The shit hit the fan

mantasdance

New member
couldnt have said it better

MAy I add how much I agree as well, (not copying kuty or anything) Ofcourse we shall try to win the current battle, it may be a good precedent for a war to cancel the entire shameful institution, I believe in making small achievements first:)

קוזק

New member
תגובה למאוורר הצואה

החבורה הזו ירדה מהפסים לגמרי. קיימים 3 ק"מ של חוף יפה שאפשר לצלול בו ורוצים לסגור לנו 2.5 ק"מ ממנו רק כדי שהקאויבויים של השמורה/רשות יהיו מבסוטים. של מי הים הזה לכל הרוחות?

Diegol

New member
שהקאויבויים של השמורה/רשות...

יעסקו בעיקר, שזה אומר להתעסק עם הדגנרטים מעיריית אילת ות"א/יפו ששופכים פסולת לים בלי בושה.

DJ69

New member
מה הקשר ../images/Emo35.gif ../images/Emo35.gif ../images/Emo35.gif ../images/Emo35.gif

אנשי רשות הצלילה אחראים לנושאי צלילה. לא השלחת פסולת לים. אנשי השמורה אחראים על השמורה באילת ולא על חוף הים של עיר הפשע והרשע. בשמורה יש צוללים רבים ולכן הגיוני שיהיה שם אדם המוסמך כפקח של רשות הצלילה. אבל צריך אדם זה לבצע את העבודה לשמה הוא הוסמך בצורה מיקצועית ולא לנצל את התעודה על מנת להיתנקל לצוללים שזה ההיפך מתפקידו.

הליויתן

New member
69dj התבלבלת לגמרי!

אנשי רשות הצלילה והפקחים שלהם,אחראים רק למשכורת שלהם! כל צולל/זוג צוללים ,אחראי לשלומו! אין שום סיבה להחזיק שוטרים תת מימיים! בעבירות על חוקי הים,הקנס שתשלם יגבה ממך ומבן זוגך ישירות עי הים! לא צריך את הפיקוח של סדנאי ושות אלה אם כן,אותה סוכנות ביטוח שממנה את יום העיון של רשות הצלילה,גובה עכשיו את החשבון המגיע לה בצורת פקחים שלא יתנו לנו לצלול. אין צלילות=אין תאונות=אין תשלום על נפגעים=יש רווח גדול קפיש? ולגבי שמירת הטבע והסובב הימי? יש בהחלט הצדקה להחזיק פקחים במיים למטרות הרתעה והסברה!

DJ69

New member
כבר הרבה זמן ששאני טוען

שהדבר היחיד שצריך להיות בחוק הצלילה זה "לכל צולל יהיה ביטוח בתוקף המתאים לפעילות אותה הוא מבצע". חברות הביטוח יסננו מהר מאוד ויהרגו בפרמיות את המדריכים שלא ראוים להדריך, את המועדונים שלא ראוים לידחוס ואת הצוללים שלא ראוים ליצלול. הם גם יקבעו איזה ציוד בטוח לשימוש ומתי יש לבצע בדיקות תקופתיות וצלילות ריענון. טוב/רע - פתוח לדיון. דרך אגב, יצא לי לראות כבר מדריכים רבים. חלקם טובים חלקם גרועים. ובסביבה של היום בה הכסף מדבר יכול מאוד להיות שיש צורך בפיקוח חיצוני על האירגונים המסמיכים. ומה לעשות, יש צורך בפיקוח על חאפרים ומיתחכמים שחושבים שהם יכולים להעביר צלילות אינטרו, כמו גם בגוף חיצוני שיבצע תחקירי תאונות. (רק חבל שלא משתפים את הציבור במסכנות בכדי שנלמד משהוא). לפחות כל עוד החוק קיים יש צורך באכיפה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ואילו אני טוען שדוקא הביטוח לא צריך

להיות במסגרת החוק. זה חוק שבחטא נולד כאשר ההתאחדות שימשה כרשות וחוק ביטוח החובה הכריח כל צולל שרצה לצלול להיות חבר התאחדות שהיתה היחידה שמכרה את הביטוח הזה (כך גם נוצרה האפשרות הכלכלית לנציגי ההתאחדות "לייצג אותנו בעולם"). כמו שלא יעלה על הדעת לחייב כל אדם בביטוח סיכונים אישיים או ביטוח חובה לכל ספורט אחר מסוכן יותר או פחות אין שום צידוק לחייב צוללים בביטוח על פי חוק. למרות מה שכתבתי לעייל לא היית מעז לצלול אפילו צלילה אחת רדודה ללא ביטוח תקף אבל זה מהחלטה אישית שלי, לא מכפייה.

קותי

New member
לישון עם קוזקים

זה כמו לרקוד עם מנטות? ועל זה נאמר, מי שהולך לישון עם קוזקים שלא יתפלא כשהוא קם בבוקר עם מנטות
הים הוא של כולנו וצריך לדאוג שכך ישאר.

אביק6

New member
באמת שאין מילים להביע את הזעזוע

ולנוכח המקרים שלך ושל שרקי כנראה שזו מגמה וגם אם זו לא מגמה ולנוכח חוסר הבהירות לגבי מה מותר ומה אסור כל כניסה למים תיהיה מלווה בחששות וחרדות - לא מתאים! אז מה אפשר לעשות ? לדעתי הדרך היחידה היא הפעלת לחץ על מועדוני הצלילה באילת שייצגו את האינטרסים שלנו (להם יש זכות דיבור אותם ישמעו) - טוב זה הדבר הנכון ברמה העקרונית , ברמה המעשית אני לא חושב שזה מעשי כל עוד אנחנו פועלים כגוף וירטואלי במיוחד שאנחנו לא כ"כ הרבה (ככה נראה לי ,למישהו יש אומדן ריאלי של כמה חברים פאסיביים ואקטיביים בשני הפורומים). לאור האמור לעיל אני חושב שצריך להתאגד תחת ישות משפטית שמטרותיה תיהינה 1 להגדיל את מספר חבריה (ע"מ להגדיל את כוחה). 2 לדאוג לאינטרס של הצוללים אל מול הרשויות למיניהן. 3 לדאוג לאינטרס של הצוללים אל מול מועדוני הצלילה. אני מקווה שמישהו בעל יוזמה ייקח את העיניינים לידיים

חי בר

New member
אל תבנה על המועדונים שייצגו

את האינטרסים שלך. יש להם אינטרסים משלהם- הם צריכים להרוויח כסף כדי לשרוד, ונראה שהם מעדיפים לא להרגיז את מי שעלול לפגוע בפרנסתם (=הרשות). בנוסף, איכפת להם כקליפת השום אם פלוני צלל כהלכה ונקנס ע"י פקח מזדמן שהחליט למלא מכסת קנסות ויהי מה. את הכסף שלהם המועדונים מרוויחים ממני וממך, ואם ייאלצו את כולם לצלול רק מודרכת הם רק ירוויחו מכך יותר כסף (או לפחות ככה הם חושבים). אני לא רואה איזה לחץ אפשר להפעיל על מועדוני הצלילה- בסופו של דבר כולנו רוצים לצלול בשקט ושיעזבו אותנו במנוחה. אם אתה רוצה מישהו שייצג את האינטרסים שלך זה צריך להיות גוף שנמצא באותו צד שלך במתרס- לא מועדון ולא שום ארגון שיכול להרוויח אפילו שקל אחד מכך שאתה תצטרך לשלם יותר כדי לצלול. הכי טוב לדעתי זה התארגנות של צוללים "מין המניין" ולא כל מיני בעלי אינטרסים. כמה חברים יש בפורומים? לדעתי לא מעט ואין לזלזל בכמות הזו כלל וכלל וזה בהחלט בסיס להתחיל איתו. אני כל פעם מתפלא כמה "קוראים פאסיביים" פוגשים כל הזמן..

אביק6

New member
אז כנראה שלא הייתי מספיק ברור.

בו נניח שבתגובה להתעלמות המועדונים מהבעיות שלנו אנחנו מחרימים את המועדונים - נניח ירידה של 50 אחוז מהכנסות שאינן מקורסים - לדעתי זה מאד יטריד אותם ויכניס להם מוטיבציה לעזור לנו. לדעתי ככל שמישהו נפגע יותר כך המוטיבציה שלו לתיקון המצב גדולה יותר והכוונה היא שאנחנו עם כל הכבוד נפגעים בתחביב שלנו (נגיד שבממוצע פגיעה של סוף שבוע אחד כל חודש) אבל המועדונים ייפגעו במקור הפרנסה שלהם והפגיעה שלהם תיהיה כל יום וכל סוף שבוע, תאמינו לי שאם המועדונים היו נפגעים כך הם היו מגלים תושיה ועושים את מה שצריך לעשות.

קותי

New member
נוסח התלונה כנגד הפקח

אני מצרף את נוסח התלונה שנשלחה היום - כנגד הפקח: 27 במאי 2003 לכבוד מר רן לוין סמנכ"ל בכיר הרשות המוסמכת לצלילה ספורטיבית ת"ד 57577 תל-אביב 61575 פקס מספר 5379735 - 03 א"נ הנדון: תלונה על פקח הרשות – מר נעם משי, ת"ז (הושמט מטעמי הגנת הפרטיות) תיאור המקרה: ביום שבת 24 במאי 2003 ירדנו לצלילה באזור השמורה. התחלנו את הצלילה באזור הריף העמוק ומכיוון שהיה זרם דרומי החלטנו לבצע עליה מדורגת וארוכה עם הזרם, ולא לנסות להיאבק כנגד הזרם ולחזור לכיוון צפון ממנו הגענו. בעוד אנחנו עולים באופן הדרגתי תוך כדי צלילת היסחפות לכיוון דרום, בהיותנו בערך בעומק של 15 מטר, צץ מולנו צולל בצלילה חופשית, והראה לאחד מאתנו, שהוביל באותו רגע, תעודה פלסטית שעליה כתוב "פקח צלילה". הפקח סימן לנו בתנועות חדות לעלות למעלה אל פני המים. התדהמה שחשנו לנוכח פעולת הפקח הייתה גדולה מאד. הפקח, שלא ידע מהו פרופיל הצלילה שלנו, מאיזה עומק עלינו ומה אורך החניות שעלינו לעשות, דרש מאתנו לעלות אל פני המים תוך כדי סיכון בריאותנו במקרה הפחות חמור (סכנה ללקות במחלת הדקומפרסיה) או במקרה החמור יותר סיכון חיינו! מכיוון שהוראתו הייתה בלתי חוקית בעליל סימן לו הצולל המוביל אל עבר מחשב הצלילה שלו (כדי שיבין שאיננו יכולים לעלות) וסימן לו שיסור מדרכנו. הפקח שלא יכול היה להמשיך לשהות בעומק, בין היתר בגלל שלא היה מצויד בציוד נשימה, עלה אל פני המים. להפתעתנו בהמשך דרכנו, לכיוון היציאות המסודרות מהמים, בחוף שמול כפר הצוללים, תוך כדי עליה הדרגתית ביותר המיועדת לשמור על בריאותנו, ירד הפקח לפחות פעם או פעמיים נוספות בצלילה חופשית, הראה למוביל שוב תעודת פקח צלילה והוסיף גם תעודת פקח רשות שמורות הטבע. הפקח סימן שוב בתנועה שמשמעותה בעולם הצלילה "עלו למעלה". כמובן שכדי למנוע סיכון חיינו ובריאותנו סימן לו המוביל שאין באפשרותנו להיענות להוראתו הבלתי חוקית. לאחר שביצענו, תוך כדי תנועה דרומה, עם הזרם, חניית בטיחות שהניחה את דעתנו, בעומק שבין 3 מטר לחמישה מטר, פנינו לכיוון היציאה המוסדרת מהמים. ביציאה מהמים, ניגש אלינו הפקח, ששחה לאורך כל הדרך מעלינו וטען בפנינו את הטענות הבאות: 1. שני הצוללים שבשלישיה עברו על תקנה מספר 5 לתקנות גנים לאומיים ושמורות טבע 1968 בכך שצללו בשמורת הטבע עם סכיני צלילה. 2. הצוללת עברה גם היא על תקנה מספר 5 לתקנות גנים לאומיים ושמורות טבע 1968 בכך שצללה עם כפפות. (במאמר מוסגר יש לציין כי התקנה הנ"ל אומרת שאסור לאדם להיכנס לשמורת טבע עם ציוד העלול לפגוע בערכי טבע – מה שאומר שהפירוש של הפקחים לתקנה - באיסור לבישת כפפות למישהו שקר לו במים, ואיסור נשיאת סכין צלילה שהוא אביזר בטיחותי מהמעלה הראשונה – הוא מגוחך במקרה הטוב). 3. כל השלושה צללו באזור אסור לצלילה לפי תקנות מנהל הספנות והרשות לצלילה ספורטיבית, בנתיב שיט, ובכך עברו על חוק הצלילה. 4. נעברה עבירה של אי ציות לפקח צלילה. את שני הסעיפים הראשונים, נפתור כנגד רשות שמורות הטבע ואינם מעניינה של רשות הצלילה אולם הסעיפים השלישי והרביעי והתנהגותו של הפקח מביאים אותנו להגיש תלונה חריפה אליך, כממונה על הרשות לצלילה ספורטיבית. התלונה: 1. פקח צלילה של הרשות לצלילה ספורטיבית, בהיותו בתפקיד, תוך כדי הצגת תעודה מתאימה, דרש מצוללים לבצע פעולה שהייתה עלולה לסכן את חייהם ובריאותם (תסחיף אויר, מחלת הדקומפרסיה). 2. חמור מזאת, אם אכן הגענו בשגגה לאזור שהוא נתיב שיט (עובדה שאנחנו חולקים עליה), הוראתו סיכנה אותנו ביותר מכיוון שברור לכל בר דעת שהמקום המסוכן ביותר לצוללים בנתיב שיט הוא על פני המים ולא בעומק של 15 מטר. בשיחה עם הפקח לאחר הגעתנו לחוף התברר כי הפקח הוא מדריך צלילה בהכשרתו, מה שהופך את מעשיו לחמורים הרבה יותר. כמדריך צלילה האמור להיות בעל ידע תיאורטי רב יותר מזה של צולל פשוט – בפיסיקה ובפיסיולוגיה של הצלילה, היה עליו לדעת עד כמה מסוכנות ובלתי סבירות היו הוראותיו. חלחלה אוחזת בנו במחשבה על מה שהיה עלול לקרות אילו הצוללים במקרה זה היו צוללים צעירים ו/או חסרי ניסיון, שמתוך בהלה ונטייה לציית לסמכות בלי שיקול דעת מספיק, היו נשמעים להוראותיו. למזלנו כולנו צוללים בעלי ניסיון רב, ובעלי דרגות בכירות בעולם הצלילה, ולכן היו לנו מספיק ידע ונחישות. כך יכול להיות שנמנע אסון! בפעולותיו הוכיח הפקח, מר נעם משי, חוסר שיקול דעת הגובל ברשלנות פושעת, ולכן ברצוננו לבקש אותך בתור הממונה על הרשות לצלילה ספורטיבית לפעול למניעת אירועים דומים בעתיד. אם יוחלט שהפקח יכול להמשיך לשמש בתפקידו, למרות פעולותיו שהעידו על שיקול דעת גרוע שהיה יכול לגרום לאסון, נראה לנו שיש לנזוף בו בצורה תקיפה ולהבהיר לו את חומרת מעשיו. המטרה העיקרית של תלונתנו זו היא למנוע מקרים דומים בעתיד מכיוון שהפעם הבאה עלולה להסתיים בצורה הרבה פחות סימפטית. בתור אזרחים שומרי חוק ובתור צוללים אכפתיים אנו מבקשים ממך, כממונה על רשות ממשלתית, להודיענו על האמצעים שנקטת כדי למנוע מעשים כאלה בעתיד. בברכה מיכל צוללת משנת 1995 DM בהכשרתי משנת 2002 נמרוד צולל משנת 1981 מדריך עוזר בהכשרתי משנת 1993 (לא פעיל כיום כמדריך) קותי צולל משנת 1988 מדריך צלילה בהכשרתי משנת 1995 (לא פעיל כיום כמדריך) טלפון להודעות: (הושמט מטעמי הגנת הפרטיות) פקס: (הושמט כנ"ל) כתובת להודעות: (הושמט כנ"ל) העתקים: גב' לימור לבנת – שרת החינוך רח' שבטי ישראל 34 ירושלים 91911 פקס 5602246 – 02 גב' רונית תירוש - מנכ"ל משרד החינוך רח' שבטי ישראל 34 ירושלים 91911 פקס 5602336 - 02

איריס39

New member
קבל ח"ח ../images/Emo140.gif

אבל אני לא הייתי בונה על תגובה כל שהיא מהמשרדים הממשלתיים. וזה מתוך ניסיון אישי שלי מהעבר הלא כל כך רחוק על תלונות קשות. נקווה שלפחות הרשות תגיב.

הליויתן

New member
קותי שלום

בתור תגובה ראשונית ואקט של הגנה עצמית,אפשר לקבל את מכתבך. בתור נסיון לתת מענה אמיתי,מכתב זה הוא טעות ורעות רוח,הכרה ברשות מיותרת וממררת,וחיזוק כוחם של היוצרים אותה מתוך שיתופם בתועבה. מהוראות הרשות יש להתעלם ולפעול בכנסת לחיסולה וסגירתה לאלתר. כפי שהזכרתי בעבר,אני מאמין שהגוף הנכון לפעול דרכו לקידום העניין הוא עדיין ההתאחדות הישראלית לצלילה. נבחרה עכשיו הנהלה חדשה,זה הזמן לקרוא ללירון תירוש ולהנהלה הנבחרת לפעול לחיסול השרץ בעודו קטן יחסית! וככל שנקדים,הרי זה משובח!

קותי

New member
הליויתן שלום

אני דוקא חולק על חלק מהנאמר בהודעתך. כל עוד הרשות לצלילה ספורטיבית היא רשות סטטוטורית במדינת ישראל לפי החוק, לא ניתן להתעלם מהוראותיה מבלי להפר את החוק (אלא אם ההוראות בלתי חוקיות כמובן). המכתב שלי לא נכתב כאקט של הגנה עצמית מכיוון שאני יודע להגן על עצמי מתחת למים. המכתב שלי נכתב כאקט של הגנה על צוללים פחות מנוסים שהיו עלולים להפגע קשות כתוצאה מהוראותיו של הפקח. כל עוד קיימת הרשות, עלינו (הצוללים הותיקים יותר) לדאוג שנציגיה לא יפגעו בציבור הצוללים! באשר לחיסול הרשות, הדבר בהחלט יכול להיעשות רק על ידי הכנסת. את זה נוכל לבצע רק באמצעות גוף צוללים חזק ואני מקווה שההתאחדות החדשה תסייע לנו בזאת. וישא"ק.

למעלה