אני מרגיש צורך להזכיר לשמאלנים שארץ ישראל זו האדמה של עם ישראל ועד גרגר החול האחרון.

marabo

Well-known member
יפה, סופסוף התקדמת ותפשת כי אין ראיה מציאותית לקיום אֵל אימטריאלי, או למקורה השמימי של התורה, אלא הכרעה אישית להאמין בקיומו וכי הוא נותן התורה...
ראיה מציאותית my as
וכי אתה ראית במציאות את אביך הקוף וסבתך האמבה?

ayb1

Well-known member
אז מה הנימוק המוסרי שלך לשיבת ציון אם מבחינתך התנ"ך זה הזיות?

הנימוק המוסרי הוא פשוט וברור זה המקום בו אבותינו חיו וממנו הגלו אותנו.

מעבר לכך בוועידת סן רמו 1920 הוחלט ע"י מדינות ההסכמה מה יהיה שטחה של מדינת הלאום היהודי

מצרף מפה המראה בברור מה הוא השטח עליו החליטו מדינות ההסכמה מהם גבולות השטח הבית הלאומי היהודי ומדובר
על כל השטח בין הים לירדן וכל שטח מדינת ירדן דהיום

1643200822934.png

נערך לאחרונה ב:

Permafrost

Well-known member
ולמה אתה חושב שאנו היהודים צריכים להיות מחויבים להזיות שבין אזניך אתה?
אנחנו היהודים תופשים כי אל אימטריאלי - לא יכול להיות לו footprint במציאות, ולכן לא אפשר לשמעו או לראותו, ומי שטוען כי שמעו או ראהו - הזה...

evglev1

Well-known member
מנהל
אין טאבו בשמים.
דווקא יש ועובדה שלפני שהנוצרים החליטו שהארץ הזאת היא שלהם, הם החליטו שישוע היה מבית דוד כי הם ידעו אפילו טוב יותר מהיהודים שהקדוש ברוך הוא ברא את האדמה הזאת במיוחד בשביל בית דוד, ולכן בניגוד למוסלמים לפני שהם חמדו את האדמה הם כתבו סיפור שגם הם מבית דוד.

The Real Big Joe

Well-known member
דווקא יש ועובדה שלפני שהנוצרים החליטו שהארץ הזאת היא שלהם, הם החליטו שישוע היה מבית דוד כי הם ידעו אפילו טוב יותר מהיהודים שהקדוש ברוך הוא ברא את האדמה הזאת במיוחד בשביל בית דוד, ולכן בניגוד למוסלמים לפני שהם חמדו את האדמה הם כתבו סיפור שגם הם מבית דוד.
הנרטיבים של הדתות אינם רלוונטים. עיין במגילת העצמאות.

Harrington

Well-known member
מנהל
למה? ככה, נקודה.
זו החלטה של האל.
לא ניראה לכם? תשלחו לו מכתב תלונה.
רק תעזבו אותנו היהודים בשקט לישב את הארץ ואל תציקו לנו עם הכסף הגרמני שאתם מקבלים.
אתה יכול להוסיף שגם מבחינה משפטית אין נכון לרגע זה ראיה שהמצב שונה. אמנם ליהודי המאמין שמסתמך על תורת עמו אין בכך צורך. אבל מאחר ויש כאן אולי כמה כאלה שבכל זאת מעדיפים שלא להסתמך על היהדות (על אף שהם עושים זאת ביומיום ללא הפסקה), גם הם יכולים להיות רגועים.

marabo

Well-known member
אתה יכול להוסיף שגם מבחינה משפטית אין נכון לרגע זה ראיה שהמצב שונה. אמנם ליהודי המאמין שמסתמך על תורת עמו אין בכך צורך. אבל מאחר ויש כאן אולי כמה כאלה שבכל זאת מעדיפים שלא להסתמך על היהדות (על אף שהם עושים זאת ביומיום ללא הפסקה), גם הם יכולים להיות רגועים.
מניסיוני, אלו כאן שלא מסתמכים על יהדות הם מהסוג שחבל להשחית עליהם דברי טעם, הקהה את שיניו נאמר בהגדה של פסח עליהם.

איציק5111

Well-known member
למה? ככה, נקודה.
זו החלטה של האל.
רק תעזבו אותנו היהודים בשקט לישב את הארץ ואל תציקו לנו עם הכסף הגרמני שאתם מקבלים.
הימניים וגם השמאלנים המגעילים לא חושבים כמוך.

ובלי קשר יש פה גם ערבים

marabo

Well-known member
הימניים וגם השמאלנים המגעילים לא חושבים כמוך.

ובלי קשר יש פה גם ערבים
הימנים חושבים בדיוק כמוני. השמאלנים בוודאי שחושבים הפוך, כבר דיברנו על זה שהם לא חלק מעם ישראל, הם במקום אחר לגמרי.

DANIAVNI

Well-known member
למה? ככה, נקודה.
זו החלטה של האל.
"למזלך/מזלנו הרב" אין לנו דילמה של וויתור על שטחים תמורת שלום אמת
אם נוותר על שטחים, הלכה למעשה, לא רק שלא יהיה שלום אמת, ייתכן וזה יעודד מלחמה .

יתר על כן, הערבים לא מסתירים את כוונותיהם הרצחניות
התיאוריות של השמאל מבוססות על הלוסינציות פסיכיות .

אבל ברמה התיאורטית מאוד, לו היה לי ביטחון של 100% שאני מוותר על שטחים
ותמורת זאת אף יהודי לא ימות יותר, הייתי מוותר על שטחים ברצון .
גם על הר הבית, קברי האבות וחצי ירושליים.

1ספי11

Well-known member
בינתיים אתם מתעקשים לישב את ארץ ישראל על חשבוננו ועל חשבון ביטחון המדינה ועתידה.
ירצה האל,שישכנע את האו"ם ואת הערבים.

marabo

Well-known member
בינתיים אתם מתעקשים לישב את ארץ ישראל על חשבוננו ועל חשבון ביטחון המדינה ועתידה.
ירצה האל,שישכנע את האו"ם ואת הערבים.
על חשבונכם? למה מי אתם? המדינה של אבא שלכם? אני משלם מיסים הרבה יותר ממך.

marabo

Well-known member
אתה יכול להוכיח את טענתך?
העובדה היא שתושבי המרכז משלמים מיסים יותר מכל קבוצה אחרת.
קודם כל, מאיפה אתה יודע היכן אני גר וכמה מיסים אני משלם? כבודו פקיד שומה?
ודבר שני, במדינה דמוקרטית העם בוחר את נציגיו באופן יחסי לתמיכת האזרחים בו מספרית ולא לפי המיסים שהאזרחים משלמים. הקול של מי שמשלם הרבה מיסים שקול למי שמשלם פחות.
דבר שלישי, לכל אזרח במדינה מגיע לקבל תשתיות ורווחה ולא משנה היכן הוא גר.

1ספי11

Well-known member
קודם כל, מאיפה אתה יודע היכן אני גר וכמה מיסים אני משלם? כבודו פקיד שומה?
ודבר שני, במדינה דמוקרטית העם בוחר את נציגיו באופן יחסי לתמיכת האזרחים בו מספרית ולא לפי המיסים שהאזרחים משלמים. הקול של מי שמשלם הרבה מיסים שקול למי שמשלם פחות.
דבר שלישי, לכל אזרח במדינה מגיע לקבל תשתיות ורווחה ולא משנה היכן הוא גר.
מה קשור מקום מגוריך לעניין.
ואיך מאיזה מאגר מידע אתה קובע שאתה משלם יותר מיסים ממה שאני משלם?
מה הקשר בין הדמוקרטיה לערימת ההבל שאתה מביא להנה.

למעלה