטונאות!!

simsonim123

Active member
העניין הוא שהחרדים יש להם ברכה בכסף .הם גם מעשרים ממה שהם מקבלים אבל כגודל ההכנסות גודל ההוצאות אני מכיר אברך באופן אישי שהיה חוסך כל חודש 100$ מהמלגה שהוא היה מקבל מהכולל .צדיקים ממונם חביב עליהם. צריך להתנהל נכון .איזהו עשיר השמח בחלקו .

למעלה