חוויותיי מחנויות אספנות תל אביביות והמכירה הגדולה

יקיריי

וואו. מודה שלא ציפיתי! (שקרנית)
תודה רבה לכל החברים שהגיבו, ייעצו, פנו אליי בפרטי ובעיקר השקיעו מזמנם בשביל שהזבל הרקוב והאהוב שלי ימצא בית חם!
הלוואי שיכלתי להודות אחד אחת לכולכם על העצות. הבטחתי לעצמי שאשב על כל עצה ועצה ואבדוק אותה לעומקה.
אנסה להסיק מסקנות ולחשוב עם עצמי ועם אחיי (היורשים) על האפשרות הטובה מכולן.
להלן חלק מהתגובות למי שהגיב לי:
בהחלט לא הצדקתי את הכינוי שלי ומדובר בבאד לאק עד כה. כנראה שבעקבות זה החלטתי להגיע לכאן!
כדי ללמוד מהטובים ביותר ובהחלט נוכחתי לדעת שזה המצב.
כפי שנרשם כאן - אין מנוס מלהכין שיעורי בית וזה גם בדיוק מה שניסיתי לעשות בימים האחרונים. קלטת אותי בול.
"הייתי מצלם את הדברים בסביבה מוארת, ומעלה תמונות לפורום. אם משהו יבלוט לעין של מביני העניין, סביר להניח שיגידו לך." - לקחתי בענק.
עוד ציטוט (מצטערת שאי אפשר להעמיס כאן את כולם):
"אני מניח שתקבלי הצעות גם לקנות אותם.ואם תצאי מהנחה שמיליונרית לא תהיה מזה אז אולי גם יתבצעו עיסקאות רכישה." - תודה על הגישה.
אני מתארת לעצמי שזו בדיוק הבעיה של כל יורש. הוא ישר "יודע" שמחר הוא כבר קונה אחוזה בסביון.

אז מה היה לנו כאן?
תודה על שיעורי התורה אגב,
תמיד שקלתי לחיות כמו מתושלח! אבל... אז הבנתי שאני אצטרך הרבה פריטים משנות ה50 כדי שיכסו את הבוטוקס לכל התקופה.
בעיה.
תודה גם למי שלימד אותי מהו 69 ראוי - "זה לא רק 69 זה גם 69". בחיי, החיים שלי מחולקים ל-עד ה69 הזה וממנו והלאה!
גלעד יקר - מבטיחה לך. כשנסיים לעשות סדר עם הפריטים פונה ישר אליך. לא נוגעים במדליות עד הפניה.
גמיליון (הלוואי שהייתי יודעת איך לרשום את השם שלך בעברית כהלכה) - אתה אומר שיש עוד הרבה זוועות שעוד לא ראיתי?!
מבטיחה שגם בעצתך עשיתי, עושה ואעשה שיעורי בית. עד כה ראינו גם כמה פריטים די יקרים באוסף. אני ממש ממש מודה לך.
חיים - תודה על המילים החמות. מכל הלב. מבטיחה לשתף גם לגבי האוסף שלי.
כעת, יש לי חשבון לסגור עם הסבתא. אני מודה. בהתחלה זה היה נראה כאילו הכינוי שלה זה "סבתא רותחת". תסתכלו טוב.
אמרתי לעצמי - עם סבתא כזו לא מתעסקים!
הדי, רשמת שהיא תיתן לי כתף. לא ציינת שהיא תנסה להוריד אותי איתה כמו לוחמת WWE!
רותרות היקרה, מה שהגבתי בתגובה, בהודעה הראשונה שלי, היה נדמה לך כתוקפני? יקירתי, לא יצאת מאז קום המדינה מהבית?!
הכל בצחוק, כן? (רועדת כאן כמו חנון עם שלייקעס שבר רפאלי בטעות התנגשה בו בקניון).
כעת, אעשה סדר. "זכיתי" מה שאומר - ירשנו, אני ושני אחיי, בצער רב פריטים ישנים של קרוב משפחה.
היה ידוע, עוד לפני פטירתו כי אשת הנפטר, נפשית ובעיקר פיזית לא במצב של להתעסק עמם ולאחרונה מצבה הרפואי גם התדרדר. יתכן שזה בעקבות הלבד שלאחר הפטירה.
לכן מראש אני ואחיי ירשנו את הפריטים, בידיעה שאחוז גבוה מהסכום שיתקבל, יעבור לאשת הנפטר, שעדיין בחיים.
לכן רשמתי בהודעה המקורית: "מעוניינת למכור את רוב הפריטים (אשתו של הנפטר זקוקה לכסף. אל תשאלו)".
רותרות, רשמת "כל פריט והטיפול שלו". האמת? אשמח לדעת מה זה אומר בעצם לגבי פריטים ספציפיים. האם למטבע 100 מיל 1931 לדוגמא, יהיה משהו שיבדיל אותו ממדליה פרטית עשויה ברונזה משנות ה60? או מספר צלוחיות דייגי או סכו"ם מצופה כסף? כל כך הרבה האדירו את שמך כאן. אשמח ללמוד ממך במיוחד.
רחלה יקרה, תודה לך! סיפור מאד מעניין וזה ממש היה הזוי בעיניי שאותו בעל חנות מרחוב הירקון (יקרון אם כבר) הצהיר שהמדליות מזוייפות - אבל אמר שיקנה אותם בשקלים בודדים.
עזבי שכמה שבועות לאחר מכן הן נמכרו תמורת כמה עשרות שקלים לאחת. אבל, מה אני כבר יודעת?
סוקי - את יודעת מה? בהתחלה היינו נעולים על האיביי ועכשיו? עשית אצלי קצת יותר סדר. תודה ושוב תודה לך.

אז, איך אוכל להודות לכל מי שרשמ\ה לי תגובה והשקיע/ה מזמנו/ה?
אתם עוד תראו. אני אעשה 5 יחידות בזבל רקוב ותהיה לי תעודה מעופשת משלי.
מבטיחה לחזור עם תשובות ולעדכן מהי האפשרות הטובה ביותר (לטעמי יהיו כמה - אחת לכל זבלון).
שלכם, בתודה חמה והערכה רבה,
לא, רגע. אולי זה בתודה רבה והערכה חמה?
שנה טובה ומלאה בתפוחים (שנגס בהם דוד בן גוריון) ודבש (מהתקופה הפרה-היסטורית).
באד לאק בעבר
ליידי לאק בהווה
לאקי לאק בעתיד ואימרו אמן.

powo

New member
תהיא מי שתהיא.אוהב את הסגנון שלך

ובהצלחה עם כל האוצר שבידייך.

חן L1

New member
הורסת.

אגב פולניה, מצורפת תמונה של בחורה פולניה, חברה בתנועת בית"ר משנת 1932 שהעליתי את צידה האחורי לפני כשבוע וחצי.
ובכן, בזכות הפנייתה של עדנה4 שאלתי בפורום שורשים על הכתוב ומה שכתוב שם בפולנית הוא בערך כך:
...יקר
שלי...
מוצע לכם עם החיבה שלי (תרגום חופשי)
ולמטה שמה של הבחורה שמופיעה בתמונה: גניה רוזנבאום

כמו כן, מצורף סמל בית"רי מאוספי הדומה לסמל אותו עונדת הבחורה על חזה.

כשתגיעי לחמש יחידות ב"זבל הרקוב" שכולנו כאן מתעסקים בו

ותקבלי את התעודה 'המעופשת' כדבריך, אולי תביני למה התכוונתי כשאמרתי שהטיפול בכל פריט שונה בהתאם לפריט. האם לדעתך דין פרוטה או מיל או מדליה כדין ספר תורה עתיק? לכל סוג של 'זבל' יש בתי מכירות המתמחים בו.
ועוד טיפ - יש אספנים שרוכשים פריטים כדי למכור אותם באי ביי. הם יציעו לך מחיר שישאיר להם רווח בעת המכירה ואל תצפי לקבל מהם 'גילוי נאות'. במקרה כזה עדיף כבר למכור ישירות באי ביי אם בא לך להתעסק עם זה.

hadi orr

New member
למרות שזו תחילת שנה, באד לאק, וסולחים ומתנהגים טוב אבל לא

יכול להתעלם מההכפשות שלך בתגובה שלך לחברי בפורום (למרות שאברהם חשב שזה חמוד) לחברתי סבתא רות רות ואלי.

ציניות אני אישית אוהב (גם אני ומספר מחברי הטובים הם ציניקנים) אבל העלבות זה לא מצחיק.
לוקח מספר משפטי מפתח מכתיבתך:
"בשביל שהזבל הרקוב והאהוב שלי...."
אם את חושבת שזה זבל אז מה את בכלל באה לזבל לנו בשכל ולבקש להשקיע את זמננו עבורך?

"הלוואי שיכלתי להודות אחד אחת לכולכם על העצות".
ציניות זה נחמד אבל ללגלג זה פשוט מגעיל.

"בחיי, החיים שלי מחולקים ל-עד ה69 הזה וממנו והלאה!"
שמח שלמדת מהו 69 נכון סוף כל סוף. והתגובה לא היתה לך אלא לזקו.

"הדי, רשמת שהיא תיתן לי כתף. לא ציינת שהיא תנסה להוריד אותי איתה כמו לוחמת WWE!"
לאחר ההתנהגות שלך והכתיבה שלך בהחלט ובצדק !!!

"רותרות היקרה, מה שהגבתי בתגובה, בהודעה הראשונה שלי, היה נדמה לך כתוקפני? יקירתי, לא יצאת מאז קום המדינה מהבית?!"
מי את שתגיבי בצורה כזו למישהי מהפורום? מה את יודעת עליה? מי היא ומה היא עשתה ומה עברה? מה הידע שלה ומה היכולות שלה בנושא אספנות ובכלל?חוצפנית שכמוך.

"הכל בצחוק, כן?"
לא. לא הכל בצחוק. הכל ברצינות. את מתקיפה אנשים וחושבת שבסוף תכתבי הכל בצחוק אז זה בסדר? לא. זה לא בסדר.

"כעת, אעשה סדר. "זכיתי" מה שאומר - ירשנו....",
זה תשובה שמסתתר מאחוריה הרבה יותר ממה שמתגלה ממנה.
במות קרוב לא זוכים. מקבלים ירושה. במות קרוב האשה מקבלת אפילו אם היא מעורערת נפשית וגופנית וביחוד שצריכה כסף.

"האם למטבע 100 מיל 1931 לדוגמא, יהיה משהו שיבדיל אותו ממדליה פרטית עשויה ברונזה משנות ה60?"
כן. לכל פריט יש התיחסות שונה. לכל פריט יש טיפול שונה. אם היית קצת מבינה היית יודעת. ויש הבדל עצום בין מטבע למדליה כמו שיש הבדל עצום בין דירה 2 חדרים בבאר שבע לוילה בסביון על חמישה דונם !!! רק מי שלא מבין לא מבין שיש הבדל בין פריט לפריט. ושאומרים לך אנשים שמבינים שיש הבדל קחי את זה כתורה מסיני ולא בליגלוג.

"לאחר מכן הן נמכרו תמורת כמה עשרות שקלים לאחת. אבל, מה אני כבר יודעת?"
את לא יודעת. האספנים יודעים וגם אם נפלת קרבן לסוחר שקרן ורמאי (ויש כאלו) יכול להיות שכאן היו נותנים לך (האספנים לא הסוחרים שמתפלחים לכאן) תשובה שזה שווה כמה מאות דולרים. מי יודע אבל כמו שכתבת "מה אני כבר יודעת?"

"אני אעשה 5 יחידות בזבל רקוב ותהיה לי תעודה מעופשת משלי".
תודה שאת מעריכה שמה שיש לך (ובהשלכה אלינו, שמה שיש לנו) זה זבל.

"בתודה חמה והערכה רבה, לא, רגע. אולי זה בתודה רבה והערכה חמה?"
מבין שזה גם לא בתודה וגם לא בהערכה.
שאי ברכה.

וממש מצטער שזו הודעה ראשונה שלי לשנה זו. אבל בהתנהגות כזו מגעילה כבר הרבה זמן לא נתקלתי ומוזר לי שחברי הפורום לא מגיבים על הודעה זו. או שרק אני טועה וקורא את ההודעה לא נכון?

ושוב שנה טובה לכל חברי הפורום ומצטער שההודעה הראשונה שלי היא כזו ולא אחרת אבל לא יכולתי לא להגיב לדברים שכאלו.

"זבל" של אחד הוא אוצר לאחר.

ליידי לאק מאחלת לך גוד לאק במציאת בית חם לפריטים שלך.

מאחלת שנה טובה ומתוקה
לכל עם ישראל.

hadi orr

New member
כנראה לא הייתי מורה טוב אבל כנראה סקס תמיד מוכר

דרך אגב שנות טובות יפות יש לך.
ספרי גלי מי את? אוספת שנות טובות או מה?

hadi orr

New member
כל שנה טובה של הבריגדה היא מרגשת וטובה. כל הכבוד

בריגדה פלוגה 179 חיל השרותים המלכותי ושבו בנים תש"ו.
יש לך עוד שכאלו?

שם פרטי רוק, נעים מאוד.

שם משפחה קלאסי אבל הוא משתנה לפולק, קאנטרי, כבד, עכשווי, אלטרנטיבי
וכדומה...

hadi orr

New member
בהחלט לבריגדה היו מבחר שנות טובות. פלוגה 100 חיל הרגלים

הרגימנט הארץ ישראלי תש"ו

מזכירה שוב - הרג'ימנט הארץ ישראלי לא היה הבריגדה.

כל יחידות העזר לצבא הבריטי גוייסו כבר בתחילת שנות ה-40 ושירתו ביחידות עזר לצבא הבריטי שהיה מוצב במצרים. הבריגדה היהודית הלוחמת הוקמה רק ב-1944ושירתה באירופה, בקרבות האחרונים באיטליה.
https://he.wikipedia.org/wiki/הבריגדה_היהודית

hadi orr

New member
בריגדה. בהחלט את צודקת -ידוע- אבל בסיווג משני של שנות הטובות

בדרך כלל רוב אספני השנות הטובות לוקחים את הסיווג של הבריגדה והיחידות ששירתו בצבא הבריטי כיחידה אחת. מדוע? לפעמים זה בגלל נוחות ולפעמים שאין מספיק ליצור תת סעיף גם מזה וגם מזה. לצערי. (יש לי עוד כמה בודדות נוספות)

אז תגדירו הצבא הבריטי ולא הבריגדה. הרוב קובע...

והבריגדה הייתה גם הייתה חלק מהצבא הבריטי בעוד חילות העזר השונים לא היו חלק מהבריגדה.

חן L1

New member
לדעתי אתה מגזים, טועה וקורא את ההודעה לא נכון

הומור וציניות היא לא רק מנת חלקך וחלק מהאנשים האחרים בפורום ולכל אדם יש את סגנון כתיבתו המתאים לו.
ניתן לקחת חלק מהתגובה הראשונה שלך אל הבחורה בשרשור זה ולנתח אותה כ"הכפשה" גם-כן. תלוי איך קוראים את התגובה.

עובדה היא שגם אברהם וגם אני לא ראינו בתגובה משהו שמצדיק תגובה כמו שלך.

גם התגובה של רות לדברים לא הייתה חריפה כמו התגובה שלך (עובדה שהיא הוסיפה גם טיפ אזהרה, לגבי סוחרים שינסו לעבוד עליה). כנראה שהיא לא קראה את הדברים כפי שאתה קראת גם-כן.

לגבי תורה מסיני - היא לא צריכה לקחת שום דבר כתורה מסיני לא ממני, לא ממך, לא מרות או אף אחד אחר. היא לא מכירה אף אחד כאן (למיטב ידיעתי) ולכן אין סיבה שתעשה כן. וגם אם הייתה מכירה, רות אינה אלה (למרות שאיני מאמין באלים גם כך) שצריך לקבל דבריה כתורה מסיני וגם היא עשויה לטעות לא אחת.

התגובה שלך לדעתי הייתה בסופו של דבר התגובה הכי חריפה בכל השרשור.

hadi orr

New member
אוקי. אז אתה חושב שאני טועה. זו לא תיהיה הפעם הראשונה ומבטיח

שזו לא תיהיה הפעם האחרונה.
לא חושב שאני טועה. לא חושב שבתגובתי הראשונה אפשר לראות איזה שהיא התנגחות / התנצחות או הכפשה כפי שאתה מכנה זאת. ממש לא רואה כיצד אפשר לראות בתגובתי הראשונה הכפשה אבל ניחא שיהיה. התחלנו שנה חדשה אז ממש לא חשוב.
הומור וציניות זה בהחלט חלק בלתי מבוטל מצורת כתיבתי, מדיבורי ומהתנהגותי ואין אני מלין על כך. לחלוטין לא. כאן קיבלתי תחושה לא טובה ולא של ציניות והומור (אבל כפי שכתבתי יכול להיות שזה רק אני).
בהחלט לא כל דברי החברים כאן הם תורה מסיני אבל חוכמת ההמונים מוכיחה שוב ושוב שהיא היא החוכמה השלטת ולא מה שניתן כתורה מסיני.
שתיהיה לכולנו שנה נהדר.

גלעד133

New member
הדי

הגבת חריף ל "גברת המזל"וכמובן זאת זכותך אם כך אתה מרגיש ומפרש את דבריה. לא יודע אם צורת כתיבתה מצחיקה, בלתי נסבלת, פוגעת או כל הגדרה אחרת. גם לא משנה מה אני חושב בעניין. כל אחד יכתוב מה שהוא רוצה ויתבטא כרצונו, מי שיאהב - יאהב ומי שלא - לא. לא הייתי לוקח כבד מידי שום דבר שנכתב ע"י אדם שאינני מכיר אותו או את סגנונו. לא שווה. אני מקווה שכוונתה הייתה להצחיק ואם לא - שיבושם לה. להתרגז או להיפגע - אצלי לפחות זה רק מאנשים קרובים שאני אוהב או מכבד. שווה מחשבה נוספת. אני מגיב להודעתך רק כי אני מכבד את גישתך ואת "נאמנותך" לנושא אחרת לא הייתי טורח. פשוט חבל לי שהצליחו "לחמם" אותך כך.
רק טוב שיהיה
גלעד

למעלה