זה רק אני ששם לב שהכיפה של בנט הופכת לזעירה מיום ליום?

marabo

Well-known member
הוא כניראה נענה לבקשה להוריד את הכיפה רק שעושה את זה לאט לאט שיתרגלו.

bronxboy69

Active member
הוא כניראה נענה לבקשה להוריד את הכיפה רק שעושה את זה לאט לאט שיתרגלו.
אין קשר. הוא מתבייש מהיותו יהודי ומוריד את הכיפה. יש פתרון פשוט. יש כיפות שקשה לראות אותם. הוא יכול ללבוש אותם בלי שישימו לב יש לו כיפה על הראש.
במקרה שלו כיוון שהוא מתקרח הייתי ממליץ לו ללבוש פאה והוא יוכל להסתובב חופשי בלי שירגישו שיש לו בכלל כיפה על הראש. בתפילה הוא יכול ללבוש טלית בלי שיחשבו שאין לו כיסוי ראש.

מוטי חוף

Well-known member
אין קשר. הוא מתבייש מהיותו יהודי ומוריד את הכיפה. יש פתרון פשוט. יש כיפות שקשה לראות אותם. הוא יכול ללבוש אותם בלי שישימו לב יש לו כיפה על הראש.
במקרה שלו כיוון שהוא מתקרח הייתי ממליץ לו ללבוש פאה והוא יוכל להסתובב חופשי בלי שירגישו שיש לו בכלל כיפה על הראש. בתפילה הוא יכול ללבוש טלית בלי שיחשבו שאין לו כיסוי ראש.

רעיון מצויין

ai27

Well-known member
כל עוד הוא מתחבק ככה עם לפיד תמיד יחשדו

Harrington

Well-known member
מנהל

זה רק אני ששם לב שהכיפה של בנט הופכת לזעירה מיום ליום?​

גודל כיפתו של בנט הוא עניין שבינו לבין בוראו. לא צריך לעניין אף אחד אחר. ודאי לא כאשר ענייני הכיפה הם ממילא לא מה שמנחים אותו בתפקידו.

גודל כיפתו של בנט הוא עניין שבינו לבין בוראו. לא צריך לעניין אף אחד אחר. ודאי לא כאשר ענייני הכיפה הם ממילא לא מה שמנחים אותו בתפקידו.
אני שאלתי פעם דתי אחד אם אלוהים רוצה שישימו כיפה.

הוא אמר לא,זה בשביל שאחרים יראו שאתה דתי,כמו למשל בשביל תפילה משותפת.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני שאלתי פעם דתי אחד אם אלוהים רוצה שישימו כיפה.

הוא אמר לא,זה בשביל שאחרים יראו שאתה דתי,כמו למשל בשביל תפילה משותפת.
זאת לא אמירה לגמרי מנותקת. ראשית ההלכה היום כמובן מחייבת כיפה. אבל בהחלט יש לזה גם עניין של הזדהות, הצהרה כלפי חוץ וכו'.

למעלה