הסדנה!

MrSpok

New member
תגובה לכל מי שהגיב לי

נתחיל עם הפמפרס - באמת באמת שאין לי מושג אם מישהו השתמש בזה פעם. את רועי לוי ראיתי רק ביומטוב, ובמופע של אסייג, הישן אני לא זוכר דבר כזה. בכל מקרה, מסתבר שמישהו כבר חשב על זה, לא נורא. בקשר לוורטרס, בטח שזוכרים - זאת קלאסיקה. חיים הכט אני חושב הוא הפאנץ' הכי חזק בקטע לכן שמרתי אותו לסוף. תודה על התגובות.

APT

New member
אני חדש - אשמח לכל ביקורת

אין לי רעיון להתחלה - אז אני התחיל ישר את הקטע... ד"א מותר דברים קצת גסים? כולכם מכירים את הפרסומת של "ביסלי", ואני בטוח שכולם גם עשו גירסה פרטית לשיר שלהם, במקום: "תעמיס לי ביסלי, תעמיס לי ביסלי זה טוב זה טוב זה אסם" לפעמים שרים: "תרסיס זה ביסלי, תרסיס זה ביסלי, זה טוב זה טוב זה אסם" או "רסיס זה ביסלי, רסיס זה ביסלי..."... ואני הכי אוהב את הדמויות האלה... אני תמיד מופתע מחדש איך הם עשו מביסלי תסרוקת, זה מגניב... עוד מעט נראה אנשים ברחוב מדברים: "נו, איך אתה אוהב את הביסלי גריל שלי?!" כמובן שיש גם את הפרסומת לעסק בית... פיני גרשון תמיד אומר משהו בסגנון הזה בפרסומות שלו: "ככה תעשו לעצמכם עם רק שני שקל תסרוקת ביסלי גריל - חיסכון מדהים!" ואיך אפשר לשכוח את הפרסומת ל"שומר מסך" וכל התוכניות האלו למינהן: "גנב הטלכרטים נתפס, מירדף אחר רוצח החרגולים ואיך לדאוג לכך שלא תדפקו שוב בעתיד מאנשים ממושקפים..." ולסיום רק נזכיר את הפרסומת למטרנה: "הרכיבים בחלב האם...", ואני רוצה לשאול... זה רק אני או שכולם חושבים שהפרסומת הזו היא סוג של נקמה בהורים שתבעו אותם, הרי הם אומרים מה יש בחלב האם ואז הם אומרים כמה יותר טוב התחליב שלהם... זה כמו לומר: "אתה חכם - אני חכם יותר!"... אני לא מצחיק אני יודע, אבל הייתי רוצה פאנץ' ליינס יותר טובים, תוכלו לתת לי כמה דוגמאות טובות?

scudnick

New member
יש פוטנציאל

אבל תתאמן על פאנץ' ליינים. הם יותר מדי לא מפתיעים. הקטע על הביסלי דווקא לא הצחיק אותי. ו... כל העניין בסדנה הוא כתיבה אישית, רק שלך. בנושאים אחרים בפורום תוכל לבקש עזרה לפאנץ' ליינים טובים יותר. בסדנה חומר מקורי שלך בלבד. אה כן, ואם אולי תוכל להוסיף מעברונים זה יכול להיות נחמד.

R e lB o s s

New member
אנשים קטע ראשון שלי בבקשה פירגון..

אוקי אז ככה קבלו את הפנים האמתיים של ערוף 10. דבר ראשון מתחיל המורדים בשעה 16:00 איך קוראים לזה המורדים עונה 2 נו מה כאילו שלא שמנו לב. דקה אחרי פרסומות באמצע המתח מה פרסומות עכשיו קיבינימט לפני שנייה התחיל. ועוד דבר קטן אני חייב להזכיר כל התחלת פרסומת כמעט יש את אודטה קיצר היא מבלבלת בשכל מה יש בתוכניות ואחרי שהיא אומרת מה יקרה היא מודיעה ואני יהיה פה! נו מה זה התוכנית שלך מה את רוצה שעראפת יהיה פה? מיד אחרי אודטה מגיע יאיר ניצני (אם ככה קוראים לו) הבן אדם לא מצחיק אף אחד חוץ מאת עצמו כולם שונאים אותו אפילו האנשים שעושים את הפרסומת רוצים להתנקם בו. אוקי פרסומת 3: לונדון את קירשנבאום מה הם לא עושים שמה? שרים רוקדים קיצר שמחים חסר לנו חצאיות ויש לנו זקנים בני 60 בתור מורים לסמבה. והנה חזרנו למורדים תזכרו עונה 2 דקה וחצי עוברת והנה אנחנו מקבלי את אודטה שוב והיא אומרת? ואני יהיה פה.

Salami

New member
to relboss

לפעם ראשונה זה ממש נחמד זה קצרצר אבל בסדר

pufpuf

New member
תגובה ../images/Emo176.gif

קודם כל, פרט טכני קטן. כשאתה מגיב, תגיב להודעה שהתכוונת להגיב אליה, ולא להודעה האחרונה בשרשור, אחרת ההודעה שלך נמצאת במקום הלא נכון בשרשור
הקטע שלך חביב אבל קצת ניורוטי מדי. קופץ מדבר לדבר כשיש תחושה שעדיין הקטע הקודם לא מוצה או לא הגיע לשיא שלו או שהוא יכל להגיע. טיפה מפוזר מדי. לצחוק על לונדון וקירשנבאום לא ממש עובד כי הם צוחקים על עצמם ומודעים לזה (ובגלל זה הם רוקדים סמבה ). אהבתי מאד את הקטע על אודטה "נו מה זה התוכנית שלך מה את רוצה שעראפת יהיה פה? "

scudnick

New member
../images/Emo88.gifאמרתי בפירוש:

יצירות רק להודעה הראשית! לא כתגובה ליצירה! הקטע עצמו לא הצחיק אותי. יש מקום לשיפור בכתיבה, במיוחד להתחיל לשים סימני פיסוק. בהתחלה אתה מדבר על המורדים וערוץ 10 - בזמן שהנושא הוא פרסומות.

לא צחקתי

כאילו, פסדר, הם כותבים המורדים עונה 2, מה מצחיק בזה? ואת הקטע שתוך שנייה יש פרסומות המחזת בסתמיות שלא מצחיקה... הקטע של אודטה כבר ידוע מראש, והמשפט הזה הפך לקלישאה... מה גם ש"עראפת יהיה פה?" זה לא ממש משפט שנון... חוץ מזה מה הקטע של לרדת על יאיר ניצני? ואם אתה עושה זאת תעשה את זה כמו שצריך, ואל תזרוק סתם העלבות של ערסים... מה גם שהוא מצחיק לא מעט אנשים ואתה באמת צריך לעבוד על הסימני פיסוק שלך, את כל הסטאף של לונדון וקירנשבאום לא הבנתי כי זה היה מבולבל ולא מפוסק
בכל מקרה, מצטער על הקטילה, באמת שכן, אבל אם אתה רוצה להשתפר אז אני מקווה שתלמד מהביקורות

scudnick

New member
../images/Emo45.gifמסכים עם כל מילה

אבל אתה תשתפר... אל תדאג... לזה נועדה הסדנה, אחרי הכל

pufpuf

New member
תגובה (אני צריך למצוא כותרות אחרות)

אני לא יודע אם זאת בעיה אצלי ברמקולים, אבל לא שמעתי שום צליל. במידה ובאמת ולא היה כזה, אז הוא חסר. הרעיון בגדול נחמד, אבל לדעתי הוא היה יותר מרשים אם היית בוחר להראות את הסאב לא בתצורת ההבזקים המהירים של מותגים, אלא על ידי שימוש מוזר בהם בצרכי היום יום מטרת פרסומות (כמו במופע של טרומן למשל, שאשתו של טרומן מציעה לו קפה מסוג מסויים ומפרטת על סגולות הקפה סתם ככה באמצע החיים)

scudnick

New member
הרעיון חביב,

הביצוע פחות. אבל זה נסלח, כי נתתי רק מקדמה של יום. בסדנה הבאה יהיו יומיים להכנת החומרים. אם היית מוסיף סאונד זה היה יכול להיות טוב, ואם האישה לא היתה ירוקה זה היה מצויין.

scudnick

New member
בדיוק בגלל זה בסדנה השניה

יהיו יומיים מקדמה ולא רק אחד.

הנה שלי...

אף פעם לא כתבתי סטנד-אפ, מה גם שלא נראה לי שאפשר להגדיר בדיוק את מה שכתבתי פה כסטנד-אפ אבל שיהיה... עזבו אתכם מפיגועים, תאונות, מלחמות: התופעה המפחידה ביותר והמטרידה ביותר של המאה העשרים היא.. פרסומות לשמפו. לא, ברצינות! תחשבו על זה, ראיתם פעם פרסומת לשמפו? בטח שראיתם! מי לא ראה? לכל מקום הן הגיעו!! יש לפחות 20 פרסומות כאלו מדי שבוע, וכולן נראים בול, אבל בול אותו דבר! תמיד אותה דוגמנית ערומה ויפה, עם שיער פזור וחלק ומבריק שמתבדר עם הרוח כאילו הוא דגל מדינת ישראל! מקסימום מקסימום מקסימום צבע השיער משתנה מפרסומת לפרסומת. אבל זהו. זהו! ברצינות, זה לא מצחיק! התופעה הזאת מפחידה! מה זה מפחידה? מ-ב-ע-י-ת-ה !!! אני יושב בבית ורואה את האישה מחליקה את הסבון הזה על השיער שלה, ופתאום המצלמה עושה פוקוס על השיער ורואים מה יש בפנים! איזה פחד!! רואים כדוריות כאלה שמתנגשות בשערות, וכל מיני לכלוכים ואלוהים יודע מה!!! וזה ממשיך וממשיך, ואתה מרגיש לכוד!!! מאז הפעם הקודמת שראיתי פרסומת כזאת חטפתי שיערפוביה! אני אשכרה מפחד משיער של אנשים! ולא רק משל אנשים אחרים, גם משל עצמי אני מפחד! עשיתי גלאח בראש! הכרחתי גם את כל המשפחה לעשות...! כשאנחנו יושבים במרפסת קוראים לנו "חבורת מחזירי האור"! ואתם חושבים שזה פתר לי את הפוביה, תגידו לי, אתה חושבים שזה פתר לי את הפוביה?! לא! להיפך, מאז שעשיתי גלאח לי ולמשפחה נהייתי רגיש יותר לפלומות שיער... כל פעם שאני מתגלח אני עושה את זה בעיניים עצומות למה הזיפים מעבירים בי חלחלה! ואין בכלל מצב על ללכת ברחוב, עם כל האנשים וה... ה... השיער הזה שלהם! אההה דיי דיי דיי לא רוצה לדבר על זה!!! אפילו בטלוויזיה אני לא יכול לצפות! פעם העברתי לערוץ 1 והיה פרפר נחמד. יש לכם מושג מה זה עשה לי לראות ככה את דודו זר?! השתנתי במכנסיים מרוב פחד! עד שיום אחד אמרתי לעצמי: דני, חלאס! הגיע הזמן להתגבר על פחדך העמוק ולצאת לחיים האמיתיים... פתחתי ערוץ 22, המתנתי לפרסומות... ואז זה הגיע. פרסומת לשמפו. היא עמדה שם, אותה דוגמנית ארורה, מבריקה את שערה המזוויע עם אותו שמפו מטונף... והנה שוב הפוקוס! ומלחמת הכדוריות! הו, מה יקרה עכשיו, מה יקרה עכשיו?!? ו.. הנה, זה נגמר. תודה לאל. חשבתי שיצאתי מהפוביה, חשבתי שהתגברתי על פחדיי! כל כך שמחתי!!! ואז שודרה פרסומת למרכך.

scudnick

New member
בתור סטנד אפ ראשון זה טוב...

הפאנץ' האחרון יכול להיות מצויין אם הוא בא בהפתעה גמורה, בטון אחר לגמרי משאר הקטע, שבטח בא בקצב מהיר. תנסה אולי לנסח את עצמך פחות ערסוואט, זה לא נשמע טוב, ואפילו נשמע גרוע על הבמה. יש לך כמה פאנץ' ליינים טובים, ואם לא היינו יודעים שהנושא הוא פרסומות הבדיחה הראשונה יכולה להיות מצויינת. ליטוש פה ושם, ואולי גם איזה קיצוצים, ויש לך מופע סטנד אפ בסדר, אם הוא משוחק טוב. אהבתי את הקטע עם הכדוריות. הקטע עם דודו זר די צולע, כי זר כבר מוצה. הקטע האמצעי מודגש מדי, והקטע עם ה"מ-ב-ע-י-ת-ה" מיותר. אבל זה טוב יחסית לסטנד אפ ראשון (אומר הילד שמעולם לא כתב סטנד אפ)

למעלה