הודעה און טופיק

הודעה און טופיק

1. לפני כמה שנים שכבתי עם מישהו. מאז הוא סיפר את זה לעוד ועוד אנשים.
חשבתי שאחרי כמה שנים ואחרי שמצא חיים הוא יניח לזה, אבל עד עכשיו הוא מספר לאנשים.
אני נגעלת מזה. דוחה אותי. מרגישה דוחה.
והוא ממשיך.

אין לי מה לדבר איתו על זה. לא עוזר. מה עושים?

2. היום טפלתי בילדים (2.5 ו-5) בבית שלהם. הגיע גבר שעובד בתחזוקה של הבית וראה אותי שם בעבר.
בזמן שאני מקריאה סיפור לילדים הוא נגש אליי לאוזן ואמר לי "לפני שאני הולך אני רוצה שתדעי שאני עדיין חושב שאת נראית נפלא ויש לך תחת משגע".
מדובר באדם שאין לי שום קשר חברי או אינטימי איתו.
חייכתי במבוכה והוא הלך. אני מנפנפת כאלה דברים, אבל הפעם זה פשוט כעסתי.
רגע אחרי שהוא הלך הילדה שאלה אותי "שמש, מה הוא אמר לך?". "לא שמעתי", שיקרתי".
היא המשיכה להתעקש אז שאלתי אותה "למה את שואלת? מה שמעת?".
היא ענתה לי: "בואי אני אלחש לך...שמעתי רק את המילה תחת".

אלוהים,
למה לומר דבר כזה בכלל למישהי שאתה לא מכיר יותר מ"שלום שלום"? למה לומר דבר כזה ליד ילדים???

מה בדיוק מפריע לך?

על הראשון אני מדבר?
את יכולה לגשת אליו ולומר לו שאם ימשיך לספר את תספרי לכולם שהוא אימפוטנט או שיש לו כזה קטן או שהוא הזיון הכי מחורבן שהיה לך בחיים וכאלה...
אבל אני באמת שואל, למה זה מפריע לך? אם הוא כזה אדיוט אז הוא באמת לא שווה שזה יציק לך ככה.
לגבי השני תגשי אליו ותאמרי לו שאם הוא עוד פעם יגיד לך דברים כאלה את תגישי תלונה במשטרה.
זו הטרדה ואת לא צריכה להסכים לזה.

Gray Fox

New member
לגבי 1, תתחילי להגיד לאנשים שהוא סיפר להם

שיש לו זין 5 ס"מ, הוא גמר ב10 שניות, וגם בכה ,תוך כדי ואחרי זה. אם זה לא יגרום לו להפסיק לספר, אני לא יודע מה כן.

לגב 2 ,
, ליד ילדים?

חחחחחחחחחחחחח חזאי ופוקס

עברו כמה שנים. איכס. אוני לא רוצה לדבר עם האפסון המושתן
(ודיברתי. לא נגיד שלא דיברתי) ולא עליו.

חזאי, הכי מפריע לי זה ראשית שאני רוצה לשכוח מזה.
אף אחד לא רוצה לזכור דברים שהוא מתחרט עליהם

וגם התחושה שאני כוס. כוס כוס כוס. ראבק.
אתה יכול להזדהות איתי?

כולנו עושים פה ושם דברים שאנחנו מתחרטים עליהם

זה לא הופך אותנו לכוס.
ואף אפסון מושתן לא צריך לגרום לך להרגיש ככה.
בנוגע לבחור השני אני באמת לא חושב שאת צריכה לעבור על זה לסדר היום.
זו הטרדה מינית, והוא הטריד אותך ליד ילדים קטנים...

זוכרת את השירשור שהיה לנו על הטרדה מינית

ואיך זה מהזווית שלנו..? זוכר?

זה עלה לי לראש שקראתי את התלונה של אשת השמש

הינה עוד דוגמא להתנהגות גברית גסת רוח. יושבת בחורה ומקריאה סיפור לילדים קטנים ומקבלת הערות בעלות אופי מיני.
לא הבנת שם את התאור של מיצי ליום מלא חששות ומתחים מהתנהלות מול גברים זרים במצבים מסויימים, והינה עוד דוגמא - והיא אפילו לא היתה לבד. היא היתה עם ילדים!

Gray Fox

New member
תלוי מה המצבים האלה, אני מבין

כמובן שאני יכול להבין כשמישהי מרגישה מוטרדת מינית מגבר זר שפותח שיחה איתה בהערות על התחת שלה.

אבל זה כן נשמע לי לא נכון, כשמישהי מרגישה מוטרדת מינית מגבר זר,רק בגלל היותו גבר, כשהוא פשוט עובר לידה ברחוב, באוטובוס, כשהם בחדר לבד, כשהם מנהלים שיחה שלא קשורה בכלל, כמו שיחת עבודה.

כלומר לא נעים לחשוב שאני יכול פשוט ללכת ברחוב ולחשוב על דברים שלי, כמו כל בן אדם , על לימודים , על עבודה, על מה לתת במתנה ליום הולדת של חבר, על כל מיני שטויות ומישהי שעוברת לידי, שאני בכלל לא יודע שהיא קיימת , יכולה להיות מוטרדת מינית מעצם נוכחתי, ולחשוב עלי קודם כל כאיזשהו זין מהלך, אנס בפוטנציה, ולא בן אדם רגיל כמוה, רק בגלל שאני גבר שהיא לא מכירה.

בכלל מקרה אני גם לא חושב שנכון לקרוא למה שהיה כאן דוגמה התנהגות גברית גסת רוח. זה לא התנהגת גברית רגילה. רוב הגברים לא עד כדי כך גבי רוח וגם נשים גסי רוח כאלה לא חסר.

אתה שוב מסובב את זה

הפוך. זוכר את הדוגמא שנתתי לך על העיר של הגייז 1.90, שריריים ומאסטרים באומנויות לחימה? תחשוב שהיית הולך ברחוב בלילה והיה עובר מולך גבר כזה- היית מרגיש פחד. לא בגלל שכל גבר גיי הוא אנס, לא בגלל שהוא רק זין, אלא בגלל שאם הוא רוצה לאנוס אותך- הוא יכול.

אתה כנראה לא מבין את תחושת הנחיתות הפיזית שאנחנו מרגישות.

Aיש

New member
אני לא חושב שהייתי מפחד. זה פשוט אופי.

לא בגלל שזה לא אפשרי, שהוא יאנוס אותי. פשוט לא נוטה להתעסק בדברים שמחוץ לשליטתי.

אבל הנקודה היותר משמעותית, לא היית מרגיש מוטרד ממנו. אולי מפחד, אבל לא מוטרד. כדי להרגיש מוטרד מינית אני צריך שאדם יעשה משהו שמטריד אותי. אדם פסיבי לא יכול להטריד אותי מינית בעצם היותו בסביבתי.

זה גם בעייתי, כי אם עצם הנוכחות שלו בסביבה היא כבר על סקלה של הטרדה, מה מבט יכול להיות? משפט בנסיון לגיטמי להתחיל עם בחורה (לא העה וולגרית ונינאדרטלית על התחת שלה, אלא הבעת ענין ורצון להכיר אותה)?

זה פשוט בעייתי, ולא שלא אני לא מבין את הפחד, אלא אני חושב שלהרגיש מוטרד מכל דבר שקשור בגבר זר זה בעייתי.

A לוןA

New member
אני אנסה להבהיר לך טיפה יותר

תחשוב שאתה חי במציאות שמדי יום אתה מוטרד מינית "בקטנה"- הערות על גבול ומעבר לגבול ההטרדה, שריקות, מיצומוצים, מבטים חודרים, אנחות "מה הייתי עושה לך" והלוואי ש..." וכל היתר, וכולם היו מופנות מגברים כלפיך.
אחרי כמה עשרות או מאות הטרדות "בקטנה" כאלו זה הופך כל גבר מיידית למטריד בפוטנציה ואותך לנמצא בכוננות ספיגה תמידית.
עכשיו דמיין את הסיטואציה שאתה הולך בסימטה חשוכה ומולך מגיע גבר- יכול להיות שגם הוא מטריד? יכול להיות שעכשיו, כשיש לו הזדמנות הוא יהפוך להיות יותר ממטריד? הכוננות ספיגה מעלה רמה.
זה לא קשור לגבר ההוא, ספציפית. זה קשור לכל הגברים. הגבר ההוא, ספציפית, הוא רק אבטיפוס של הגברים כולם. אלו שבין רגע יכולים להפוך למטרידים- וגרוע מכך.

זה לא אופי- זו מציאות חיים

אני אתן לך דוגמא שונה-
בישראל, בשניה שמישהו מניח שקית גדולה/תיק בצד ישר מישהו שואל "של מי התיק הזה?!" לא בגלל שהתיק מטריד אותך, או שכל יום מתפוצץ לך תיק בפרצוף, אלא בגלל שבמציאות שלנו זה קורה. אנחנו ערניים לזה- אנחנו בסוג של כוננות (ALERT).
שים תיק על ספסל בקריביים ואף אחת לא יעלה על דעתו שיכול להיות משהו מסוכן בתיק הזה.

המציאות של נשים בחברה הישראלית היא שהן מוטרדות "בקטנה" על בסיס יומי. לכל אחת גם היתה חוויה אחת לפחות של פגיעה קשה יותר. וחלקן גם נאנסו. אנחנו לא חוששות כי זה אופי.

Aיש

New member
נכון גם אם אני ארה שקית גדולה יתומה אני אחשוד

אבל זה בדיוק הנקודה, שקית גדולה יתומה זה לא דבר שיגרתי, גם בקריביים זה לא דבר שיגרתי, זה פשוט לא מפחיד אף אחד כי גם אם זה מוזר בסיטואציה זה לא מזיק.

כקונטרה אגיד לך שאני לא מפחד משקית גדולה שנמצאת ביד של משהו באוטובוס. זה יותר מקביל ל-"כל אדם" כי אם היית אומרת שאת מפחדת מאדם שעומד בפינה חשוכה ברחוב בלילה היית אומר לגיטמי. משהו כאן מוזר, גם אם לכשי עצמו לא מעיד בהכרח על אנס/דושבג.

אני לא ממש יכול לדמין את המציאות היום יומית שאת מתארת, ואני בהחלט מסכים. אבל אני מכיר גם כאלה שלא חוששת מכל אחד.

והדבר הכי קרוב שאני מכיר על בשרי.
היום אני נראה שונה אבל בשנות העשרה שלי נראית, וגם במידה גדולה הייתי, חנון. ארסים בכל מיני סיטואציות התנכלו לי על בסיס יום יומי. וגם לפני כ-8 שנים, למרות שאני כבר התבגרתי והפסקתי להראות כמו חנון, הותקפתי במלוא מובן המילה ע"י חבורה שכזו. עדין גם כיום כשאני אעבור ליד חבורה אקרעית של אנשים בלילה ברחוב אני לא אפחד מהם אם הם לא יתנהגו בצורה מחשידה.

אז מיצי, אינני מזלזל בתחושת הפחד. אני מבין אותה פשוט חושב שיתר פחד לא מועיל. ואולי אני בעל תחושת הביטחון המופרזת. זה רק איך שאני מרגיש, או חושב שהייתי מרגיש בסיטואציה.

קריסטה

New member
פחד לא מועיל?

פחד הוא זה שעוזר לנו להימנע מסכנות וסיכונים מיותרים. הוא זה ששומר אותנו ערניים וחדים.
הוא גם לא נשלט. אתה לא יכול להחליט לא לפחד. וכשהמציאות היומיומית נותנת לך סיבה לפחד, אתה פשוט מפחד. גם אם אין לך מה לעשות עם הפחד הזה.

Aיש

New member
פחד גם משתק ופוגע, הוא לא רק מועיל

פחד יכול להיות רציונאלי או לא. אני לא טוען שפחד מגברים לא יכול להיות רציונאלי, אולם פחד מכל גבר לא נראה לי שכזה.

תגיד, אתם רציניים?

עודף פחד?
אני לא קוראת שום 'עודף פחד' מאף אישה פה.

עוד פחד ימנע ממנה לצאת מהבית מראש - וכן, יש הרבה נשים שלא יעיזו להסתובב לבד בחושך ברחוב! הרבה מאוד.
עודף פחד ימנע ממנה להזמין טכנאי אליה הביתה. עודף פחד יגרום לה להתרחק מראש מסיטואציות שסוכנות.

היא יוצאת מהבית וחייה - אבל היא ערנית למציאות שלה.
לא נעים לך שזה ההשלחות של ההתנהגות של חלק גדול מהגברים - תשנה את הגברים, אל תבוא אלינו בטענות שאנחנו חבולות מזה.

Aיש

New member
דבר ראשון,אני אשנה את הגברים ככול שביכולתי!

אני מסכים איתך, נשים לא מרגישות בטוחות בחברה המודרנית וזה בעיקר בגלל ההתנגות של חלק מהגברים. אני לא מסכים שזה חלק גדול, אבל גדול דיו כדי לגרום לפחד. (קצת כמו שטורריסטים הם רק חלק קטן מהחברה הפלסטינאית אבל גם אם חלק קטן הוא מספיק משמעותי כדי להשפיע).

כל פעם שראיתי גבר מתנהג בצורה שלדעתי פוגעת בנשים, הגבתי. יש לי אפס סובלנות לאנשים שמטרידים נשים.

ערנות יכולה לבוא גם ממודעות. לא צריך לחשוב על כל אדם כאנס פוטנציאלי כדי להבין שצריך להזהר במידה כלשהי מכל אדם זר.

קיי, אני לא בא להגיד שהחברה הגברית בסדר ושאתן צריכות להשתנות, אני חושב שאת רוב רוב (כמעט כולו) של השינוי החברה הגברית צריכה לעשות, מבחינתי היית מאלף אותם עם שוט. פשוט שזה לא אומר שצריך לפחד מכל גבר. זה יוצר את המצב ההפוך.

למעלה