vr600 v2 על תשתית סיבים וממירי YES כגורם מאט - הכצעקתה ?

• פותח הנושא em28
  • פורסם בתאריך

em28

Well-known member
סוף סוף הגיעו אלינו פרטנר עם הסיבים.
עד לפני חודשיים הייתי מחובר עם ה-VR600 לבזק+018 בחבילת 100MB שנתנה ביום טוב 30MB וביום פחות טוב 15MB עם ניתוקים.
בחודשיים האחרונים כפתרון ביניים בחבילת 500MB של הוט עם ה-HOTBOX 5 שלהם הראוטר אופסן במגירה.
אז חשבתי להשתמש ב-VR600 במקום הראוטר של פרטנר ואז עלו שאלות:
- הוא בכלל מתאים לתשתיות הסיבים של פרטנר ?
- הכוונה ללכת על החבילות הזולות יחסית שלהם, 300-600MB, ופתאום נאמר לי ש-VR600 V2 תומך במהירות קווית של עד 100MB בעוד ה-V3 תומך בעד 1GB.
- בהתקנה של הוט הסתבר לי שהם לא מוכנים להשתמש בכבלול הטלפון של בזק, אלא מעבירים קו חדש למקום מרכזי, נניח בסלון,
ומחברים את הראוטר שלהם לממירים של YES שמעבירים הלאה ביניהם - התוצאה: ב-WIFI מהירות של 300MB, קווית מהממירים של YES: עד 50MB.
ככה זה גם בפרטנר ? הממירים מאיטים את התעבורה הקווית ? עדיף כבר לעבור לממירים של פרטנר ?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
סוף סוף הגיעו אלינו פרטנר עם הסיבים.
עד לפני חודשיים הייתי מחובר עם ה-VR600 לבזק+018 בחבילת 100MB שנתנה ביום טוב 30MB וביום פחות טוב 15MB עם ניתוקים.
בחודשיים האחרונים כפתרון ביניים בחבילת 500MB של הוט עם ה-HOTBOX 5 שלהם הראוטר אופסן במגירה.
אז חשבתי להשתמש ב-VR600 במקום הראוטר של פרטנר ואז עלו שאלות:
- הוא בכלל מתאים לתשתיות הסיבים של פרטנר ?
- הכוונה ללכת על החבילות הזולות יחסית שלהם, 300-600MB, ופתאום נאמר לי ש-VR600 V2 תומך במהירות קווית של עד 100MB בעוד ה-V3 תומך בעד 1GB.
- בהתקנה של הוט הסתבר לי שהם לא מוכנים להשתמש בכבלול הטלפון של בזק, אלא מעבירים קו חדש למקום מרכזי, נניח בסלון,
ומחברים את הראוטר שלהם לממירים של YES שמעבירים הלאה ביניהם - התוצאה: ב-WIFI מהירות של 300MB, קווית מהממירים של YES: עד 50MB.
ככה זה גם בפרטנר ? הממירים מאיטים את התעבורה הקווית ? עדיף כבר לעבור לממירים של פרטנר ?
למה להסתבך? קח ממיר שלהם מהחוות דעת ששמעתי הוא מספק את המהירות. אני לא מכיר את הנתבים שציינת, אבל כל נתב "נורמלי" צריך לתת 1 גיגה בקלות..יש גם יותר...בחיבור ישיר למחשב אחד בצורה קווית מקבלים גם 590 או אפילו 600 ..והעולה גם תקין פינג מהיר..אלחוטי תלוי בנתב מה המהירות שלו ואגב היא תאורטית אבל מקבלים קצב מעולה הבנתי..ובלי ממיר על ממיר על עוד משהו ועוד משהו..קיר- נתב - מחשב ככה זה בפרטנר קל ופשוט. חוץ מזה השאלה האמיתית אם בכלל הוא בנוי להתחבר לסיבים זה סוג חיבור אחר...יתכן מאוד והוא בכלל לא בנוי לזה ואם כן זה סיפור של מתאם והגדרות מסובכת וממה שאני קורא ברשת גם זה לא ממש עבד לאנשים. קיצור קח את הנתב שלהם שמתאים ומוגדר ושמעתי שעובד היטב.

rafid1

Active member
מנהל
10/100/1000Mbps RJ 45 LAN/WAN Port
תוכל פשוט תחבר לפורט 1G כלשהו ותבדוק מה מהירות הלינק... אבל, במדה והם נותנים נתב חינם - אין סיבה לא לקחת את שלהם...

נערך לאחרונה ב:

em28

Well-known member
אני עוד לפני המעבר, אבל אם בסופו של דבר אקבל מהירות נמוכה יותר - מוותר מראש.
האם באמת יש הבדל בין הגרסאות השונות של ה-VR600 ?
ולגבי הממירים של YES - יש מצב שהם מאיטים את הרשת ?

rafid1

Active member
מנהל
ברור שיש הבדל... V3 מהיר קצת יותר אלחוטית (אם בכלל יש מישהו מולו שתומך במהירות דומה). תסתכל בלינק שנתי
כל מכשיר (מחשב, טל. סלולארי, כולל YES) שמחובר לרשת "מאיט" אותה בעת שהוא צורך רוחב פס (ולא בעת שהוא לא מתקשר). איך לא...

em28

Well-known member
ברור שיש הבדל... V3 מהיר קצת יותר אלחוטית (אם בכלל יש מישהו מולו שתומך במהירות דומה). תסתכל בלינק שנתי
כל מכשיר (מחשב, טל. סלולארי, כולל YES) שמחובר לרשת "מאיט" אותה בעת שהוא צורך רוחב פס (ולא בעת שהוא לא מתקשר). איך לא...
הי, כנראה ששאלתי לא היתה ברורה.
הבעיה שלי היא לא ההמהירות האלחוטית אלא דווקא הקווית - הטענה היא שה-V2 יודע להוציא קווית מהירות של עד 100MB.
זה לא ברור מהלינק - כי רשום שיש יציאה אחת של 1GB, אבל היא אמורה להיות זו שמשתמשים בה לכניסת הסיבים.
לגבי הממירים של YES - שוב, האם הם מוגבלים ליציאה קווית של 100MB ?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אז בהחלט שווה להשתמש בשלך (או לקנות פרטי), כפי שאכן נשאל כאן.
מצד שני אין לך כל תמיכה שיש תקלה ...לך תפתור את זה לבד תוכיח שזו בעיית תשתית או ספק שלרוב יאשימו את הנתב שלך...שיש נתב שלהם יש שירות מלא כוללה החלפה שלו למשך כל זמן החיבור..לנתב פרטי יש שנה אחריות לרוב...זה גם צריך להיות בשיקול.

rafid1

Active member
מנהל
ממש לא שיקול, לקופסה ששווה 150 ש"ח. לטלפון שלך יש ביטוח כזה?... למחשב? למיקרוגל?.... גם רכב אתה שוכר?... ;-)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ממש לא שיקול, לקופסה ששווה 150 ש"ח. לטלפון שלך יש ביטוח כזה?... למחשב? למיקרוגל?.... גם רכב אתה שוכר?... ;-)
טלפון כן , מחשב כן. רכב אין לי ואני לא שוכר...מיקרוגל לא ממש צריך ביטוח לתפעול שלו...אבל אם אתה רוצה לבוא בשאלות כאלה אז אני אשאל אתה כזה קמצן שתיקח סיכון עם מלא בעיות שיכולות להיות ביש מהירות אין מהירות נפלה הרשת בעיית תשתית או לא...לבין לשלם קצת ולהיות רגוע שיש תקלה יפתרו אותה בלי לחפש את האשם בנתב הפרטי שלך כל הזמן? ..אם אתה קמצן אז יאללה לך על זה..

נערך לאחרונה ב:

rafid1

Active member
מנהל
כן, לוקח "סיכון" של 150 ש"ח. ואפילו יש לי חלופי במחיר שאתה משקיע במהלך שנתיים... :-P:
זה תחשיב כלכלי מאוד פשוט.... והמיקרו - הכי קרוב במחיר לנתב, לכן הוא ברשימה שלי. אתה פשוט מבזבז כסף ל"שיטתך"... (או במילים אחרות - לקוח "טוב", מרוויחים עליך הרבה... ;-) )

נערך לאחרונה ב:

em28

Well-known member
אז בהחלט שווה להשתמש בשלך (או לקנות פרטי), כפי שאכן נשאל כאן.

ואז אנחנו שוב חוזרים לשאלות המקוריות:
- האם הVR600 V2 בניגוד לאחיו הבכיר מוגבל ליציאות קוויות של 100MB ? ברור שיש לו אחת של 1GB, השאלה אם היא בשימוש לכניסת סיבים.
- האם היציאות הקוויות של הממירים של יס המרכיבים את רשת המולטירום שלהם מוגבלות ל-100MB.

אני מתחיל לשקול לחבר גם את המכשירים הנייחים ב-WIFI, עם מתאם 5GHZ ולוותר על רשת קווית לגמרי.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ואז אנחנו שוב חוזרים לשאלות המקוריות:
- האם הVR600 V2 בניגוד לאחיו הבכיר מוגבל ליציאות קוויות של 100MB ? ברור שיש לו אחת של 1GB, השאלה אם היא בשימוש לכניסת סיבים.
- האם היציאות הקוויות של הממירים של יס המרכיבים את רשת המולטירום שלהם מוגבלות ל-100MB.

אני מתחיל לשקול לחבר גם את המכשירים הנייחים ב-WIFI, עם מתאם 5GHZ ולוותר על רשת קווית לגמרי.
התשובה בקישור...לגבי הנתב...צריך עוד ציוד מגשר...אי אפשר לחבר ישירות סיב אופטי לנתב...היציאות כולן 1 גיגה ...לדעתי גם הפשוט יותר כך...לך חפש את המתאם הדרוש אם פרטנר מספקים או לקנות לבד...שלא ברור גם איזה תקנים ומה צריך בדיוק כי אין נתונים כאלה מהחברות בארץ...

הכל כתוב ומוסבר מעולה במפרט רק לראות ואם אתה לא מבין אנגלית אז תשיג מי שיתרגם ויסביר לך...

נערך לאחרונה ב:

rafid1

Active member
מנהל
עצלן, זה רק ללחוץ על לינק (+ גוגל translate)... לא, לא ולא לוותר.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
עצלן, זה רק ללחוץ על לינק (+ גוגל translate)... לא, לא ולא לוותר.
מי עצלן? אני קראתי והבנתי מבין מצויין אנגלית הצעתי לבחור שאם הוא לא מבין שיתרגם יתרגמו לו יסבירו לו מול הקישור...וההמחשות שיש...

למעלה