הפלות

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
האם לאשה זכות בלעדית על גופה בזמן רצונה להפיל את עוברה?

הוא שהיא צריכה לעבור ועדות שיחליטו עבורה אם להפיל או להשאיר את הריון?

nothing but the truth

Well-known member

נפתח שרשור דומה בפורום אחר כאן.

הבסיס החוקי לכך הוא חוק העונשין לפיו הפלה שלא לפי הקריטריונים היא עבירה פלילית שהעונש עליה עד 5 שנות מאסר.

אפשר לפתוח דיון אתי שלם לגבי זכות העובר לעומת זכות האישה הגופה - אבל כל דיון שכזה יהיה בלתי רלוונטי לחוק הישראלי , משום שזכויות העובר , אם יש דבר כזה, לא עניינו בכלל את המחוקק.

החוק מתיר לאישה להפיל מתחת לגיל 17, מעל גיל 40, כאשר היא רווקה (או נשואה וההריון לא מבעלה) או כאשר יש סכנה לבריאותה הגופנית או הנפשית, או סכנה שהעובר יוולד עם מום.
הוועדות במתכונת הזו פשוט מגוחכות. כל מי שרוצה להפיל אומרת שהעובר לא מבעלה ומקבלת אישור.

מה שהרבה יותר הגיוני, וזה קיים בחלק מהמדינות , הוא לאפשר בטרימסטר הראשון הפלה לכולן (אפשר לדון מתי זה צריך להיות במימון או על חשבונה), ולדון רק בעוברים בשלים יותר.

נערך לאחרונה ב:

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
נפתח שרשור דומה בפורום אחר כאן.

הבסיס החוקי לכך הוא חוק העונשין לפיו הפלה שלא לפי הקריטריונים היא עבירה פלילית שהעונש עליה עד 5 שנות מאסר.

אפשר לפתוח דיון אתי שלם לגבי זכות העובר לעומת זכות האישה הגופה - אבל כל דיון שכזה יהיה בלתי רלוונטי לחוק הישראלי , משום שזכויות העובר , אם יש דבר כזה, לא עניינו בכלל את המחוקק.

החוק מתיר לאישה להפיל מתחת לגיל 17, מעל גיל 40, כאשר היא רווקה (או נשואה וההריון לא מבעלה) או כאשר יש סכנה לבריאותה הגופנית או הנפשית, או סכנה שהעובר יוולד עם מום.
הוועדות במתכונת הזו פשוט מגוחכות. כל מי שרוצה להפיל אומרת שהעובר לא ממנה ומקבלת אישור.

מה שהרבה יותר הגיוני, וזה קיים בחלק מהמדינות , הוא לאפשר בטרימסטר הראשון הפלה לכולן (אפשר לדון מתי זה צריך להיות במימון או על חשבונה), ולדון רק בעוברים בשלים יותר.
חבל מאד שהמחוקק אינו מתעניין בזכות העובר.
תראה, אילו היה מדובר ב"זכות הזרעון" או "זכות הביצית", אז עוד ניחא
אבל העובר כבר מונח בתוך הרחם.
ליבו פועם והוא שותה את מי השפיר של אמו.
זה שהיא מיהרה לפתוח ת'רגליים לכל דכפין לא צריך לעניין את העובר, כי הוא כבר שם חי וקיים.
הוא לא אמור לסבול בשל העובדה שאמא שלו השתרללה לה.
אגב, לי באופן אישי יש בעיה גם עם תינוק בעל מום אשר מונח ברחם אימו.
למה הוא צריכים לסיים את חייו עוד בטרם יצא לאוויר העולם, בשל הגנטיקה המחורבנת של ההורים שלו?

nothing but the truth

Well-known member
חבל מאד שהמחוקק אינו מתעניין בזכות העובר.
תראה, אילו היה מדובר ב"זכות הזרעון" או "זכות הביצית", אז עוד ניחא
אבל העובר כבר מונח בתוך הרחם.
ליבו פועם והוא שותה את מי השפיר של אמו.

חבל/ לא חבל - זה לא משנה לצורך העניין. מה שעניין את המחוקק זה הגברת הילודה. אבל לא סתם הגברת ילודה, המחוקק רצה הרבה ילדים אבל ילדים ללא מומים ורק כאלה שנולדו לזוגות נשואים.

זה שהיא מיהרה לפתוח ת'רגליים לכל דכפין לא צריך לעניין את העובר, כי הוא כבר שם חי וקיים.
הוא לא אמור לסבול בשל העובדה שאמא שלו השתרללה לה.
אגב, לי באופן אישי יש בעיה גם עם תינוק בעל מום אשר מונח ברחם אימו.
למה הוא צריכים לסיים את חייו עוד בטרם יצא לאוויר העולם, בשל הגנטיקה המחורבנת של ההורים שלו?

לדעות הקדומות שלך אין מקום.
קודם כל, אם האמא השתרללה אז גם האבא השתרלל.
חוץ מזה, הריון לא רצוי הוא לא רק תוצאה של סקס מזדמן, אלא פעמים רבות של יחסים בין בני זוג.
מה לעשות שאין אף אמצעי מניעה עם 100% שהוא לא פולשני, ויש לתת מענה גם למקרים אלה.

בנוגע למומים- זו הסיבה שהוסיפו הנחיה (שאינה חוק) לגבי עובר בשלב החיות. שם יש ועדה מיוחדת , ויש כללים נוקשים יותר לגבי הפלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
חבל/ לא חבל - זה לא משנה לצורך העניין.
בוודאי שכן. הרי הדיון כאן הוא לא דיון משפטי. אילו פותחת השרשור הייתה מעוניינת ללמוד מהו החוק, הייתה פונה לעורך דין ושואלת לדעתו ובכך מסיימת את הדיון. פתיחת הדיון כאן נועד מן הסתם כדי לשמוע דעות של אנשים אם על החוק, אם על העניין עצמו, וכו'. מכאן שכל דעה, לרבות דעת '"חבל/ לא חבל" הינה דעה לגיטימית אשר "משנה" לצורך העניין (פשוט כי מתנהל דיון תרבותי בין אנשים בוגרים).

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
חבל/ לא חבל - זה לא משנה לצורך העניין. מה שעניין את המחוקק זה הגברת הילודה. אבל לא סתם הגברת ילודה, המחוקק רצה הרבה ילדים אבל ילדים ללא מומים ורק כאלה שנולדו לזוגות נשואים.

לדעות הקדומות שלך אין מקום.
קודם כל, אם האמא השתרללה אז גם האבא השתרלל.
חוץ מזה, הריון לא רצוי הוא לא רק תוצאה של סקס מזדמן, אלא פעמים רבות של יחסים בין בני זוג.
מה לעשות שאין אף אמצעי מניעה עם 100% שהוא לא פולשני, ויש לתת מענה גם למקרים אלה.

בנוגע למומים- זו הסיבה שהוסיפו הנחיה (שאינה חוק) לגבי עובר בשלב החיות. שם יש ועדה מיוחדת , ויש כללים נוקשים יותר לגבי הפלה.
עם כל הכבוד, אך כיום מפסיקים הריון בגין מום כלשהו בילוד, מחר יפסיקו הריון בשל צבעו הכהה של הילוד
ומחרתיים יפסיקו את ההריון בשל מינו של הילוד ובעוד שבוע יפסיקו כי הז*ן שלו קטן מדי לטעמם של הוריו.
ועד אנא אנו באים?
אתה לא מבין שאנחנו לאט אך בבטחה הופכים להיות רוצחי תינוקות?
והכי גרוע,
רוצחי תינוקות שעדיין לא נשמו אף לא נשימה אחת של אוויר פסגות של הוריו.
תאר לעצמך מה היה קורה אילו חלילה הוריך לא רצו בך.
הויכוח הזה לא היה קורה עכשיו .
אלא אם כן ולד בתוך צנצנת מלאה בפורמלין היה מסוגל לנהל דו שיח בטלפתיה.
עדרבא, יחסים בין בני זוג היו אמורים להיות מפוקחים מקונדמים, במידה ואינם מעוניים בילדים.
אני לא מקבל את השטות הזאת שאין אמצעי מניעה 100 אחוז.
זה בא ממקום של לכסת"ח את הויכוח ולא מכורח המציאות.
משתפרת באמת הזכירה את הפוסטינור שזה במידה ונוצר נקר בקונדום או שסתם "נשכח" בלהט התשוקה.

נערך לאחרונה ב:

nothing but the truth

Well-known member
עם כל הכבוד, אך כיום מפסיקים הריון בגין מום כלשהו בילוד, מחר יפסיקו הריון בשל צבעו הכהה של הילוד
ומחרתיים יפסיקו את ההריון בשל מינו של הילוד ובעוד שבוע יפסיקו כי הז*ן שלו קטן מדי לטעמם של הוריו.
ועד אנא אנו באים?
אתה לא מבין שאנחנו לאט אך בבטחה הופכים להיות רוצחי תינוקות?
והכי גרוע,
רוצחי תינוקות שעדיין לא נשמו אף לא נשימה אחת של אוויר פסגות של הוריו.
תאר לעצמך מה היה קורה אילו חלילה הוריך לא רצו בך.
הויכוח הזה לא היה קורה עכשיו .
אלא אם כן ולד בתוך צנצנת מלאה בפורמלין היה מסוגל לנהל דו שיח בטלפתיה.
עדרבא, יחסים בין בני זוג היו אמורים להיות מפוקחים מקונדמים, במידה ואינם מעוניים בילדים.
אני לא מקבל את השטות הזאת שאין אמצעי מניעה 100 אחוז.
זה בא ממקום של לכסת"ח את הויכוח ולא מכורח המציאות.
משתפרת באמת הזכירה את הפוסטינור שזה במידה ונוצר נקר בקונדום או שסתם "נשכח" בלהט התשוקה.

הטיעונים שלך נחמדים, אבל הם לא קשורים למה שקורה בפועל.
הנתונים מראים דווקא שעם הזמן יש ירידה בפניות לוועדה להפסקת הריון מפני שהמודעות לשימוש באמצעי מניעה עולה.
אין שום מגמה של הקלה בביצוע הפסקות הריון עקב מומים מולדים. אבל אם כבר הזכרת , ישראל היא אחת המדינות המתירניות של הפלה עקב מום. למעשה החוק בישראל מאפשר לאישה להפסיק את ההריון בכל שלב אם הוא עומד באחד הקריטריונים (לאו דווקא מום) , אבל מקשה על הפסקות הריון בשלבים מוקדמים לנשואות. זה פשוט אבסורד. עד למישהו במשרד הבריאות ירד האסימון שלהפיל עובר בשבוע 38 זה קצת בעייתי, בטח לא על כל מום, ולכן צריך להגביל את זה.
לכן משבוע 24 ניתן להפסיק הריון רק עקב מומים משמעותיים עם סיכוי משמעותי. כפי שאתה יכול לראות כאן.

אין אמצעי מניעה היעיל ב 100%. זו לא שטות זו עובדה. לא קונדום, לא גלולה וגם לא פוסטינור. אפילו גלולה, שנחשבת לאמצעי מניעה הטוב ביותר יעילה ב 100% רק אם מחזיקים אותה בין הברכיים ולא נותנים לה ליפול. וצריך לתת מענה למקרים האלה. וגם אם אתה רוצה לדאוג לעובר אין שום הגיון לאשר לרווקות (עפ"י סטטוס משרד הפנים, הן יכולות לחיות בזוגיות קבועה) אישור אוטומטי , בזמן שעושים לנשואות את המוות ומכריחים אותן לשקר. הרי 99% מהבקשות לוועדה מאושרות. הוועדה היום פועלת כחותמת גומי. וכמו שאמרתי , מה שהביא לכל הוועדות הללו זה לא הדאגה לעוברים, אלא הדאגה להגברת ילודה בקרב יהודים. גם אגודת אפרת (שהרינגטון הפנה אליה באחד מתגובותיו) נועדה למטרה זו , ואכן שמה הקודם היה האגודה לעידוד ילודה בעם היהודי.

אז מה שאני חושב (וחשבו על זה הרבה לפני ) זה שיש לאשר אוטומטית הפסקת הריון לכל מי שבשלבים מוקדמים (עד שבוע 12-13). לגבי עוברים משלב החיות (משלב 24) כבר יש נוהל פעיל מהיום. ולגבי שלב הביניים , יהיה צורך לתת מענה, כי כמו שאמרת, עם התקדמות שיטות NGS, נהייה מסוגלים לאתר דברים שאנו לא מסוגלים לאתר היום (ואני לא מדבר על צבע עיניים, אני מדבר על מוטציות הגורמות למחלה ממש, אלא שהן גורמות מחלה למשל רק ב 2% מהמקרים - אז האם להפיל או לא?).

ודבר קטן - לגבי קביעת מין הילוד. זה נעשה במידה מסויימת כבר היום. הורים שיש להם ארבעה ילדים מאותו מין זכאים להשתמש בטכנולוגיה שנקראת PGD לקביעת מין הילוד. מבצעים הפריית מבחנה, מגדלים את העובר עד שלב של 5 תאים, ואז דוגמים אחד מהם כדי לדעת את מין הילוד, ורק אם הוא לשביעות רצון ההורים - משתילים ברחם. לדעתי ישראל המדינה היחידה בעולם שמאפשרת את זה. ודרך אגב, מי שמשתמש בזה , זה בעיקר האוכלוסיה הדתית (שחשובה להם מצוות פרו ורבו).

נערך לאחרונה ב:

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אז מה שאני חושב (וחשבו על זה הרבה לפני ) זה שיש לאשר אוטומטית הפסקת הריון לכל מי שבשלבים מוקדמים (עד שבוע 12-13). לגבי עוברים משלב החיות (משלב 24) כבר יש נוהל פעיל מהיום. ולגבי שלב הביניים , יהיה צורך לתת מענה, כי כמו שאמרת, עם התקדמות שיטות NGS, נהייה מסוגלים לאתר דברים שאנו לא מסוגלים לאתר היום (ואני לא מדבר על צבע עיניים, אני מדבר על מוטציות הגורמות למחלה ממש, אלא שהן גורמות מחלה למשל רק ב 2% מהמקרים - אז האם להפיל או לא?).

ודבר קטן - לגבי קביעת מין הילוד. זה נעשה במידה מסויימת כבר היום. הורים שיש להם ארבעה ילדים מאותו מין זכאים להשתמש בטכנולוגיה שנקראת PGD לקביעת מין הילוד. מבצעים הפריית מבחנה, מגדלים את העובר עד שלב של 5 תאים, ואז דוגמים אחד מהם כדי לדעת את מין הילוד, ורק אם הוא לשביעות רצון ההורים - משתילים ברחם. לדעתי ישראל המדינה היחידה בעולם שמאפשרת את זה. ודרך אגב, מי שמשתמש בזה , זה בעיקר האוכלוסיה הדתית (שחשובה להם מצוות פרו ורבו).
תראה ידידי, אני לא יודע מה זה PGD או GPS.
אני מכיר עובדות מהחיים.
לאחותי החרדית אחרי 5 בנות הודיעו לה שיש בבטנה בן זכר
באותה הזדמנות שלחו אותה לעשות עוד בדיקות והרופאים המליצו לה להפיל את העובר.
עכשיו אחותי היא חרדית ובשבילה להפיל ילד זה, ייהרג ובל יעבור.
ובכל זאת הלכה להתייעץ עם הרב וזה שאל אותה כמה שאלות ובסוף פסק ואמר שחס וחלילה להפיל .
היו לאחותי ובעלה מלא חששות, הם "אכלו סרטים" ואת יתרת ההריון היא הייתה תחת שמירה
והנה ברוך ה' היגיע לעולם בן זכר תכול עיניים כמו אביו, יפיוף אמיתי והכי חשוב בריא ברוך ה'.
כיום הוא כבר נשוי ואב לבן הקים משפחה ובית בישראל.
אז תאר לעצמך מה היה קורה אילו אחותי שמעה בקולם של הרופאים המטורללים.
אני מתאר לעצמי שהאצבע על הדק ההפלות מאד קלה היום מהסיבה הפשוטה שרשויות הרווחה אינן מעוניינות לקחת חלק בנטל
אינן רוצות לקחת סיכונים ול הכי קלים.
הגרזן נוחת. |פטיש|
התינוק הולך לפח. |פח|
ועם ישראל עוד חי. |דגל|
פשוט, לא?

nothing but the truth

Well-known member
תראה ידידי, אני לא יודע מה זה PGD או GPS.
אני מכיר עובדות מהחיים.
לאחותי החרדית אחרי 5 בנות הודיעו לה שיש בבטנה בן זכר
באותה הזדמנות שלחו אותה לעשות עוד בדיקות והרופאים המליצו לה להפיל את העובר.
עכשיו אחותי היא חרדית ובשבילה להפיל ילד זה, ייהרג ובל יעבור.
ובכל זאת הלכה להתייעץ עם הרב וזה שאל אותה כמה שאלות ובסוף פסק ואמר שחס וחלילה להפיל .
היו לאחותי ובעלה מלא חששות, הם "אכלו סרטים" ואת יתרת ההריון היא הייתה תחת שמירה
והנה ברוך ה' היגיע לעולם בן זכר תכול עיניים כמו אביו, יפיוף אמיתי והכי חשוב בריא ברוך ה'.
כיום הוא כבר נשוי ואב לבן הקים משפחה ובית בישראל.
אז תאר לעצמך מה היה קורה אילו אחותי שמעה בקולם של הרופאים המטורללים.
אני מתאר לעצמי שהאצבע על הדק ההפלות מאד קלה היום מהסיבה הפשוטה שרשויות הרווחה אינן מעוניינות לקחת חלק בנטל
אינן רוצות לקחת סיכונים ול הכי קלים.
הגרזן נוחת. |פטיש|
התינוק הולך לפח. |פח|
ועם ישראל עוד חי. |דגל|
פשוט, לא?

בשביל להגיב עניינית ולא "מהבטן" צריך להכיר את הנושא, וזה אומר להכיר את ההפתחויות הטכנולוגיות, החקיקיה והנהלים, והסיבה ההיסטורית לכל העניין הזה (שהיא כמו שאמרתי, הגברת ילודה, עקב טראומת השואה והיותנו עם קטן מלא אויבים).
ואם יש משהו שבמקרה אתה לא יודע, אז אפשר לחפש בגוגל או לשאול. במקרה של PGD אני אקצר לך, בעברית זה נקרא אבחנה טרום השרשתית. שזה בעצם בדיקה של העובר בשלב מאוד מוקדם בטרם משתילים אותו ברחם האישה. במקור זה נועד למנוע מומים מולדים. למשל, אם שני ההורים הם נשאים של מחלה אוטוזומלית רצסיבית (למשל טאי - זקס) , ההסתברות שלהם ללדת ילד חולה שימות תוך שנים ספורות היא 25%. אז עושים הפריית מבחנה, בודקים תא אחד, ולפי זה מחליטים אם להחזיר את העובר לרחם.
ואז אנשים חשבו ואמרו - רגע אז אם אפשר לבדוק מומים, הרי שאפשר לבדוק את מין העובר. ואז החליטו לאשר במקרים מסויימים לציבור להשתמש בטכנולוגיה הזו גם לא מסיבה רפואית. מה הקריטריונים? 4 ילדים מאותו מין ושכנוע הוועדה שיש חשש לפגיעה נפשית מהותית באחד ההורים אם יוולד לו ילד נוסף מאותו מין. קראת נכון! לא ילד פגום, לא ילד חולה , ובשבילך אפילו לא ילד עם מיקרופינס. פשוט ציפור נפשם של ההורים תיפגע קשות אם יהיו להם חמישה בנים או חמש בנות. פשוט נורא!
ומי אתה חושב עושה שימוש בשירות הזה, אלה שאוכלים שרימפסים בתל אביב או אלה שמתייעצים עם רבנים? אתה מוזמן לקרוא את החוזר כאן.

לגבי אחותך, אינני יכול להתייחס ברצינות מבלי שאני מכיר היטב את כל הפרטים. אינני יודע אם הסכנה הייתה לה (אתה אומר שמדובר בהריון בסיכון) או ללידת עובר עם מום. בכל מקרה, מי שלא מתכוונת להפיל עובר עם מום , אין כל הגיון לבצע סקירה. ובאמת הרבה חרדים לא מבצעים שום סקירה (אם כן מבצעים בדיקות גנטיות לפני השידוך כדי לוודא שאין מצב ששני בני הזוג נשאים של מחלה גנטית). זו התנהגות הרבה יותר רציונאלית.
רשויות הרווחה הן כלל לא צד בוועדות להפסקת הריון. מי שיושב שם זה רק צוות של בית החולים. וכדאי שתדע שהיו מקרים בהם רבנים אמרו לא להפיל ונולד ילד עם מום, ואחר כך הזוג בחר לתבוע את הרופאים (ה"מטורללים") ולא את הרב. אז אם יש סכנה לילד עם מום, הרופא מחויב להתריע.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
בשביל להגיב עניינית ולא "מהבטן" צריך להכיר את הנושא, וזה אומר להכיר את ההפתחויות הטכנולוגיות, החקיקיה והנהלים, והסיבה ההיסטורית לכל העניין הזה (שהיא כמו שאמרתי, הגברת ילודה, עקב טראומת השואה והיותנו עם קטן מלא אויבים).
ואם יש משהו שבמקרה אתה לא יודע, אז אפשר לחפש בגוגל או לשאול. במקרה של PGD אני אקצר לך, בעברית זה נקרא אבחנה טרום השרשתית. שזה בעצם בדיקה של העובר בשלב מאוד מוקדם בטרם משתילים אותו ברחם האישה. במקור זה נועד למנוע מומים מולדים. למשל, אם שני ההורים הם נשאים של מחלה אוטוזומלית רצסיבית (למשל טאי - זקס) , ההסתברות שלהם ללדת ילד חולה שימות תוך שנים ספורות היא 25%. אז עושים הפריית מבחנה, בודקים תא אחד, ולפי זה מחליטים אם להחזיר את העובר לרחם.
ואז אנשים חשבו ואמרו - רגע אז אם אפשר לבדוק מומים, הרי שאפשר לבדוק את מין העובר. ואז החליטו לאשר במקרים מסויימים לציבור להשתמש בטכנולוגיה הזו גם לא מסיבה רפואית. מה הקריטריונים? 4 ילדים מאותו מין ושכנוע הוועדה שיש חשש לפגיעה נפשית מהותית באחד ההורים אם יוולד לו ילד נוסף מאותו מין. קראת נכון! לא ילד פגום, לא ילד חולה , ובשבילך אפילו לא ילד עם מיקרופינס. פשוט ציפור נפשם של ההורים תיפגע קשות אם יהיו להם חמישה בנים או חמש בנות. פשוט נורא!
ומי אתה חושב עושה שימוש בשירות הזה, אלה שאוכלים שרימפסים בתל אביב או אלה שמתייעצים עם רבנים? אתה מוזמן לקרוא את החוזר כאן.

לגבי אחותך, אינני יכול להתייחס ברצינות מבלי שאני מכיר היטב את כל הפרטים. אינני יודע אם הסכנה הייתה לה (אתה אומר שמדובר בהריון בסיכון) או ללידת עובר עם מום. בכל מקרה, מי שלא מתכוונת להפיל עובר עם מום , אין כל הגיון לבצע סקירה. ובאמת הרבה חרדים לא מבצעים שום סקירה (אם כן מבצעים בדיקות גנטיות לפני השידוך כדי לוודא שאין מצב ששני בני הזוג נשאים של מחלה גנטית). זו התנהגות הרבה יותר רציונאלית.
רשויות הרווחה הן כלל לא צד בוועדות להפסקת הריון. מי שיושב שם זה רק צוות של בית החולים. וכדאי שתדע שהיו מקרים בהם רבנים אמרו לא להפיל ונולד ילד עם מום, ואחר כך הזוג בחר לתבוע את הרופאים (ה"מטורללים") ולא את הרב. אז אם יש סכנה לילד עם מום, הרופא מחויב להתריע.
עזוב אותך מכל המדע בגרוש והטכנולוגיה שלא שווה חצי גרוש.
כשהם המציאו את האנטיביוטיקה הם חשבו שהם חס ושלום שווה ערך לאלוקים
הם חשבו שהם תפסו את הבקטריות באשכים.
פרסי נובל נפלו עליהם כמו גשם מהשמים.
עד שבא החיידק הטורף וטרף להם את כל הקלפים. |חיוךרחב|
פה אני מדבר איתך על עובדות בשטח.
נס גדול מאד אירע לאחותי שהיא לא למשל אחת כמוך וכמו עוד רבים וטובים,
אנשים שהולכים בעיניים עצומות אחר מה שהרופאים אומרים.
אבל אני לא מאשים אותך, ככה חונכת, רופאים בשבילך הם האורים והתומים.
אוי ואבוי לה לאחותי, אילו שמעה בקולם של המטורללים.
(מצטער שיצא לי בחרוזים)

nothing but the truth

Well-known member
עזוב אותך מכל המדע בגרוש והטכנולוגיה שלא שווה חצי גרוש.
כשהם המציאו את האנטיביוטיקה הם חשבו שהם חס ושלום שווה ערך לאלוקים
הם חשבו שהם תפסו את הבקטריות באשכים.
פרסי נובל נפלו עליהם כמו גשם מהשמים.
עד שבא החיידק הטורף וטרף להם את כל הקלפים. |חיוךרחב|
פה אני מדבר איתך על עובדות בשטח.
נס גדול מאד אירע לאחותי שהיא לא למשל אחת כמוך וכמו עוד רבים וטובים,
אנשים שהולכים בעיניים עצומות אחר מה שהרופאים אומרים.
אבל אני לא מאשים אותך, ככה חונכת, רופאים בשבילך הם האורים והתומים.
אוי ואבוי לה לאחותי, אילו שמעה בקולם של המטורללים.
(מצטער שיצא לי בחרוזים)

תראה, יכול להיות שטעיתי (שוב) בכך שחשבתי שניתן לקיים איתך דיון ענייני.
אני מציג לך עובדות והסברים , ואתה במקום להגיב עניינית מפיץ משפטים חסרי משמעות וללא קשר.
ודרך אגב , החיידק הטורף (שהוא בסך הכל סוג של סטרפטוקוקוס) דווקא רגיש לאנטיביוטיקה. גם החיידק הגורם לסוג של דלקת קרום המוח (מנינגוקוק, יש כנגדו אפילו חיסון היום) ומכונה (בטעות) גם החיידק הטורף - רגיש לאנטיביוטיקה. האתגר הוא לדעת לאבחן בזמן את המחלה, לא הרגישות לאנטיביוטיקה.
שמח מאוד בשביל אחותך. אבל אם ממילא הוא לא מתכוונת לשמוע לעצת הרופאים (וזו זכותה) אז מדוע מראש להתייעץ איתם? שהייתה עושה את כל מעקב ההריון אצל הרב.
אם תהיה לך שאלה/תגובה עניינית , אפשר יהיה להמשיך לדון. משום מה אצלך זה רק עניין של זמן עד שאתה הופך את הדיון לאישי על ידי התייחסות למגיב במקום לתוכן התגובה (אולי עקב חוסר יכולת).

ובקשר למשפט הראשון שלך - אתה מוזמן ליישם את מה שאת מטיף לו, ולזנוח את המדע והטכנולוגיה שלא שווים שום דבר. רק קח בחשבון שאותה טכנולוגיה אפשרה לך לכתוב את דברי ההבל שלך :)

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
תראה, יכול להיות שטעיתי (שוב) בכך שחשבתי שניתן לקיים איתך דיון ענייני.
אני מציג לך עובדות והסברים , ואתה במקום להגיב עניינית מפיץ משפטים חסרי משמעות וללא קשר.
ודרך אגב , החיידק הטורף (שהוא בסך הכל סוג של סטרפטוקוקוס) דווקא רגיש לאנטיביוטיקה. גם החיידק הגורם לסוג של דלקת קרום המוח (מנינגוקוק, יש כנגדו אפילו חיסון היום) ומכונה (בטעות) גם החיידק הטורף - רגיש לאנטיביוטיקה. האתגר הוא לדעת לאבחן בזמן את המחלה, לא הרגישות לאנטיביוטיקה.
שמח מאוד בשביל אחותך. אבל אם ממילא הוא לא מתכוונת לשמוע לעצת הרופאים (וזו זכותה) אז מדוע מראש להתייעץ איתם? שהייתה עושה את כל מעקב ההריון אצל הרב.
אם תהיה לך שאלה/תגובה עניינית , אפשר יהיה להמשיך לדון. משום מה אצלך זה רק עניין של זמן עד שאתה הופך את הדיון לאישי על ידי התייחסות למגיב במקום לתוכן התגובה (אולי עקב חוסר יכולת).

ובקשר למשפט הראשון שלך - אתה מוזמן ליישם את מה שאת מטיף לו, ולזנוח את המדע והטכנולוגיה שלא שווים שום דבר. רק קח בחשבון שאותה טכנולוגיה אפשרה לך לכתוב את דברי ההבל שלך :)
תשמע, אילו הייתי כמוך "חכמולוג של גוגל", אזי הייתי גם אני "מפציץ" את חברי הפורום במונחים בומבסטיים
כגון מינגוקוקוס או סטריפטיזקוקוס,
אבל אני אדם פשוט, במומבסטיקה היא ממני והלאה.
תשמע אני לא אומר, אולי באמת מצאת לך כאן כמה קוראים נלהבים, אבל אני מכיר את השיטה הזאת של "חכמי גוגל".
ואתה עוד נעלב?
היו להם לפני הולדת הבן חמש בנות והיא מאד הסתקרנה לבדוק באמצעות האולטראסאונד, האם זה בן הפעם?
ואז החברים שלך הרופאים המטורללים כמעט הרגו לה את הילד.
מה, קשה לך לקבל שאישה חרדית מעדיפה לקבל הנחיות מהרב שלה?
איזה נס גדול קרה לה שהיא הלכה לרב.
לדעתי אם זה היה קורה לך?
הלך הילד. |שמאל| |פח|
ואתה היית שלם עם ההחלטה.
כי הרופאים החליטו. :-/

נערך לאחרונה ב:

nothing but the truth

Well-known member
תשמע, אילו הייתי כמוך "חכמולוג של גוגל", אזי הייתי גם אני "מפציץ" את חברי הפורום במונחים בומבסטיים
כגון מינגוקוקוס או סטריפטיזקוקוס,
אבל אני אדם פשוט, במומבסטיקה היא ממני והלאה.
תשמע אני לא אומר, אולי באמת מצאת לך כאן כמה קוראים נלהבים, אבל אני מכיר את השיטה הזאת של "חכמי גוגל".
ואתה עוד נעלב?
היו להם לפני הולדת הבן חמש בנות והיא מאד הסתקרנה לבדוק באמצעות האולטראסאונד, האם זה בן הפעם?
ואז החברים שלך הרופאים המטורללים כמעט הרגו לה את הילד.
מה, קשה לך לקבל שאישה חרדית מעדיפה לקבל הנחיות מהרב שלה?
איזה נס גדול קרה לה שהיא הלכה לרב.
לדעתי אם זה היה קורה לך?
הלך הילד. |שמאל| |פח|
ואתה היית שלם עם ההחלטה.
כי הרופאים החליטו. :-/
אני אמנם פעמים רבות נעזר בגוגל ולא רואה סיבה להתבייש בכך (כמות המידע היום עצומה), אבל במקרה מה שכתבתי בפוסט הזה למדתי בנסיבות אחרות (לא שזה משנה).
אני יכול להעלב רק מאנשים שמאוד מאוד חשובים לי, ואנשים אלה באופן טבעי לרוב ישתדלו גם לא לפגוע בי - כך שתנוח דעתך , אינך נמנה עליהם.

אין לי מושג מה הרופאים ראו בבדיקה הסונוגרפית, ובאיזה שבוע זה היה (יש מקרים שממליצים על בדיקות נוספות) .
רופאים לא מחליטים עבור ההורים שום דבר , זה גם לא מעניין אותם מה ההורים יעשו. רופאים רק מזהירים על סכנות וממליצים על הפסקת הריון במקרה של סיכון למומים משמעותיים כי הם מחוייבים לעשות כן. ההחלטה היא תמיד של ההורים.

ואם לא הבנת - ממש לא קשה לי לקבל שאישה חרדית מעדיפה לקבל הנחיות מהרב שלה. מה שלא הגיוני זה שאישה שמעדיפה לקבל הנחיות מהרב בכלל הולכת להתייעץ עם הרופאים. כל כך הייתה סקרנית לדעת אם יש לה בן, מדוע לא הלכה לרב - שהיה פותח בקבלה ואומר לה. הרי אם הרב ידע הרבה יותר טוב מהרופאים אם יוולד ילד בריא, אז מה הבעיה לדעת את מין הילוד? הכרתי פעם רב שהצליח לזהות נכון את מין העובר ב 50% מהמקרים!

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
אני אמנם פעמים רבות נעזר בגוגל ולא רואה סיבה להתבייש בכך (כמות המידע היום עצומה), אבל במקרה מה שכתבתי בפוסט הזה למדתי בנסיבות אחרות (לא שזה משנה).
אני יכול להעלב רק מאנשים שמאוד מאוד חשובים לי, ואנשים אלה באופן טבעי לרוב ישתדלו גם לא לפגוע בי - כך שתנוח דעתך , אינך נמנה עליהם.

אין לי מושג מה הרופאים ראו בבדיקה הסונוגרפית, ובאיזה שבוע זה היה (יש מקרים שממליצים על בדיקות נוספות) .
רופאים לא מחליטים עבור ההורים שום דבר , זה גם לא מעניין אותם מה ההורים יעשו. רופאים רק מזהירים על סכנות וממליצים על הפסקת הריון במקרה של סיכון למומים משמעותיים כי הם מחוייבים לעשות כן. ההחלטה היא תמיד של ההורים.

ואם לא הבנת - ממש לא קשה לי לקבל שאישה חרדית מעדיפה לקבל הנחיות מהרב שלה. מה שלא הגיוני זה שאישה שמעדיפה לקבל הנחיות מהרב בכלל הולכת להתייעץ עם הרופאים. כל כך הייתה סקרנית לדעת אם יש לה בן, מדוע לא הלכה לרב - שהיה פותח בקבלה ואומר לה. הרי אם הרב ידע הרבה יותר טוב מהרופאים אם יוולד ילד בריא, אז מה הבעיה לדעת את מין הילוד? הכרתי פעם רב שהצליח לזהות נכון את מין העובר ב 50% מהמקרים!
פששששששששש, תשמע, אתה ממש חכם.
אתה יודע? עכשיו כשאני קורא את הדברים שאתה כותב,
מחלחלת בי התחושה שיכול להיות שהקב"ה שלח אותך אלי.
יכול להיות שאלוקים כל כך אוהב אותי עד שמצא לי בינגו את האדם הנכון חחחחחח :-D
אז קודם כל, סליחה שהתנפלתי. |לב|
אני מיד מתקשר לאחותי ואומר לה שמהיום ואילך, לא אולטראסאונדים ולא רבנים.
היא תפנה רק אליך (הרבי מגוגל|חרדי|)
בכל מה שקשור להריונות, לידה ועוללים.|בקבוק| |יעני|

נערך לאחרונה ב:

משתפרת1

Well-known member

בכללי- קשה לי עם הפלות. אני ראיתי את העוברים בשלב של 10-12 שבועות להריון (בשלב מוקדם של ההריון שואבים אותם ויוצא רסק, בשלב פחות מוקדם עושים גרידה והעובר יוצא בשלמותו או כמעט בשלמותו). איש לא יגיד לי שמדובר בגוש תאים. יוצא גופיף שחציו- ראש. בראש אפשר לראות 2 כדורים קטנים שיתפתחו לעיניים. רואים היכן יהיו הפה והאף, ואפילו הנחיריים. רואים את האוזניים הזעירות. מהגוף יוצאות הגפיים. אפשר לראות את מפרקי הברך והמרפק. בכפות- נקודות זעירות בולטות שהן התחלת האצבעות. ואפשר לראות את המין. לא מדובר במשהו ערטילאי, מדובר בגוף של ממש, שאת פעימות לבו שומעים הרבה קודם.
משזה נאמר, אינני מסוגלת לשפוט אישה שמחליטה להפיל את עוברה. אני אגנה את מי שבאופן קבוע לא נזהרת, ומשתמשת בשיטת החיסול כשהיא נכנסת בקלות דעת להריון. כל אחת אחרת? אינני מסוגלת לשפוט מה מידת מצוקתה ומה הנזק הגופני ו/או הנפשי שעלול להגרם לה מהמשך ההריון.
מסכימה שהוועדות להפסקת ההריון הן עלה תאנה.
הלוואי שכל מי שמקיימת בקלות דעת יחסי מין לא מוגנים תדע להשתמש למחרת היום בפוסטינור.

נווהשאנן

Active member
בכללי- קשה לי עם הפלות. אני ראיתי את העוברים בשלב של 10-12 שבועות להריון (בשלב מוקדם של ההריון שואבים אותם ויוצא רסק, בשלב פחות מוקדם עושים גרידה והעובר יוצא בשלמותו או כמעט בשלמותו). איש לא יגיד לי שמדובר בגוש תאים. יוצא גופיף שחציו- ראש. בראש אפשר לראות 2 כדורים קטנים שיתפתחו לעיניים. רואים היכן יהיו הפה והאף, ואפילו הנחיריים. רואים את האוזניים הזעירות. מהגוף יוצאות הגפיים. אפשר לראות את מפרקי הברך והמרפק. בכפות- נקודות זעירות בולטות שהן התחלת האצבעות. ואפשר לראות את המין. לא מדובר במשהו ערטילאי, מדובר בגוף של ממש, שאת פעימות לבו שומעים הרבה קודם.
משזה נאמר, אינני מסוגלת לשפוט אישה שמחליטה להפיל את עוברה. אני אגנה את מי שבאופן קבוע לא נזהרת, ומשתמשת בשיטת החיסול כשהיא נכנסת בקלות דעת להריון. כל אחת אחרת? אינני מסוגלת לשפוט מה מידת מצוקתה ומה הנזק הגופני ו/או הנפשי שעלול להגרם לה מהמשך ההריון.
מסכימה שהוועדות להפסקת ההריון הן עלה תאנה.
הלוואי שכל מי שמקיימת בקלות דעת יחסי מין לא מוגנים תדע להשתמש למחרת היום בפוסטינור.
טובת האשה מעולם לא היתה לנגד עיניהן של פמיניסטיות. הן לא שאלו נשים מה טוב להן, להיפך. משליטות בכוח את דעתן על הרוב התמים. וכך נשים פותות הולכות שבי אחרי תורת הגזע הפמינצית. והכל כמובן עטוף יפה באצטלה של זכויות האשה וכו' וכו'

משתפרת1

Well-known member
טובת האשה מעולם לא היתה לנגד עיניהן של פמיניסטיות. הן לא שאלו נשים מה טוב להן, להיפך. משליטות בכוח את דעתן על הרוב התמים. וכך נשים פותות הולכות שבי אחרי תורת הגזע הפמינצית. והכל כמובן עטוף יפה באצטלה של זכויות האשה וכו' וכו'
מה הקשר? לא שאני בעד הפמניסטיות שורפות החזיות ומסרסות הגברים. זה פשוט נושא לדיון אחר.

אפרת10512

Well-known member
הזכות לעבור הפלה היא אחת מזכויות היסוד שיש לנשים.
זהו עניין עקרוני של זכות יסוד האישה על גופה ועל חייה, והוא לא התחיל היום.
זהו מאבק של שנים רבות, כחלק מהמאבק על שיוויון ועל זכויות נשים.
הרבה אנשים מדברים גבוהה גבוהה על זכויות הנשים, אבל כשמגיעים לתכל'ס לא עושים כלום.
ההחלטה אם לעבור הפלה או לא היא משהו שקשור למתן כבוד לאישה, להכרה בעצמאות שלה ובזכותה לשלוט על חייה - ואלו הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר.

nothing but the truth

Well-known member
הזכות לעבור הפלה היא אחת מזכויות היסוד שיש לנשים.
זהו עניין עקרוני של זכות יסוד האישה על גופה ועל חייה, והוא לא התחיל היום.
זהו מאבק של שנים רבות, כחלק מהמאבק על שיוויון ועל זכויות נשים.
הרבה אנשים מדברים גבוהה גבוהה על זכויות הנשים, אבל כשמגיעים לתכל'ס לא עושים כלום.
ההחלטה אם לעבור הפלה או לא היא משהו שקשור למתן כבוד לאישה, להכרה בעצמאות שלה ובזכותה לשלוט על חייה - ואלו הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר.

כמובן שאין קשר בין הדברים, אבל עדיין זה מעט משעשע לקרוא דברים אלה ממישהי שבחרה בכינוי הזה :)

למעלה