OK תשמעו סיפור שקרה לי

teen17

New member
אה........אז למה לא אמרת קודם?

דווקא יש לי מס´ אנשים וקרובים שאני מכיר שיש להם קשר ליחידות שרשמתי וחות מזה שלפי דעתי יש לי את היכולת להגיע לתפקיד גבוה במשרה של מחשבים/טכנאי מחשבים/מנהל רשתות וכו ואז יש גם סיכוי טוב שאקבל אוטו מהצבא. בכל מקרה, מותר להאמר (אני שואל רק לגבי האמר כי אני יודע שלשאר הרכבים הצבאיים מותר) לנוע על כבישי הארץ? כלומר על כבישים כמו חיפה תל אביב או בערים כמו חיפה או תל אביב וכו? -שאלה שמטרידה אותי לאחרונה. נ.ב. מה האי מייל שלך? גל, רוצה לנסוע על האמר בצבא ביחידת מחשבים בכירה.

מצמץ

New member
תראה...

אני לא כלכך רוצה לדבר על זה, אוזניים לכותל, ובמצבנו הבטחוני אני מעדיף להמעיט בלדבר בנושא הצבאי ובמדיניותו (שלא לדבר עלכך שהשתחררתי לא-מזמן ולדבר על צבא זה ממש לא מגרה אותי... אז אסכם את דברי בזה: גם חיל הקשר צריך להיכנס לשטח, נכון?... בנוגע לקבלת רכב מהצבא, אולי תקבל רכב מהצבא אם תחתום קבע. הדוא"ל שלי צריך להיות רשום בכרטיס שלי. מצמץ

מצמץ

New member
תוספת קטנה

בנוגע ללקיחת האמר הביתה, האמר לא יתנו לך לקחת הביתה בגלל שזה רכב מבצעי, והוא אפילו לא נכלל בהגדרה של רכב ב´. וגם בגלל העובדה שמדליקים אותו בכפתור ולא בעזרת מפתח (כפי שהזכרתי מקודם). ויש עוד כמה סיבות אבל אז אני אצטרך לספר לך כמה סודות צבאיים כמו לדוגמא מה נמצא מתחת ל..(וכמובן שלאחר מכן להרוג אותך ועוד כמה עשרות חברים וגולשים בפורום
, דבר שיבזבז הרבה מזמני היקר
), כך שהשתיקה יפה לנושא זה.
מצמץ

umop apisdn

New member
הסיבה היחידה שלא לוקחים האמר הביתה

היא שאי אפשר לנעול אותו. להאמר סוויץ´ ללא מפתח (ולא כפתור) עם 3 מצבים (כבוי, פועל והפעלה) ופרט לשרשרת עם מנעול מתחת להגה שקושרים איתה את ההגה, אין לו למעשה כל נעילה- כולל לדלתות (באלו שבכלל יש להם כאלו). כמו כן, ההאמר אינו רכב ת"ש או מנהלה, ולכן אין סיבה שיבלה סופי שבוע עם בעלי תפקיד, ובניגוד לרכבים הלבנים (או רכבי הת"ש החומים- טרופרים ושכמותם) ההאמרים נזקקים למצבת הכוננות של כל גדוד וגדוד. להאמר מותר בהחלט לנוע על כבישי ישראל, ללא כל הכנה או שינוי, ואין בעיות תקינה/חוק. ההגבלה היחידה היא המהירות- 65 קמ"ש בכביש בין-עירוני. זוהי הגבלה של צה"ל, ואינה קשורה למהירות באותו כביש, כך שבכביש 4 למשל, לא ניתן לסוע 100 קמ"ש. ובכלל, עם מהירות סופית של 117.2 קמ"ש, להאמר קשה מאוד להגיע אפילו ל90. רועי, שהיה ביחידה הראשונה בצה"ל שקיבלה האמר, וגם הראשונה שהפכה אותו (והאמריקאים באו במיוחד לראות איך זה ייתכן, ואיך יכול להיות שהרכבים ניזוקים כ"כ מהבולדרים של רמת הגולן). ת´אמת, כשאני חושב על זה- הדבר היחידי שאני באמת מתגעגע אליו מצבאנו היקר הוא... ההאמר...

ac cobra

New member
בקשר לגנבת האמר

בטח כאשר יגנוב את ההאמר אף אחד לא ישים לב לזה ושלא לדבר על רעש שהו עושה!! ולהאמר צריך רשיון של משאית וההאמר יכול להגיע ל איזה 134 קמש ועושה פתיחות ב20 שניות וזה עוד משוער!! AC לא יזיק לי איזו מפלת של 3.5 טון בחניה

umop apisdn

New member
AC- אל תדבר על מה שאתה לא יודע.

האמר מגיע ל117.2 קמ"ש בדיוק, ע"פ הנתונים, למרות שאני כבר הגעתי ליותר מזה (לא לספר לצה"ל...). האמר טוב יגיע ל100 בכ21 שניות (מדוד).

-רוני-

New member
גל גל גל

המרים ישנם אך ורק ביחידות השדה(בקו הראשון לכל גזרותיו) ומספר מאד מצומצם ביחידות מילואים.

umop apisdn

New member
לא מדוייק.

יש גם האמרים במקומות שהם לא בקו הראשון- יש בבאליש, בשיבטה, ברמה"ג (ולא על הגבול) ובעוד כמה וכמה יחידות קרביות. כמו כן, יש גם האמרים רבים בצריפין, למטרות הכשרה, אותם ניתן לראות מתאמנים בחולות פלמחים.

umop apisdn

New member
100 האמרים... בחייך...

באיזו יחידה היית בדיוק, אם יורשה לי לשאול?

ac cobra

New member
אולי בUSA

בקושי יש 120 המארים בארץ ודווקא כלום היחידה הזאת

teen17

New member
הוא קצת הגזים עם המס´ שרשם אבל.....

קורה שלפעמים טועים ומגזימים בקצת. בקשר להאמרים בצבא אז לפי ידיעתי בנושא יש בערך כ-120-150 האמרים מקסימום שמפוזרים בכל היחידות ובמגוון דגמים, צורות ושאר ירקות.

umop apisdn

New member
ביחידה שאני הייתי בה...

היו כ50 האמרים, וזו היחידה (ברמת גדוד) עם הכי הרבה האמרים בצה"ל, להוציא את היחידה להדמיית אוייב בבאליש. (שגם לה אין 100 האמרים) בכלל צהל יש בהערכה גסה, כ150 האמרים, כולל רכבי הדרכה.

למעלה