הצבא משמיט!

• פותח הנושא goldy
  • פורסם בתאריך

smailie

New member
כן... משהו כזה. שהאדם הכי סמכותי בנושא

יתרשם ממך באופן אישי ממש ויפסיק להסתמך על מה שמגיע אליו עליך בכתב, "בשלט רחוק". לא עוד התכתבות עם לשכת הגיוס או עם מינהל גיוס, אלא פשוט להגיע למקום עצמו, ללא תיאום מראש.

goldy

New member
ראש מינהל גיוס לא אחראי על הגיוס

מח"א לא אחראי על חיל האוויר, הרמטכ"ל לא אחראי על הצבא. רוצה את זה בשפה נוספת?

goldy

New member
הקצונה הבכירה אחראית רק על

הקידום של עצמה. אים זה לא קשור במישרין לקידום שלה אז זה לא מעניין אותה, גם אים זה במיסגרת תפקידה.

לא יודע על מה אתה מדבר

מפקד חיל האוויר תפקידו הוא כשמו - לפקד על חיל האוויר . צר לי שאינך חושב כך אך לי יש רק מילים טובות להגיד על אליעזר שקדי .

goldy

New member
כניראה אתה "מכיר אותו באופן אישי"

כך שפקידותיו אינן מסננות אותך.

אני לא צריך להכירו באופן אישי כדי להגיד עליו

מילים טובות . אם לדעתך כל מפקד בצבא הוא בצבא רק כדי להתקדם ולא לשרת את המדינה , זה די הזוי . עצם היותם של המפקדים והחיילים בתפקידם זו התרומה למדינה . הלוואי ויהיו לנו עוד הרבה שקדים ואשכנזים במדינה , רק תועלת הם יכולים להביא לנו .

goldy

New member
וואלה?

ז"א שאים אפנה אליו (לפקס שבלישכת פקידתו) הוא לא יזרוק אותי חזרה לתא המיתנדבים שבלישכת הגיוס?

זה לא התפקיד שלו לגייס אותך

התפקיד שלו זה לנהל ולפקד על חיל האוויר ואת זה הוא עושה מצוין (במקרה אני איש מילואים של חיל האוויר בתור תומך לחימה אז אני יודע על מה אני מדבר פחות או יותר) . גם אם יש אנשים שהתנהגו אלייך לא בצורה הכי טובה שיש (וכמובן שאני מצר על כך) , אין זה אומר שכל המפקדים או בכלל מפקדים חושבים אך ורק על קידומם האישי .

goldy

New member
מצא לי צדיק יחיד בסדום

שבסמכותו להוריד את ההוראה "תגייסו אותו".

אין לי מושג , אבל מה הקשר בין זה לבין זה

שהמפקדים חושבים רק על קידומם האישי? יש מי שמתעסק בזה , אני מניח שהוא יושב בלישכת גיוס . תשמע אני בצד שלך שלא תבין לא נכון . הלוואי ותצליח להתגייס , אני מעריך אנשים כמוך שלמרות הכל רוצים לבוא ולשרת את המדינה . אך לבוא ולהכפיש את את מפקדי צה"ל זה לא ממש במקום .

איזה הוכחות? שמפקדים חושבים רק על קידומם?

ועוד בכתב?? נראה לי מוזר מאד שמפקד יכתוב שהוא בצבא רק כדי לקדם את עצמו . גם אם יש עשב שוטה זה בוודאי לא אומר שכולם כך .

goldy

New member
../images/Emo6.gif

הכוונה שהם לא אחראיים על ביצוע תפקידם, אלא אים כן הוראה מגיעה מילמעלה.

לא מובן לי מה אתה מנסה להגיד פה

איפה בין זה לבין זה שהם בצבא רק כדי לדאוג לקידומם האישי? בחייך בן אדם , תודה שטעית ונסיים את הסיפור .

goldy

New member
כשתרצה העלאה מסר"ן לסא"ל

תבין שאני צודק. עד אז אתה מוזמן לישקוע באשליה שכל הצבא נוהג כאילו הוא בין טוראי לרס"ן. יום טוב.

אין לי מושג על מה אתה מדבר , אתה מדבר

בקודים תגיד?? מה העלאה , איזה העלאה? בקיצור , ממש לא הבנתי על מה אתה מדבר על כך שמפקדים חושבים רק על עצמם , אז אניח לך "לישקוע באשליה שכל המפקדים חושבים רק על עצמם" . יום טוב

smailie

New member
רגע... אנסה להסביר את מה שטען כאן goldy

יכול להיות שאנשים מסויימים בצה"ל מוסמכים בתפקידם להורות על גיוס או על אי - גיוס של מלש"בים, אך שים לב איך זה עובד: לפני למעלה משנה כתבתי מכתב לקב"ן הראשי של צה"ל. הוא השיב לי בכתב, שבגילי אוכל להתגייס, אך הדבר כרוך באישורו של מפקד לשכת הגיוס. אז שלחתי מיד בקשה למפקד לשכת הגיוס של תל - השומר ואחרי ארבעה חודשים התקשרו אליי מלשכת הגיוס, בעקבות אותה פנייה. החייל שבצד השני של הקו התכוון לקבוע איתי ראיון. הוא הסביר לי, שהמדיניוּת היא שאעבור טירונות מתנדבים בת חמישה ימים ומיד לאחר מכן אשרת למשך תקופה מקוצרת של שנה אחת (בנימה ידידותית הוא אף התעניין אם לא יפריע לי לעבור את ההכשרה לצד נערים בני 18 והשבתי לו שלא תהיה לי כל בעייה עם כך). אך לפתע, באמצע השיחה, החליט שצריך לבדוק היכן מונח תיקי הרפואי, כי את הפטוֹר בהתייצבות הראשונה קיבלתי בכלל בלשכת הגיוס בחיפה. אך בגלל שהקב"ן האחרון בדק אותי (בשנת 1999, עם המלצה להתנדב, שראש מינהל גיוס דאז בחר לדחות!) בלשכת הגיוס של תל - השומר וראיתי את כל החומר מונח לפניו, הנחתי שאני שייך ללשכת הגיוס של תל - השומר. הפקיד אמר לי, שצריך לוודא את זה, כדי שלא יטרטרו אותי סתם. הוא הבטיח שהוא יבדוק את העניין עבורי ויחזור אליי עם תשובה. למחרת, התקשר אליי ואמר לי שהתיק אכן נמצא בחיפה ושבקשתי תועבר למפקד הלשכה שם. אך בדיקה שנעשתה בענייני כארבעה - חמישה חודשים לאחר מכן (ע"י שני גורמים, כמעט במקביל: עוזר פרלמנטארי של ח"כ וחבר קיבוץ הקשור למחלקת הביטחון והחיילים של התנועה הקיבוצית ), העלתה כי עד היום לא הגיעה כל פנייה בקשר אליי אל לשכת הגיוס בחיפה. בקיץ שעבר, פניתי בפקס. למפקד של בסיס גדול (ואתה, כאיש קבע בחיל האוויר, אפילו מכיר את הבסיס ואת המפקד. אשמח לתת לך פרטים מלאים יותר במסר). כעבור שבועיים, יצרה איתי קשר קצינת כוח האדם של אותו בסיס והציעה לי תפקיד מינהלתי מסויים (שעל פניו נשמע די איכותי וכדאי). היא הבטיחה שתבדוק כיצד ניתן לקדם את הפרוצדורה לקראת שיבוצי בתפקיד הזה ושתיצור איתי קשר. למחרת, התקשרה אליי ואמרה לי שהשירות בפועל מותנה באישור תא מתנדבים. הקצינה הוסיפה, שעליי ליצור קשר בעצמי עם תא מתנדבים ושהם לא יכולים לסייע לי בעניין. אחרי שאקבל אישור להתנדב, עליי ליצור קשר איתה קשר שוב ולבקש לשרת בתפקיד הספציפי שהוצע לי (אם עדיין אהיה מעוניין בכך). התקשרתי לתא מתנדבים, אך הם אמרו לי שבשל הגיל והנסיבות, מקרה כזה הוא לא בתחום טיפולם. ביקשתי לדבר ישירוֹת עם הקצינה המוסמכת וגם היא השיבה לי שלפי הנהלים אסור לה לטפל במקרה שלי ושבסמכותה רק מקרים פשוטים יותר של עירעורים. הקצינה בתא המתנדבים אמרה לי שלדעתה מי שיכול לסייע לי, אם בכלל, זה רק המדור שעוסק בגיוס בתוכנית "שלב ב' ". התקשרתי ל"שלב ב' " והם ענו לי שזה בכ"ז רק בסמכות "תא מתנדבים" וחוזר חלילה. בקיץ שעבר, נפגשתי באופן אישי עם יועץ בכיר של שר הביטחון, בקריה בת"א, שהבטיח כי יעשה ככל יכולתו כדי לעזור לי. הוא אמר לי, עם זאת, שאין בסמכותם להורות על גיוס וכי מדובר בהחלטה שיקבע, בסופו של דבר, רק מפקד לשכת הגיוס. אך יש באפשרותם לסייע לי בזירוז הליכים, להורות לי באילו מסמכים עליי להצטייד וכו'. נכון לעכשיו, אני מתקשר אל המשרד של היועץ אחת לכמה שבועות - והוא אפילו זוכר אותי ואת פרטי המקרה - אך בכל פעם אין להם מה לחדֵש לי בנושא. כאשר יש איזושהי התפתחות (לחיוב, לשלילה או תשובת ביניים) אני דואג לעדכן אותו ושולח לו העתק מהמכתבים בפקס. . אז כמו שgoldy אמר, אולי יש אנשים שתפקידם הוא להכריע במקרים מהסוג הזה, אך הם בוחרים כל הזמן לנפנף אותנו, להתעלם מהמכתבים או סתם להעביר אותנו לדרג אחר ופשוט אין סוף למעגל הזה...

ראשית כל , אני לא חייל בקבע../images/Emo13.gif

אני איש מילואים (אפילו עליתי לדרגת רס"ל!!! , פזמני"ק משהו...) של חיל האוויר . (אפרוםו מילואים יש לי באמת מילואים ב - 1 ליוני) . אני מבין את מה שכתבת ואפילו מתרעם על כל הסחבת שעברת ואני מניח שגם גולדי . אתה צריך להבין שאני איתך בעניין הזה , גם אני לא מבין למה מטרטרים אותך מהוא להיא ומהיא להוא. אבל למרות זאת , לבוא ולהגיד שמפקדי צה"ל חושבים רק על קידומם האישי... תסכים איתי שיש פה טעם לפגם . לא רק שזה לא נכון זה גם מעצבן לשמוע את זה , לפחות אותי . אני מבין מדוע אתם כועסים , אך תאמין לי ששקדי או מפקד סיירת מטכ"ל לא אשם בזה שמטרטרים אתכם .

goldy

New member
לא אשם?!

מח"א הוא אלוף! הצבא אצלו בכיס! יש לו חיל שלם לפקודתו! באמת נידמה לך שבעיה עבורו לדבר עים ראש אכ"א שיוריד הוראה לגייס אותנו? אה, הוא "לא אחראי על זה"... הבנתי
. יכולהיות שהמפקד הבכיר ביותר עימו אתה נימצא בקשר קבוע הוא רס"ן?

למעלה