הודעה און טופיק

Gray Fox

New member
אני חושב שזה גם חשיבה זאת בעייתית

בגלל אותה סיבה

לא הייתי מרגיש נעים, אותו דבר, אם הייתי יודע שגברים זרים רואים בי אנס פוטנציאלי בגלל שאני יכול להמשך לגברים וחזק יותר מרוב.

אני לא חושב שלא הייתי מרגיש פחד מגבר כמו שאת מתארת ברחוב בלילה, אלה אם משהו בהתנהגות שלו היה מאיים.

או אולי איפשהו בתת מודע כן הייתי מרגיש איזושהי רתיעה, אבל אני מאמין שזה כנראה נובע מכל דימוים ההומופובים שספגתי כשגדלתי עם מדיה רוסית , והצגת הומואים בה. אז לדעתי זה עדיין בעייתי לחשוב ככה.

טוב, אז כולנו בעייתיות

אתה יודע כמה פעמים הלכתי ברחוב וחבורה של בחורים ברכב נוסע פתאום צפרו או צעקו לעברי, סתם בשביל להבהיל ולצחוק על איך שאני קופצת?
ושמע קטע, זה בחיים לא קרה כשהלכתי עם אחי ברחוב, וממש במקרה הוא 1.90 ונושא נשק.

לא נעים לך שאנחנו מפחדות מכולכם?

אז קדימה, יש לך הרבה עבודה.

תתחיל בלחנך את הבנים /אחים/ אחיינים שלך
לא להעיר הערות (גם אם הן "אמורות להחמיא"), לא לשרוק, לא לצעוק, לא להבהיל, לא לנער את הזין בסמטה בכניסה לביניין מגורים, לא להצמד באוטובוס, להניח לה אחרי שכבר אמרה להם לא, ותמיד תמיד לחשוב על אמא שלהם באותה סיטואציה.

בינתיים, תפסיק להתמם ולהפגע שאתה עלול להיחשב לאנס בפוטנציה.

Aיש

New member
אני לא חושב שיש סיטואציה שתארת שלי הייתי מאיר

לאדם שמתנהג ככה, לא רק למשהו קרוב אלי, גם לזר מוחלט.

ואולי בגלל מה שאמרת בקשר לאח שלך גם לידי אף אחד לא מתנהג ככה. (גם אני 1.9מ' אומנם לא נושא נשק אבל בהחלט לא שברירי).

כל אדם יכול להחשב מפגע בפוטנציה, גם אני אל-אף חזותי המאימת משהו הוטרדתי ע"י ארסים לא פעם ואף הותקפתי פעם אחת. אבל זה לא שכל חבורה של אנשים שיושבת על ספסל ברחוב אני חושב על מה הם הולכים לעשות לי עכשיו כשאני עובר לידם בלילה.

כי אתה בכל זאת גבר

ובכל זאת 1.90.

ויש הבדל בין אלימות לאלימות מינית, כנראה.
נשבעת שפעם נקלעתי לקטטה של לסביות-בוצ'ות-ארסיות באחד ממצעדי הגאווה, ועוד המשכתי למסיבה של כאלה באותו ערב.

אם כי, כשאתה רואה בחדשות שעוברי אורח תמימים נרצחו ע"י נערים שיכורים ברחוב... יש פה גם סיבה לחשש.

Aיש

New member
זה לא הייתה קטטה זו היית תקיפה

אני סיימתי את הערב עם 2 שינים שבורות וזעזוע מוח אחרי שאחד מאותם אנשים בעט בי כשנפלתי על הרצפה. לא ממש הייתי במצב ללכת למסיבה...

אין לי ספק שיש הבדל בין אלימות לאלימות מינית, אני לא טוען שזה אותו דבר. אבל אני כן יודע מה זה להיות בסיטואציה שיש לך סיבה אמיתית לחשוש על מה שהולכים לעשות לך. וזה לא גורם לי לתהות לגבי כל איש אם הוא יתקוף אותי.

טוב, אז אתה ממש גיבור.

אתה יודע, דיונים שמסתכמים ב"אני ככה וככה - וכל מי שמגיב/חושב/מרגיש אחרת יש לו בעיה" גורמים לי לאבד סבלנות.

אז תקפו אותך וחששת לחייך ואתה לא מרגיש מאויים ללכת ברחוב. אחלה.
זה הופך את תחושת אי הנוחות שלי או של מישהי אחרת לפחות לגיטימית?

Aיש

New member
אין לא לגיטמית, וגם אני פחדתי

זה לא כן או לא לגיטמי, זה כן או לא מועיל זה הכל.

יש לכל אישה לגיטמציה לפחד! על תכניסו לי מילים לפה. השאלה אם לפחד כל הזמן מועיל לה או לא

תגיד,

זה מועיל להתעצבן כשתקועים בפקק? מועיל להתאבל כשמישהו נפטר? מועיל לדאוג כשהילד לא עונה לטלפון?

בחיי שאני לא מבינה את הפואנטה שלך.

קריסטה

New member
יופי לך

פעם פעמיים בחיים היית במצב שבו היית בסכנה - ואתה משווה את מציאות החיים שלך למי שחווה את זה יום יום?
תאמין לי שאם כל יום מישהו היה עובר לידך ומביא לך כאפה, לא משהו רציני, סתם צ'אפחה על הראש - היית יפה מאוד מחפש מאיפה המכה הבאה תגיע.

לספר לך סיפור קטן על אופי?

לפני הרבה שנים טיילתי בהודו.
הייתי צריכה ליסוע נסיעה של 3 ימים ברכבת ולא היה לי עם מי.
חשבתי לעצמי, שאני אישה חזקה ועצמאית וממש לא צריכה ליווי של גבר.
עליתי על הרכבת לבד. לא היו עוד תיירים איתי.
בלילה השני של הנסיעה הוטרדתי ע״י חבורה של כ6 גברים.
הם ניסו לגעת בי, השחילו ידיים וצחקו עליי.
בשלב מסויים אחד מהם אמר לי ״איי פאר יו!״ ואז הבנתי שאני חייבת לעשות משהו קיצוני כי אחרת זה יגמר רע מאוד.. צרחתי כמו משוגעת. למזלי הם ברחו.
בוא נגיד שאחרי המקרה הזה כבר הייתי קצת יותר חכמה וקצת פחות ״אישה חזקה שעושה מה שבזין שלה״

Gray Fox

New member
יש ההבדל

אני כן מבין אם מישהי מוטרדת ממישהו שצועק או שורק או נותן הערות או נצמד באוטובוס, צופר מהאוטו דברים כאלה. אני לא מבין כשמישהי מוטרדת מגבר רגיל שלא עושה כלום.

אותו דבר אני מבין מישהו שמרגיש מאוים מחבורת נערים שמתנהגים כשיכורים, צועקים, מאיימים. אני לא מבין מישהו שמרגיש מאוים מכל חבורת נערים שעוברים.
כמו שלא רואים בכל נער דוקר פוטנציה, אלה אם התנהגות שלו מאיימת, כך גם לדעתי בעייתי לראות בכל גבר אנס בפוטנציה, אלה אם התנהגות שלו מאיימת.

אתה מסרב להבין

כי אין סיכוי שאם היית מנסה, לא היית מצליח.

תחשוב רגע על אריה בטבע...
יש המון חוקרים וצלמים ומתנדבים ומי לא שמתקרבים לאריות ולא קורה להם שום רע, נכון?
אז תכל'ס אין שום סיבה להאמין שאריה שמטייל לו בנחת בסוואנה יטרוף אותך, נכון?
אבל אני מתערבת איתך שאם תמצא את עצמך לבד מול אריה אתה תרגיש לפחות טיפה מאויים.

אני לא חושבת שכל גבר שצועד לידי ברחוב ריק בלילה הוא אנס,
אבל הסיטואציה הזו תמיד תגרום לי להרגיש קצת לא בנוח, זה הכל.

Aיש

New member
אני צללתי עם כרישים

החל בכרישי ריף קטנים וחמודים, עובר דרך האמר-הדס באורך 3 מטר וגם עם טיגר שארק, כאלה באורך של 4-4.5 מטר, שידועים בזה שהם תוקפניים. אבל בסביבה בה יש בודדים מחוץ ללהקה, הם לא. ולא פחדתי מהם. אפילו התקרבתי עד מרחק אפסי מחלקם. דווקא על חיות אני הרבה פעמים סומך יותר מאשר על אנשים.

וכן להגיד שהסיטואציה תגרום לך להרגיש לא בנוח, זה לגיטמי. להגיד שאת רואה בו אנס פוטנציאלי זה משהו אחר.

מנסה להסביר......

אתה משווה בין טעויות, יש לי מלא חברים שצללו עם כרישים, בכל הגדלים, בנים ובנות.. עשו באנג׳י וחולים על סכנות.
לא פה הנקודה.
אתה צריך להבין שהמחשבה היא על להיות מנוצל. מעצם היותך חלש יותר.
מנוצל ע״י גברים אחרים. כמעט כל אישה, אם לא כל הנשים שקיימות בעולם הזה (כן, אני אקח את ההימור הנועז הזה) הייתה לפחות פעם אחת, אם לא יותר (הרבה יותר), מוטרדת בחייה. ואני מדברת על הדבר הכי מינורי בעולם שיכל להיות שהעין שלך תפספס את זה בשבריר שנייה אבל העין שלנו לא.
זה פחד מושרש, כבר מגיל מאוד צעיר.. שאיזה בן דוד מחמיא על הציצים שמתחילים לגדול, הבן של השכנים דוחף ידיים מתחת לחולצה ועוד שלל התנהגויות מאוד טיפוסיות לבנים, נערים שמרשים לעצמם כי הם שם וגם אנחנו. בגיל יותר מאוחר זה ממשיך לגבר שנוגע בעצמו בתחנת אוטובוס ומגניב אלך מבטים, לבחור ממש חתיך וחמוד ששם לך סם אונס בכוס (זה קורה לאחרונה המון בתל אביב, על בסיס כמעט קבוע), ומשם לחבר שלך, שאת כה אוהבת שמחליט שלא מעניין אותו שאמרת לו לא. אין לזה באמת סוף, זה בכל מקום.
זה המון המון התנהגויות. זה לא תקיפה אחת או 10 ולא נשבר לנו פיזית (לרוב) שום דבר בגוף. זה סוג של דיכוי ופחד מניצול. אני יכולה לפרט פה על כ״כ הרבה מקרים ופעמים אבל יש לי הרושם שעדיין לא תבין.
זה פשוט קיים.
ומה שנשאר זה רק חינוך של דור ההמשך.

Gray Fox

New member
אבל זה לא עצוב לחיות בפחד כזה כל הזמן?

זה לא מגביל אותך בחיים לחשוש כל הזמן מהדברים הגרועים שיכולים לקרות?

אני חושבת שזה

סוג של מציאות שגדלתי לתוכה.
נגיד שהיינו רואים כל המשפחה רפי גינת פעם, שהיה מפענח מקרי אונס. אז אמא שלי הייתה נחרדת, גם אבא שלי היה נבהל.. אבל הוא לא היה מעלה בדעתו לשבריר שנייה שזה יקרה לו או לבן שלו.. הוא היה מפחד על הבת שלו ועל אישתו. ואמא שלי הייתה מפחדת על עצמה ועלי...

וזה מנגנון הבזקי במוח.. זה לא כמו מחשבה רגילה. זה כמו הזעקה אילמת שצריך עכשיו לשים יותר לב.
אני לא בחורה גדולה במידותיי ככה שאפשר להפיל אותי בקלות..אבל ברגע שאני נכנסת למצבים כאלה שתי האגרופים שלי ישר מתקבצים והעניים והאוזניים מתחדדות. לנסות לשים לב לכל מה שקורה סביבי.

קריסטה

New member
אתה רציני עם התגובה הזאת?!

בחיי, פשוט הוכחת שאין עם מי לדבר.
כזאת תגובה אטומה ואוטיסטית לא נתקלתי הרבה זמן.

למעלה