אול יר: סיכום הצעות נכון ל 01.08.21

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

top102

Active member
אתה פונה עלי כאלו אני אחראי על להחליף את צוות הניהולי. אני לא. אני אומר שהם צריכים לקבל מסימות ולבצע אותם. והמסימה הראשונה היא להסביר לנו מה מצב החברה ומה הפער בין מה שהיה בדוח האהרון והיום.
למה זה מסובך לעשות?
הסיבה שזה לא קרה זה בגלל שלמישהו זה נוח. אני לא רואה סיבה אחרת. אני מבין שיש הרבה נכסים ובקורונה היה קשה להתנהל כי היה סגר. אבל עכשיו הכל פתוח וניתן לעשות את זה.
אז למה זה לא קורה לפי דעתך?

jsphs

Well-known member
אתה פונה עלי כאלו אני אחראי על להחליף את צוות הניהולי. אני לא. אני אומר שהם צריכים לקבל מסימות ולבצע אותם. והמסימה הראשונה היא להסביר לנו מה מצב החברה ומה הפער בין מה שהיה בדוח האהרון והיום.
למה זה מסובך לעשות?
הסיבה שזה לא קרה זה בגלל שלמישהו זה נוח. אני לא רואה סיבה אחרת. אני מבין שיש הרבה נכסים ובקורונה היה קשה להתנהל כי היה סגר. אבל עכשיו הכל פתוח וניתן לעשות את זה.
אז למה זה לא קורה לפי דעתך?
ברור לי שאתה לא אחראי וגם אני לא.

3 אופציות לשאלתך:
א) הנהלת החברה פועלת לטובת אחד המציעים או יותר ונח לך שיעבור כמה שיותר זמן - כל חודש היא מקבלת 50,000$.
ב) לא רוצים להאיר דובים מרבצם, יש חברות נכס שלא משולם להם ומחזיקים אותם באפלה - ברגע שיהיה דווח שיעיד שלקבוצה בכללותה יש תזרים חיובי תגענה דרישות תשלום במיידי.
ג) הנהלת החברה סוברת ששווי הנכסים הוא פחות לעומת ההצעות, הם לא רוצים לחשוף זאת - הסתברות מאוד נמוכה כי כל 4 הקבוצות הן שחקני נדלן חזקים ומכירים לפני ולפנים את הנכסים.

אולי סיבות נוספות.

בכל מקרה, אף על פי שתחושת הבטן הראשונית שלי דברה על אופציית ההפעלה העצמית, ברגע שיש איום של הבנקים בהשתלטות - גורם לי להעדיף לצאת עם 50אג בפריסה וזהו.

מה גם, שדנזין נמכר, מהמלון והנדלן שסביבו לא ישאר הרבה לאחר שאג"ח ג ימכרו בשניה הראשונה שהם יכולים. מאיפה אתה רואה upside נוסף?

top102

Active member
אני לא יודע מה השווי האמיתי. כל מה שאני אומר שחסרים לנו נתונים כדי להתווקח ואני לא אוהב את זה וזה נראה לי חשוד. ביום שיביעו את הנתונים אדע איך להחליט.

yel5

Well-known member
אני אצביע נגד.
אני חושב ששווי של הנכסים הוא לא כזה נמוך. אני חושב שהדוחות לפני הקורונה אולי היו מנופחים אבל לא ברמה ש אתה יורד מ שווי חיובי עד לשווי שמכסה את ה20% מהחוב. גולדמן לא ידע שחברה תפשות רגל ו לא היה נותן שווי גבוהה פי כמה ממה שזה באמת. מאותה שנה נדלן בברוקלין לא נפל בעשרות אחוזים והביקוש לנדלן שם מאוד גבוהה.
לגבי הססטוס המשפטי.
גם בניו ורק יש את טאבו וניתן לבדוק כל נכס בקלות. אי אפשר לשים את הביניין בכיס ולברוח.
סביר שכל מי שהיו לו תביעות על הנכסים כבר העלה אותם. אני לא חושב שיהיו עוד הרבה הפתעות בדרך.
הסיבה שאנחנו מקבלים הצעות נמוכות זה בגלל שמחזיקים אותנו בערפל ומספרים סיפורים.
לכן אנחנו קודם כל צריכים לקבל מידע ואז נדע מה נכון להחליט ומה לא.
אתה מפספס שכבר לא נהנה מהנכסים הגדולים והמהותיים. בדניזן נפסיד 134.5m$ במלון עוד כמה עשרות מיליונים וגם בקרקע גואנוס. בקיצור, ב 3 נכסים הגדולים הפסדנו סביב 500m שח. פה היתה יכולת השיקום האמיתית שנמוגה.

Tazz

Active member
אתה מפספס שכבר לא נהנה מהנכסים הגדולים והמהותיים. בדניזן נפסיד 134.5m$ במלון עוד כמה עשרות מיליונים וגם בקרקע גואנוס. בקיצור, ב 3 נכסים הגדולים הפסדנו סביב 500m שח. פה היתה יכולת השיקום האמיתית שנמוגה.
מסכים. ה-Upside הגדול היה יכול להיות בנכסים הנ"ל והוא לא מומש. שאר ההפתעות שהיו ויתכן ועוד יהיה, ריסקו את ההחזר עוד יותר.

צריך לראות מה אפשר להציל מדניזן.
אם אג"ח ה', מק וגי.פי. מורגן יתעקשו על ריביות גבוהות, צריך להתנגד וללכת לבית המשפט למכירה תחת צ'פטר 11.
גם ככה לא נשאר החזר לקופת הנשיה בשלב ב' של הפרוייקט.
אישית לא נשמע לי סביר שמימנו את כל ההליכים עד עתה, בזמן שחברת הנכס לא העלתה מעלה את ההכנסות השוטפות. ביחוד אם תהיה דרישה לריבית פיגורים.
במקום לקבל תספורת והחזר של 85-90 אג' בהתחלה, הם יקבלו החזר של 107 אג'. זה משחק סכום אפס, זה יורד מההחזר שלנו עכשיו בהצעות ההסדר החדשות.

yel5

Well-known member
מסכים עם דבריך. גובה ההחזר לנו, הלא מובטחות, תלוי ב 3 גורמים.
1. האם מכירת המלון ודניזן יכסו הפארי ל ג+ה? אם כן, אולי ישאר לנו עודף. אם לא, ג+ה יתחלקו איתנו בשאר הנכסים?
2. הסכמת נושי דניזן להתפשר או למחול על הריביות. אם יתעקשו לקבל כל הריבית, אני בעד להילחם בהם בבימש.
3. התמורה שנקבל מהמציע. בינתיים בחרתי בהצעת איילנד כי נראית הכדאית מהשאר.

האומדן שלי להחזר הנומינלי ללא מובטחות הוא 48 אג.

yuval7070

New member
1. כנראה שלא ישאר עודף ואפילו ישאר יתרה שתשתתף בשאר החוב. הסימן שאלה הגדול זה לגבי ג שם אין לנו אינדיקציה כלל מה אפשר לקבל על הנכס.
2. החוב כולל ריבית. חבל לבזבז שקל על בית משפט. אין סיבה שיתפשרו. אבל זה נכון רק אם יש יתרה לחלוקה לשאר הנכסים מה שכרגע לא נראה.
3. נראה מה יהיו ההצעות שיעלו לגמר וההתמחרות בינהן. כרגע נראה לי שאתה צודק.

Tazz

Active member
1. כנראה שלא ישאר עודף ואפילו ישאר יתרה שתשתתף בשאר החוב. הסימן שאלה הגדול זה לגבי ג שם אין לנו אינדיקציה כלל מה אפשר לקבל על הנכס.
2. החוב כולל ריבית. חבל לבזבז שקל על בית משפט. אין סיבה שיתפשרו. אבל זה נכון רק אם יש יתרה לחלוקה לשאר הנכסים מה שכרגע לא נראה.
3. נראה מה יהיו ההצעות שיעלו לגמר וההתמחרות בינהן. כרגע נראה לי שאתה צודק.
מתפשרים. אם אין סיבה שיתפשרו מדוע ממשיכים הדיונים עם מק וגי. פי. מורגן? מדוע גארי כץ הסכים להתפשר?
החוק בארה"ב מאפשר לחברת הנכס לדרוש הגנה מפני נושים דרך הליך צ'אפטר 11 (מה שעשו לגבי שלב ב') ולכל הפחות לעכב את הליך המכירה.

לא נשמע לי סביר שיקבלו מעל להחזר מלא כאשר כל עלויות הנציגות, הנאמנים, היועצים, ההליכים המשפטיים וכו' מומנו ע"י הנשיה הלא מובטחת (הליך המכירה עצמו להבנתי מומן ע"י חברת הנכס) ואפשרו להם לנהל את התהליך בנחת עד שקיבלו תמורה מלאה עבורם. אני חושב שראוי והוגן שישאירו גם משהו על השולחן ולכל הפחות יתפשרו קצת לגבי גובה הריבית שהם מקבלים. אף אחד לא מדבר על הקרן.

לפי מה שידוע לי (אבל יכול להיות שאני טועה בהקשר הזה) המכירה של שלב א' בדניזן לא נעשית במסגרת מימוש בטוחה של אג"ח ה' אלא כחלק מהפעילות של הנציגות המשותפת. אפשר פשוט להתנגד ברגע שהמכירה תעלה להצבעה, אם היא לא תכלול התייחסות הוגנת לחלוקת התמורות בין הסדרות השונות.

top102

Active member
הם כנראה הבינו שאף אחד לא יקבל את ההצעה שלהם. למעשה אם משווים את ההצעות החדשות מול ההצעה הראשונה ההבדל הוא לא דרמטי ואז אף אחד לא הסכים. שזה גם מצביע על הסיכויים של ההצעות שיש כרגע להתכבל.

Tazz

Active member
רשמתי יום רביעי שהתשובה שלהם זה "לא" מנומס ושאם היו מאמינים בחברה היו מציעים הצעה נורמלית ולא מודל של הון מועדף.
הון מועדף בתנאים האלו זאת הלוואת שוק אפור ולא השקעה.

נראה לי יותר חששו לשם שלהם מאשר חששו שיגידו להם לא, אם רק חשבו שלא יסכימו להצעה שלהם היו פשוט משאירים אותה איך שהיא, זה נראה לי יותר מכובד מאשר למשוך אותה. (כפי שהבעלים של Black Spruce הדגיש בשיחה "I never backed out from a deal")

לדעתי לא רצו לקחת את הסיכונים הנלווים לפגיעה במוניטין של החברה שלהם בישראל אם החברה החדשה שתקום לא תצליח לעמוד בהתחייבויות שלה. איפה עוד בעולם יגייסו חוב בריביות האלו? השם שלהם בישראל הוא נכס כפי שראינו שהדגישו לנו כמה פעמים באסיפת מחזיקים, Downside שכנראה לא קיים אצל מציעים אחרים שלא בונים על גיוס חוב בישראל.

נערך לאחרונה ב:

Tazz

Active member
חייב להגיד שאחרי הרבה משחקים עם המספרים אני כבר ממש לא בטוח איזו הצעה הכי טובה... הן פשוט מנוסחות בצורה מעורפלת מידי ולא משדרות אמינות.

ב-Island הבעיה העיקרית היא לאמוד את שווי המניות - אם יש להם אופציה להמיר חלק מההון המועדף הנוסף למניות (כולל הריבית הצבורה שלו) לפי היחס המקורי של השקעתם בחברה. תאורטית אחרי כ-5 שנים בעלי מניות המיעוט מדוללים ל-18%. לכמה זמן האופציה הזאת שלהם? תאורטית אפשר לגרור את האופציה שלהם למעל 20 שנה ומניות המיעוט נשארות עם אחוזים בודדים... וגם אז אין לבעלי מניות המיעוט אופציית put לסיים את הסגה.
מי מחליט אם לנצל את קו האשראי הנוסף מ-Island (עם אופציית ההמרה) או לגייס חוב חיצוני? השליטה בדירקטוריון היא שלהם.

ב-Black Spruce הנושא העיקרי הוא ההון המועדף וחישוב שווי האג"ח והמניות הנגזר ממנו -
1. האם הוא קודם או לא לבעלי האג"ח? זה קריטי. תאורטית ההון המועדף יכול לתפוח עד ל-77 מ' דולר אחרי 5 שנים.
2. האופציית Put מנוסחת בצורה כזאת שהיא לא באמת אופצייה של המחזיקים. מופיע שלמחזיקים יש אופצייה להציע למכירה את המניות שלהם ל-Black Spruce (רק לאחר 7 שנים) אבל לה יש "אופציה" להענות להצעה. ואם הם לא נענים להצעה, החברה תפעל למכור נכסים והאופצייה בעצם תמומש מנכסי החברה. זה נשמע הזוי, כאילו שנוכל למכור נכסים מתוך החברה שהם שולטים בה, באיזה לוחות זמנים, ובאיזה מחיר. כאילו מדובר במנגנון של גלולת רעל הכולל איום בפירוק (וגם אז נקבל רק 85% מחלקנו בתמורה?) ולהזכיר שההון המועדף אחרי 7 שנים יכול להגיע עד ל-91 מ' דולר ולא תבוצע כל חלוקה לבעלי המניות לפני שהם יקבלו את כולו...

ב-Graph Group האפשרות שיש לקבוצה הזאת קשר כל שהוא עם גולדמן מרתיעה. אבל אם מניחים הנחות מחמירות בהצעות מעלה, כלכלית היא הופכת להצעה הטובה ביותר.

מתחיל כבר להסכים עם top102. אולי עדיף כבר לנסות לתפעל ולממש לבד את הנכסים, עם כל הסיכונים הנלווים. (במקום לדחות את הקץ והסבל עם "גולדמן 2" פוטנציאלי).

yel5

Well-known member
אילנד מועדפת עלי גם בגלל שהיא היחידה שמזרימה הון רגיל ובהיקף גדול - 30M$ וגם בגלל שמעניקה ללא מבוטחות את התמורה הגבוהה ביותר - 120M$ (לא כולל כרית ותביעות). לכן בחרתי בה.

jsphs

Well-known member
אילנד מועדפת עלי גם בגלל שהיא היחידה שמזרימה הון רגיל ובהיקף גדול - 30M$ וגם בגלל שמעניקה ללא מבוטחות את התמורה הגבוהה ביותר - 120M$ (לא כולל כרית ותביעות). לכן בחרתי בה.
ליל וטאז,

אני מסכים עם YEL, בנקודת זמן זו הם היחידים שמכניסים הון רגיל 30M$ לעסק.

לאור חוסר השקיפות להבין מה קורה באמת בחברה הזאת ותחת הנחה שההמלצה של ההנהלה להכניס שותף שירגיע את הבנקים היא המלצה נכונה המשמעות היא שיש לבחור את ההצעה הפחות רעה למחזיקים ובזאת הצעת אילנד נראית לי בטח בגלל הון עצמי שיוכנס לחברה ובסבירות גבוהה ייצב אותה.

מאחר וחלק מהתמורה במניות, חובה על הנהלת החברה הקיימת לוודא שהחוזה שיחתם לא הולך בשום שלב לקפח את המיעוט. אילו סעדים יקבלו בעלי אגרות החוב החדשים ובעלי מניות המעוט? כמה נציגים בדירקטוריון הם יקבלו? מה הכלים שיעמדו לרשותם בתור מיעוט?

אילנד כנראה יכפילו פי כמה את ה- 30M$ בתוך 5 שנים והם כנראה יודעים זאת.

Tazz

Active member
כן כנראה ש-Island זאת עדיין האפשרות היחידה שעוד יכולה להפוך להסדר. סתם מעצבן שגם עכשיו עדיין מנסחים הצעות שברור שהם סוג של הטעיה, שנועדו להציג לנו מצג שווא של שווי גבוה.
אם זה לא היה ככה כנראה שלא היה הפרש כזה גבוה בין הצעות מזומן או אג"ח+מזומן (שתאורטית הן הוגנות, ברורות, מדידות וללא אפשרות למשחקים) לבין הצעות אג"ח+מזומן+מניות.

מבחינת הבדל בין סוגי ההצעות הנ"ל:
בגרף גרופ - חלופה ב' כוללת תוספת של 34.5 מזומן בתמורה לוויתור על 62 מ' דולר באג"ח+25% ממניות החברה (מעל פי 2 בשווי על הנייר)
באיילנד - חלופה ב' כוללת תוספת של 20 מ' דולר מזומן בתמורה לוויתור על 25 מ' דולר באג"ח+25% ממניות החברה (שוב מעל פי 2 בשווי על הנייר, וגם יש איזה תנאי מוזר שאם ידרשו לעוד הון זה ירד מהתמורה למציעים?? מה זה הם מקבלים אישור מראש לתספורת והסדר חוב עתידי? שהם מחליטים עליו.)
והשיא בבלאק ספרוס - אותה תמורה בדיוק במזומן בין 2 החלופות אבל מקבלים פחות 15 מ' דולר באג"ח ומוותרים על 40% מהחברה?? הדרך היחידה שבה המתמטיקה פה מסתדרת זה אם בלאק ספרוס מעריכים שרוב הסיכויים שהם לא הולכים לשלם את כל קרן האג"ח. והמניות זה בכלל חלום באספמיה....

אישית לאחר שקראתי את כל ההצעות, עם ה"אותיות הקטנות", איבדתי אמון במציעים האלו ובהליך.
אני אצביע בנתיים בעד Island, אבל אם לא יכניסו הגנות מלאות וברורות להסכם, בלי אופציות שידללו אותנו ולא יתנו לנו אופציה ריאלית לממש את ההחזקה במניות בעתיד, שנדרש להצביע על ההסדר הסופי אני אצביע נגד.

אם מאמינים בחברה, למה שלא ימירו למשל את 25% מהחברה שנתנו לנו לעוד 20 מ' דולר אג"ח למשל? למה הם צריכים שותפים? כנראה שיש סיבה, שוב החשש שגם בהצעה שלהם אין באמת שווי אמיתי למניות.

top102

Active member
אין שום סיכוי שמוסדיים יתמכו בזה. יש חוסר שקיפות ולכן אי אפשר לקבל החלטה שיוכלו להסביר אחר כך. צריך להבין מה הצרכים התזרימיים של החברה ולמכור נכסים כדי לכסות אותם ו אחרי זה לחשוב מה עושים.
נדלן באמריקה עלה ביותר מ10 אחוז ו קל למכור דירות . יש הרבה נכסים ואין שום סיבה למכור אותם במיקשה אחת.

jsphs

Well-known member
כן כנראה ש-Island זאת עדיין האפשרות היחידה שעוד יכולה להפוך להסדר. סתם מעצבן שגם עכשיו עדיין מנסחים הצעות שברור שהם סוג של הטעיה, שנועדו להציג לנו מצג שווא של שווי גבוה.
אם זה לא היה ככה כנראה שלא היה הפרש כזה גבוה בין הצעות מזומן או אג"ח+מזומן (שתאורטית הן הוגנות, ברורות, מדידות וללא אפשרות למשחקים) לבין הצעות אג"ח+מזומן+מניות.

מבחינת הבדל בין סוגי ההצעות הנ"ל:
בגרף גרופ - חלופה ב' כוללת תוספת של 34.5 מזומן בתמורה לוויתור על 62 מ' דולר באג"ח+25% ממניות החברה (מעל פי 2 בשווי על הנייר)
באיילנד - חלופה ב' כוללת תוספת של 20 מ' דולר מזומן בתמורה לוויתור על 25 מ' דולר באג"ח+25% ממניות החברה (שוב מעל פי 2 בשווי על הנייר, וגם יש איזה תנאי מוזר שאם ידרשו לעוד הון זה ירד מהתמורה למציעים?? מה זה הם מקבלים אישור מראש לתספורת והסדר חוב עתידי? שהם מחליטים עליו.)
והשיא בבלאק ספרוס - אותה תמורה בדיוק במזומן בין 2 החלופות אבל מקבלים פחות 15 מ' דולר באג"ח ומוותרים על 40% מהחברה?? הדרך היחידה שבה המתמטיקה פה מסתדרת זה אם בלאק ספרוס מעריכים שרוב הסיכויים שהם לא הולכים לשלם את כל קרן האג"ח. והמניות זה בכלל חלום באספמיה....

אישית לאחר שקראתי את כל ההצעות, עם ה"אותיות הקטנות", איבדתי אמון במציעים האלו ובהליך.
אני אצביע בנתיים בעד Island, אבל אם לא יכניסו הגנות מלאות וברורות להסכם, בלי אופציות שידללו אותנו ולא יתנו לנו אופציה ריאלית לממש את ההחזקה במניות בעתיד, שנדרש להצביע על ההסדר הסופי אני אצביע נגד.

אם מאמינים בחברה, למה שלא ימירו למשל את 25% מהחברה שנתנו לנו לעוד 20 מ' דולר אג"ח למשל? למה הם צריכים שותפים? כנראה שיש סיבה, שוב החשש שגם בהצעה שלהם אין באמת שווי אמיתי למניות.
הזוית היחידה החיובית בספור הזה היא 30M$ השקעה בהון של החברה על מנת לייצב אותה.

אני מסכים שהנהלת החברה חייבת לתת את הדעת על נסוח החוזים באופן שלא יאפשר לקפח את המעוט או לדלל עד 0 את בעלי המניות או לא לשלם את האג"ח.

yel5

Well-known member
למרות שבחרתי באילנד, אנו יודעים כעת שספרוס היא הזוכה.
במעמד הסגירה עם ספרוס נקבל 20M$ במזומן שהן החזר ללא מבוטחות של 7.2 אג.
החזרר גרי כץ הוא 2.7 אג'. יחד 9.9 אג'.
נחמד לנו. נשאר לקוות שספרוס לא ייסוגו.

למעלה