אבולוציה

deathcaster

New member
ולמי שאין כוח לקרוא את ההשקעה המטורפת הזו

המאמר של אקס לא מוכיח שום דבר שתורם לדת התכנון התבוני.

אמנון כ

New member
[פיהוק] אתה שקרן בלתי נלאה

לא נמצא אפילו מאובן אחד שסותר את האבולוציה. הספר שהבאת כאן נכתב בידי מישהו שכתב ספרים על תרבויות חייזרים עתיקות וגם על (כמה מפתיע) על איך המדע מצדיק את קיומו של אלוהים. בקיצור - עוד בריאתן דתי כמוך. המחקרים שהבאת גם הם לא סותרים את האבולוציה. אתה מנסה כהרגלך לבלבל אנשים שאינם בקיאים בפרטים במאמרים מדעיים מסובכים, אבל בסופו של דבר אין בכך שום ראייה שסותרת את האבולוציה. מקסימום מדובר כאן על פרשנות הזויה שלך שאינה קשורה לכותבי המאמר. זה המקום להזכיר למי שלא מכיר אותך, שאתה ידוע כמחזיר בתשובה שפעיל בפורומים רבים וגם (אם אני לא טועה) נחסמת לפחות בפורום אחד עקב הפצת שקרים והצפה של פורומים. כפי שציינתי למטה ההיסטריה של הדתיים לנוכח אמיתות המדע מעבירה אותם על דעתם וגורמת להם להמציא שקרים. אתה דוגמה מצויינת לכך.

אמנון כ

New member
אבולוציה היא עובדה מוכחת ומוגמרת. אין בכך ספק

כל מי שמנסה להטיל סימני שאלה באבולוציה פועל מתוך מניעים דתיים / רוחניים. מה לעשות שהאבולוציה סותרת לחלוטין את האגדה הילדותית על אישה שנוצרה מצלע ועולם החי שנוצר בהוקוס פוקוס בתוך 6 ימים. ההיסטריה של הדתיים מביאה אותם להמציא המצאות ושקרים. אבל מבחינה מדעית טהורה אין ספק בכלל - האבולוציה היא עובדה מוגמרת ויש מליוני עדויות לכך מכל כיוון אפשרי - מאובנים, גנטיקה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה אבולוציונית, ביולוגיה, כימיה וכו'. תשים לב מי האנשים שמגיבים בפורום ומה הרקע שלהם לפני שאתה מקבל מהם טיפים.

תורת האבולוציה היא תורה הגותית ומדעית יציבה

ואיתנה כסלע. אין שום הסבר תחליפי, מדעי או פילוסופי, לקיומו של המגוון הביולוגי השורר היום בטבע.

האבולוציה אינה מוכחת סופית.

"אבולוציה" פיאושה שמיני בעלי חיים משתנים. את זה לא צריך להוכיח - כי את זה כבר רואים בשטח כבר מאות שנים. האנשים היחידים שמתנגדים לאבולוציה במובן הזה הם אנשים שטוענים שכל מיני בעלי החיים נבראו בדיוק כפי שהם כיום ואינם משתנים כלל ואינם יכולים להשתנות. כמובן שטענה כזו דורשת התעלמות מאד מרשימה מן המציאות. אבולוציה דארוויניסטית, כלומר אבולוציה לפי העקרונות שהתווה דארווין בספרו "מוצא המינים", איננה עובדה מוכחת אלא תיאוריה מדעית. תיאוריות מדעיות אינן מוכחות אף פעם באופן סופי, כי הן אינן משפטים במתימטיקה ואינן נשענות על לוגיקה מופשטת אלא על תצפיות במציאות. כך גם התיאוריה הקופרניקאית (שכדור הארץ סובב סביב השמש), תיאוריית הכבידה של ניוטון, תיאורית היחסות של איינשטיין, והתיאוריה הגרעינית - כולן עדיין אינן, ולנצח יישארו, תיאוריות מדעיות ולא עובדות מוכחות סופית. זה טיבן. יש אנשים שמתבלבלים כשהם נתקלים במילה "תיאוריה", ולהם מומלץ להחליף את המילים "תיאוריה מדעית" במילים "תורה מדעית", שהיא קצת פחות מבלבלת. תורת האבולוציה הדארוויניסטית מקובלת כיום על רוב מוחלט של העוסקים בביולוגיה. יש עדיין מחקר וחילוקי דיעות באשר לפרטים ולמנגנונים המדוייקים שלה, אבל המנגנון עצמו ברור ומקובל. זו "עדיין תיאוריה" אבל אין באופק שום תיאוריה מדעית חליפית שבכוחה להחליף אותה.

xianghua

New member
סליחה, אבל...

תיאוריה הטוענת כי מנועים יכולים להווצר בתהליך טבעי, היא הסבר הרבה פחות טוב מההסבר התבוני. למעשה, כל התצפיות האמפיריות מאששות טענה זו.

סלחתי.

תכנון תבוני אינו הסבר מדעי, כי הוא מניח קיום של ישות שאינה ברת-מדידה. ונמצאת מחוץ לטבע ולחוקיו. תכנון תבוני הוא הסבר תיאולוגי, וככזה הוא לגיטימי, אבל אני באמת לא מבין מדוע אתה מתעקש שמדובר במדע. הרי את המתכנן אי-אפשר למדוד, לצפות בו או להבין. אז איך הוא קשור למדע?

xianghua

New member
לפי קו ההגיון הזה

אם מצאנו שעון על מאדים, הטענה כי לשעון היה מתכנן אינה מדעית, כיון שלא ניתן לצפות, למדוד, או להבין אותו. והנה שללת גם את הארכאולוגיה כמדע.

לא.

אתה שוגה בכשל לוגי (אני לא יודע אם בטעות או בכוונה) הטענה הנכונה היא: "אם מצאנו שעון על מאדים, הטענה כי לשעון היה מתכנן שאינו בר-מדידה, ונמצא מחוץ לטבע ולחוקיו אינה מדעית, כיון שלא ניתן לצפות, למדוד, או להבין אותו." אם נמצא שעון על המאדים, מה שנעשה בפועל הוא לא להניח שהוא נברא ע"י אל כלשהו, אלא נבדוק את השעון עצמו וננסה להסיק לגביו לגבי המתכנן האפשרי - מנין בא, מה הטכנולוגיה העומדת לרשותו, מתי השעון יוצר, וכן הלאה. זו ארכיאולוגיה. יש סיכוי שאפילו נגיע ליוצר בצורה הזו. זה בדיוק מה שעושים עם היצורים החיים בכדור-הארץ: הם נראים מתוכננים, אז ישבו הרבה אנשים ובדקו במשך הרבה זמן את המנגנונים שמאפשרים את החיים הללו - ובינתיים המסקנה היא די ברורה לגבי ההתפתחות שלהם... הבעיה בתיאוריית התכנון התבוני היא שאין לה שום דבר פרט להטלת ספק. אתה שואל: - אילוניבויים יש לתכנון התבוני? - מהם חוקי הטבע שעומדים בבסיס התכנון התבוני? - מהם היישומים| של תיאוריית התכנון התבוני? ומה שיש לתכנון התבוני הוא רק תשובות שליליות: "נצא כי אי-אפשר להסביר את...", "נראה שבלתי-אפשרי ל...." וכן הלאה. אנשי תכנון תבוני מעולם לא מנסים להבין מה החוקיות שלפיה פעול המתכנן התבוני (אתה עצמך שללת לא פעם כל מיני השערות בנוגע אליו), כך שהוא נותר בלתי-מפוענח ולמעשה מהווה סימן שאלה אחד גדול ותמידי. זה לא מדע, אלא תיאולוגיה. -

תכנון תבוני הוא מדע

באותה המידה שהתיאוריה הנקראת "תורת היחסות הכללית ומכניקת הקוונטית סותרות זו את זו" הינה תיאוריה מדעית, כזו הניתנת להפרכה בכך שימצא יישוב לסתירה ביניהם, וכזו שתריך ללמד בכל האוניברסיטאות ובתי הספר כשוות ערך לפיזיקה המודרנית. מה, לא?

אמנון כ

New member
תכנון תבוני הוא ממש ממש לא מדע!

תכנון תבוני זה שם יפה ל: "אלוהים עשה הוקוס פוקוס". אין פה שום קשר למדע. רוקד עם שבלולים הסביר זאת יפה בפירוט. השורה התחתונה בכל השרשור הענקי הזה היא כזו: יש פה כמה אנשים שמבינים מדע ומסבירים איך הוא פועל. יש פה גם דתי אחד שמאוד מאוד מתעקש להאמין באלוהים גם כשכל העובדות מראות בוודאות שהאבולוציה היא עובדה מוגמרת. הוא מתעקש להאמין שאלוהים עשה הוקוס פוקוס וכל חיות העולם וכל הצמחים בעולם ואפילו בני האדם נבראו בפוף קסום שנמשך 6 ימים. אז למי אתם בוחרים להאמין? לאדם שמבסס את הידיעות המדעיות שלו על בסיס כמה פסקאות בספר בן 3,000 שנה או לאנשים שקשורים למדע המודרני ומבססים את הטיעונים שלהם על פני מליוני עדויות, מחקרים, תצפיות ובדיקות? תעשו את החשבון לבד...

לא זו בלבד שגלאי הציניות שלך מקולקל

אפילו הבנת הנקרא שלך קצת מפוספסת. קרא שוב את מה שכתבתי, ותגיד לי אם משתמע מדברי שאני חושב שתכנון תבוני הוא מדע?

אמנון כ

New member
כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך...

הבנת הנקרא שלי דווקא בסדר וגם הבנתי לחלוטין שאתה כותב בציניות. כתבתי את מה שכתבתי כדי לתמוך בדעה שלך לא כדי להתנגד לה...

מושך את דברי בחזרה

באופן טבעי כשאני רואה הודעה שנכתבה בשפה נחרצת משורשרת להודעה אחרת, אני מבין שהיא נועדה לחלוק על זו שמעליה. קורה.

אמנון כ

New member
אל תאכיל את הטרולים!

רוקד עם שבלולים יקר - חבל לך על הזמן - xianghua הוא לא אחר מאשר פינוקי הידוע לשמצה - אדם דתי שככל הנראה מקבל כסף (ייתכן שעל חשבונו של משלם המיסים הישראלי) כדי לנסות ולמצוא צידוקים לקיומו של האלוהים. הוא משקיע שעות ארוכות בכל יום באיסוף חומרים מאתרי דת נוצרים ומוסלמים בניסיון נואש להצדיק את תפיסת העולם המדעית שהייתה קיימת לפני 3,000 שנה. זה שהוא משתמש בטכנולוגיה מודרנית כמובן לא מפריע לו להסביר שהיא אינה קיימת... לנסות להוכיח לו שהוא צודק זה כמו לדבר לקיר - הוא פשוט מסית את הדיון ומציף שאלות לא רלוונטיות מכיוון אחר. הוא יתעלם מכל העובדות שתציב בפניו כי הוא נורא נורא רוצה להאמין באלוהים ויעשה הכל כדי לשקר לאחרים ולמשוך אותם אל תוך החשיכה שבה הוא נמצא. כאמור זה כנראה העבודה שלו. באינטרנט קוראים לאנשים כאלה טרולים. זו גם הסיבה שחסמו אותו מכמה פורומים בעבר. זה כמובן לא מפריע לו לפתוח כינויים חדשים בכל פעם ולהמשיך לנסות לעבוד על אנשים תמימים.

אני יודע

אני מכיר את xianghua/פינוקי כבר למעלה מחמש שנים. אבל תודה על האזהרה

אמנון כ

New member
אני יודע שאתה יודע

אבל אני לא יודע אם כולם יודעים את מה שאתה ואני יודעים ולכן חשבתי ליידע את כל מי שרוצה לדעת משהו בעניין...

למעלה