הממ:)

Nielle

New member
כי כשזורקים לעברך קריאות 'הומו'

בהפסקה בגיל 14-15-16-17 אתה לא כ"כ יודע איך להתמודד עם זה, במיוחד שכיום, לצערי, המילה 'הומו' נתפסת כגנאי אף על פי שמשמעותה היא אדם(כן, אני יודעת שהומו הוא קיצור להומוסקסואל אבל בכל זאת). אני חושבת שצריך לעזור לנוער גאה אבל בית-הספר הוא לא המקום לעשות זאת, יש די והותר אירגונים לשם כך אבל בכל זאת אני חושבת שהמטרה העליונה של הפרוייקט הזה צריכה להיות הסברה בקרב נוער סטרייטי שחלק לא קטן ממנו הוא גזען, אגואיסט וסתם מניאק. אני מכירה לא מעט ילדים שפשוט צריכים להבין שההבדל בין להיות הומו לבין סטרייט הוא באותה מידה ההבדל בין להיות בעל שחור לבין בעל שיער ג'ינג'י.

iknow

New member
מההיכירות המועטה שלי עם העניין

אותו נוער גאה מוצא מקלט בלא מעט קבוצות תמיכה שונות. מה גם שאני לא בטוח שאני מבין מהו הצורך באותן קבוצות תמיכה.

Continuum

New member
היכרויות.

כשאתה יכול לצאת רק עם 10% מהאוכלוסיה זה בעייתי לפעמים.

סלוניק

New member
לגבי הנתונים שציינת,

רשמת כי מדובר בכ-5% גברים ונשים (פחות או יותר), אך האם הכוונה היא ל-5% מאוכלוסיית המגדר או מהאוכלוסייה כולה?

Nielle

New member
תמיכה

מהיכרות שלי עם לא מעט 'נוער גאה'(ממש מילה יפה ונעימה מצאתם לכם להומואים) הם צריכים הרבה תמיכה. חוץ מזה לא נראה לי שבכלל טרחת לקרוא את ההודעה שלי אם זה מה שאתה משרשר לי.

iknow

New member
חזרתי וקראתי את הודעתך. את צודקת

את לא חושבת שיש להרצות על זה בבית הספר ואני מסכים. מצד שני קפצה לעיני המילה אגואיזם בהקשר שלילי. מה הבעיה עם אגואיזם? או, יותר נכון, מדוע אלתרואיזם עדיף?

Nielle

New member
יש בזה רע.

מכיוון שאגואיסט הוא אדם שדואג לעצמו ורק לעצמו ללא כל התחשבות בחברה. אני לא אומרת שצריך להתנהג כמו עובד סוציאלי כל חייך אבל גם לא כאגואיסט, כלומר צריך למצוא את האיזון - כמו בכל דבר.

iknow

New member
מה רע ב"לדאוג רק לעצמו, ללא כל..."?

אני צריך לדאוג למישהו אחר מלבדי? למה הוא לא יכול לדאוג לעצמו?

Nielle

New member
זו כבר השקפת עולם בפני עצמה

שאני לא רואה כל טעם להתווכח עליה.

iknow

New member
מה זאת אומרת?

את אמרת ש"זה לא טוב להיות אגואיסט". אני רוצה להבין מדוע זה לא טוב להיות אגואיסט.

Nielle

New member
ערכים

אני חושבת שלהיות אגואיסט זה נורא ואיום. זה בעצם חוסר התחשבות בזולת ואפילו במידה מסוימת פגיעה בו, אתה יכול להגיד עד מחר שלא מעניין אותך ואתה דואג לעצמך ושזה נראה לי טבעי ובסדר אבל לדעתי זה פשוט נוגד את כל ערכי הרעות והחברות. אני חושבת שעל כל אדם לדאוג לעצמו אך עם זאת לעזור לחבריו ולזולת. אם אינך מאמין בערכי הרעות והחברות אז אין לי בכלל על מה להתווכח איתך, זה הכל.

iknow

New member
אין פירושו של אגואיזם פגיעה בזולת.

למעשה, אלתרואיזם נובע מאגואיזם. כל הערכים האלתרואיסטים שהחברה האנושית (לא רק החברה האנושיות, אגב) סיגלה לעצמה הם בסופו של דבר אגואיסטים.

iknow

New member
הבהרה

מה שהכעיס אותי הוא שאת לא יודעת להסביר מדוע יש צורך באלתרואיזם ומדוע אלתרואיזם נחוץ.

המממ

אני בטוח שבמעמקי ליבה גם היא יודעת שמטרתו של האלתרואיזם היא בסופו של דבר אגואיסטית. אולם, בשפה היומיומית אנו נוהגים לכנות "אגואיסט" אדם שפועל באופן אגואיסטי לחלוטין בטווח הקצר, ובכך פוגע במטרה המשותפת (והאגואיסטית) של מי שמאמין בתפיסה מוסרית כלשהי ליצור חברה אלתרואיסטית. מכיוון שהאדם, כמו שאר המינים, מונע על ידי "גן אנוכי", אין כלל מקום לדיון על האם זה ראוי להיות אגואיסטים ע"פ ההגדרה המדעית, שכן כמעט ואין פעולה שאנו מבצעים שלא עונה על ההגדרה הזאת. הכוונה היא, כאמור, אחרת, והשימוש הוא בלשון יומיומית. בדומה לחולצת טרנינג שלא *באמת* מחממת, אלא רק שומרת על החום, ובכל זאת אנחנו קוראים לה בגד מחמם.

iknow

New member
מאחר ואני רואה עצמי כאגואיסט,

אני מתנגד למילים כמו "אגואיסט הוא רע" או דברים דומים. כמו כן, נדמה היה לי שתיאורית הגן האנוכי אינה מובנת עד הסוף ולכן הזכרתי אותה.

אבל ברור לך למה הכוונה

כשקוראים למישהו אגואיסט, זה אומר בד"כ שהוא פעל למען עצמו ועל חשבון זולתו. אדם כזה הוא אכן אדם רע, ע"פ הקריטריונים של המערכת המוסרית.

iknow

New member
ואם כולם יחליטו פתאום ש"ספר"

זה בעצם כדור? לא אעמיד אותם על טעותם? למען האמת, הכוונה כאן שונה במקצת. ישנם אנשים שחושבים שבבסיסו של עניין "לעשות משהו בשביל עצמך" זה לא טוב, ו"לעשות משהו בשביל אחרים" זה מבורך. כלומר, הם לא קולטים ש"לעשות משהו בשביל אחרים" זה בעצם "לעשות משהו בשביל עצמך" אלא חושבים שהדברים מנוגדים. למעשה, ניתן לומר שהם אינם רואים ב"לעשות משהו בשביל אחרים" כ"לעשות משהו בשביל עצמך". במקרה כזה, אני מתנגד בתוקף ל"לעשות משהו בשביל אחרים" מאחר וזה מוזר לי מידי, האם חיי נועדו למישהו מלבדי?

למעלה