השפעת הפרסים

לא, השפה הפרסית איננה שפה שמית, אלא שפה הודו

אירופאית (או יותר נכון, הודו איראנית), עם זאת יש בה יסוד שמי לא מבוטל בתחום אוצר המילים- כ-50% מאוצר המילים הפרסי שאול מהשפה הערבית. מובן שהמילים "הותאמו" להגייה הפרסית וקשה, לעיתים, לזהות בדיבור שהן במקורן ערביות. הפרסית תרמה גם היא מילים לשפה העברית, וזאת (אני חושבת) דרך הארמית.

פרויז1

New member
איזה קשר שמי נוסף

יש לפרס/השפה הפרסית - בנוסף לכ- 50% מאוצר המילים השאול מהשפה הערבית? ולמה המקלדת האלק' מצד שמאל למעלה לא פועלת? בוקר טוב,
פרויז.

פרויז1

New member
אלנה חושכּלה ../images/Emo70.gif

חסרות בה האותיות הפרסיות הבאות: 1. אָי בָּ כּוֹלָא 2. פּ 3. סה 4. ז' יאללה, יאללה !
תביאי מקלדת פרסית מקורית.عصلئ عصلئ
פרויז.

יש תוספות בצד. ימין למטה..

ואם אני אראה "מקורית" בתח שאביא ,בשמחה רבה
איך שזה נראה משונה באותיות עבריות- חושכלה!חחחחחחחח, אני ממש לא, רק הניק!אני יפה כמו חתול שחור שמת לפני שבוע

פרויז1

New member
../images/Emo46.gifשלי נעלייך כשאת מזכירה ../images/Emo46.gif

אישה פרסיה
!!!
אין פרסיה לא יפה. על יופיין של השחורות יש אף שלל עדויות.
על אחת כמה וכמה
שהן פרסיות!
אשתו של משה רבנו אבי התורה שאומצה על ידי בני 3 הדתות המונותיאיסטיות - היתה כהת עור/כושיה. ומה אומרות מילות השיר? " כי שחורה את ויפה את לב כל נער את קורעת. כי שחורה את ונאווה את, ואותי את משגעת ואני אומר: כך בלהט יותר, אלוקים איך שאת מנענעת..."

נכון במאה אחוז, אישה פרסיה באמת יפה!

אבל אני לא פרסיה,לכן הרגשתי בנוח עם קצת ביקורת עצמית

niya

New member
דווקא לפי התמונה שלך

זה לא מדוייק מה שאת אומרת...

אהה, זה לגירוש עין הרע

לא תמונה שלי,אבל היא בחורה באמת יפה. במבצע חד פעמי זאת
תמונה שלי

פרויז1

New member
א. תודה על המקלדת.

ב. בעיניי, את אישה יפה מאוד. ואין לך מה להתבייש/לחשוב נמוך מגובה אפך במצב מאוזן עם הטיה כלפי מעלה. ברוררר ? פרויז.

مرسي../images/Emo9.gif

و شب شما به خیر! רק אל תחשוב שאני כבר יודעת לכתוב, זה רק ניסיון

פרויז1

New member
נסיון שעולה כל כך יפה,

מוביל רק למסקנה אחת ויחידה : שאת כבר יודעת לכתוב. התחלה - אבל יודעת. תמשיכי יקירה !!! פרויז.

אני חושבת שזהו הקשר הכמעט יחיד

בתקופת לשון חז"ל חדרו דרך הארמית מילים פרסיות אל העברית. מעבר לכך, לפי מה שידוע לי, אין קשר נוסף.

THMR

New member
../images/Emo2.gif השפה הפרסית היא לא שפה שמית

היא תמיד נכתבה בכתב שמי, אבל השפה שייכת לענף ההודו-איראני של משפחת הלשונות ההודו-אירופיות. לכן המספרים ובני המשפחה דומים בה יותר ללשונות אירופה מאשר לעברית (שש דומה בעברית ובאנגלית). העברית שאלה הרבה מילים מהפרסית בארבע תקופות שונות, והפרסית שאלה הרבה מילים מהערבית שהיא שפה שמית ולכן יש בה דמיון לעברית. אבל חוץ משאילות אין קשר.

איזה שרשור משעשע

γמזמן לא שמעתי פרסית טובה, אני לא מבינה את השפה לצערי , אבל הניגון שלה תמיד מצחיק אתי ומזכיר לי נשכחות.

למעלה