חדר רעש

• פותח הנושא raky
  • פורסם בתאריך

raky

New member
שאלה לעתודאים שביניכם

היי, אני מעלה פה שאלה שכבר העלתי בפורום עתודה, אבל הייתי רוצה לחדד... האם אתם יודעים אם תנאי הקבלה לעתודאים לרפואה שונים מתנאי הקבלה לסטודנטים רגילים למקצוע זה, ואם כן אז איך? (קשה\קל יותר להתקבל). בתודה...

vladi2

New member
הפגנה!!!!

בואו בהמוניכם ביום א´ הקרוב. אנו צריכים להראות נוכחות מאסיבית!!!! מי שלא בא, אנחנו כבר נגיע אליו........(דף הקשר בידינו)

jewel666

New member
שאלה חשובה......

אני בת 18 ועוד כמה חודשים אני אסיים י"ב. כל החיים שלי הדבר היחיד שרציתי זה ללמוד לרפואה. אני לומדת במגמת ביולוגיה-כימיה(10 יח"ל) בבית-ספר שלי וכל הציונים שלי בזה מצויינים. הבעייה היא שהממוצע שלי בשאר המיקצועות הוא בסביבות 85. אני עושה 5 יחידות אנגלית ו4 יחידות מתמטיקה. אני יודעת שהציונים שלי לא יהיהו מספיק גבוהים ללימודי רפואה כי לפי מה ששמעתי רף הקבלה הוא מאוד מאוד גבוה. ההיתי רוצה לשאול אתכם מהו חתך הקבלה באוניברסטאות לפי ציוני הבגרות והפסיכומטרי הדרושים. רפואה זה המקצוע היחיד שאי-פעם חלמתי עליו וכל דבר בזה מרתק אותי. אני התנדבתי במד"א ונאלצתי לחעזוב בגלל עומס הלימודים. אבל אני יודעת שזה הדבר היחיד שמעניין אותי בכלל ואם רק היו נותנים לי את האפשרות ללמוד ההיתי יכולה להיות רופאה ממש טובה אבל כל מה שהאוניברסטאות מסתכלים זה על הציונים הגבוהים ולא על הבן-אדם עצמו ואם הוא בכלל מתאים למקצוע. אני לא מבינה איך ציוני הבגרות שלי באזרחות, ספרות, היסטוריה כו, יהיו קשורים לעובדה הזאת!

ולדי

New member
שום דבר לא שונה

תנאי הקבלה הם אותם התנאים, לטוב ולרע. אם תתקבל לאוניברסיטה, גם הצבא לא יעשה לך בעיות - צה"ל צריך רופאים... ישנן שמועות שהצבא לפעמים לוחץ על האוניברסיטאות לקבל אנשים גם עם ציוניהם נמוכים יותר מסף הקבלה, אך זה רק בגדר שמועה, ואין לי כל חיזוק עובדתי לעניין. עניין אחר הוא שוועדות הקבלה לפעמים מתיחסות בזלזול לעתודאים, בעיקר מכיוון שיש רופאים הסבורים שצריך בגרות נפשית בשביל ללמוד רפואה, ולעתודאים בגלל גילם הצעיר אין את אותה הבגרות הנפשית. הדבר נכון בעיקר באוניברסיטת בן-גוריון, אך גם במקומות אחרים - שאלה על מי תיפול. אבל תבוא, תבוא - כיף אצלנו...

raky

New member
תשובה (בערך)../images/Emo8.gif

העלית פה נקודה טובה... נכון, רוב הסיכויים שהציונים שלך בספרות והיסטוריה, לא ישפיעו על היותך רופאה טובה או לא. זהו החסרון הגדול של מערכת החינוך שלנו - אם היו לנו יותר פקולטות לרפואה, לא היינו צריכים להלחם כ"כ כדי להכנס לאחת מהן. אני גם כל חיי חלמתי (ועדיין חולם) להיות רופא, התנדבתי במד"א וכ"ו... והפחד הגדול שלי הוא שעכשיו, עתידי תלוי באיזה קצין בצבא, שמוטל עליו להחליט האם אני אתקבל לעתודה, ולאחר מכן בוועדת קבלה שתקבע האם אהיה רופא טוב. אבל מספיק עם הבעיות שלי..:) בתשובה ישירה לשאלתך, הדרישות בכל האוניברסיטאות, פרט לבאר שבע, הן גבוהות למדי. את יכולה לנסות את מזלך בבאר שבע, שם הדרישות נמוכות, אבל הראיון (לפי מה שנאמר בפורום הזה, בכל אופן) מטורף. המינימום האקדמי (הציון שמתחתיו לא מסתכלים עלייך) הוא כ 660-670 בפסיכומטרי. מקווה שעזרתי, ותקנו אותי אם טעיתי במשהו...

בתשובה

באתרי האוניברסיטאות באינטרנט יש אפשרות לחשב את ממוצע הבגרויות ואת ציון הפסיכומטרי ולראות את סיכויי הקבלה שלך לכל תחום לימודים באוניברסיטה. האפשרות הזו כוללת לראות כמה את צריכה להוציא בפסיכומטי בהתאם לממוצע הבגרויות שלך ולהפך - איזה ממוצע בגרויות צריך בשביל להתקבל עם ציון פסיכומטרי מסויים. ספציפית באוניברסיטה העברית בירושלים: www.huji.ac.il --> הרשמה וקבלה (צד ימין למעלה בדף) --> סיכויי קבלה וחישוב ממוצע בגרות.

MuadDib

New member
לדעתי את לא צריכה כ"כ להלחץ

קודם, אני מבין שאת רוצה עתודה. אם כך יש כמה אפשרויות: א. את יכולה לחרוש ממש חזק, ולהתאמץ להוציא ציונים קצת יותר גבוהים בבגרויות, מה שתמיד יכול לעזור
ב. להוציא ציון גבוה בפסיכומטרי (וזה כבר משתנה מאדם לאדם - יש כאלה שזה הולך להם בקלות, ויש כאלה שלא...) ג. לנסות להתקבל לחוג קרוב, כמו רפואת-שיניים או רוקחות, ללמוד ממש חזק, ואז אחרי שנה אם יהיו לך ציונים גבוהים תוכלי לעבור לרפואה. מצד שני, אפשר גם לא ללכת לעתודה, לעשות צבא רגיל, ואחרי השחרור לעשות עוד פסיכומטרי, לשפר בגרויות, לעשות מכינה וכו´. (ד"א - אם כבר עושים מכינה, כדאי מאוד לעשות פיסיקה, זה משחרר הרבה לחץ במהלך הלימודים). בקשר לחתך הקבלה - אין מה לעשות. בתכל´ס מי שמצליח לעבור את סף הקבלה, הוא בן-אדם שהוכיח כושר למידה ואינטלקט. כמובן, שיש גם אנשים מתאימים שאינם עוברים את סף הקבלה, אבל זאת אחת הבעיות שיש בכל העניין של שיטת קבלה לפי ציונים (או במילים האחרות - זה מבחן ספציפי אך לא רגיש מספיק
). MuadDibשי.

oritbd

New member
באמת לא כדאי להלחץ..

לפי הנתונים שכתבת על עצמך,אני לא חושבת שתהיה לך בעיה גדולה מידי להתקבל, אם פשוט תשקיעי בפסיכומטרי. בקשר לראיון, זו נקודה חשובה שלא כדאי לזלזל בה... בבאר שבע, עפ"י נסיוני האישי, הראיון הוא סיוטי למדי אבל למשל בירושלים (בה רוב משתמשי הפורום הנוכחי לומדים..), הראיון לטעמי נעים הרבה יותר. אני אולי תמימה, אבל בתור אחת שהיתה בדיוק במצבך לפני שנה בדיוק, שווה לך לנסות- כי אין לך מה להפסיד. מקווה לראותך בינינו בשנה הבאה..ובהצלחה!

אביטל ב

New member
דרכים למציאת עבודה

יש מלא מודעות כל הזמן בגבעת רם, פשוט צריך להסתכל יותר בלוחות המודעות לפעמים גם מופיעות מודעות פה בעין כארם ליד המזכירות או בקומה 1-

wep

New member
האמת היא, שאף אחד לא יודע

מצד אחד אולי נאמר שעתודאים יתקבלו ביתר קלות משום ש´הצבא צריך רופאים´, אבל, מצד שני נראה לי שכל אוניברסיטה שמה הגבלה למספר העתודאים (היא לא רוצה להפוך לבית ספר תיכון), ואז יש יותר תחרות על כל מקום פנוי. - אני עצמי, שמעתי שהצבא לחץ על האוניברסיטה כאן, בירושלים לקבל יותר עתודאים, אך התגובה (לפחות של המזכירה שדיברה עם מישהי מהצבא בטלפון) היתה: ´בבאר שבע קיבלו בקושי 5 עתודאים אז למה שתעמיסו עלינו יותר?´ ביננו, יש בזה משהו. אביתר

piql7

New member
Another view

Another way to look at it is so: The army has interest in 5 years of doctors, and, therefore, are willing to put a lot of money into us. As an Atudai in some cases the university provides dorms more easily, (yet not less expensive). As Vladi said, if you can make it into the university, the army probably won´t stop you. Yet if you are below the required average, you will need to be outstanding in the interview (if you get invited, at all). The army had a nice get-together for us, in Herzelia, before we went to the interviews. It helped. I am sceptical if the army bends the arm of the universities, but I think that they must accept a certain number of Atudaim, if they meet the basic requirements. I hope we have been helpful. Oh. Another tip - Wair shoes to the interview at the university. After you´re in... Best of luck, and we´ll be glad to have you come here. Sincerely, PIQL7

amitp

New member
עתודאים בבאר-שבע

דרך אגב, באר שבע קיבלו 10 עתודאים (או 11).

MuadDib

New member
../images/Emo96.gif חדר רעש

חדר רעש נפתח מחדש. שרשרו לכאן הודעות בסבבה

MuadDib

New member
../images/Emo96.gif חדר רעש

חדר רעש נפתח מחדש! שרשרו לכאן הודעות-סתם למיניהן... (ושאלות על נתוני קבלה...)

אביטל ב

New member
עתודאי לעתיד

שמועות גורסות שיש בי-ם מספר מוקצב של מקומות לעתודאים לכן יותר קל להם להתקבל, בכמה בדיוק לא ברור

piql7

New member
The best of the best - Non always

Avital - If a potential Atudai is trying to get into Hebrew U, and they meet the academic criteria of the university, and they don´t make a complete fool of themselves in the interview, I don´t see why they would be tossed out of the running to make room for a lower tested candidate. Get in by your own accomplishments, not the army´s muscle power. Best of luck. Sincerely, PIQL7

למעלה