חוויותיי מחנויות אספנות תל אביביות והמכירה הגדולה

hadi orr

New member
חן וגלעד. הפלא ופלא שאתם שניכם תומכים בה. זה לא בהכרח

יתן לכם את הזכות לקנות את פריטיה על מנת שתמכרו אותם במחירים כפולים ומכופלים. זה בסדר לתמוך אבל שימו את כל הקלפים על השולחן. אני אספן ורק אספן וההתעסקות הזו היא למען האספנות ועולם האספנות שאני לא בטוח (ואומר זאת בלשון עדינה) שזו הגישה של כל הגורמים המדוברים כאן.
שאו ברכת שנה טובה.

חן L1

New member
מכיר את המשפט "החושד בכשרים ..."

כדאי מאוד שתפנים אותו היטב לפני שאתה מניח הנחות שווא ומרשה לדמיונך הפרוע לתעתע בך.
אני לא מכיר את הבחורה ולא "תומך" בה בשום צורה. לא פניתי לבחורה בשום צורה בהודעות לרכישת משהו מפריטיה ואיני מעוניין באף אחד מהפריטים שלה (אלו לא מסוג הפריטים שאני סוחר בהם) - כך שהדמיון שלך עובד שעות נוספות על ריק.

שנית, מעולם לא הסתרתי את עובדת היותי סוחר בפרטי אספנות לצד היותי אספן (ויש לא מעט דומים לי, הרבה יותר ממה שאתה חושב). ההיפך, תמיד כשהיה רלוונטי ציינתי זאת.

ובוא נשים את כל הקלפים על השולחן - אתה אספן שעוסק לעיתים גם במסחר כמוני באיביי (ואולי אף במקומות אחרים) - בין אם אתה עושה זאת כדי לצמצם את אוספך ובין אם אתה עושה זאת כדי לעשות מצווה ולעזור לחברה למכור פריט עבור אדם אחר.
אתה מבין ? "סוחר" הוא מושג נזיל, מאוד נזיל. אז אתה בטח תענה לי "אני לא עושה זאת בשביל להרוויח כסף אלא רק כדי לצמצם את אוספי" וכדומה. בסדר, עבורי זה רק סמנטיקה.
יש אספנים שרק אוספים ולא מוכרים כלום מאוספם. יש כמוני שאוספים וגם מוכרים ויש שרק מוכרים. הכל לגיטימי בעניי כל עוד הדברים נעשים ביושר מוחלט.
זה שאתה "אספן ורק אספן" בענייך לא הופך אותך לבן אדם יותר טוב ממני או מסוחר טהור.
אני מוכן לשים את עצמי מולך או מול כל אדם אחר כאן בכל הנוגע ליושרה.

hadi orr

New member
לרגע לא אמרתי שמשהו הופך אותי לאדם יותר טהור ממך. טוב שאתה

מודה שאתה סוחר. לי אין מאומה נגד סוחרים. אני מצליח להגדיל את אוספי כמעט ואך ורק מסוחרים. סוחרים הם החמצן שלי לאוספים שלי אבל רוצה שהדברים יהיו גלויים וברורים.
וכיצד אתה יודע שאתה לא מעוניין בדברים שלה לפני בכלל שהיא הראתה ולו בדל אחד של תמונה או תיאור פריט? קצת מוזר הלא כן.
שתיהיה לך שנה נהדרת. ולכל הסוחרים המסתתרים כאן תחת איצטלה של אספנים.

חן L1

New member
"ולו בדל אחד"

שורה 5-6 של הבחורה פה בשרשור מתאר את הפריטים ולא ב"בדל אחד של תיאור": מטבעות מנדט, שטרות, דייגי, ספרי תורה עתיקים. כל אלו לא מעניינים אותי אישית כסוחר, סביר שיעניין סוחרים אחרים.

ושוב, מה זאת אומרת "טוב שאתה מודה שאתה סוחר" - שוב, מעולם לא הסתרתי זאת ולא הייתה סיבה שאסתיר זאת וכל פעם שהיה רלוונטי ולעיתים גם כשלא ציינתי זאת. אז מה הבעיה כאן? ושוב אני כותב, לצד זה שאני סוחר בפריטי אספנות אני גם אספן. אף פעם לא הכרת אנשים כאלו ? כל מי שאתה מכיר הוא אספן או סוחר ? קצת מוזר הלא כן ?
שתהיה לך גם שנה נהדרת ולכל האספנים הפרנואידים שחושבים שכל הסוחרים "מסתתרים תחת איצטלה של אספנים".

חן L1

New member
ואגב אם תשאל

את אישתי היא תגיד לך שאני רק אספן כי נכון להיום אני במאזן שלילי גדול בתחום האספנות (קונה הרבה יותר ממה שמוכר). אז סוחר גדול אני לא.

אני חושבת שפה הצלחת להגדיר יפה מה ההבדל בין אספן

לבין סוחר - אספן רוכש פריטים שחסרים לו לאוסף. סוחר, רוכש פריטים בכוונה מראש למכור אותם ולהרוויח עליהם, גם אם יש לו אותם כבר באוסף. ככזה, ישאף [וזה לגיטימי] לרכוש אותם במחיר זול ממחירם המקובל בשוק כדי להרוויח עליהם.
זה שהמאזן שלך בנושא שלילי לא הופך את הפעולה לפחות מסחרית אלא אותך לסוחר פחות טוב...כפי שאשתך אומרת.
ולענייננו - כשמישהו פונה לפורום אספנים כדי לקבל עצות ואולי למכור ישירות לאספנים, יש טעם לפגם כשאספנים/סוחרים פונים אליהם ומציגים עצמם כאספנים בלבד. אנחנו בפורום יודעים מי הוא מי. מוכרים תמימים שנכנסים לפורום, אינם יודעים. אם אתה נוהג לתת גילוי נאות במקרה כזה - אז ברור שאין מקום לטענה. יש כאלה שלא עושים זאת.
שנה טובה ובהצלחה במכירות.

חן L1

New member
לא הבנת אותי נכון

זה שאני מוכר פחות משאני קונה זה לא בגלל שאני לא מצליח למכור את כל הפריטים ולכן אני סוחר פחות טוב (שאגב גם זה די נכון).
אבל פה כוונתי היא שיש פריטים שאני לא מוכר ולא מציע למכירה כלל כי אני אוסף אותם והם נשארים באוספי ועל כך אישתי טוענת שאני אספן ולכן נוצר מאזן שלילי ברור. אם הייתי מעלה את כל מה שיש לי למכירה אני מאמין שהמאזן היה משתנה לחלוטין.
לגבי "כשמישהו פונה לפורום אספנים כדי לקבל עצות ואולי למכור ישירות לאספנים, יש טעם לפגם כשאספנים/סוחרים פונים אליהם ומציגים עצמם כאספנים בלבד".
אז קודם כל, נדיר מאוד מאוד שאני פונה בכלל למן דהו בנוגע לרכישת פריטים - ועד היום רובם המוחלט היו אלייך בלבד (לפני כמה שנים טובות פניתי לאחד האספנים בפורום בשאלה אם ברצונו למכור פריט שברשותו וזה המקרה היחיד שאני זוכר פרט לפניות אלייך).
שנית, ברור שאני נוהג לתת גילוי נאות במקרה כזה וגם במקרים שלא היה קשר למכירה ציינתי זאת בשלב כזה או אחר.
אני יודע שיש כאלו שלא עושים זאת מהתקופה שאני הייתי אספן בלבד ולא אעשה לאספן לעולם מה שאיני רוצה שיעשו כלפי.
אני נכנס לפורום הזה לצורך אספנות ואהבת האספנות כבר מעל ל15 שנה לסרוגין - לא כדי למצוא מציאות או כדי לרכוש פריטים מאנשים כאלה ואחרים.
שנה טובה גם לך ותודה.

ברור שאתה אספן עם זאת אתה קונה גם 'סחורה' שמראש מיועדת

למכירה, הלא כן? ובקטע הזה אתה סוחר אבל גם אתה בפירוש מתייחס לעצמך כאל 'גם סוחר' אז הכל בסדר. כפי שאמרתי, ברגע שיש גילוי נאות, הכל תקין. ברצוני לציין שבכל האינטראקציות בינינו, אישרת זאת.

חן L1

New member
בדיוק כך

ואני מתייחס לעצמי כ"גם סוחר" כי יש פריטים שאני אוסף אוהב מעריך ולא מוכר אז אני גם אספן וגם סוחר.
כאמור בפעם המיליון, אני לא מנסה ומעולם לא ניסיתי להסתיר זאת בשום צורה מאף אחד.

hadi orr

New member
לא חושד בך. יודע. ובהחלט פריטים אשר רכשתי בעבר והשגתי אותו

באיכות טובה יותר אקנה ואנסה למכור את הפחות רצוי (או בדרך כלל להחליף).
פריט אשר בלית ברירה הייתי חייב לרכוש כי המוכר היה מוכן למכור רק את כל החבילה למרות שרק חלק רציתי רכשתי ובהחלט אמכור.
כאשר רכשתי כמות של פריטים שמתוכם רציתי כמעט את הכל והיו כפולים כבר בקניה וכן כפולים כי היו לי בהחלט מכרתי.
עכשיו אני בשלב של התלבטות בגלל ריבוי האוספים וזה אוספים שאני מבין שלא אצליח להרים אותם לרמת אוסף מכובד לטעמי כנראה אמכור אותם כאוסף.
אבל אני ממש לא סוחר (ובהחלט הרווחתי מהמכירות שעשיתי).

חן L1

New member
לא הבנתי

מה אתה יודע ולא חושד...
אז ככה, כל מה שתארת זה בדיוק מה שאני עושה אלא שבניגוד אלייך יש פריטי אספנות שאני גם רוכש כהשקעה בלבד וזה מה שהופך אותי לגם סוחר מעבר להיותי אספן.
כלומר, אני מוכר כפולים, אוספים שלא הצליחו להגיע למעמד גבוה או שהפסיקו לעניין אותי וכל שאר האופציות שתארת אבל אני גם קונה פריטי אספנות כהשקעה במטרה ברורה למכור אותם.
המטרה שציינתי שזה מה שאתה עושה מדי פעם היא לא כי אני חושב שאתה סוחר בהכרח (ובמקרה זה ברור שאין הדבר כך) אלא כי רציתי להראות שיש דרגות שונות של מסחר באספנות. וישנם גם אספנים שעוסקים במסחר של פרטי אספנות מטעמים שונים (כפי שציינת) ולכן הגדרה של מישהו כסוחר הוא עניין נזיל.

rachelea

New member
חן וגלעד, כל מילותיכם - בסלע !

גם דבריכם שבהמשך האשכול.

חן L1

New member
רחלי תיזהרי כי את עלולה

להיות מואשמת לשווא בפניה לבחורה בכדי לרכוש את פרטיה. מי יודע אולי גם את סוחרת המסתתרת כאן תחת איצטלה של אספנים. אפילו לא יחשדו בכך אלא ידעו ידיעה של ממש שזה כך.

hadi orr

New member
חן. לא נחשוד בכשרים (או כשרות) אותה אנחנו מכירים ואין זה

אומר שמישהו לא מסכים לדעותינו הוא הופך מיד לסוחר !!!! סוחר הוא סוחר ואספן הוא אספן. ורחל למרות הכל היא אספנית.
אז תפסיק בבקשה כי אנחנו אתר דמוקרטי וכל אחד יכול לומר את דבריו גם אם הם מנוגדים לדברי חבר זה או אחר.

חן L1

New member
אני שמח שאתה פה כדי ""לעשות סדר"" "" ו""לחשוף""

מיהו סוחר שהוא סוחר ומיהו אספן שהוא אספן. למדתי מכך המון.

אם אתה לא מכיר אותי אישית כפי שאיני מכיר אותך אישית, מן הראוי שלא תכתוב משפטים כאלו עלי:
"זה לא בהכרח יתן לכם את הזכות לקנות את פריטיה על מנת שתמכרו אותם במחירים כפולים ומכופלים" עלי, כאילו שההערה הראשונה שלי כלפיך נבעה ממניעים זרים על מנת לרכוש פריטים מהבחורה.
ומכליל אותי בתוך "סוחרים המסתתרים כאן תחת איצטלה של אספנים".

ולגבי מה שנכתב על רחלי – ברור לכל שהיא אספנית אבל בעני מגלומן כמוך נראה שכל אחד צריך לאישור של מה הוא ומי הוא (אלו סוחרים, הוא סוחר, היא אספנית).

rachelea

New member
תודה, חן, על האזהרה

כמי שהואשמה בעבר בהאשמות חמורות יותר ע"י נשוא ביקורתך, אני חסינה.
אין לי בעיות של שקיפות, אינני מסתירה את מה שאינני ולמרות שאותו אחד איים
בשעתו בפורום, לספר עלי לכולם (ואני השבתי שאינני יודעת במה מדובר ואף
ביקשתי שיכתוב זאת והוא לא עשה כך), אינני מהמלקקים לו, אף איני קוראת את
הודעותיו (כך הציע לי בשעתו - אל תקראי את הודעותי).
אני שמחה שיש מי שאינם יראים וכותבים כאן את שבליבם.

חן L1

New member
לא ידעתי שגם כלפייך

הועלו האשמות שווא בעבר. נראה שזה מוטיב חוזר. אני כן זוכר שהייתה התאגדות דומה בעבר לא פעם כדי לתקוף באי פורום אחרים.
כשמישהו מתנהג כבריון, במקרה זה נשוא ביקורתי, משהו צריך להעיר לו על כך גם אם הוא משוכנע שהוא מתנת האל לעולם האספנות, במקרה זה הייתי אני שהעיר תחילה ונקווה שיהיה מי שיעיר לו בעתיד בסיטואציה דומה.
אני סה"כ אומר: בן אדם קודם לאספן.
התקיפה הדמיונית הבאה תהיה כנראה שאני ואת היינו יחד בגדנ"ע ולכן אנו מתאגדים נגדו, ואז אני ואת נצטרך להוכיח שלא יתכן שהיינו בגדנ"ע ביחד.

hadi orr

New member
התאגדות? בריון? מתת אל? תקיפה דימיונית? אמרת שאתה סוחר

אז היכן התקיפה בדיוק? הגבתי בצורה עיניינית לגברת הראשונה ולך אז היכן הביריונות? מתת אל? אם הייתי האספן שאול לדני או ירי רימון, או שלום צבר או ירי רימון או אריה רייכמן הייתי חושב שבהחלט אני אספן מכובד אבל לצערי הם נמצאים במרומי הפירמידה ואני בסך הכל בכיתה גימל אז נא לא להצמיד לי תארים שלא מגיעים לי. לצערי.
ולגבי החברה החדשה שלכם. שאו ברכה אתה והיא. כנראה מגיע לכם להיות ביחד. שתכיר אותה אישית תבין מהיכן "אהבתי" העזה אליה.
שנה טובה

חן L1

New member
הבריונות והתגובה ה"עניינית" שלך

להגדרתך, היא ההודעה שכתבת לבחורה "ליידי לאק".
ועכשיו אני רואה עוד הודעות "ענייניות" מאוד שאתה כותב פה לרחלי. ממש ישר ולעניין.

ואמרתי שאני סוחר אבל גם אספן ואיני זקוק לאישור ממך או ממישהו אחר או מישהי אחרת בכדי להגדיר את עצמי או בכדי להגדיר את מידת היושר שלי.

hadi orr

New member
אף פעם לא אמרתי שאת סוחרת. סולד ממך זה נכון אבל לא סוחרת.

למעלה