אשמח לקבל תגובות

מירי,

New member
למצוא עבודה ולחזור לעבודה

כאשר חוזרים לעבודה , חייבים לאפשר לך את שעת ההנקה , מקום עבודה חדש - א חייב! אפילו אם התינוק שלך בן יום...לקח לי המון זמן למצוא בייביסיטר , נוסף לגן כדי לחזור למשרה מלאה (+)...

מכשפה

New member
אז את מבינה אותי ואת הבעייה. זו

בעייה של כל הנשים ולדעתי צריך להעלות אותה לדיון.

מירי,

New member
כשנצליח להפוך אותה לבעיה של המשפחה

אז... אז יהיה לנו הרבה יותר קל!!! מי אמר שזו הבעיה שלי שהגנים הם עד 15:30?? זו בעיה שלי ושל אבא! אני ``עושה מלחמות`` כבר 4.5 שנים שהמעסיקים שלו יבינו שזו גם הבעיה שלהם! אולי לחץ משפחתי יביא להפעלה יותר ארוכה של הגנים ושל בתי הספר - אולי כשגברים יאלצו להעדר מהעבודה כי הנשים לא תוותרנה אז תהיה השפעה על אותו שילטון גברי! ואולי בעזרת זה יותר נשים יצליחו להגיע לשלטון - יותר זמן להשקיע בקריירה... כשנפסיק לפעול מתוך כך שזו הבעיה שלנו כנשים אלא של התא המפשחתי (בכל צורותיו) אז אולי יהיה לנו הרבה יותר קל. אבל אני חייבת לציין שבסביבה שלי עדיין הרוב חושב שזה תפקיד האישה...

מכשפה

New member
אז טוב שאת כאן בפורום, ואולי את

תעלי במקומי את הבעייה כאן בפורום כהודעה חדשה. אני אם חד הורית, ולכן זה לא מעניין אף אחד, אבל הייתי נשואה בעבר, וכל העול של המטפלות נפל עלי, כולל התשלום. בקיצור- לגברים אין עניין (לרובם) כי נוח להם המצב שהנשים לוקחות את הילדים מהגן, זה משהו שהשתרש בחברה שלנו. וכדי לשנות נראה לי שצריך להתחיל להזיז דברים, ואם ישנם גברים שיזדהו איתנו וירצו לתמוך במאבק- עוד יותר טוב!

מירי,

New member
אני חושבת שיהיה קשה למצוא..

גברים שיזדהו איתנו ויירצו לתמוך??? תיראי נגיד שיש לך איזו שהיא עוצמת שליטה על משהו או מישהו וזה עושה לך טוב ואת לא מרגישה שאת פוגעת באותו מישהו איזו סיבה יש לך לוותר על אותו כח? על אותה עוצמה? החבר שלי היה בהחלט שמח לו הייתי נשארת בבית מנקה מבשלת ודואגת לטיפול השוטף של הילדים והבית - להיות איתם לחנך ולשחק איתם אין לו בעיה... אבל - הוא יודע מי אני מה אני רוצה מה אני אוהבת מה ייעשה לי טוב ומה ייעשה לי רע , ולכן הכל בבית נעשה ע``י שנינו ... ולכן שנינו עובדים במשרה מלאה + וזו הסיבה שהוא בעצם כן מוותר על חיים כמו שיש לאבא שלו ובתחילת הדרך עוד האמין שגם לו יהיו... אני לא מכירה את המשפחה שלך - כחד הורית , אני לא יודעת מה מקומו של האבא אצלכם... ולכן אולי נקודת המוצא שלנו קצת שונה (קצת הרבה?)... אני האמת די התייאשתי מהסביבה שלי - להביא אותה להבנה שזה שאני אישה ואם אינו מוריד מיכולתי (טוב, יש תקופות שאני יותר לוחמת ויש שפחות..) אבל בבית הקטן שלי אנחנו באמת שווים- אולי אם הנשים של המנהלים שלי היו יותר חותרות לשיויון הם היו מתיחסים לנשים כאן קצת אחרת...

אמיר.

New member
הגבתי לך בלהיות הורים

מחזק את ידיך. בסוף נפיל את הקפטיליזים הנורא.

אמיר - ניתן להכניס כאן לינק לתגובות

ענייניות או מעניינות בפורום אחר ואפילו רצוי. התחרות לא תשבור אותנו, אל דאגה :)

אפרת_ח

New member
אין שום ``חוק הנקה`` כמו שאת חושבת

החוק אומר שכל אם, בלי קשר להנקה, זכאית לעבוד שעה אחת פחות ביום מבלי שינוכה משכרה, למשך 4 חודשים אחרי שהיא חוזרת מחופשת הלידה (גיל 7 חודשים שהזכירה מירי). לגבייך מדובר על עוד חודש וחצי. בשביל 45 שעות שווה לאבד מקום עבודה עם הטבות ותנאים? אני לא בטוחה. אם את במקום שיש בו הסכם קיבוצי עם תנאים נוחים יותר, אני מניחה שיש גם ועד עובדים. את יכולה לדבר איתם ולראות מה ניתן לעשות. ``ההטבה`` היחידה הניתנת לאמהות מניקות, וגם זה רק עד חצי שנה, היא המשך האיסור על חשיפה לחומרים מסוכנים ולקרינה (כמו בזמן ההריון).

גברת תפוזי, סליחה על האיחור בתשובה

האמת היא שהתשובה צריכה לבוא ממך. אני, גם בקריאה שניה של הודעתך - לא מרגישה שיכולה לתת לך אותה כי בכל אחת מהאפשרויות יש אלמנט של ויתור (על הג`וב או על האנרגיה שדורש המאבק). מה א-ת רוצה ? לעבוד שם בכל מחיר או להשאר בינתיים בבית ? אם תחליטי על מאבק, שם יש לנשות הפורום אפשרות לייעץ לך עצות פרקטיות שונות, שחלקן הלא-גדול נמסר פה. בהצלחה בהחלטה הבסיסית, שהיא בעצם הקשה ביותר.... חנה

תודה על התגובות

כל אחד ואחת מכם נתן לי חומר למחשבה...החלטתי להחליט עד סוף השבוע..בינתיים אני נהנית בבית..יהיה טוב בסוף!!! כל טוב

למעלה