והייתי כולי צעקה

Dr T noki

New member
אבל

מה היא יכולה לעשות אם הם עדין בקשר?
יש שתי אפשרויות:
- להגיד לו : אם אתם עדין בקשר, או אתה בקשר עם מישהי אחרת, לאחר שכבר קיבלת ממני הזדמנות שניה, אז אין הזדמנות שניה או שלישית וכו', בוא נסיים את הקשר, גמרנו.
- לפחד להגיד לו משהו, כי אם לא תגידי אולי זה יעלם לבד והוא יבין לבד, ואז אולי עוד יש סיכוי למערכת היחסים, ואם תגידי אז הוא יזרוק אותך בטוח.

זה מאד קשה ללכת על אופציה א'. אבל אופציה ב' משאירה את האישה במקום של הקורבן, במקום הנזקק והמתחנן.

ICיילת

New member
למה רק שני הקצוות?

יכול להיות שכרגע/באחד הימים יהיה ביניהם דיאלוג על הדברים
ואז כן נכון יהיה לציין באזניו, שייתכן שחלק מהדברים שהוא חש כלפי הקשר הזוגי שלהם
נובע גם מזה שהלב שלו במקום אחר, במקום שהוא מלא סערה, חשאיות, התרגשות
שיש איזושהי תחרות לא פיירית לקשר הזוגי שהוא כבר מלא בשגרה/מטלות/יומיום
ושבמצב כזה, אין לקשר הזוגי הרבה סיכוי

נראה שהבן זוג שלה עדיין מתלבט ועוד לא לגמרי החליט
כן חשוב לדעתי להעלות את הסוגייה הזו בפניו אם/כשיימצא רגע מתאים של שיחה

Dr T noki

New member
כי לי אישית זה נשמע דיון רציונלי מדי

בין בני זוג שהם במצב המתואר

יש לי כל כך הרבה מה להגיד לך

אבל אין סיכוי שאכתוב את הכל.
אם תרצי לדבר - בשמחה.
אם לא - מבינה אותך לגמרי ורק שולחת חיבוק.

טוב, אנסה...

מקווה שיצא מובן:
חלק גדול ממקרי הגירושים הם רגע של אומץ של אחד מבני הזוג להגיד בקול רם – לא טוב לי. אני מבינה שפה הדברים התחילו בגילוי הבגידה, אבל נראה לי שזה קצת יותר מורכב מזה.
אם אני שמה רגע בצד את היעה האישית שלי לגבי הבגידה (=פחדנות), אני כן אתן לבעלך קרדיט על כך שהוא מעז לומר את מה שכנראה הוא חושב ומרגיש כבר הרבה זמן. לא נשמע לי שזה משהו סתמי שקפץ עליו (בלי להכיר את הנפשות הפועלות. רוב האנשים לא קופצים לדיבור על גירושים לפני שהם חשבו עליו הרבה זמן).
עכשיו השאלה היא האם את מתיישרת באומץ מול עצמך, בתור התחלה. מסתכלת לעצמך באדום של העיניים הבוכיות, בכנות, ובודקת האם גם את מרגישה אותו הדבר.

אני חושבת שהחלק שהכי קשה להתמודד איתו בשלב הזה שבו את נמצאת זו התנפצות החלום. זה משהו שנכון להרבה שלבים של החיים שלנו, ונכון גם כאן – ההכרה שהאיש שאיתו בחרת להתחתן (לפעמים בניגוד לדעתם של הקרובים לך) הוא לא האיש שדמיינת שהוא, ההבנה שהמשפחה אותה חלמת כבר לא תהיה אותה משפחה. זה גם שלב שבו מתמודדים עם דעות נסתרות שלנו על הגירושים, עושים השוואות לגרושים אחרים שאנחנו מכירים. קשה מאוד וכואב מאוד.

אני חלמתי על משפחה עם שישה ילדים. ארבעה שלי ועוד שניים שאאמץ.
גם אם לא דיברתי על זה או הקדשתי לזה מחשבה, ראיתי בעיני רוחי את ההתקדמות של החיים שלי: משפחה, ילדים, בית וכל המשתמע מכך.
לקח לי זמן להסתכל לעצמי בעיניים ולומר לעצמי את האמת הכואבת: אני אפילו לא קרובה למסלול שדמיינתי. אני לעולם לא אגיע בקונסטלציה הזו למקומות ההם.

אני לא אשקר לך. השינוי הוא קשה. זה לא פשוט לגדל ילדים לבד. ממש לא. בעיקר בגילאים הצעירים.
זה גם לא פשוט להסתדר כלכלית.

היו החלטות שהייתי צריכה לקבל כדי להצליח לעבור את התקופה ההיא. למשל – החלטתי אז לא להתפתח בתחום הדרכת ההנקה באופן עצמאי. הבנתי שאני חייבת משכורת כדי להתקיים בצורה מסודרת. עוד למשל – הבנתי שאני לא רוצה לעבוד במשרה מלאה, עם כל הקושי הכלכלי הכרוך בהחלטה הזו. היה לי חשוב להיות שם בשביל הילדים שלי, שהיו מאוד צעירים ארבע וחצי ושנתיים וחצי).

השנה הראשונה שלי היתה שנה של אבל. של השתבללות.
אחריה הגיעו שנתיים יותר קלות, אבל עדיין קשות מאוד.

הרבה מים זרמו בירדן מאז אותה תקופה. אחרי שלוש שנים החיים שלי הפכו ליותר ברורים לי. יותר קלים. הצלחתי להרגיש שאני מנווטת לכיוונים נכונים עבורי.

ברגע שהעניינים שלי מול עצמי נרגעו – יכולתי גם להסתכל יותר מסביב.
יש הרבה חיים אחרי הפרידה והגירושים. חיים טובים. מדוייקים יותר. נכונים יותר.
לא כל בחירה של גיל 20 נכונה עשר או עשרים שנה אחר כך.

כמו שכתבתי בהתחלה – נדרש הרבה אומץ כדי להגיד – לא טוב לי. לא ככה אני רוצה.
אבל מרגע שנאמרו הדברים – אפשר להתמודד איתם, לצלול לתוך המערבולת ולצאת ממנה במקום אחר, מחוזק וטוב.

שולחת לך
ואם את מרגישה רצון או צורך לדבר איתי – את מוזמנת (הטלפון שלי מופיע באתר שלי שבחתימה).

Dr T noki

New member

אכן, התנפצות החלום וכל החיים האלו שבנית לעצמך... זה מאד קשה.

אני שמחה שאת במקום אחר, דוגמה לכך שגם אם התוכניות משתנות, זה לא אומר שבסוף לא מגיעים למקום טוב.

את מצויינת

וטוב שכתבת
אני מוצאת בדברייך בעיקר אמת
לא רע ולא טוב אלא אנושי ונוכח

אני חושבת שרבות וטובות יודו לך על המניפסט הזה ולדעתי הוא צריך להיות במקום נגיש שוב ושוב כי זה לא מובן מאליו אבל כה חשוב

אין לי הרבה מה לכתוב

כי רבותוטובות ממני כתבו קודם דברים מאוד מדוייקים
רק
ואולי

העצה היחידה שאני רוצה לחזור עליה- דברי על זה עם חברה או משפחהץ מצאי מקום שהוא שלך ורק שלך בו את יכולה לפרוק את הדברים- טיפול/חברה/אמא וכו'

מחבקת אותך ומקווה שתעברי את הסיוט הזה

באופן כזה שאחריו תהיי חזקה יותר, מאושרת יותר, בטוחה בעצמך ביותר
אני מחזקת ומחבקת אותך על הנכונות שלך לסלוח ולהמשיך הלאה ולהלחם, בעייני זה אמיץ וראוי. ויחד עם זאת, את צריכה לזוכר שאינך דוחפת אותו לאף כיוון, ההחלטות שלו הן ההחלטות שלו, וכך גם ההחלטות שלך

עצוב..

עצוב בעיקר כי הרי הוא לא חווה שום דבר שונה ממה שחווים רוב הזוגות שנושואים כל כך הרבה שנים כמוכם,
כי זו טיבעה של זוגיות, היא נשחקת עד דק, ודווקא אז כשמגיע המבחן האמתי, בו אתה באמת צריך לעמוד במילה שלך ולקיים את המשמעות העמוקה שיש בנישואין - או אז יש כאלה שמעדיפים להתנער מהכל ולברוח.
ואנשים כאלה אגב מהר מוצאים את עצמם שוב באותה נקודה, בפרק ב' וכן הלאה..

לגבי החששות שלך מעזיבה וההשלכות עליך, אני כמובן לא יודעת כלום עליך ועל מצבך, אבל גם אני פעם עמדתי בנקודה הזו והרגשתי ממש ככה.
עברו השנים וכל החששות התבדו, מצאתי את עצמי, התמקמתי, הצלחתי, בניתי את עצמי.. ובסכומו של דבר כל המהלך הוציא אותי לדרך כל כך טובה, עד כדי כך שהיום אני אדם הרבה יותר מאושר מסופק ושמח ממה שהייתי פעם.
הגירושים פשוט הכניסו כל כל הרבה אושר לחיי..
לפעמים מהמקום החשוך הזה קשה לראות את הדברים בצורה נכונה והכל נצבע שחור.
אבל את תראי שיגיעו ימים אחרים, ושזה לא מופרך להאמין שעוד הטוב לפניך..

אם תרצי עצה פרקטית ואוזן קשבת - תרגישי חופשי לפנות אלי במסר..

לבנה123

New member
בלת"ק - אוי ווי.

בטח כבר כתבו את זה (ואני מצטערת שבימים אלה אני לא מספיקה להיות פה יותר ולקרוא ואולי חוזרת על דברים שנאמרו) -

אבל בתור התחלה נראה לי ממש ממש שכדאי להפסיק את העמדה המתרפסת ומתחננת. זה לא עושה לך טוב, ואני די בטוחה שזו עמדה שלא נכונה לך מולו. תעצרי בכל פעם שאת עומדת להתחנן, ובמקום זה תתקשרי לחברה שתכיל אותך, או שתכתבי פה אפילו
.
אני חושבת שהתחננות שמה אותו במצב חזק מדיי, ומטשטשת מדיי את זה שקרה פה משהו קשה לך בתור התחלה - בגידה שלא היתה צריכה לקרות (במקום לבוא ולהגיד לא טוב לי בקשר).

ועכשיו, אחרי שגמרנו להתחנן, כן? או אז תתחילי לעשות שני דברים - והם נורא נורא קשים -

אחד זה ללכת לקבל ייעוץ חד פעמי אצל עו"ד. אני יודעת שזה מאוד מאוד קשה, ושאת מרגישה אולי שאם תלכי זו התחלת הדרך לפרידה, אבל אני חושבת שלהתייעץ בשלב הזה זה נכון. זה עוד לא אומר פרידה, וגם אל תתייעצי איתו ותשתפי אותו. רק תשמעי. צר לי אבל זה נראה לי כמו הרגע להתחיל לשמור על עצמך. זה רגע נורא נורא קשה, כי מי שאמור לשמור עלייך עד עכשיו זה הוא אולי, אבל עכשיו - לכי להתייעץ בעצמך. יגידו לך בטח לתעד כולל את הסמסים, ואת החשבונות בנק וככה, ויספרו לך מה בכלל צפוי לך, ותדעי שיש מישהו ששומר עלייך בגזרה הזו.

דבר אחר הוא תלכי לטיפול אצל מישהו שהוא גם מומחה לזוגות. אם הוא לא רוצה - אני הייתי אומרת לו שלך זה חשוב, ושלפני שמפרקים בית או חושבים על זה נותנים פייט. שאין ברירה, כי הוא רוצה להסתכל על הילדות שלו ועלייך בלבן של העיניים בסופו של יום, ולכן את הולכת. כדי לדעת שאת עשית את מה שצריך. ושהוא מוזמן להצטרף. ואם הוא לא בא - תלכי לבד.

אני יודעת שנורא נורא קשה עכשיו, ושזה משבר גדול. אבל את יודעת מה למדתי בכסא המצוין שלי בקליניקה? שממשבר אפשר מאוד מאוד לצמוח, ולהתפתח, ולגלות בעצמך כוחות ויכולות שלא דמיינת שהיו לך. גם הזוגיות יכולה לצמוח מזה. בחיי אלוהים שראיתי כבר המון כאלה, וגם אם לא הזוגיות - הב"א יכול להתפתח מזה ולהתעצם מזה בסופו של דבר הרבה מאוד מאוד.

אז אני חכמה גדולה מכאן ועכשיו, אבל מילות המפתח בעיניי עכשיו הן לשמור על עצמך, צמיחה ממשבר, ופרספקטיבה של זמן.

ורק באמא שלו שיפסיק לסובב את זה לכמה קשה לו. מגיע לך להעלב ולקחת קשה, ושהוא קצת יקשקש בזנב על מה שהוא עשה, גם אם זה רק איתות לקושי בקשר.

TALIATELA1

New member

נורא קשה לי לתת עצות במיוחד בסיטואציה כה מורכבת בה את נמצאת כרגע, האחריות כבדה מידיי, אבל קראתי כאן כמה תגובות של בנות אשר היו ב'סרטים' מן הסוג הזה או דומים וכן בעלות מקצוע שפגשו וטיפלו בזוגות ויחידים שהיו שחקנים ראשיים בטלנובלות הללו ונראה לי כי כדאי להטות אוזן ולהקשיב.
שולחת לך כוחות ואנרגיות וכולי תקווה שתהיי מסוגלת גם להפנים וגם ליישם את הדברים החכמים שנאמרו.

לגמרי. ואפרופו באמא'שלו

הרי הוא לא יפסיק לסובב וכו', כי למה לוותר על מניפולציה זולה אם יש מי שקונה אותה.
אז לא לקנות את זה. זה מה שאני אומרת.

למעלה