די נמאס!!!

shaykan

New member
די נמאס!!!

זה לא יתכן שאנחנו נשלם את מחיר המופקע הזה של הביטוח ונשתוק. לא עוד "נוסעים ובוכים" ההודעה הזאת מיועדת לאנשים כמוני כמוך חברה צעירים ומבוגרים כאחד רוכבי הדו-גלגלי. זה אבסורד זה לא הגיוני ואני בספק אם זה בכלל חוקי לקחת אוכלוסיה כל כך גדולה במדינה ולגבות ממנה כל כך הרבה כסף, ועל מה, על זה שאנחנו לא גורמים לפקקים, אנחנו לא מזהמים את האוויר, אנחנו שמחרפים נפשנו בכבישים הגרועים של המדינה אנחנו האנשים שלא מאחרים לעבודה, אנחנו שמסתכנים בנסיעה על סימני צבע על הכביש. מחיר ביטוח חובה של קטנוע 50 סמ”ק עולה 1750 ₪ , למה מה קרה!!! מחיר ביטוח חובה של קטנוע 125 סמ”ק עולה כמעט 3300 ₪ , למה מה קרה!!! מחיר ביטוח חובה של אופנוע 500 סמ”ק עולה כמעט 3700 ₪ , למה מה קרה!!! מה אנחנו קוטפים את הכסף על העצים. קונים קטנוע 125 סמ"ק ב 10,000 ₪ ומשלמים עליו ביטוח בגובה שליש מהמחיר שלו, בואו ונקח דוגמא אחרת, בואו נאמר שאדם במדינה מעוניין לקנות מאזדה 323 שעולה 115,000 ₪ ויצטרך לשלם ביטוח על סך של 38,000 ₪. (הא ושכחתי להזכיר שמדובר על ביטוח חובה בלבד) הגיוני??? בטח שלא, אז למה אנחנו עושים את זה. ואלו בדיוק הפרופורציות, נו אז מה נפלנו על הראש? השתגענו? אני אומר דבר כזה בואו ונוביל מהלך, נדאג לאחד את כל סוכניוית הרכב דו-גלגלי למאבק (אחרי הכל יש להם אינטרס) כמו כן אני מבקש אתכם הרוכבים לשנס מותניים ולהירתם למאבק הזה לעזור מכל הלב לעזור לנו לשלם פחות כי מגיע לנו, ובתקווה שמהלך זה יוביל לעתירה בבג"צ. כל שליחת הזדהות או תמיכה למודעה זו תחזק את הידיעה שאני לא לבד ושקבוצה גדולה של אנשים לא טועים ויכולים לעשות את השינוי. היום כבר לא IN לשרוף צמיגים אנחנו נלך בצורה מתורבתת ונחושה לעבר מזדרונות בית במשפט העליון על מנת להבהיר את הטענות שלנו ואת חוסר הצדק שנעשה בכל הנושא של ביטוח הרכב הדו-גלגלי בארץ. מה שאני מבקש זה להראות הענות למודעה זו ולהפיץ את הקריאה לכמה שיותר אנשים ואולי מהלך זה ייתן ויום אחד נוכל לפרוץ את אטימות הממסד לגבי הרכב הדו-גלגלי ונוכל להמשיך ולרכב כמו שרכבנו בשנים עברו. שי

כRובי

New member
אנחנו מאחורייך ! ../images/Emo45.gif

תתחיל להוביל - אנחנו נגיע.. (מגיע ממישהוא שחשב שאפשר לעשות משהו ללא מועדון האופנועים הישראלי והתאכזב לגלות שטעה ואח"כ התאכזב שוב לגלות שג-ם מועדון האופנועים לא יכול להושיע)

לפני שאתה מתחיל - אולי

תלמד את הנושא? ולמי שחשב שמועדון האופנועים יכול\לא יכול - ולמי שחשב שאדם כלשהו יכול\לא יכול (בלי התיחסות ספציפית), אז בואו נזכור את השתלשלות הארועים בשנה האחרונה. ובואו נפסיק להיות נאיביים - ולקפוץ למים לפני שמבינים את התמונה. הרבה אנרגיה טובה אבדה רק משום כך. מי שמעוניין - מוזמן לפנות אלי ואני מבטיח לספק לו קריאה לשנה הקרובה. ולעניין: ראה קובץ מצ"ב.

ולכRובי - אולי כדאי לצרף את המסמך

למאמרי הפורום? בבחינת "צעדים ראשונים בהבנת הזירה"?

shaykan

New member
אז כך...

שלמה תודה על האינפורמציה אבל אני לא ראיתי שינוי לטובה במחיר המופקע ששילמתי לביטוח השנה. חוץ מזה אין כאן כל עניין של מלחמות פרטיות אנחנו צריכים להתאחד וללכת עם העניין הזה ביחד. אנחנו באותו צד. קראתי את המסמך שלך בעיון ולא מצאתי שורה תחתונה!!! (פואנטה) מה שהבנתי שאנחנו צריכים לרכב ולבכות. אז אני אומר לא עוד!!! בוא ונניח שאנחנו מארגנים את כל עשרות אלפי האנשים שרוכבים על דו"ג מארגנים עצומה ענקית ופונים עם הסיפור הזה לבג"צ. ובבג"צ נדרוש שעד שיגיעו המחוקקים לפתרון קבוע שיתנו לנו פתרון זמני. שלמה, בלי סוסים חדשים העגלה הזאת תעצור וזה לא מה שאתה רוצה שיקרה אם אני מבין אותך נכון. לכן במקום לחשוב על העבר בוא ונחשוב על העתיד. בוא ונחשוב על עוד רעיונות כיצד להריץ את העניין הזה אולי אתר אינטרנט מחאה שבו ירשמו רוכבים, וזאת עלמנת למלא את הרשימה הענקית של הרוכבים הבוכים בארץ. שי

אם תקרא עד הסוף

תגלה שיש פואנטה, שיש הצעה קונקרטית. למי שאצה לו הדרך: השוואת תעריפי ביטוח החובה לכלל הנהגים. החלת עיקרון השיבוב על גופים (להבדיל מפרטים) - כך, למשל, תוכלנה חברות הביטוח לתבוע את מע"צ, ולא נצטרך לחכות למשיח עד שהמשטרה תתפנה ותתבע מישהו שם פעם במאה שנה. מה תדרוש בבג"צ? אם לא הבנת, זהו חוק המדינה, שחוקק לתכלית ראויה - ומעבל למה שקבע הבג"צ בשעתו, אין לו הרבה מה להתערב (הרפורמה היא תוצאה של הבג"צ, אבל שים לב שהבגץ לא קבע מה צריך לעשות - אלא שצריך לעשות. מי שקבע "מה" זה האוצר, והכנסת אישרה). זה שאנחנו לא רוצים לשלם ביוקר - זה ברור. אבל ביחד עם זה, תרשה לי לשאול אותך שאלה פשוטה: מי כן ישלם על כל זה? ולמה? (כלאמר, מה ההצדקה?) "סוסים חדשים"? סוסים יש. הבעיה היא שהם רצים לבד - והציבור, בד"כ, מלוה אותם בקריאות "הידד". אתר אינטרנט? (כRובי, איך קראו לאתר האנטי-פורמה בפעם האחרונה?) רעיונות חדשים? אולי להבין את המצב, ואח"כ לשבור את הראש בפתרונות? המחיר שערוריתי - לכל הדעות. אבל מה תאמר אם תדע שהתעריף מסובסד במאות אחוזים (!) ע"י תעריף ביטוח החובה לכלי רכב פרטיים? (אם תאמר שכך ראוי - אז בבקשה ממך, מצא נא מודל והסבר סביר שיכמת אותו מדוע מגיע סיבסוד כזה (וד"א, אני לא טוען שאין מודל כזה...))

shaykan

New member
תגובה לשלמה.

הצעה קונרקטית יכולה לקחת שנים, ומה עד אז??? בכל מה שקשור בבג"צ אז אני לא עו"ד שיוכל לתת לך תיעונים מדוייקים לגבי מה שיש לי לטעון ולדרוש. אך אני מאמין שיש כאן צעד לא הוגן, יש כאן פגיעה פושעת באזרח (80,000 לפי נתונים שלך) ע"י הרשויות ובמקרה שלנו הרשות המחוקקת(הכנסת) והרשות המבצעת (הממשלה,משרד האוצר). וזאת בדיוק הסיבה לקיומו של בג"צ (שיעור 7 באזרחות). מי ישלם ??? ממש אבל ממש לא מעניין אותי שיקצו לזה תקציב מיוחד, כל כך הרבה כסף נזרק במדינה הזאת על שטויות וטעויות של פוליטיקאים, גם לזה ימצאו כסף. רעיונות חדשים! בהחלט רעיונות חדשים חשבת לצייד את ח"כ אליעזר כהן ברשימה של 80,000 רוכבים הרי לא ניתן להתעלם מהמספר הזה. חשבת לבקש שקל מכל רוכב לארגן 80,000 ש"ח ולבנות סוללה של עורכי דין שיבנו "מודל והסבר סביר...". אם המחיר מסובסד במאות אחוזים אז למה הוא עדיין גבוהה מאוד??? אני מאמין לכל מילה שלך שנתקלת באוזניים ערלות, אבל אין מה לעשות חוץ מלהמשיך לעשות. שי

בג"צ

האמת, שהנושא נשקל. אפילו שוחחתי עם עו"ד - והנושא לא פשוט. אני מבין את הלחץ, ואת הרצון לפתרון מידי. אבל למרבה הצער, פתרון מיידי אפשרי רק ע"י החרבת הכל והקמת המערכת מחדש - מה שלא אמיתי לצפות. בהנתן הנ"ל, חייבים להכיר את המערכת, איך ולמה היא פועלת כפי שהיא פועלת. האמן לי שזה מתסכל, והנסיון עצמו מיועד בעיקר למזוכיסטים ולכאלה שיש להם יותר מידי זמן פנוי - אבל הנה לך עוד קצת עובדות: - שוק ביטוח החובה הוא שוק סגור. כסף מהמדינה לא נכנס, וכסף מהמבוטחים לא יוצא. התעריף מעודכן כך שלאורך זמן ישמר האיזון. - עצומה? לעצומה שכותרתה היתה "אם יעלו את ביטוח החובה אסע ללא ביטוח" היו מתנגדים הרבה, גם בפורום. בתכלס, אי אפשר להגיע לכל ה-80000 -- אולי ל-3000 בלבד. לשם הרמת עצומה נדרשים מתנדבים ותקציב. - "אם המחיר מסובסד...": בוא נראה: סבסוד של 300% מתאים למקרה של פרמיית ביטוח נגבית בשיעור של 3300 ש"ח לעומת פרמיית סיכון טהור של 10000 ש"ח. מכיוון שמתחילים כ"כ יקר, אפילו סבסוד רצחני עדיין יוצא יקר (ד"א, מבקר המדינה כבר "ירד" על האוצר הגלל הסבסוד הזה...) - לא נתקלתי באזניים ערלות. נתקלתי באנשים שלא מסכימים איתנו, לא בגלל קשי לב, אלא בגלל הבדלים בראית הדברים, וגם בגלל ידיעה של שלל נושאים שלא היה לי מושג עליהם (בהתחלה, לפחות). בכל אופן, כל מי שדיברתי איתו מוכן לדבר, ולהקשיב, ולנסות לפתור את הבעיה שאף אחד לא מתכחש לה. הקצב, זו כבר שאלה אחרת.

על אילו נושאים שלא היה לך מושג

עליהם? מאוד מעניין אותי לדעת איזה נושאים שאנחנו לא יודעים אליהם מבוסס התעריף הגבוה הזה??

אין מושג...

האמת? בהתחלה חשבתי סתם שהתעריף גבוהה. במהלך הזמן, הבנתי איך התעריף נקבע - ושהאוצר, והמפקח על הביטוח - עוצרים אותו מלהתיקר עוד יותר. זה לא הופך אותם לצדיקים - אלא למי שיושבים ומחכים שהבעיה תפתר מעצמה, או שמישהו אחר יפתור אותה עבורם. כמו כן, למדתי שבמשך השנים נשקלו חלופות שונות במסגרת ביטוח החובה (הפעלה ע"י ביטוח לאומי, למשל), נשקלה השפעתם של הסכמי חציה ועוד. עיון בניתוח המאזן האקטוארי של שוק ביטוח החובה מאלף וכן גם במסמכים הקובעים את אופן חלוקת נטל הביטוח, ועוד ועוד. הספריה המלאה - בקרוב - לכל דורש.

שיקן-אתה כל הזמן מזכיר את מספר

הרוכבים אבל לכמה מהם אתה באמת חושב שתוכל להגיע? כמה מנדטים הם למשל 80,000 רוכבים? כמה מהם יצביעו/יעשו באמת משהו בנושא?

shaykan

New member
בכדי שיקרה משהו צריך להתחיל...

זה מה שאני אומר בואו נתאחד, נקים עמוד בודד באינטרנט ובו נבצע הרשמה של חברים. לפי מיטב ידיעתי אין אף רשימה מסודרת כזאת, הלא כן??? אני אישית מאמין שיש אנשים שלא אוהבים לעשות רעש ולשרוף צמיגים אבל אין להם בעיה להכנס לרשימת מחאה, והאנשים האלו ירשמו בטוח. (שלמה סיפק את המספר 80,000 לכן אני משתמש בו) מנעו את הסגירה של גלגלצ בגלל 75,000 מאזינים שהביעו את מחאתם על סגירת התחנה. אז נכון יש להם יותר אמצעים תקשורתיים מכיוון שהם תחנת רדיו אבל זה עדיין לא מונע מאיתנו לשלוח מיילים להפיץ סטיקרים במוסכים במקומות בילוי. המטרה זה ליצור מודעות על מנת שהפעולות שנעשו(מסמך ששלמה הציג)לא ירדו מסדר היום הציבורי. מה שקורה עכשיו זה שאנחנו בולעים את הצפרדעים שמאכילים אותנו ושותקים. לא עוד!!! שי

אפרופו דף אינטרנט ..

כרובי תמחק את הלינק לאתר המאבק ברפורמה , הוא מזמן כבר לא נמצא שם. (והוא גם לא היה עדכני).

כRובי

New member
אז ככה...

א. נעשה איסוף חתימות כבר על פני הרשת - וזה היה באתר הקודם של מוטו - אני בטוח שהם שמרו את העצומה הזו (אבל כור לי , שחתמו בה קצת פחות מ1000 איש) ב. את גלגל"צ לא סגרו , עם כל הכבוד ל750000 המתקשרים , בגלל הודעות שאנשים השאירו במענה הקולי שלהם.

shaykan

New member
(מיועד לכולם) כן אבל ...

לגלגלצ היה את הקלף הזה בכיס! כל החוכמה היא שיש לך הוכחה שהעניין הוא קונצנזוס. ואיך שזה נראה עכשיו חוץ מלקומץ (יחסית לכלל הרוכבים) אנשים שמתקשרים דרך הפורום הזה העניין הוא לא על סדר היום הציבורי (אני לא מקבל תירוצים של בעיות בטחון ובחירות, לא היתה גם מוּדעוּת לפני). למה שלא נשמע פעם בשבועיים בחדשות ידיעה בעניין על התקדמות וצעדים חדשים. אני מאמין שההרשמה היתה נמוכה רק בגלל העובדה שהיחצנות של העניין היתה נמוכה. אפשר לעשות יחצנות לנושא בצורה עצמאית עם תקציב זעום ועם הרבה התנדבות של החברים ואז להעמיד את זה במבחן המציאות. ואני מדבר על הדפסת עלון ו\או סטיקר שיהיה מקובל על צוות נבחר. את העלון ו\או הסטיקר להפיץ במוסכים באוניברסיטאות במקומות בילוי לכתוב עליו את הכתובת של האתר שבו אפשר להרשם ולקבל פרטים נוספים על המחאה. רק צריך לנסות אני מאמין שזה יהיה שווה את זה. שי

כRובי

New member
Been There , Done That

בוצעו עצרות מחאה מדי שבוע בהם מתנדבים חילקו פליירים בנושא לעוברים ושבים במרכז תל אביב. כמו כן , חולקו פליירים על ידי רוכבי אופנועים לרוכים אחרים ברחבי הארץ. ניתלו כרזות במוסכים ובאוניברסיטאות. חולקו פליירים במפגשי מועדון וטיולי מועדון. הוצמדו פליירים לדו גלגליים בחניוני אוניברסיאטות היו סקירות בשלושת העיתונים הגדולים וכמובן גם במוטו. הודפסו שלטים , חולצות , כובעים וסטיקרים כולם הכילו את כתובת האתר. והרבה נכנסו. אם תקרא כמה הודעות למעלה , תראה שהאתר כבר נסגר מחוסר תעבורה..

כRובי

New member
והקישור שנשכח..

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/galleries.asp?id=8&galleryId=249 תיעוד האירועים השונים

shaykan

New member
אני רוצה עוד תמונות כאלו...

כRובי בוא ונביא תמונות כאלו אבל חדשות של ההפגנה הבאה בקרית הממשלה בירושלים 2003. שי

קרבונית

New member
אגב, בעיני לדוגמא, חוסר האיכפתיות

של שאר אחינו האופנוענים או חוסר הידיעה שלהם הוא בדיוק באיזה שהו מקום שי אתה. הרי, איך אתההההההה לא יודע על הפעילות שעשינו בעבר כצעדים מחאתיים לעוול הזה?? ועם זה אתה אז זה בטח עוד כמה חברים. אז עצומה כבר ניסינו, עצרות - כבר ניסינו, עיתונים - כבר ניסינו, כנסת - גם ניסינו, אז רעיונות חדשים שי?? איך להגיע לעוד אנשים, שי?? ולא, אני ממש לא מזלזלת ביוזמה שלך ולא מנסה לרפות ידיך. מה שתעלה אני כנראה אהייה שם. אבל להמציא את הגלגל מחדש - בעיני מיותר.

למעלה