Shopping Resolutions לקראת סוף השנה

Shopping Resolutions לקראת סוף השנה

אני לא יודעת מה אתכן, לי יש המון בגדים ועוד יותר המון נעליים ודי הרבה תיקים <ספרתי אתמול ויש לי יותר מ-60 שמלות
> הגעתי למסקנה שאני לא באמת צריכה לקנות יותר בגדים אי פעם אבל מכיוון שזה לא באמת יקרה אספתי לי כמה הבטחות לעצמי לקראת סוף השנה שגם יגוונו את המתלחה שלי וגם יצמצמו את הקניות 1. אני לא קונה יותר בגדים חלקים רוב הדברים שיש לי בארון חלקים וללא הדפסים אז כדי לגוון אני אקנה רק דברים עם הדפסים 2. אני לא קונה יותר בגדים, נעליים, תיקים בצבע שחור כי באמת כמה דברים שחורים בחורה צריכה 3. אני לא קונה יותר חולצות בצבע ירוק/אפור/סגול במיוחד לא אפור כי מספיק 4. אני לא מנסה יותר פסים כי אני לא באמת אוהבת פסים 5. אני לא קונה יותר צעיפים כי אני גרה ב-LA ואני בקושי צריכה מעיל ולמרות אהבתי לצעיפי צמר עבים באמת שאין בהם צורך ומה אתן מבטיחות לעצמכן לקראת סוף השנה?

שאלה מצוינת!

1. לא לקנות יותר נעליים. לעולם, כנראה
באמת יש לי הרבה יותר מדי... 2. לחכות 24 שעות בין החשק לקניה - לקניה עצמה. כשאני ישנה על זה לילה הסיכוי שאתחרט קטן הרבה יותר (בעיקר כי על חלק ניכר מהרכישות אוותר) 3. לקנות פחות. הרבה הרבה הרבה פחות.

Fun Fair

New member
או! אני איתך!!!!!

ההחלטות שלי: לפני הכל: יש לי מספיק בגדים בארון כדי להלביש צבא קטן. אני לא באמת צריכה לקנות שום דבר חדש. אבל אם כן: 1. אני גם לא קונה יותר צעיפים. יש לי "רק" 35 במדינה בה החורף נמשך 3 חודשים ברוטו. 2. לא קונה פריטים שחורים/אפורים (אלא אם מדובר בפריט בייסיק שאין לי). יש גבול. 3. זכרי: חופשת לידה היא לא תירוץ לעבור לגור בקניון.

דלעת

New member
האמת שאני חושבת על זה כבר ממש הרבה

ואולי אני ארגיש יותר מחויבת כשאכתוב פה: לא להתקמצן על עצמי. לא במובן של לא לקנות יותר (למרות שגם זה רעיון טוב), אלא אם קניתי- אז ליהנות ממה שקניתי, כאן ועכשיו. שלא יהיה לי חבל כי "זה רק לעבודה". אין לי כאלה הרבה אירועים \ יציאות שמצדיקים לשמור הרבה פריטים. ומה שקורה בסוף זה שאני עולה מידה \ כבר לא מתאים לי \ כבר לא בא לי על זה והפריט ממש מתבזבז. אז לא. לא חבל. לא על בגדים, אל על איפור, לא על תכשיטים, לא על נעליים ולא על תיקים.

Amen sister

אני הגעתי להחלטה הזו בעצמי לפני שנה ומאז נהנת מאד! אני מתפנקת עם ביגוד יפה, איפור, בשמים ומה שבא לי ביום יום וככה היום שלי פשוט משודרג, ריחני ויפה יותר.

דלעת

New member
כשאני עושה את זה

אני מגלה שאני מאוד מרוצה ונהנית באותו יום. הבעיה זה איך לשמר את זה! גיליתי שאם אני מכינה את הבגדים ערב לפני, אני פחות מרגישה "חבל" כי בערב לפני זה יותר תיאורטי. לא יודעת איך להסביר, אבל זה עובד יותר.

אני ממש חייבת ללמוד ליישם את זה!

יש לי המון בגדים יפים ונעליים חגיגיות שאני שומרת לאירועים מיוחדים <כאילו מי ישמע כמה אירועים מיוחדים יש לאמא במשרה מלאה לבת 3
> מישהי פה, אאל"ט ויקטוריה מבלוג "סודות" כתבה שהיא ידועה כזו שלא מתלבשת בהתאם לאירוע ומתלבשת יפה מדי אני מתה ללמוד ממנה להיות כזו

דלעת

New member
גם לי אין הרבה אירועים מיוחדים

אבל בכל זאת יש נעליים שפחות מתאימות לעבודה למשל, שלא לדבר על נוחות. הבעיה היא לא עם בגדים שהם יקרים, כי אני לא קונה פריטים יקרים ממש. חולצות ושמלות זולות יותר, חצאיות ומכנסיים, שזהכבר יותר בעייתי אצלי - פה לפעמים אני מרשה לעצמי להשקיע יותר. הבעיה היא בשימוש בכלל. דוגמא למשל: כשהתחלתי את הלימודים באוניברסיטה, ירדתי במשקל בצורה די משמעותית. בערך באותה תקופה עשיתי קניה גדולה של ג'ינסים ומכנסיים. קניתי ממש איזה 6 זוגות ג'ינסים ו-2 זוגות מכנסיים: בבז' ולבן. את הג'ינסים ניצלתי ממש טוב, אבל על המכנסיים היה לי חבל, כי הם נראו ממש טוב והשארתי אותם ליציאה. אבל בתור סטודנטית, יציאה היתה עם ג'ינס או חצאית. מפה לשם, הם בילו בארון שלי 6 שנים בבטן-גב בגלל החבל הזה. מיותר לומר שהם כבר מזמן לא עולים עלי, והם גם בגזרה נמוכה שבכלל לא נוחה לי היום. לפני חודש בערך הם יצאו אחר כבוד, אחרי שהלכתי עם כל אחד מהם בדיוק פעם אחת, וזה למרות שהם עלו בערך 50 ש"ח כל אחד. זה ממש בזבוז.

לי יש כמה שמלות וינטג' אמיתיות

שקניתי באיביי או מכנסיים מחויטים בגזרות יותר מעניינות שקניתי בשווקי מעצבים שונים ואני שומרת אותם לאני לא יודעת למה :p אני בעיקר מסתכלת על הדברים בארון ומתבאסת שאין לי לאן ללכת איתם

את יכולה "להמציא" אירועים

ללבוש את השמלות למסעדה יוקרתית, לערב רומנטי בבית, לתאטרון. ואת המכנסיים ללבוש ביום בשבוע שזה היום בו את מתלבשת יותר יפה (אני למשל אוהבת להתלבש בסופי שבוע בצורה מסויימת ואחרת ביום ראשון).

vanilla coffee

New member
אחד היתרונות בחיים בארהב

הוא שכולם לובשים מה שבא להם לאן שבא להם
אני לובשת חצאיות נפוחות וגופיות צמודות אפילו לסטרבאקס

efroch99

New member
חשבתי וחשבתי

וסך הכל כיף לי לקנות בגדים ויש לי מספיק הכנסה לצורך כך (ברור שאני יכולה לחסוך את הכסף אבל בכל זאת). אז החלטתי שאני רוצה להמשיך לקנות ולהנות מבגדים/תכשיטים/נעליים חדשים,אבל אני חושבת שיעזור לי לשים לעצמי תקציב. כי כרגע אני מרגישה שאני קונה בצורה נורא אימפולסיבית וזה נותן לי קצת הרגשה של חוסר שליטה. אני חושבת שלשים לעצמי תקציב חודשי שמותר לי להוציא לטובת בגדים זו דרך טובה להמשיך ולהנות מהדבר הזה מצד אחד, אבל תוך הרגשה שאני שולטת בהוצאות שלי ולא מתפרעת או עוברת את הגבול. אבל מה שבתוך התקציב - לפרגן לעצמי ולהרגיש עם זה סבבה וכיף! מכירות את ההרגשה הזאת בבטן אחרי שקניתן משהו, הרגשה של - אוף, לא הייתי צריכה לקנות את זה (מבחינת הוצאות)? אז אני מקווה שהשיטה הזאת תעזור לי להפטר מההרגשה הרעה הזאת.

את כ"כ צודקת

אני ממש צריכה ליישם את זה גם בעצמי. בגלל הפחד הילדותי שלי מזה שאם אדע בדיוק כמה אני מוציאה אהיה אומללה אני מעדיפה להיות בחוסר וודאות. גם זה לא משהו. אני ממש מכירה את התחושה המדוברת בבטן.
חווה אותה יותר מדי לצערי. השאלה איזה גבול לשים. ההוצאות שלי עולות על ההכנסות (אני ממש לא מרוויחה שכר אמיתי על התזה). מצד אחד אני מרגישה שאני חייבת לחיות בכמה שיותר חסכנות כי אני חיה על חסכונות. מצד שני, אני רוצה להנות ולחיות לא בדוחק, כי בשביל מה יש את אותם החסכונות ובשביל מה אני חיה. זה צרות של עשירים, ברור לי, ועדיין הייתי שמחה לעיצה טובה איך להחליט מהו סכום שהגיוני להקציב לעניין.

efroch99

New member
אולי

תבדקי אחרונית כמה חודשים, כמה את בערך מוציאה בחודש. אני יודעת, זה כואב. הרעיון הזה (הגבלת ההוצאות לסכום מסוים) עלה לי כי בדקתי בויזה של החודש האחרון וראיתי כמה זה יצא. סכום הרבה יותר מדי גדול. אז לקחתי חצי ממנו... וזה עדיין הרבה כסף. סתם לדוגמא, נגיד תגלי שהוצאת 700 שקל, אז תגבילי את עצמך ל - 500 שקל. כך את יודעת שאת מוציאה פחות ממה שהיית מוציאה אם את נותנת לעצמך יד חופשית, אבל עדיין סכום נכבד שיאפשר לך להנות ולפנק את עצמך. ומה שעוזר מאוד בכך זה להתחיל לקנות גם בחנויות יד שנייה... כי את יכולה לקבל תמורה מדהימה בעבור מעט מאוד כסף!

זה רעיון טוב ותודה על האמפתיה

אני חושבת שהגיע הזמן להתמודד עם זה, והדרך שהצעת היא התחלה טובה.

למעלה