המלצה על ספר חביב שהונח אתמול בתיבת הדואר שלי ללא תמורה

ג רפאל

New member
המלצה על ספר חביב שהונח אתמול בתיבת הדואר שלי ללא תמורה

ספר מלא וגדוש תמונות והצעות - זהו קטלוג איקאה החדש. מעניין לראות ולהציץ
העביר את הבוקר בכיף למרות שזה לא הסגנון שלי ולא אקנה דבר.
לראות מותר

חחחח

מחשבות

New member
עכשיו רציתי להכניס גם חוות דעת על קורנפלקס אלופים

אבל אין עכשיו בשופרסל בגלל הסכסוך עם יוניליוור. חוצמזה, זה לא בריא.

Arana

Active member
מנהל
ארוחת בוקר של אלופים, ארוחת צהריים של לוזרים

ג רפאל

New member
קראתי- ממש פואזיה, הקדשת יותר זמן לכתיבה מאשר אני

לעלעול בקטלוג.

ג רפאל

New member
אני סקרן לדעת -איך איתרת כלכך מהר הודעה שלך מלפני כמה שנים

למד אותי את הסוד בבקשה ממך. אני לא מצליח למצוא הודעה שלי מלפני שבוע

מחשבות

New member
מסתבר שהחיפוש המתקדם שם לפעול. שם הכנסתי את שמי

ונושא ההודעה ומיד הכל עלה.

ג רפאל

New member
אלה עצים סקנדינביים -לא מיערות הגשם- הנפל מתעשיית הרהיטים

משמש לתעשיית הנייר שלהם.ומשם לקטלוג.
ס ת א א ם.

יש "יערות מנוהלים". עצים נכרתים ומוחלפים בשתילים אחרים.

גם זה מזעזע בעיניי. וההשמדה של יערות הגשם היא זוועה שהנבלה האנושית מבצע בלי לחשוב בלי שיהיה אכפת. איך איפשר הטבע ליצור כמו האדם להתפתח, (יצור שפיתח יכולות טכניות ומבחינה נפשית נשאר שימפנז) זו שאלה שיש לתת עליה את הדעת.

KallaGLP

New member
אין שום דבר נורא ב"יערות מנוהלים" בעיניי.

למשל, עצי הפאולוניה. הם גדלים במהירות מסחררת. יש בארץ חווה של העצים האלה, ויש שם גם פעילויות נחמדות לילדים. כדאי לבוא לשם וללמוד קצת על העצים האלה. השמדת יערות הגשם זה כבר משהו אחר לגמרי וזה באמת מזעזע.

אני מזדעזעת מניהול יערות כפי שאני מזדעזעת מתעשיית הגידול של

בע"ח במשקים.
האדם הוא יצור נבלותי. יכולת טכנית+רגשיות של שימפנז. איך התפתחה מפלצת כזאת בטבע? מראה באמת שבטבע אין חוכמת-על.

ואולי יש..... אולי גם לגבי האנושות הטכנולוגית ויחסה אל הטבע

צריכות פשוט לעבור מאות מיליוני שנים, ואז נראה שהטבע התמודד עם האנושות הזו יפה מאד.

Y. Welis

New member
האנושות מתאימה את הטבע לצרכיה כבר 100 אלף שנה. זו תופעה

מתמשכת, שרק היום מודעים לה.
&nbsp
הדבר הראשון שההומו סאפיינס (מגירסתו ה'סופית' שיצאה מאפריקה לפני 100 אלף שנה והתפשטה בעולם) החל לעשות, היה להכחיד יונקים גדולים ול'האריץ' את העולם כדי שיהיה נוח לו (לדעת רידלי ב'מוצא המידות הטובות', 125 - האדם מנסה להפוך כל מקום לדמוי-סוואנה: 'פארקים, מדשאות, גנים וחוות מנוהלים כולם, פחות או יותר, למען העשב'.
&nbsp
מה שידוע בפליאונטולוגיה כאחת ההכחדות ההמוניות האחרונות (שלפני עידן הקרח - 50 עד 30 אלף שנה), קשורה כנראה באופן ישיר למועד המצאת אבן-הקלע, וכן הקשת, שאיפשרו לראשונה לצוד חיות גדולות מבלי להסתכן.
&nbsp
זה איפשר לבני אדם של אז 'לנקות' את איזורי היישוב שלהם מאיומים פוטנציאליים, ולמעשה מכל חיה שגודלה יותר מ-6 מטר בערך. כל היונקים הענקיים נכחדו פחות או יותר אז, בנקודות שונות בעולם (ממותות למשל ועוד). גם עידן הקרח סייע, אבל דומה שאצל בני אדם זה היה ברמת האינסטינקט.
&nbsp
כי גם שנים מאוחר יותר, כשאנשי דרום מזרח אסיה הגיעו לאיי האוקיאנוס השקט (ניו זילאנד ועוד) לפני 500 שנה בלבד, הם הכחידו כל דבר לא-מוכר (בעיקר עופות חסרי כנפיים), ולא לצורך מזון; מה שמרמז על אינסטינקט.
&nbsp
התוצאה היא שבני אדם מעודדים את החיות שהחליטו להתחבר אליהם (חיות משק, כלבים וחתולים), ומחסלים כל דבר אחר, ומשנים את הנוף שיתאים למה שנוח להם ושיראה כמו סוואנה (מראה סטנדרטי של מקומות נופש בכל העולם).

Y. Welis

New member
אגב אין סיבה להניח שזה לא *רצון הטבע*.

לא חושב שגזע מפותח ינהג אחרת. אם הטבע כולו קיים לשירות הגזע שיגיע למודעות - אז זו הדרך.
&nbsp
אין מקריות בטבע, לדעתי. הכל לצורך מטרה.

KallaGLP

New member
איני מאמינה במטרה במשמעות הקוגניטיבית של המילה

אך אני בהחלט מאמינה שמעשי האדם אינם יכולים להיות מנוגדים לטבע כי הוא, כמו שהוא, חלק בלתי נפרד ממנו.

רצון הטבע חחחחח. אידיאולוגיה בשירות הרצחנות והטמטום.

המין האנושי -לפחות הענף המערבי שלו - מצוין באידיאולוגיות. למשל הנאצים השמידו יהודים עם אידיאולוגיה מאחרי זה.

למעלה