אול יר: סיכום הצעות נכון ל 01.08.21

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

Tazz

Active member
לא מקבל חישוביך
1. דניזן נמכר ב 506. מזנין 65 + מורגן 170 + פארי ה 257 נותן 492. נשאר עודף 14. השאלה האם הנושים יתפשרו על הריבית? לא יודע. נניח יתרת חוב ה היא 10.
2. מחיר המלון סביב 140. שווי פארי ג 183. נניח יתרת חוב ה היא 40.
3. יתרת חוב 4 האגחים 279 + 50 = 329.
4. אני תומך והצבעתי בעד הצעת אילנד. אם תוסיף כרית מזוומן + תביעות נקבל ~ 141. חשב 141/329 ותקבל 43 אג - תוספת החזר של 40% לחישוב שלך. נקווה לשדרוג בהצעות.
על ה-329 אני לא מתווכח, למרות שאין באמת שווי כזה כרגע למלון וגם דניזן עוד לא סגרו כלום עם מק ואג"ח ה'. אבל נגיד שזה זניח.
רק השאלה איך הגעת ל-141 מ'.

שווי מניות? אם ההצעה הגבוהה ביותר היא 30 מ' דולר על 75% מהחברה - 25% שווה 10 מ' דולר? וזה עוד בהתעלם מפרמיית שליטה ודמי ניהול מובטחים וכו' למציע...
אג"ח ל-5 שנים של חברה עם יחס חוב לנכסים של כמעט 90% ובעיות משפטיות כמה שווה? תראה לי חברת נדל"ן אחת שיש לה מאזן כזה והאג"ח שלה נסחרות במעל 40 אג' לפארי... גם בלי הבעיות המשפטיות. וגם לפחות משנתיים. לא מאמין שיש. אז האג"ח נגיד בתרחיש אופטימי תסחר ב-32 מ' דולר? (80*0.4)
תביעות - נגיד 15 מ' דולר, גם לא מאמין כי יגזרו הרבה קופונים בדרך וזה יקח שנים. כרית מזומן עוד 10 מ'? מזומן מהחברה עוד 10?

סה"כ לפי החישוב שלי כ-77 מ' דולר.
אבל לפחות שנינו מסכימים שכרגע אילנד זה הרע במיעוטו.

yel5

Well-known member
על ה-329 אני לא מתווכח, למרות שאין באמת שווי כזה כרגע למלון וגם דניזן עוד לא סגרו כלום עם מק ואג"ח ה'. אבל נגיד שזה זניח.
רק השאלה איך הגעת ל-141 מ'.

שווי מניות? אם ההצעה הגבוהה ביותר היא 30 מ' דולר על 75% מהחברה - 25% שווה 10 מ' דולר? וזה עוד בהתעלם מפרמיית שליטה ודמי ניהול מובטחים וכו' למציע...
אג"ח ל-5 שנים של חברה עם יחס חוב לנכסים של כמעט 90% ובעיות משפטיות כמה שווה? תראה לי חברת נדל"ן אחת שיש לה מאזן כזה והאג"ח שלה נסחרות במעל 40 אג' לפארי... גם בלי הבעיות המשפטיות. וגם לפחות משנתיים. לא מאמין שיש. אז האג"ח נגיד בתרחיש אופטימי תסחר ב-32 מ' דולר? (80*0.4)
תביעות - נגיד 15 מ' דולר, גם לא מאמין כי יגזרו הרבה קופונים בדרך וזה יקח שנים. כרית מזומן עוד 10 מ'? מזומן מהחברה עוד 10?

סה"כ לפי החישוב שלי כ-77 מ' דולר.
אבל לפחות שנינו מסכימים שכרגע אילנד זה הרע במיעוטו.
מציע לך לקרוא הכתבה הזו שהיא קצת ישנה. עולה ממנה ששווי המלון גבוה מחוב פארי לאגח ג, כך שאולי ישאר עודף ללא מובטחות.

Tazz

Active member
הכתבה נכתבה לפני הקורונה.
אכן.

אם נלך לפי אותו היגיון באומדני השווי של 2019 הקרקע בגוואנוס שווה 160 מ' דולר ודניזן שווה מעל 660 מ' דולר... ובאמת המצב שלנו מצויין.
אם המלון שווה מעל 200 למה אף אחד לא מציע מעל 100? מוזר קצת. וצריך לזכור שאם מחכים כמה שנים למימוש, גם החוב לאג"ח ג' צובר ריבית (פיגורים) ותופח. העברת השליטה לידינו עם מהלכים משפטיים והעברת המקל על פעילות המלון ו-Branding חדש וכו' בהתאם לחברת הניהול החדשה, יצריכו גם הם בהכרח משאבים משמעותיים מאוד.

yel5

Well-known member
לגבי 141M, ראה הפירוט להלן בהצעת אילנד:
תשלום מזומן 10 + אגח חדש 80 + ריבית נצברת 10 + שווי מניות מוקצות 15.6 + תמורת גארי כץ 0 + כרית מזומן 10.3+ זכויות תביעה 15.

שים לב, אם אני מתקן את ההחזר כך שמלון וויליאם יפרע את ג בפארי (כלומר, לא נשארים באגח ג ביתרה שלא נפרעה), ההחזר בלא מובטחות קופץ ל 48 אג'. יפה לנו.

Tazz

Active member
לגבי 141M, ראה הפירוט להלן בהצעת אילנד:
תשלום מזומן 10 + אגח חדש 80 + ריבית נצברת 10 + שווי מניות מוקצות 15.6 + תמורת גארי כץ 0 + כרית מזומן 10.3+ זכויות תביעה 15.

שים לב, אם אני מתקן את ההחזר כך שמלון וויליאם יפרע את ג בפארי (כלומר, לא נשארים באגח ג ביתרה שלא נפרעה), ההחזר בלא מובטחות קופץ ל 48 אג'. יפה לנו.
האג"ח החדש שווה פארי מלא?
למה רק 10 מ' ריבית נצברת? אפשר לקחת ל-7 שנים וזה מעל 20 מ' ריבית.

ניקח את זה לקיצון להמחיש את העיוות - משקיע שיציע לנו השקעת הון מועדף של 50 מ' דולר עם ריבית מובטחת של 20% על ההשקעה שלו.
מנגד הוא יבטיח לנו אג"ח של 200 מ' דולר לפירעון עוד 10 שנים בריבית של 15%. ו-50% מהחברה, סתם שיהיה גם.

לפי התחשיב מעלה זאת תהיה ההצעה הטובה ביותר וצריך לבחור בה ועל הנייר עשינו בוננזה. החזר השקעה של מעל חצי מליארד דולר ו-200 אג'. יפה לנו.

אני מבין שזה לא המצב, אבל גם המצב המוצע הוא לא חוב בטוח, הסיכונים ישארו משמעותיים מאוד (מאוד).

בקיצור זה לא סביר לראות את האג"ח כתמורה במזומן (פארי מלא) ולא סביר לקחת בחשבון ריבית על תקופות עתידיות, כחלק מהתמורה היום.

yel5

Well-known member
האג"ח החדש שווה פארי מלא?
למה רק 10 מ' ריבית נצברת? אפשר לקחת ל-7 שנים וזה מעל 20 מ' ריבית.

ניקח את זה לקיצון להמחיש את העיוות - משקיע שיציע לנו השקעת הון מועדף של 50 מ' דולר עם ריבית מובטחת של 20% על ההשקעה שלו.
מנגד הוא יבטיח לנו אג"ח של 200 מ' דולר לפירעון עוד 10 שנים בריבית של 15%. ו-50% מהחברה, סתם שיהיה גם.

לפי התחשיב מעלה זאת תהיה ההצעה הטובה ביותר וצריך לבחור בה ועל הנייר עשינו בוננזה. החזר השקעה של מעל חצי מליארד דולר ו-200 אג'. יפה לנו.

אני מבין שזה לא המצב, אבל גם המצב המוצע הוא לא חוב בטוח, הסיכונים ישארו משמעותיים מאוד (מאוד).

בקיצור זה לא סביר לראות את האג"ח כתמורה במזומן (פארי מלא) ולא סביר לקחת בחשבון ריבית על תקופות עתידיות, כחלק מהתמורה היום.
תגובות
1. כדי להבחין בהחזר תשלומים זהה בין 2 תקופות זמן שונות בא לעולם מושג ההיוון. לא דיברתי על ערך ריאלי אלא נומינלי.
2. לגבי המלון, נתיחס לנקודות שכתבת:
שווי: למה לא מציעים מעל 100? אני לא יודע מהן ההצעות העדכניות שיש. ברור לנו שחברת הניהול הנוכחית פוגעת בשווי, ושבסילוקה השווי יעלה. כשיציעו המלון נקי התמורה תעלה.
אגח ג צובר ריבית: נכון, אך גם המלון צובר הכנסות ורווחים. השאלה היא האם בטווח ארוך רווחי המלון מכסים הקופונים?
3. בטוחות. לא הזכרתי במילה את הבטוחות כי לצערי הן לא קיימות. מסכים שאנו נישא ברוב הסיכון אך לא רואה ברירה אחרת.
אני לא משלה את עצמי שנראה החזר גבוה מ 60 אג, אך נזכור שחלקנו קנה האגח ב 30 אג.

בורסה 2008

Well-known member
אני נכנסתי להפסקת המסחר עם פוזיציה קטנה, ומיד הבנתי שבוננזה לא תהיה כאן ואני אפילו לא משקיע את זמני כדי להבין מה קורה בחברה הזאת. לדעתי, חיכינו להתאוששות שהגיעה, בואו נוציא כמה שיותר מהר את ההצעה הטובה ביותר שאפשר לקבל בהתמחרות ונמשיך להשקעה הבאה. אנחנו משחקים כאן במדינה אחרת עם חברה שגם לאחר כמה חודשים לא הצלחנו לקבל בהירות לגביה. אין מה למשוך את זה יותר מדי.

jsphs

Well-known member
לבורסה, YEL, טאז,

אנחנו כנראה בישורת האחרונה לטוב ולרע.

ללא הצורך בפתרון בעבור הבנקים בחברות הנכס - ניתן היה לממש לאורך הדרך וסביר כי התמורה היתה הרבה יותר טובה.

בפועל במצב שנוצר, אין לבעלי האג"ח את האופציה של הפעלה עצמית והם צריכים לחבור לאחת מ- 4 הקבוצות בעסקה.

העסקה אינה מיטבית, גבולות הגזרה ברוטו ללא הוון הם סביב 50אג לאגרת.

כל אחת מ-4 הקבוצות מסוגלות להתנהל בעיר ניו יורק כולל מול המערכת הבנקאית והרגולטורית.

מה שנותר כעת הוא כמה סבבים של שיפורים בהן ההצעות גלויות וכל מציע רשאי לשפר את הצעתו.

אני מניח שבתוך חודש נגיע להצעה שתזכה בחברה.

הנושים צריכים לשים לב למה מוצע להם: מזומן, מניות, אג"ח (האם פרעון קשיח?) ובאילו יחסים.

אני הייתי מציע למציע לתת אג"ח במקום חבילה וכך למקסם את הברוטו - טאז צודק, כי החברה מאוד ממונפת ולכן יש לתת את הדעת לגבי כמות הון רגיל כהזרמה אל מול הון מועדף. ואכן, מייד לאחר ההסדר האגרות הללו יסחרו מאוד נמוך, מצד שני, אם החברה תנפיק אג"ח שיפרע לשיעורין וישלם ריבית - יתכן ובנקודת זמן עתידית יסחר קרוב לפארי. אין לנושים כרגע ברירה למעט ההתמחרות הגלויה בקבועי זמן קצרים, ועמידה על הניסוחים של החוזה - לאחר מכן, הם צריכים לקוות שבחרו בשותף הנכון.

top102

Active member
מאיפה הידע שלאגחים אין את האופציה של הפעלה עצמית. הייתי בכמה אסיפות ולא שמעתי את זה. באסיפה אחרונה לא הייתי. האם נאמר שם משהו חדש קונקרטי?
לא מצליח להבין איך הגענו למצב שההחזר המסתמן הוא כל כך נמוך. האם אנחנו ידעים כמה כסף החברה שורפת וכמה צריך כדי להעפיל את החברה.?
האם באסיפה נאמר משהו לגבי התביעות?

Tazz

Active member
פרסמו הצעות "מעודכנות". לא שינוי מהותי.
אילנד - שום שינוי לאג"ח ב' ו-ד'. רק הוספת אופציה לאג"ח ה' להצטרף.
בלאק ספרוס - עוד 5 מ' דולר מזומן (מתוך קופת החברה, היחס חוב לנכסים עלה ל-95%) ועוד 2.5% במניות (סה"כ 40%).
פאראגרף - אני מניח שפה השינוי הכי מהותי, אבל ההצעה היתה כנראה הכי בעייתית במקור.
הוסיפו 2 מ' דולר לאג"ח (סה"כ 82 מ' דולר), מקדמה על חשבון האג"ח של 20 מ' דולר במזומן, האג"ח קודם להון המועדף, אופציית Put, הון המועדף בריבית 9% במקום 9.5% והעלו את הריבית של האג"ח מ-2% ל-3%.

עדיין אני אצביע Island:

1628772408871.png

Tazz

Active member
מאיפה הידע שלאגחים אין את האופציה של הפעלה עצמית. הייתי בכמה אסיפות ולא שמעתי את זה. באסיפה אחרונה לא הייתי. האם נאמר שם משהו חדש קונקרטי?
לא מצליח להבין איך הגענו למצב שההחזר המסתמן הוא כל כך נמוך. האם אנחנו ידעים כמה כסף החברה שורפת וכמה צריך כדי להעפיל את החברה.?
כשחבר הנציגות שלך ומנכ"ל החברה ממליצים לך ללכת להסדר בהקדם, למרות ההצעות הנמוכות, אתה מעריך שאין אופציה ריאלית להפעלה עצמית.
שאלו ספציפית באסיפה האחרונה אם לא כדאי לחכות לפחות כמה חודשים לסבב חדש של הצעות, המנכ"ל המליץ שלא. שיש סיכון להפתעות לרעה בתקופה הזו.

לגבי יתרות המזומן וצרכי המימון של החברה - כשנכנסנו לסיפור הזה בסוף נובמבר דובר על כ-50 מ' דולר בקופה. בשיחה האחרונה דיברו על איזור ה-9-11 מ' דולר, לא זוכר בדיוק. ביקשו בשיחה שיפרסמו תזרים, הוצאות במהלך תקופת ההפעלה וכו'. כרגיל ענו ש"יבחנו את העניין".

לגבי התביעות אמרו שהתחילו את ההליך, וברגע שיבחר מנהל תביעות הוא ימשיך אותו.

ולגבי ההחזר הנמוך - אירועים שקרו במהלך ה-9 חודשים האחרונים:
1. התגלו עוד נושים (לגיטימים או לא, כנראה שלא נדע לעולם)
2. גולדמן הצליח להבריח עוד נכסים מהחברה עד שהנציגות השתלטה בפועל על הדירקטוריון
3. הוצאות הפעלה גבוהות (יועצים כלכלים, משפטנים, נאמן, חברי נציגות, ברוקרים וכו') - כל אחד יודע לגזור קופון
4. שיעורי תפוסה נמוכים ותזרים תפעולי שלילי
5. שותפים שהבריחו נכסים
6. בנקים אגרסיבים, במיוחד בהעדר בעל שליטה
7. מימוש נכסים מסויימים בשווי נמוך משמעותית מהשווי בספרים
8. מכירה מסתמנת של דניזן (וקבלת פארי מלא או כמעט מלא לאג"ח ה', במקום תספורת מסויימת שתצטרף לעוגה המשותפת) בכ-130 מ' דולר פחות מהשווי בספרים + ריביות פיגורים של מק וגי. פי. מורגן על שלב ב'
9. הפסקת תשלומי שכירות במלון
10. הגנות על שוכרים בארה"ב בתקופת הקורונה
11. קרקע בגואנוס לא מימשה את הפוטנציאל שהעריכו בתחילה ולא מתקרבת לשוויה בספרים
12. גם היום, חודשים רבים אחרי שגולדמן מחוץ לתמונה בפועל, אף אחד לא באמת יכול להבטיח שאין התחיבוייות "חוץ מאזניות" שלא יצוצו בעתיד

top102

Active member
כמו שזה נראה גולדמן גייס מיליארדים והגיש דוחות מנופחים לבורסה כאשר בפועל השווי הרבה יותר נמוך ויש נושים אחרים שהוא לא הזכיר ולנו אין שיניים לעשות משהו.
למה שחברות החדשות לא יעשו את אותו דבר? בגלל זה אני חושב שאף אחד לא יקבל אגח ל 7 שנים ויהיה מה שיהיה. אני חושב שבתקופה שמנכ''ל החדש נמצא בחברה אפשר היה ללמוד ולהבין מה מצב המשפטי של כל נכס ולתת לנו את הנתונים. כל מה שאמרת זה אמירות ולא מספרים. יש פער עצום בין הדוח האחרון שפורסם למה שמספרים. אני לא בטוח שמה שמספרים זה המצב האמיתי. יכול להיות שהם רוצים לסיים את הסגה, לקבל את השכר ולהמשיך קדימה. צריך להבין שניו יורק זה אחד מהערים המבוקשות בעולם.
תתסתכל על העבודה שגיסין עשה באורבנקורפ. המצב דומה אבל קיבלת נתונים ועידקונים כל הזמן הייתי מצפה למשהו כזה גם פה.
לפי דעתי אול יר יסיים את הגיוסים של חברות האמריקיות בארץ כי אין שום אפשרות לבדוק אמינות של הדוחות.

Tazz

Active member
כמו שזה נראה גולדמן גייס מיליארדים והגיש דוחות מנופחים לבורסה כאשר בפועל השווי הרבה יותר נמוך ויש נושים אחרים שהוא לא הזכיר ולנו אין שיניים לעשות משהו.
למה שחברות החדשות לא יעשו את אותו דבר? בגלל זה אני חושב שאף אחד לא יקבל אגח ל 7 שנים ויהיה מה שיהיה. אני חושב שבתקופה שמנכ''ל החדש נמצא בחברה אפשר היה ללמוד ולהבין מה מצב המשפטי של כל נכס ולתת לנו את הנתונים. כל מה שאמרת זה אמירות ולא מספרים. יש פער עצום בין הדוח האחרון שפורסם למה שמספרים. אני לא בטוח שמה שמספרים זה המצב האמיתי. יכול להיות שהם רוצים לסיים את הסגה, לקבל את השכר ולהמשיך קדימה. צריך להבין שניו יורק זה אחד מהערים המבוקשות בעולם.
תתסתכל על העבודה שגיסין עשה באורבנקורפ. המצב דומה אבל קיבלת נתונים ועידקונים כל הזמן הייתי מצפה למשהו כזה גם פה.
לפי דעתי אול יר יסיים את הגיוסים של חברות האמריקיות בארץ כי אין שום אפשרות לבדוק אמינות של הדוחות.
לא יודע מה האינטרס של המנכ"ל לסיים את הסגה בהנחה שהוא באמת מאמין בחברה ובאפשרות של הפעלה עצמית, ולא משתף פעולה עם אחד המציעים.
כרגע מקבל 55 א' דולר בחודש + מענק של 120 א' דולר על עצם זה שהוא יסכים להישאר בתפקיד 6 חודשים.
במודל של הפעלה עצמית ללא בעל שליטה, אפשר לדמיין איזה תגמול ומענקים הוניים הוא יוכל להבטיח לעצמו.

מה זה יעזור להשוואת למקרים אחרים, לעבודה שעשו נאמנים אחרים.
זאת הנציגות שיש לך, זה הנאמן, זה בעל השליטה שהיה, אלה היועצים הכלכליים וזה המנכ"ל. כנראה שלא נצליח להחליף אותם בטובים יותר בהליך הנוכחי.

אני מסכים שרוב הסיכויים שלא יהיה הסדר, יש ניגוד אינטרסים בין הסדרות השונות, יש ראיה שונה של משקיעים פרטים ומוסדיים (עם עקרונות של "חינוך" השוק), יש פער מאוד גדול כנראה בין מה שחלק מבעלי האג"ח חושבים שהם יכולים לקבל (75 אג'?) למה שמציעים. וכנראה שגם ההצבעות הקודמות הם אינדקציה טובה, 99% התנגדו להסדר חוב.

אני גם מסכים שיש אובדן אמון, ואני גם לא אצביע לשום הצעה של הון מועדף שמעמידה אותנו בחסדיהם. לא משנה כמה אג"ח יציעו.
אבל בין אלטרנטיבה של משקיע שמזרים הון ומייצב בצורה כל שהיא את הספינה, לבין להמשיך להתנהל מול בנקים/נושים אמריקאים שראינו שהם לא רחמנים (או הוגנים) כמו בנקים ישראלים. אני מעדיף את האופציה הראשונה.

אבל במקביל לא נראה לי שזה הסוף של אג"ח אמריקאיות.
יש לכולם זיכרון קצר ואנחנו די סלחנים בישראל (זה הסוף של תשובה, הוא לא יגייס יותר בישראל... כמה פעמים נאמר?)

סתם לדוגמא אג"ח של אחד המציעים שנסחר מעל הפארי ב-2.5% ריבית:

1628805387650.png

top102

Active member
תגובה:
1) המנכ''ל הקודם פרש בלי סיבה ברורה. כל הסיפור הזה של אול יר מרגיש לי פלילי. אולי יש איזה חשש מתביעות פוטנציאליות. אולי יש ניגוד אינטרסים אם למשל יש לו חברים באחת מהחברות המציעות. אנחנו לא יודעים.
2) אני נתתי בתור דוגמה את אורבנקורפ כדי להמחיש שלעבודה אמורים להיות תוצרים. אין לנו אינפורמציה על החברה וכמו שהבנתי הוא לא עשה פעולות משמעותיות עד עכשיו. נכון זה מה שיש. האם ניתן יהיה להחליף אותו כנראה שכן אם ירצו.
3) ההפרש לאגח לא מובטח בין מחיר הסגירה למחיר הפתיחה במידע וההצעה תתקבל יהיה קטן. אצל חלק מהאנשים אדיף למחוק את זה כדי לקזז את ההפסד מול הרווחים ולא להפוך את זה לנייר שישאר בתיק לעשור בלי יכולת להתקזז.
4) התכוונתי להנפקות חדשות ולא לאגחים שהונפקו. החוסר יכולת לסמוך על הדוחות זה לא דבר קטן. אני לא רואה איך גופים שיש להם ועדות השקעה יתנו לזה יד וזה לא קשור לזיכרון קצר. יש פה כשל אמיתי שבלי שיפתרו את זה לא יהיה ניתן להתקדם.

jsphs

Well-known member
תגובה:
1) המנכ''ל הקודם פרש בלי סיבה ברורה. כל הסיפור הזה של אול יר מרגיש לי פלילי. אולי יש איזה חשש מתביעות פוטנציאליות. אולי יש ניגוד אינטרסים אם למשל יש לו חברים באחת מהחברות המציעות. אנחנו לא יודעים.
2) אני נתתי בתור דוגמה את אורבנקורפ כדי להמחיש שלעבודה אמורים להיות תוצרים. אין לנו אינפורמציה על החברה וכמו שהבנתי הוא לא עשה פעולות משמעותיות עד עכשיו. נכון זה מה שיש. האם ניתן יהיה להחליף אותו כנראה שכן אם ירצו.
3) ההפרש לאגח לא מובטח בין מחיר הסגירה למחיר הפתיחה במידע וההצעה תתקבל יהיה קטן. אצל חלק מהאנשים אדיף למחוק את זה כדי לקזז את ההפסד מול הרווחים ולא להפוך את זה לנייר שישאר בתיק לעשור בלי יכולת להתקזז.
4) התכוונתי להנפקות חדשות ולא לאגחים שהונפקו. החוסר יכולת לסמוך על הדוחות זה לא דבר קטן. אני לא רואה איך גופים שיש להם ועדות השקעה יתנו לזה יד וזה לא קשור לזיכרון קצר. יש פה כשל אמיתי שבלי שיפתרו את זה לא יהיה ניתן להתקדם.
טופ,

אכן עזיבת מנכל אחרי כמה שבועות היא לא סבירה ומאוד מעוררת שאלות - עם שאלות לא הולכים לביהמ"ש שם צריך תשובות ובעיקר הוכחות.

אני מסכים כי התנהלות טובה יותר של ההנהלה היתה מאפשרת להחזיר יותר ובטח לשמור על הנכסים - בהחלט מה שמצופה ממי שמרוויח 50,000$ בחודש.

חלק מהפעילות העתידית תהיה להבין טוב יותר מה קרה בחברה בחודשי הקריסה וטרם לכן. ברור לחלוטין שמה שהיה כתוב בספרים לא תואם את המציאות. אם לחברה היה הון עצמי מובהק טרם אי תשלום אג"ח ב שלא שולם בהתראה של יום. ואם מתגלים כל הזמן נושים חדשים ולכאורה כל מה שהיה בחברה הזו היה בראש של גולדמן - איפה הדירקטורים ונושאי המשרה? אני חושב שאין מחלוקת שחברה עם חוב של 2,000,000,000ש"ח באג"ח ישראלי והרבה יותר בחובות בארה"ב ברמות הנכס לא יכולה להתנהל כמו חנות מכולת שכונתית של שנות ה- 50. יסלחו לי כל המכולתניקים הוותיקים של פעם - אני בטוח שספר הניהול מלאי - חובות (מי רושם בהקפה במכולת) אל מול מזומן או סחורה נוהל הרבה יותר מסודר מאשר AllYear.

אני כתבתי שאני מקווה שיש סיבה טובה לכך שאנחנו לא מקבלים גלוי מה קורה בחברה.

בדוח הכספי האחרון שיש והוא לשנת 2019 בעמוד ד-8 נכתב:
"ביום 23 במאי 2019 אישרו ועדת התגמול ודירקטוריון החברה וביום 24 במאי אישרה האסיפה הכללית את ההתקשרות התקשרות החברה עם מבטח חיצוני בפוליסות ביטוח אחריות לדירקטורים ולנושאי משרה המכהנים בחברה, וכן בפוליסת ביטוח עתידיות, כפי שתהיינה מעת לעת בגבול אחריות מצטברת של 25 מיליון דולר. לפרטים נוספים, ראו תקנה 29א. להלן."

תחת הנחה שהפוליסה הזו קיימת וחברות הבטוח אלופים בלטעון למה הפוליסה לא בתוקף - יש להם מחלקות משפטיות חזקות שמכירות את הדינים בכל מדינה ומדינה.

לא בלתי סביר שמי שינהל את התביעות ידרוש את תקבולי הפוליסה ויתכן וצריך לרדת למה שניתן להציל במה שדווח כהברחת נכסים בידי גולדמן ושותפיו (אני נסמך על מה שכתב טאז והוא נסמך על העיתונות):
"2. גולדמן הצליח להבריח עוד נכסים מהחברה עד שהנציגות השתלטה בפועל על הדירקטוריון
5. שותפים שהבריחו נכסים"

המשמעות היא שתצטרך להלחם בבתי המשפט בארה"ב על מנת להציל את הנכסים שנגזלו.

סביר שאת זה תצטרך לעשות לאחר שכל הספור של הכנסת שותף תסתיים. ויהיה צוות עו"ד שיצטרך לחפור לעומק הדוחות הכספיים, הדווחים המיידים למאיה בעבור כל נכס ונכס. אם בתחילת הארוע דובר שכל המידע נמצא בראש של גולדמן והוא לא מוכן לשתף את ההנהלה. מי שכשל הוא הדירקטורים. תפקידם הוא לפקח על המנכ"ל גם כשהוא יו"ר הדירקטוריון.

למה זה לא קרה עד עתה, להערכתי, כי ניהול הקיים מצריך קשב רב.

האם אני יכול להוכיח שההנהלה הקיימת לא משתפת פעולה כנגד הנושים - אני מאוד מקווה שלא. אין לי שום איפורמציה לטעון זאת כשם שאין לי שום אינפורמציה לטעון הפוך. אם זה קורה זה כמו למנות עו"ד שייצג את האינטרס שלך והוא מייצג את האינטרס של הצד השני. השאלה למה נושי האג"ח לא מקבלים דווח מסודר לא ברמה של דו"ח כספי אלא משהו קצר בהרבה על המזומן בקופה, הכנסות ברמת הנכס באם אפשר, הוצאות ברמה חודשית או רבעונית - במילים פשוטות לאן הלך הכסף . דווח על בעיות שיש. קשה להבין למה בעלי האג"ח לא מדווחים במה קורה.

לגבי אג"ח עתידי, מי שכשל כאן הוא חברות הדירוג והבורסה - אתה לא מקבל אג"ח ברמת BBB-A il עם האיכות המצופה מלווה ברמות הללו אלא משהו שקרוב יותר ל- B.
מי שהלווה ב- 4-6% שקלית ציפה לרמת BBB-A ישראלית בפועל סטטיסטיקת הכשל היא הרבה יותר גבוהה. והבורסה לטעמי הייתה חייבת בשלב מוקדם לדרוש כי האגרות הללו בעת הנפקתם ישאו את הדירוג המתאים בסולם ישראלי. לא עוזר שארה"ב היא בדירוג AAA וישראל A+ ולכן יש פער דירוג - מה שחשוב למלווה הוא האם הפירמה הלווה תחזיר את הכסף עם ריבית ומה ההסתברות לכשל.

חלק מהתמורה יוחזר בעתיד מתביעות בישראל ובארה"ב כנגד נושאי משרה ודירקטורים ומפוליסות הבטוח כנגד כל אלו. כמו כן, מניסיון להחזיר נכסים שנגזלו. אל תשכח שהיה לגולדמן ושותפיו שנה ויותר לעשות ככל החפץ בנפשם - את המעשים הפליליים שניתן לעשות בשנה אני לא מתאר אבל אני בטוח שכולנו ראינו לפחות סרט אחד על שלל האמצעים - למען הסר ספק, אני לא טוען שבוצעו מעשים כי אין לי שום דרך להוכיח - אבל להתרשמותי עד כה ההסתברות שזה נעשה הרבה יותר גבוהה מאשר לא נעשה - אבל עם תחושות לא ניתן ללכת לביהמ"ש.

top102

Active member
יש פה בטוח כשל של הבורסה ושומרי סף. זה לא פעם ראשונה שזה קורה והם לא יפצו אותנו. רשות לניירות הערך מנהלים עכשיו חקירה. אני לא חושב שנראה כסף מזה אבל גולדמן מסתכן בתביעות פליליות שיש להם פוטנציאל להרבה שנים בפנים. החוקים באמריקה נוקשים ויש לו סיבה לדעוג. לנו זה לא יעזור.
אני חושב שאת המלחמה הזאת הפסדנו. הביטוח משלם כשהדירקטורים מקבלים החלטה שגויה ש גורמת נזק אבל אין ביטוח לזה שחברה החליטה להגיש דוחות כוזבים או להבריח נכסים.
אני חושב שצריך לבוא למנכ''ל עם דרישות לספק נתונים. בלי נתונים אי אפשר לקבל החלטות. אם הוא לא יספק נתונים צריך הנהלה אחרת.
דעתי שאם תבוא הצעה שהיא מזומן צריך לקבל את זה ולהמשיך קדימה.
ההצעות המסובכות שרואים עכשיו לא צריך לקבל. צריך להתחיל בתהליך של מכירת הנכסים.
נקבל כמה שנקבל. השוק עכשיו טוב.

jsphs

Well-known member
יש פה בטוח כשל של הבורסה ושומרי סף. זה לא פעם ראשונה שזה קורה והם לא יפצו אותנו. רשות לניירות הערך מנהלים עכשיו חקירה. אני לא חושב שנראה כסף מזה אבל גולדמן מסתכן בתביעות פליליות שיש להם פוטנציאל להרבה שנים בפנים. החוקים באמריקה נוקשים ויש לו סיבה לדעוג. לנו זה לא יעזור.
אני חושב שאת המלחמה הזאת הפסדנו. הביטוח משלם כשהדירקטורים מקבלים החלטה שגויה ש גורמת נזק אבל אין ביטוח לזה שחברה החליטה להגיש דוחות כוזבים או להבריח נכסים.
אני חושב שצריך לבוא למנכ''ל עם דרישות לספק נתונים. בלי נתונים אי אפשר לקבל החלטות. אם הוא לא יספק נתונים צריך הנהלה אחרת.
דעתי שאם תבוא הצעה שהיא מזומן צריך לקבל את זה ולהמשיך קדימה.
ההצעות המסובכות שרואים עכשיו לא צריך לקבל. צריך להתחיל בתהליך של מכירת הנכסים.
נקבל כמה שנקבל. השוק עכשיו טוב.
טופ,

יתכן וזה היה צריך לקרות לפני חצי שנה.

לא בטוח אם לא תביא לסיום ההתמחרות בטווח של שבועות הבנקים בחברות הנכס יתנו לך להמשיך להתנהל לבד.

ההצעות לא באמת מסובכות: קצת מזומן, קצת מניות, קצת אג"ח + זכויות תביעה - בהיבט של 50M$ הזרמה שחלקה בהון רגיל אני מעדיף את ההצעה של איילנד - פשוט כי הם לוקחים סכון על הזרמת הון ואם אתה לא תקבל את הכסף הם לא יקבלו את הכסף.
צריך לראות אם ניתן לשפר עוד ואם לא לסגור ולוודא שהחוזה הגיוני.
במזומן בלבד מציעים לך 20אג לשקל.
מאחר וחלק מהתמורה במניות, יש לוודא שהדירקטוריון יכיל לפחות 2 דירקטורים של בעלי האג"ח החדש והמניות ושינתן דווח רבעוני בכמה עמודים מה קורה בחברה, מה ה- NOI, מה ההכנסות, מה ההוצאות, מה שולם, מה צריך להיות משולם ברבעון הבא, דווחי בטוח, הוצאות שכר והנהלה וכלליות, הוצאות CAPEX, בדוח לא ארוך מדי שיעלה למאיה בכל רבעון.

ללא הוון, אם הכל ילך בסדר בתוך כמה שנים ניתן לחלץ משם 50אג לשקל אלא אם מי מהמציעים ישפר עוד.

top102

Active member
אני אצביע נגד.
אני חושב ששווי של הנכסים הוא לא כזה נמוך. אני חושב שהדוחות לפני הקורונה אולי היו מנופחים אבל לא ברמה ש אתה יורד מ שווי חיובי עד לשווי שמכסה את ה20% מהחוב. גולדמן לא ידע שחברה תפשות רגל ו לא היה נותן שווי גבוהה פי כמה ממה שזה באמת. מאותה שנה נדלן בברוקלין לא נפל בעשרות אחוזים והביקוש לנדלן שם מאוד גבוהה.
לגבי הססטוס המשפטי.
גם בניו ורק יש את טאבו וניתן לבדוק כל נכס בקלות. אי אפשר לשים את הביניין בכיס ולברוח.
סביר שכל מי שהיו לו תביעות על הנכסים כבר העלה אותם. אני לא חושב שיהיו עוד הרבה הפתעות בדרך.
הסיבה שאנחנו מקבלים הצעות נמוכות זה בגלל שמחזיקים אותנו בערפל ומספרים סיפורים.
לכן אנחנו קודם כל צריכים לקבל מידע ואז נדע מה נכון להחליט ומה לא.

jsphs

Well-known member
אני אצביע נגד.
אני חושב ששווי של הנכסים הוא לא כזה נמוך. אני חושב שהדוחות לפני הקורונה אולי היו מנופחים אבל לא ברמה ש אתה יורד מ שווי חיובי עד לשווי שמכסה את ה20% מהחוב. גולדמן לא ידע שחברה תפשות רגל ו לא היה נותן שווי גבוהה פי כמה ממה שזה באמת. מאותה שנה נדלן בברוקלין לא נפל בעשרות אחוזים והביקוש לנדלן שם מאוד גבוהה.
לגבי הססטוס המשפטי.
גם בניו ורק יש את טאבו וניתן לבדוק כל נכס בקלות. אי אפשר לשים את הביניין בכיס ולברוח.
סביר שכל מי שהיו לו תביעות על הנכסים כבר העלה אותם. אני לא חושב שיהיו עוד הרבה הפתעות בדרך.
הסיבה שאנחנו מקבלים הצעות נמוכות זה בגלל שמחזיקים אותנו בערפל ומספרים סיפורים.
לכן אנחנו קודם כל צריכים לקבל מידע ואז נדע מה נכון להחליט ומה לא.
המסקנה המתבקשת היא החלפת צוות ניהולי - יש לך את הזמן לזה וחפיפה?

מה יקרה אם תבטל את ההתמחרות והבנקים השונים בחברות הנכס יכניסו אותך לתסבוכת משפטית שלא תוכל לצאת ממנה?

כמה שווי הנכסים ממה שאתה מבין? תניח ששווי אג"ח ג יכוסה בשווי הבטוחות כי אין להם שום אינטרס להשאיר לך משהו.
למה שאתה חושב שהנכסים שווים בניכוי חובות, תוסיף 30M$ הזרמת הון רגיל ואת כל מה שיצא לך קח 25% שהם המניות שנשארו לבעלי האג"ח.

למעלה