הבחנה לילד בן 3 שנים

מצב
הנושא נעול.

shani74

New member
איזה תחום?

מתבססים על הרבה שנות נסיון בתחום
איזה תחום?
מחקר ופיתוח או משאבי אנוש? כי גם לי ולחברים שלי מהיחידה יש לא מעט נסיון בראשון, אבל לא בשני (רק מהצד שמתקבל לעבודה).

Forum User

New member
"הייטק" מכל הסוגים

איזה תחום?
מחקר ופיתוח או משאבי אנוש? כי גם לי ולחברים שלי מהיחידה יש לא מעט נסיון בראשון, אבל לא בשני (רק מהצד שמתקבל לעבודה).
"הייטק" מכל הסוגים
אתם מכירים את מקומות העבודה אליהם אתם מתקבלים. אני מכירה המון מקומות ש"צדים" בוגרים מצטיינים, בעיקר של תארים מתקדמים, ולאו דווקא ב"מדעי המחשב".

shani74

New member
אז זהו

"הייטק" מכל הסוגים
אתם מכירים את מקומות העבודה אליהם אתם מתקבלים. אני מכירה המון מקומות ש"צדים" בוגרים מצטיינים, בעיקר של תארים מתקדמים, ולאו דווקא ב"מדעי המחשב".
אז זהו
שלמיטב הבנתי דיברנו על תואר ראשון במדעי המחשב לעומת שירות ביחידה צבאית מסוימת, ולא על תארים מתקדמים, לאו דווקא במדעי המחשב, שזה משהו שונה לגמרי (למשל זו הוכחה של יכולת עבודה מחקרית עצמאית ורצינית), שברור שיש לו דרישה ביחידות מחקר ופיתוח. וסביר שמקום שדורש שלמישהו יהיה לפחות תואר שני, במיוחד עם התמחות בתחום מסוים, לא יקבל לא בעל תואר ראשון ולא בוגר של יחידה צבאית.

בוודאי

גם את מכלילה מדי
זה תלוי ביחידה הצבאית, וכמובן גם בבן אדם הספציפי. יש הרבה מקומות עבודה רציניים שיעדיפו למחקר ופיתוח בוגרים של יחידות מסוימות ללא תואר במדעי המחשב (וודאי שכאלה שכן יש להם תואר, רק שהוא במתמטיקה או בפיסיקה, למשל, ולא במדעי המחשב - אבל גם כאלה בלי כל תואר) על פני בוגר מדעי המחשב מצטיין אך חסר נסיון. אשמח לדעת על מה הנתונים שלך מתבססים.
בוודאי
אבל מדברייך נשמע כאילו שירות במקומות המתאימים ב8200 "יותר שווה" מתואר (מבחינת ידע), ולא היא. כמובן שבלא מעט מקומות יעדיפו לקחת בוגר מתמטיקה ופיזיקה וללמד אותו את התכנות שבדבר מאשר ההפך, ואם הוא גם בעל נסיון - על אחת כמה וכמה (אבל גם אם הוא לא, וסתם עשה תואר ב"מדעים בהדגשת מתמטיקה").

Forum User

New member
../images/Emo45.gif

בוודאי
אבל מדברייך נשמע כאילו שירות במקומות המתאימים ב8200 "יותר שווה" מתואר (מבחינת ידע), ולא היא. כמובן שבלא מעט מקומות יעדיפו לקחת בוגר מתמטיקה ופיזיקה וללמד אותו את התכנות שבדבר מאשר ההפך, ואם הוא גם בעל נסיון - על אחת כמה וכמה (אבל גם אם הוא לא, וסתם עשה תואר ב"מדעים בהדגשת מתמטיקה").

shani74

New member
אני לא דיברתי על ידע

בוודאי
אני לא דיברתי על ידע
אלא פולספגן - ובהקשר שדנתי בו איתה אני דיברתי על יכולת תכנות - ומבחינה זאת, כן, בוגר יחידה צבאית מתאימה (ואני לא הזכרתי שום מספר...) בעל 4 שנות נסיון בתכנות (נניח) הוא מתכנת טוב יותר, בשלב הזה, מאשר בוגר מדעי המחשב חסר נסיון בתכנות (מעבר לתואר), ולכן אם מישהו מחפש מתכנת בעל יכולת מוכחת שישתלב בעבודה בזריזות - סביר שיעדיף אותו. יכול מאוד להיות שיש לבוגר מדעי המחשב הרבה יותר ידע בתחומים מסוימים, אבל יכול גם להיות שלבוגר היחידה יש הרבה יותר ידע בתחומים אחרים - ועכשיו נשאלת רק השאלה מה יותר רלבנטי למקום העבודה הספציפי שבו מדובר. ולגבי מחקר ופיתוח באמת יש לא מעט מקומות שיעדיפו בוגרי מתמטיקה ופיסיקה על פני בוגרי מדעי המחשב (מה גם שלפחות בתואר שאני עשיתי, לא במדעי המחשב, למדנו גם נושאים במדעי המחשב, תכנות ואלגוריתמים).

פולספגן

New member
במקצועי כ-../images/Emo150.gif פיתוח התוכנה, אוכל להגיד לך

זו הכללה גורפת ומאוד לא נכונה
העומק שמגיע מרכישת הידע באוניברסיטה "שווה" הרבה יותר מכל ה"ידע" הספציפי שמנפק השירות הצבאי ביחידה כזו או אחרת. לראייה, מקומות עבודה רציניים, שעוסקים במחקר ופיתוח, מעדיפים בד"כ בוגרים מצטיינים חסרי נסיון על פני יוצאי יחידות צבאיות חסרי השכלה פורמאלית.
במקצועי כ-
פיתוח התוכנה, אוכל להגיד לך
שמעדיפים בוגרי יחידות צבאיות על כל בוגר אוניברסיטה, במיוחד יחידות המודיעין, כדוגמת 8200. כמובן שכל מקרה לגופו ותלוי בבן-אדם עצמו, אך לראיון הוא יגיע
לעומת בוגר אוניברסיטה שלא תמיד יזומן לראיון ויסונן, לפעמים במשאבי אנוש, או במזכירה המטפלת שהולכת לפי "בזרוורד". ברוב מודעות הדרושים, רשום עדיפות לבוגרי יחידות צבאיות

שטויות.

במקצועי כ-
פיתוח התוכנה, אוכל להגיד לך
שמעדיפים בוגרי יחידות צבאיות על כל בוגר אוניברסיטה, במיוחד יחידות המודיעין, כדוגמת 8200. כמובן שכל מקרה לגופו ותלוי בבן-אדם עצמו, אך לראיון הוא יגיע
לעומת בוגר אוניברסיטה שלא תמיד יזומן לראיון ויסונן, לפעמים במשאבי אנוש, או במזכירה המטפלת שהולכת לפי "בזרוורד". ברוב מודעות הדרושים, רשום עדיפות לבוגרי יחידות צבאיות
שטויות.

פולספגן

New member
מה המקצוע שלך שאת רושמת שטויות, בולשיט וכד'?

הדברים שלי הם על סמך, כמות הראיונות שעשיתי ועדיין עושה ובהלט ידוע לי מה ההעדפה האישית שלי והרקע של הכפופים לי. בצבא, מלמדים הנדסת תוכנה בצורה מעולה, כלומר איך לכתוב נכון קוד, תחיליות בעלי משמעות, תיעוד, רקע וכו' ... ה-code review שמתבצע לעובד חדש שבה מהצבא, הוא פעם פעמיים וזהו, לעומת בוגרי אוניברסיטה שלפעמים ממשיך עד אין קץ ולפעמים נגמר בפיטורים
אז, אם את לא בתחום, עדיף שלא תדברי שטויות (איך המילה, מוצאת חן בעינייך?)
דרך אגב, היה לי כפוף בוגר 8200, שבכלל לא אהב מחשבים ולמד במהלך עבודתו בחברה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה. הוא היה כ"כ עילוי שלא הפריע לי שהוא סטודנט

זה משנה?

הדברים שלי הם על סמך, כמות הראיונות שעשיתי ועדיין עושה ובהלט ידוע לי מה ההעדפה האישית שלי והרקע של הכפופים לי. בצבא, מלמדים הנדסת תוכנה בצורה מעולה, כלומר איך לכתוב נכון קוד, תחיליות בעלי משמעות, תיעוד, רקע וכו' ... ה-code review שמתבצע לעובד חדש שבה מהצבא, הוא פעם פעמיים וזהו, לעומת בוגרי אוניברסיטה שלפעמים ממשיך עד אין קץ ולפעמים נגמר בפיטורים
אז, אם את לא בתחום, עדיף שלא תדברי שטויות (איך המילה, מוצאת חן בעינייך?)
דרך אגב, היה לי כפוף בוגר 8200, שבכלל לא אהב מחשבים ולמד במהלך עבודתו בחברה ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה. הוא היה כ"כ עילוי שלא הפריע לי שהוא סטודנט
זה משנה?
אם מבחינתך כל בוגר 8200 עדיף על כל בוגר אוניברסיטה אז זה עניינך או בעייתך. אל תנסה להחיל את זה על כל העולם ועל מודעות הדרושים... יש בוגרי 8200 תותחים, ובוגרי 8200 ממש ממש גרועים שהחזיקו אותם שם רק כי הם היו בחינם.

פולספגן

New member
לא כתבתי שהם מתקבלים אוטומטית,

זה משנה?
אם מבחינתך כל בוגר 8200 עדיף על כל בוגר אוניברסיטה אז זה עניינך או בעייתך. אל תנסה להחיל את זה על כל העולם ועל מודעות הדרושים... יש בוגרי 8200 תותחים, ובוגרי 8200 ממש ממש גרועים שהחזיקו אותם שם רק כי הם היו בחינם.
לא כתבתי שהם מתקבלים אוטומטית,
כתבתי שהם מגיעים לראיון מיידי ואח"כ זה כבר תלוי בהם, אבל לרוב הם עוברים את סבב הראיונות.

פולספגן

New member
ע"ס מה את רושמת את זה../images/Emo35.gif

זו הכללה גורפת ומאוד לא נכונה
העומק שמגיע מרכישת הידע באוניברסיטה "שווה" הרבה יותר מכל ה"ידע" הספציפי שמנפק השירות הצבאי ביחידה כזו או אחרת. לראייה, מקומות עבודה רציניים, שעוסקים במחקר ופיתוח, מעדיפים בד"כ בוגרים מצטיינים חסרי נסיון על פני יוצאי יחידות צבאיות חסרי השכלה פורמאלית.
ע"ס מה את רושמת את זה

מקומות עבודה שרוצים בוגרים מצטיינים חסרי נסיון על פני יוצאי יחידות צבאיות, הם מקומות שרוצים עובדים זולים. יוצאי יחידות צבאיות הם לרוב הרבה יותר יקרים

Forum User

New member
אתה טועה ומטעה, ומבחינתי הדיון הזה נגמר

ע"ס מה את רושמת את זה

מקומות עבודה שרוצים בוגרים מצטיינים חסרי נסיון על פני יוצאי יחידות צבאיות, הם מקומות שרוצים עובדים זולים. יוצאי יחידות צבאיות הם לרוב הרבה יותר יקרים
אתה טועה ומטעה, ומבחינתי הדיון הזה נגמר

בדיוק.

כי אז פחות החשיבו תעודות ותארים
אז אנשים למדו בדרכים רבות ושונות, ויתכן שרבים מאותם עילויים של העבר (בכל התחומים) לו חיו בתקופתנו היו נחשבים למפגרים ולא מגיעים לכלום, כי לא התאימה להם הלמידה במוסד מסודר. יתכן גם שבימינו רבים הולכים לאיבוד, בדיוק מהסיבה הזאת. כשלא נדרשו תעודות, כל אדם באמת למד בקצב הנכון לו והגיע למיצוי עצמי גבוה בהרבה משל ועקב כך גם תרם הרבה יותר הן לעצמו והן לחברה. היום אנחנו חוסמים אנשים מלהתקדם בזה שאנחנו קובעים קצב התקדמות סביר, ואם מישהו מתקדם לאט מידי ישר מודבקת לו תווית של מפגר, ואם מהר מידי אז פשוט עוצרים אותו. אנחנו שוכחים שכל אדם וכל ילד הוא אחר.
בדיוק.
נראה לי שאת זו שמתרשמת יותר מכולם מתעודות ותארים פורמליים. אחרת למה את כל כך מתלהבת מזה שילדים קטנים הולכים לאוניברסיטה.

דורית1900

New member
הם לא הולכים לאוניברסיטה

בדיוק.
נראה לי שאת זו שמתרשמת יותר מכולם מתעודות ותארים פורמליים. אחרת למה את כל כך מתלהבת מזה שילדים קטנים הולכים לאוניברסיטה.
הם לא הולכים לאוניברסיטה
אמא שלהם מביאה אותם בטיולון. היא גם סוחבת להם בתיק הטיטולים את הקלסרים והעבודות להגשה, ובבקבוק עם הפיטמה שמה קפה ללילות של ההתכוננות למיבחנים.

המחוננות שלי ינקו באוניברסיטה ../images/Emo6.gif

הם לא הולכים לאוניברסיטה
אמא שלהם מביאה אותם בטיולון. היא גם סוחבת להם בתיק הטיטולים את הקלסרים והעבודות להגשה, ובבקבוק עם הפיטמה שמה קפה ללילות של ההתכוננות למיבחנים.
המחוננות שלי ינקו באוניברסיטה

ברצינות! וסבתא שמרה עליהן.

apk

New member
ממש לא

בדיוק.
ממש לא
רק שהיום אין טעם בלימוד בלי סיום בהשגת תעודה, כי היום האדם המוכשר ביותר ובעל הידע הרב ביותר ישאר מובטל אם אין לו תעודות, בעוד שאדם ממוצע שהצליח (לפעמים בליווי רמאויות) לצלוח את האקדמיה ולהשיג תואר ישיג עבודה טובה ויתעשר. אם גם היום ניתן היה להשיג עבודה לפי מה שהאדם באמת שווה ולא לפי תעודותיו, אני הייתי מעדיפה שכל אחד ילך ללמודים גבוהים רק אם ירצה בכך וכשירצה. ואגב ... איזו מוסיקה הלחין רש"י?

מצב
הנושא נעול.
למעלה